Za dúhovým mostom

Za dúhovým mostom

Niekedy nemáme dostatok síl na záchranu života, tak pre to Vás prosíme o minútu ticha za tieto zvieratká. Určite si prečítajte príbehy. Ďakujeme.

Psíček z hotelu Šachtička
psík bol chorý, mal zdravotný problém a veterinárka sa obávala, že operáciu by vzhľadom na svoj vek nemusel prežiť. Hladali sme iné riešenie, ale bolo nevyhnutné pristúpiť k uspaniu.
Údel hotelových psov…(niektorých)
Horský hotel Šachtička, okres Banská Bystrica. Jeden z tých, v ktorom podľa slov ľudí z okolia, majitelia kašlú aj na svojich zamestnancov , nieto ešte na zvieratá. Tento psík mal za úlohu strážiť, ale zavreli ho do klietky, kde má len malinkú búdku, v ktorej je takmer nonstop – už niekoľko rokov! Oznamovatelia ho našli zúboženého, mal hnačku a píšu:”Nevládze ani stáť na nohách, má extrémne ubolený pohľad. Niekedy sa o neho nestarajú ani tak, aby mu tú klietku vypratali a doslova leží medzi svojimi výkalmi.”
Podnet na RVPS išiel, dostali opatrenia , majú zväčšiť koterec a po našom telefonáte psíkovi dali aspoň matrac . Dokázať im, že ho nevenčia, sa nedá. Priatelia, ak by niekto z vás chcel psíkovi poskytnúť láskavý domov na dožitie , napíšte, skúsime to cez RVPS navrhnúť majiteľom.
Dinka je za dúhovým mostom.? Bolo to rýchle a nečakané , príčinou bol parvovírus.
❤Dinka❤dnes bola operovaná na klinike Dúbrava v Prešove. Operácia trvala takmer 4 hodiny a Dinka sa držala statočne. MVDr. Karpjak je optimista, podľa neho prognóza je dobrá. Momentálne sa fenočka nachádza v rehabilitačnom centre , kde bude ešte do soboty budúceho týždňa – http://www.amicuscanis.sk/
Na Dinku sa zatiaľ vyzbieralo 1784,74 eur , srdečne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli . Zatiaľ sme dostali len vyúčtovanie z kliniky Slon , veterinárna klinika Dúbrava nám faktúru pošle onedlho. Takisto bude potrebné vyplatiť pobyt v rehabilitačnom centre v Janoviku .
Prosíme, podporte Dinku a prispejte na náš transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224, platba v českých korunách 2701036224/2010.
Odpoveď z RVPS: Majiteľ zdokladoval, že pes bol dňa 27.12. utratený na veterinárnej ambulancii v dôsledku dlhotrvajúcich problémov s končatinami a obehovým systémom.
Čo na to povedať? Že sú to beštie , hádam sa im tá necitlivosť vráti.?
‼️ Bývajú v krásnom dome a ich psík mrzne .
Jeden im vraj už zamrzol‼️
Na Orave bývajú tuhé zimy, ale žije tam aj veľa neempatických ľudí, pre ktorých je zviera vecou. Rodina Š. z Habovky býva v krásnom dome. Vonku mínus 15 a ich krátkosrstý psík, ktorý mal aj zdravotné problémy, bol vonku, celé noci plakal, ľudia to už nemohli počúvať. Jeho predchodca vraj zamrzol. Keď sme sa spojili s majiteľkou začala zmätene hovoriť, že teda dobre, ona ho zoberie dnu, lebo je aj chorý. Pýtali sme sa, ku ktorému veterinárovi chodí, tak vraj ho liečili len tak doma. Pýtali sme sa, či bol čipovaný, odpoveď – nie. Navrhli sme ,aby sa ho vzdali, že nezverejníme obec, ak budú spolupracovať a nezaobstarajú si nového psa , ale prestali komunikovať. Psíka už vonku nebolo vidno. Prípad sme poslali na preverenie RVPS.

Spinkaj sladko , Bady.

Bady12.12. tichučko zomrel v spánku. Netrápil sa. Aspoň pár dní mu bolo dopriate zistiť , že pre ľudí niečo znamená. Staručký slepý❤ Bady❤ sa v našom záchrannom centre spamätával. Učil sa spoznávať priestor. Chvíľu si pochodil a potom si unavený ľahol. Na prvej fotke vidíte, ako vyzeral, keď sme ho odobrali.
Leonko je za dúhovým mostom.?
V posledný deň roku  ticho a nenápadne odišiel.? Pani Zuzana ho ešte stihla vyvenčiť  a našla ho už len bezvládne  ležať , s najväčšou pravdepodobnosťou podľa toho, ako vyzeral , ho zradilo  srdce. Priatelia, nechceli sme túto správu uverejniť na Silvestra a ani na Nový rok. Chceli sme vstúpiť do roku 2021 s kúskom nádeje , že nás snáď čakajú lepšie časy.  V čase, keď sa  každý deň  dozvedáme, kto  a za akých okolností nás opustil, je veľmi potrebné aspoň jeden deň v týždni  dať priestor pozitívnemu mysleniu a načerpať tak silu ísť ďalej. Ak by Leonko mohol, poďakoval by za záchranu skvelým ľuďom  z mestskej polície v Handlovej,  ktorí ho zachránili,  svojej milovanej dočaskárke , ktorá sa  mu maximálne   venovala . Obetovala mu veľa svojho času a pohodlia, Leon mal  šťastie, že  posledné týždne prežil  práve u nej obklopený láskou .Leon  by určite chcel poďakovať aj pánovi Richardovi a všetkým, čo prispeli  na jeho liečbu  a jeho príbeh zdieľali. Jeden príbeh plný bolesti a utrpenia skončil, ale niekde inde začína nový …Odpočívaj v pokoji, Leonko!
‼️‼️HĽADÁME BEZCITNÉHO  PÁCHATEĽA , PROSÍME O ZDIEĽANIE‼️‼️
Strelku nám včera  nahlásila nočná policajná hliadka ako zrazeného psíka na okraji obce. Napriek neskorej nočnej hodine sme nasadli do auta, pretože sme vedeli, že musíme konať. Strelka  bezvládne ležala na konci obce NANDRÁŽ , smerom na Jelšavu.  Za pomoci a asistencie hliadky sa nám podarilo zranenú fenku naložiť do prepravky, aj keď manipulácia s uboleným zvieratkom je veľmi komplikovaná a
náročná. Fenka sa z posledných síl bránila – hrýzla a snažila sa utiecť. Musela veľmi trpieť ..
Strelka bola dnes  prevezená na kliniku  Dúbrava v Prešove, verdikt znel: STRELNÉ PORANENIE OBOCH HRUDNÍKOVÝCH KONČATÍN (devastačná
fraktúra…, úplná deštrukcia lakťového kĺbu) … Mala prestrelené obidve predné labky, rozsiahly zápal. Uvažovali sme o amputácii, no bez oboch  predných labiek by fungovala len veľmi ťažko, napriek  tomu sme zvažovali aj túto možnosť. Strelka  však rozhodla za nás…jej srdiečko to nevydržalo.  Strelka už netrpí, no bezcitný netvor by mal byť potrestaný. Ak nám viete poskytnúť nejaké informácie , kontaktujte nás v správe.
V prípade , že chcete podporiť zvieratká ako Strelka, môžete tak urobiť poslaním peňazí na náš transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224 , ďakujeme!
Psíka veterinár uspal,. zlyhali mu obličky.? R.I.P 
I napriek tomu chceme poďakovať v prvom rade oznamovateľke a MVDr. Branislavovi Kúkoľovi z RVPS Spišská Nová Ves za promptne odvedenú prácu- ako tradične !
❗️MAJITEĽKA SA POZERALA , AKO PES TRPÍ …A NIČ❗️
Pani F. z Helcmanoviec je vzdelaná žena…ale také sme tu už mali!  Vzdelanie nemá s charakterom  nič spoločné. Pani F. a jej syn milovníkmi zvierat nie sú. Chorého kocúrika, ktorý sa zvíjal od bolesti,  im cudzí ľudia museli odviezť pred pár rokmi  na veterinu , hoci  oni auto majú.  Psík, ktorého vidíte na fotkách , stráži na reťazi  opustený dom. Predstavte si, že prežíval vďaka miestnym Rómom, ktorí sa o neho pekne starali. Už pred pár rokmi jedna z obyvateliek  navrhla pani F. , aby psíka radšej dala do útulku , majiteľka ani počuť …V nedeľu  sa ozvala oznamovateľka, že psík veľmi schudol , už len leží…majiteľka dva týždne o tomto jeho stave vie a nič nepodnikla! Tak sme oslovili príslušnú RVPS. Hádam pre psíka ešte nebude neskoro…
Všímajte si vo svojom okolí podobné prípady zanedbania veterinárnej starostlivosti a nahláste ich včas! Môžete tak zachrániť  život.
Popradčan Pipo dobojoval.
Dosť často nám  nahlasujete poranené  holuby , pretože o tie sa prakticky nikto nestará, holub ako jediný vták nie je zákonom chránený, dokonca ho  niektorí nazývajú lietajúcim potkanom.  No dá vám svedomie nepostarať sa o trpiace zviera? Lenka Lukáčová s priateľom z Popradu našli poraneného holuba ,dali sme mu meno Pipo. Títo dvaja mladí ľudia ho odviezli  ku našej kolegyni Majke do Košíc. Tá robila možné aj nemožné, pretože už pár holubom zachránila život-Pipo statočne bojoval. Nevedel jesť ani piť , Majka ho kŕmila.  Napriek tomu, že je skutočne obetavá a vyvinula maximálne úsilie, Pipo to nakoniec vzdal.

 

BOBYHO DALA RODINA, KTORÁ ŽIJE V KRAĽOVANOCH USPAŤ . UROBIL TO MVDr. JÁN TABAK Z DOLNÉHO KUBÍNA . VIDÍTE HO NA FOTOGRAFII . BOLO TO NAOZAJ NUTNÉ
Boby  sa narodil v roku 2013, celý život prežil na oravskej dedine uviazaný   na reťazi bez akejkoľvek socializácie , bez kontaktu s inými ľuďmi a psikmi.  Dvor nemá poriadne oplotenie, takže ak párkrát ušiel, stalo sa to osudné susedovým sliepkam. Bobyho majiteľ je ťažko chorý a už sa asi domov nevráti. Jeho neter tam nebýva a osud psíka jej je skôr ľahostajný.  Keby nebolo dobrých susedov, možno by už ani nežil. Susedia Bobyho kŕmia (odporúčali sme im osloviť príbuznú so žiadosťou o finančný príspevok na stravu- podarilo sa ). Dokonca sa  pokúšajú  so psíkom  aj pracovať. Skontaktovali sa aj s  kynológom a poprosili ho   o pomoc, lebo im je Bobyho ľúto.
Na inzerát sa im ozývali samé podozrivé individuá ,preto oslovili nás.
Napriek zdieľaniu a túžbe pomôcť Bobyho 3.7. utratil MVDr. Ján Tabak z Dolného Kubína.  Vraj mu volal starý pán z Ružomberku, povedal, že psa nemá kto kŕmiť , nikto ho nechce  napriek inzerovaniu a on ho na základe toho utratil.Prečo takéto klamstvá a zákernosti za chrbtom susedov?  Rozhodli sme sa osloviť Komoru veterinárnych lekárov so žiadosťou, aby v takýchto prípadoch veterinári  mali povinnosť preskúmať situáciu, preveriť si všetky fakty a až na základe toho  sa rozhodnúť. Aby v takýchto prípadoch bol daný odklad minimálne deň , kým sa všetko preverí.
V tomto prípade hoci odsudzujeme skutok veterinára , nechceme na neho útočiť . Všeličo sme sa o ňom už dozvedeli, ale takých ako on je plno. Tu je chyba v systéme. Utratiť sa môže zviera ktoré trpí, má bolesti,je nevyliečiteľné choré alebo je agresívne, útočí na ľudí, zvieratá. V prípade tzv. nechcených zvierat zlyháva systém, Sú veterinári, ktorí by psa v takomto prípade neutratili,a sú takí, ktorí sa schovajú za zákon. Ak pes je inzerovaný a nikto o neho neprejavuje záujem, stáva sa nechceným, ak ani útulok nechce psa prijať, čo potom s tým? bolo by potrebné, aby sa zákazalo utratiť takéhoto psa hneď v deň ako veterinára oslovia s prosbou o utratenie , aby bola stanovená určitá doba na preskúmanie prípadu, či je to ozaj pravda a či si majiteľ nevymýšľal.

Je smutné, že trpiace zvieratá sú toľkým ľuďom ľahostajné.

Tento kocúrik sa v obrovských bolestiach trápil skoro tri dni v Banskej Bystrici, časť Uhlisko, ľudia z bytovky ho počuli hrozne nariekať , ale až včera večer zavolala na našu linku pani, ktorá mu chcela pomôcť. Naša inšpektorka Janka Hricová nezaváhala a odviezla kocúrika na veterinu. Žiaľ, bolo už pozde, zranenia boli priveľmi vážne, predovšetkým mal poškodené pľúca. Kocúrik tu možno ešte mohol byť, keby boli ľudia viac vnímaví a predovšetkým citliví. Možno ho niekto z okolia aj spozná, bol dokonca kastrovaný.
Na veterine sme zaplatili 88 eur , veľmi by nám pomohlo, ak by ste – ak ste milovníkom mačiek- aspoň nejakou čiastkou prispeli .
Transparentný účet: SK63 8330 0000 0027 0103 6224 .
Do poznámky napíšte kocúrik Uhlisko.
Ďakujeme!

 

HĽADÁME SVEDKOV TOHTO OTRASNÉHO ČINU!!! POHRONSKÁ POLHORA!!! OKRES BREZNO! PODPÁLENÝ, OBESENÝ!!! TÝRANÝ!!!
AK NIEČO VIETE, PÍŠTE DO SPRÁVY, RUČÍME ZA ANONYMITU!
PONÚKNUTÁ ODMENA 10 000 EUR ZO ZAHRANIČIA!

Prípady týrania alebo zanedbávania starostlivosti nahlasujte telefonicky na 0907 332 835 , alebo mailom na sosinspektori@gmail.com . Často tak zachránite život alebo skrátite utrpenie.

Na Slovensku žije veľa ľudí na hranici chudoby, takisto veľa je už za tou hranicou. Práve preto sme za to, aby takíto ľudia nemohli vlastniť zvieratá , pretože sa o ne nedokážu postarať, hoci by aj chceli. Stará pani s chorou dcérou z obce pri Ružomberku bola dnes prekvapená, keď ju navštívila naša inšpektoka Nina. Myslela si, že psík sa len poranil, no peniaze na veterinára nemala. V skutočnosti psík trpel, nádor sa šíril veľmi rýchlo. Na klinike sa rozhodli uspať ho . Starší biely psík žije na reťazi, zatiaľ je v poriadku, vzdať sa ho nechcú, no nie je ani čipovaný, ani očkovaný, v živote veterinára nevidel.
Podávame podnet na RVPS. Za pomoc ďakujeme oznamovateľkám, Nine a p. Lizákovej z ružomberského útulku.
Nebojte sa nahlásiť týranie alebo zanedbávanie starostlivosti o zvieratá! Často im tak zachránite život a zbavíte ich utrpenia.
V prípade, že chcete pomôcť finančne , uverejňujme číslo transparentného účtu:

Číslo účtu : SK63 8330 0000 0027 0103 6224 , platba v českých korunách: 2701036224/2010
Ďakujeme !

Tobi…za dúhovým mostom .

Priatelia, včera večer sme sa dozvedeli správu, ktorá nás skutočne zasiahla, Najviac ale zasiahla rodinu Kožuchovcov z Martina, o Tobiho sa starali celý mesiac, Tobi sa u nich naučil konečne dôverovať ľuďom , cítil, že je milovaný. Žiaľ, na klinike v Michalovciach, sa pri vyšetrení zistilo, že Tobi mal orgány z brušnej dutiny vytlačené až do hrudníka , pečeň mu tlačila na srdce, mal roztrhnutú bránicu . Tobi nevedel poriadne jesť, nevedel poriadne dýchať , nevedel ani chodiť. Toto klbko bolesti ale ticho trpelo, pretože pre psa je najdôležitejšia láska človeka a tej sa mu dostávalo vrchovato. Chceme sa poďakovať predovšetkým pani Kožuchovej, jej manželovi ,ich dcérke, že dali Tobimu šancu a prispeli sumou 500 eur na operáciu, ďakujeme našim kolegyniam Adriane, Silvii a tímu kliniky Animal v Michalovciach , predovšetkým MVDr. Vargovi a takisto MVDr. Nahalkovi z Popradu. Snažili sa do poslednej chvíle oklamať prírodu…a bojovali, Tobi to žiaľ vzdal. Ďakujeme každému, kto prispel na Tobiho operácie( ak by bol prežil, bol by ich absolvoval až tri ).
Tobi už tu nie je ,ale na Slovensku trpia stovky psíkov s podobným osudom, na reťaziach, neliečení po úrazoch , chorí ,nemilovaní. V mene Tobiho prosíme, majte oči otvorené, nahlasujte týranie , utrpenie zvierat by nikomu nemalo byť ľahostajné.

Nelka- je už za dúhovým mostom

Žiaľ, zranenia boli vážne, rozsiahle , a predovšetkým- išlo o párdňovú záležitosť .Mrzí nás , že ju možno videlo viacero ľudí a nikto z nich jej nepomohol. Okrem oznamovateľky vyjadrujeme ešte vďaku obetavému tímu veterinárov v Šamoríne za ústretový prístup a pomoc.

Nelku našla pani Mónika Vidrová, kontaktovala nás a s pomocou jej rodičov bola prevezená na veterinárnu kliniku. Nelkin stav bol vážny, stratila veľa krv , mala staršie zranenie, pravdepodobne autoúraz. Rana už hnisala . Nelka podstúpila operáciu, rany boli hlboké, bola pozošívaná z dvoch strán(40 stehov, vravel nám veterinár ).

Dony je už za dúhovým mostom.

Trúfame si povedať, že posledné týždne jeho života boli možno tým najkrajším obdobím, čo prežil napriek tomu, že bol vážne chorý. Bol obklopený láskou a starostlivosťou, ďakujeme našim inšpektorkám Ivanke a Lucii. Zaspal tichučko bez bolesti v Ivankinom náručí, zrejme mu zlyhalo srdiečko.
Ivanka píše:” Bol to vďačný, jemný, milý, nežný havinko. Je pre mna úplne nepochopiteľné, ako takého drobčeka mohli cele roky držat na reťazi, celé roky bol niekde len tak trpený, nemilovaný…. pochovala som ho u nás v záhrade, na jar mu zasadím stromček. Male milunke psíčatko…”

Dony bol psík s velikánskym neoperovateľným nádorom. Pred záchranou umieral na reťazi v obci Veľká Franková.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2868535406531296&id=1147215478663306

ALEX- ĎALŠIA Z OBETÍ , KTORÁ UMIERA, PRETOŽE ZLYHÁVA NÁŠ ŠTÁT. V OSADE HO UBIL 7 ROČNÝ CHLAPEC PALICOU!
Alexa ubilo na smrť v osade 7 ročné dieťa. Či je to pravda, nevieme. Oni vedia, že za dieťa sa môžu ukryť, lebo za svoje činy nie je zodpovedné. Na otázku, či je to možné, odpovedáme áno. Alex bol tak zanedbaný, podvýživený, že sa už úderom palicou ani nevedel brániť.  O život bojoval na klinike v Prešove. Nevedel sa ani postaviť, ťažko dýchal, zvracial. Minule v tej istej osade dobili malé šteniatko, pravdepodobne si ho hádzali ako loptu, ako hračku a potom tvrdili, že spadlo na zem.
Podávame trestné oznámenie a PROSÍME VÁS, pomôžte! Pomôžte tak, že sa zúčastníte nášho protestného zhromaždenia v Bratislave 22.júna o 14.00 na Hodžovom námestí. Príďte povedať svoje NIE politike, akú vedie tento štát. Tá zvieratám nepraje. Ak ste sa nemohli zúčastniť, pripojte sa svojim podpisom na linku nižšie.
Bol mladý, mal asi tri roky, ale vytrpel si , akoby ich mal najmenej raz toľko.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScfwTg-7NKm5-sD67hnF5NGsHzEP2cBbSNGDmFvPN0Wwyqitw/viewform?fbclid=IwAR0p7Z38naJL2_fdv3qWQB1L9QBFnGUb7WBogE8S9EYFmPx86tYblLcHzoo

Bobi odišiel za svojím majiteľom. Našli sme ho na ceste, možno sa len chcel vrátiť domov…
Naša inšpektorka Monika včera riešila prípad so smutným koncom .🙁 Píše: Cestou z práce, medzi obcami Gemerská Ves a Licince, uprostred ničoho,v lese ležal zrazený psík. Neviem ako dlho nikomu nechýbal, ani ako dlho tam ležal. Nik pri ňom nezastavil, žiaden hubár, žiadne auto, žiaden človek. Premočený dažďom, krvavý, ubolený… Vyzeral ako mŕtvy… z posledných síl pohol labkou… stonal… na nič iné sa nezmohol. Snažila som sa ho opatrne zabaliť do deky. Opatrne, aby som mu neublížila, aby som mu nespôsobila bolesť….
Bobi – ako sa zistilo na veterine podľa čipu, má 13 rokov. Mal čip a všetky očkovania a… majiteľa. Teda mal majiteľa. Majiteľa, ktorý pred časom zomrel. Zomrel, a jeho verný Bobi sa stal nepotrebným.
R.I.P. Bobi, už ťa nič nebolí. Je mi to ľúto, že sa ti nedalo pomôcť…”
Dodávame, že majiteľ psíka bol z Lubeníka a po jeho smrti pred rokom sa jeho družka rozhodla psíka zbaviť a odniesla ho niekde na chatu…Aj včera reagovala slovami: A čo ma je po psovi? Robte si s ním, čo chcete!
Ďakujeme Monike, že vďaka nej neumieral v bolestiach sám a na cestu za dúhový most ho odprevádzali láskaví ľudia na klinike Slon v Košiciach.

Oznamovateľka ho našla vyhodené pri ceste v Kunovej Teplici, okres Rožňava.
Snažili sme sa urobiť maximum, šteniatko dostalo zdravotné ošetrenie, napriek tomu to žiaľ jeho telíčko nezvládlo a na klinike zomrelo.
Steniatko
PREČO MUSEL DOXY ZOMRIEŤ?
Doxy je mŕtvy a my sa s tým nevieme vysporiadať…Práve preto, že bol už tak blízko toho, aby sa aj na neho usmialo šťastie. Preto aspoň takto verejne chceme odsúdiť matku, dcéru a veterinára , a samozrejme, prípad posúvame na prešetrenie na RVPS . Doxy nebol agresívny, mal len 6 rokov a bol zdravý …
Zopakujeme si , čo predchádzalo jeho smrti:
– pán H. z Hnúšte choval v minulosti dobytok, ktorý mu pokapal od hladu a smädu , takže ostal už len pri chove poštových holubov a zostali mu ešte tri psy
– pán H. nedávno vážne ochorel, jeho žena sa rozhodla psov sa zbaviť . V časti Hnúšťa- Likier žil na pozemku zanedbaný Doxy a borderkolia Zorka plus poštové holuby . Zorku sme zobrali takmer hneď po nahlásení prípadu , naša inšpektorka JASNE povedala pani H. , že pre Doxyho máme miesto v útulku, aby počkali do konca septembra ,vysvetlila jej, že len tak bez príčiny Doxyho utratiť nemôžu
– dcéra pani H. sa vrátila na pár dní z Írska , aby pomohla matke s predajom holubov , a keďže sa vraj obávali vstúpiť na pozemok, kde bol Doxy, išli za náčelníkom mestskej polície , chceli dať psa zastreliť , náčelník im vysvetlil že sa to nesmie a ponúkol im možnosť na dva dni Doxyho umiestniť v mestskom koterci , len si ho tam museli sami previezť Beštie však hľadali ľahšie riešenie ,zavolali veterinára z Hnúšte MVDr.. Galandáka , ktorý psa pred dvomi týždňami utratil.
Doxy zomrel úplne zbytočne preto, že pre pani H. a jej dcéru sú zvieratá len vecami a pre veterinára predstavujú zdroj príjmu .
Doxy
Na pohľad nevyzerá chorá, o to viac nám to je ľúto. Aspoň už netrpí.
Chceme sa poďakovať oznamovateľom z Dolného Vadičova , ktorí mačičku našli pred svojím pozemkom, ako za sebou ťahá zadné labky.Pravdepodobne ju zrazilo auto. Keď ich zbadala , chcela sa ukryť do rúry, čo vedie popod vchodovú bránu na pozemok. Pán, aby ju vytiahol, rozbil svoju príjazdovú cestu.
Veterinár v Čadci na RTG zistil, že má prerušenú miechu, jediným riešením bolo utratenie. Okrem oznamovateľov ďakujeme nášmu inšpektorovi Miškovi, že ochotne a pohotovo zareagoval a mačičku odviezol.
MACKA
Zrazený kocúrik
aj napriek snahe boli jeho zranenia veľmi vážne a nepodarilo sa ho zachrániť.
33063587_1884223441629169_5286515832640241664_n
Rozbitá sánka, vybité zuby, vredy, zúbožené telá, vyhasnutý pohľad a jedna jediná prosba skôr ako sa doplazia ku vám: pomôžte mi , zbavte ma utrpenia !
Toto sú fotky dvoch kocúrikov , ktoré sme riešili v poslednej dobe- pri Zvolene jedného našla naša inšpektorka Janka a druhého nám nahlásili ľudia z Prešova , starala sa o neho naša inšpektorka Mariana.
Veľmi sme im chceli dať šancu, aby zistili, že sú aj dobrí ľudia …nielen takí, ktorí im ich ťažký život na ulici ešte strpčujú. Žiaľ, prišli k nám už príliš pozde , no aspoň v hodine smrti a tesne pred ňou na okamih pocítili , že niekomu na nich záleží..
Túlavé mačky si síce žijú slobodný život , no daň za slobodu je občas príliš vysoká.
Vážime si každého z vás, kto sa na ne nepozerá s odporom, ale pomôže ak vidí , že pomoc potrebujú.
Východisko z tejto situácie je len jedno: KASTRÁCIE POULIČNÝCH MAČIEK .
Na veterine vo Zvolene sme vyplatili faktúru za vyšetrenie , testy a eutanáziu, ktorá bola vykúpením pre trpiace zvieratko., Druhá faktúra nás čaká …bez vašej finančnej pomoci nemôžeme pomáhať , prosíme prispejte na náš transparentný účet
SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Ďakujeme!
kocicka mrtvakocicka mrtva2
NINKU UKRADLI, BRUTÁLNE ZABILI A SKONZUMOVALI!
Pohár už pretiekol! Je načase pomenovať veci pravým menom. A neľudských vrahov prestať chrániť a robiť z nich obete diskriminácie!
Aljašský malamut Nina. Jedenásť rokov bola členom rodiny , žila v Uzovciach pri Prešove. Rodina ju zachránila ako 6 týždňovú pred utratením. Dostala veľa lásky, no koniec života mala veľmi krutý. Zmizla 7. januára z dvora rodinného domu. Ktorý Slovák si toto dovolí? Máloktorý.
Zato naši spoluobčania z Jarovníc veselo kradnú predovšetkým nemecké ovčiaky , ktoré predávajú do zahraničia . A kradnú aj iné psy, ktoré predávajú kolegom v Chminianskych Jakubovanoch. Tí ich brutálne, beštiálne zabijú a potom ako pochúťku skonzumujú.
Nina už nežije. Dnes policajti doniesli majiteľom jej kožu, ktorú našli v Chminianskych Jakubovanoch.
Majiteľka skolabovala …nechceme si ani predstavovať celú tú krutú scenériu, hrôzu, ktorú si musel psík, ktorý nepoznal ľudskú zlobu, vytrpieť.
Je načase urobiť poriadky na Slovensku. Nech je šťastný každý z vás, čo nežijete v blízkosti osád . Možno by to mnohí ani neuniesli a zobrali by spravodlivosť do vlastných rúk.
Vraví sa, že spravodlivosť je slepá. Na Slovensku určite. Konečne jej treba do očí nakvapkať kvapky.
A čo sa tohto prípadu týka, urobíme všetko pre to, aby to vinníkom len tak neprešlo.
Ninka
Ak ku vám príde zvieratko, ktoré z posledných síl hľadá pomoc , prosíme neodmietnite ho!
Ak nemáte možnosť sa o neho postarať, zavolajte na našu linku , zvieratko v zúboženom stave vieme prijať do nášho Centra týraných zvierat.
Tento kocúrik je už po smrti. Už sa netrápi, no trpel veľmi- uši dohryzené od potkanov, herpes, očný vírus. Už sa mu ani nedala odobrať krv, tak jej mal málo…a predsa prišiel a prosil , aby sme ho zbavili utrpenia. Ďakujeme oznamovateľke , pani Agnese z Kysaku, ktorá nezaváhala a oslovila nás, našej inšpektorke Adriane, a MVDr. Sabolovi z Prešova za pomoc
6
Dokopaný, na smrť dobitý psík z obce Soľ- ak niekto niečo vie o tomto prípade, prosíme, ozvite sa! !! Hľadáme majiteľa !
Napísanie tohto príspevku nás stojí dosť síl. Lebo sa až tak často s takouto brutalitou nestretávame Lebo to, čo predchádzalo jeho smrti , bolo hrozné. Ale najviac si asi vytrpela naša kolegyňa, inšpektorka Adriana. Z obce Soľ v okrese Vranov nad Topľou nám volala jedna rómska rodina, ktorej chceme poďakovať,pretože ozaj mali záujem pomôcť , že na ich pozemok sa doplazil z posledných síl týraný pes z okolia. Pes bol v hroznom stave. Už len trepal nohami , bola to zrejme agónia, no dúfali sme… Adriana z Prešova vyrazila do okresu Vranov nad Topľou, aby psíka previezla vo večerných hodinách na kliniku do Košíc. Doviezla už len mŕtvolu. Vypadaná srsť, extrémne podvýživený, hoci to možno na fotkách nevidno, no príčinou smrti bolo vnútorné krvácanie, psík bol na smrť dokopaný, dobitý.
Nemáme ani síl preklínať niekoho …už sa ani nevieme tešiť, že si karma niekoho nájde…ak riešite takéto dačo, cítite dakedy už len beznádej. A veľký smútok. Mal si veľmi ťažký život a hroznú smrť, odpusť nám, ľuďom, psíček…
mrtvy psicek
Slepé, ale živé mačiatka vyhodil bývalý policajt na lopate ku kontajneru.
Naše inšpektorky Zdenka a Janka zažili včera šok, keď sa dozvedeli o bývalom policajtovi z Jelšavy, ktorého susedia videli, ako na lopate vyniesol ešte živé mačiatka ku kontajneru. Chceli žiť, no pre neho boli iba vecami. Máme podozrenie, že skántril aj ich matku. Mačiatka sú už za dúhovým mostom, boli veľmi podchladené a uhynuli napriek Zdenkinej snahe pomôcť im. Na pána , ktorý má namiesto srdca asi kus kameňa, sme dnes podali trestné oznámenie.
F6
Príbeh, ktorý trhá srdce.Na družstvo do Starej Kremničky nikdy neumiestňujte zvieratá!!!
A vôbec , družstvá, salaše- väčšina psov tam trpí !!! Za rok zo statného psa ostala len kostra! Nikdy cez bazoš!!!! Oslovte radšej útulky!!! Ak do družstva alebo do firmy, poriadne si ju preverte!!!Prosíme vás o to !! !
Dostali sme zúfalý mail od pána, ktorý sa minulý rok sťahoval z domu do bytu , išlo o náhlu situáciu. Preto cez náš slávny bazoš ponúkal svojho stredoázijského ovčiaka Maxa . Max mal 6 rokov a ozvalo sa družstvo v Starej Kremničke, ktoré chová ovce. Pán ďalej píše: ” Zaniesli sme ho tam, psy tam boli síce uviazané, avšak mali jedlo aj pitie. Takže sme to brali, že to, snáď, bude ok. Tak sme ho tam nechali, pretože sme chceli pre neho domov a nechceli sme ho dať do útulku, kde by sa trápil. Nemali sme na výber. Nášho Maxa uviazali najvyššie, kde nemali uviazaného iného. Pár dní potom nám poslali aj fotky, že je všetko ok.
Chceli sme ísť dnes, po roku, zistiť situáciu, ako sa má. Prišli sme tam a bača tam nebol, len jedna žena nám odkázala, že tam bača nie je a nie je tam nikto, kto by nás tam previedol. Išli sme teda poza družstvo cez lúku pozrieť tam, kde ho pred rokom uviazali. Na naše poľutovanie, zo psa zostala už len kostra pokrytá srsťou. Bol to určite on. Neďaleko od neho sa ešte nachádzala fenka v zúboženom stave bez vody a bez žrádla a na 1 m dlhej reťazi. Tej sme dali aspoň nažrať toho (salámu a konzervu), čo sme chceli dať nášmu Maxovi.”
Príbeh nás chytil za srdce , oznamovateľ však už okrem nás kontaktoval aj RVPS, ktorá sa tam určite vyberie na kontrolu. O prípad sa budeme zaujímať.
Za duhovym1Za duhovym2
Za verné služby sa psíkovi na ranči v okrese Vranov nad Topľou odvďačili smrťou
Na ranči v okrese Vranov nad Topľou majú viacero psov a kone, zvieratá sú v poriadku, až na tohto jedného, ktorý sa nachádzal pri vstupnej bráne. Zanedbaný, od bĺch, neošetrené pazúry, na chrbte hnisavá rana. Naša inšpektorka ponúkla pomoc a majitelia sľúbili, že pes bude veterinárne ošetrený. Namiesto toho ho privolaný veterinár vraj uspal, lebo to bolo potrebné. . Aspoň tak nám tvrdili v telefóne. Obvolali sme už všetkých veterinárov , ktorí prichádzajú do úvahy, chceli sme vedieť, čo za “odborníka” to bolo, pretože sme si takmer istí, že utratiť psa nebolo teba. Pes bol čulý, aktívny. Jednoducho, nebola snaha ho liečiť. Každý z opýtaných tvrdí, že on to nebol a iba jednému sa zatiaľ dovolať nevieme resp. nereaguje. V každom prípade hanba takýmto majiteľom a aj veterinárom, ktorí namiesto pomoci zabíjajú.
zdm1zdm2zdm3
Kocúrik Zlatko sa už netrápi
Na veterine v Košiciach mu dali meno Zlatko, no meno mu šťastie neprinieslo. Veterinári dnes rozhodli, že už ďalej nebudú predlžovať jeho trápenie a uspali ho. Kocúrik bol vo veľmi zlom stave , výsledky krvi boli takisto veľmi zlé, proste nemal šancu. Tešíme sa, že ho už nič nebolí a nebude zomierať hroznou pomalou smrťou.
zlatko
Utýraný buldoček
Slečna z Rožňavy, z časti Rožňavská baňa si zaobstarala buldočka, no po rozchode s priateľom sa o neho prestala starať. Milší jej bol alkohol a fetovanie. Chudáčik pes bol zavretý v malom chlieviku vo výkaloch , niekedy nedostal vraj ani jesť a piť. Tieto horúce dni sa mu stali osudnými, pretože opustený zahynul bez možnosti výbehu von. Jeho príbeh nás chytil za srdce. Keby sme mali tú moc, raz dva by sme sa s majiteľkou porátali, takto len môžeme čakať, čo s tým urobí polícia , podali sme trestné oznámenie. Majiteľka už stihla telo psíka odpratať , máme k dispozícii len tieto fotky.
Prosíme vás, ak poznáte aj vy nezodpovedných ľudí, ktorí si zaobstarajú zvieratá a potom sa o ne nedokážu postarať, nahláste nám to včas. Naša inšpektorka Zuzka Javorská mohla už len skonštatovať, že pomoc pre buldočka prišla pozde.
Fotky sme dostali od človeka, ktorý pôjde aj svedčiť na políciu.
BULDOCEK SRDIECKO
Na toto niet ani slov…Čo si ešte musia vytrpieť, kým sa kompetentní prebudia???
Psychickú traumu zažila dnes veterinárka z nemenovaného mestečka, za ktorou prišli mestskí policajti so žiadosťou o utratenie starej sučky. Náhodou ju vraj objavili u miestnych Rómov. Pozrite sa na tieto fotky, my nevieme nájsť vhodné slová. Policajti dali majiteľom blokovú pokutu 30 eur a mysleli si, že vec je vybavená. My však rozhodne podávame trestné oznámenie . Veterinárka sučku, ktorá už len ležala a z rany bolo cítiť hnilobný zápach, utratila. Škoda, že nám nevolala predtým, hoci sučka mala malú šancu, boli by sme niečo skúsili podniknúť. Rómovia majú ešte jedného psa, ktorý tam voľne behá , vraj ho niekto vyhodil z auta. Ak ho vie niekto z vás zobrať, pokúsime sa dovoz zabezpečiť. Hneď v pondelok sa spojíme s primátorom mesta s návrhom na kastračnú akciu a odchyt. Ten má síce zabezpečený, ale cez človeka, ktorý psy hneď aj utráca. Veríme, že pán primátor, ktorý takisto má psíka, začne urgentne situáciu v mestečku riešiť. Nepýtajte sa nás na názov mestečka, z viacerých dôvodov ho uverejniť nemôžeme.
Tieto fotky sú tichou obžalobou spoločnosti, v ktorej žijeme. Možno by ich bolo potrebné poslať premiérovi a našim zákonodarcom, politikom …ak je v nich niečo ľudské a nemyslia len na to, ako nahrabať ďalšie peniaze, mali by už začať podnikať radikálne kroky!
dead
Mŕtvy psík uhynul na reťazi od hladu…sučku Žofku zajtra odoberieme!
Dalo sa predpokladať, že obyvateľ obce Necpaly , ktorý je riešený políciou za týranie blízkych osôb, nebude mať pozitívny vzťah ani ku zvieratám. O dva psíky, ktoré mu patrili , sa takmer vôbec nestaral, takže dnes našla naša inšpektorka Lucia jedného z nich mŕtveho ležať uviazaného na reťazi. Bez vody, jedla, možno zoslabnutý zamrzol. Vždy, keď také dačo zistíme, nie je to pre nás ľahké a chvíľu to rozdychávame…ale predpokladáme, že tak to je aj u ostatných ochranárov.
Našťastie druhý psík prežil ..je to milá sučka, o ktorú sa susedia do zajtra postarajú , inšpektorka jej tam nechala jedlo. Máme pre ňu už pripravenú dočasnú opateru a na majiteľa sa chystáme podať trestné oznámenie.
Ďakujeme oznamovateľovi, bez neho by zrejme po čase rovnako skončila aj Žofka. .
zofka16105747_1374075119310673_1102282213781958374_n
Je nám to veľmi ľúto, ale Daška boj o život prehrala…
Dášku našla oznamovateľka pri Košiciach, schúlené klbko , kosť a koža … Pravdepodobne po zrážke s autom …zlomená labka, zlomené rebrá…Keď ju na Klinike malých zvierat v Košiciach operovali , MVDr. Kožár zistil, že je to vážnejšie, ako sa zdalo. Musela zažiť veľkú traumu. Okrem zápalených očí , zlomených zubov , zlomenej labky , mala cysty po črevách a v dutine brušnej plno tekutiny.
Jej diagnózy boli žiaľ na tak zoslabnuté telíčko príliš vážne…už je za dúhovým mostom.
MACICKA ZA DUHOVYM MOSTOM
Majiteľ družstva surovo štyrmi strelami usmrtil sučku uviazanú na reťazi!!!
To, čoho sa dopustil majiteľ družstva v obci Rokytov pri Humennom Milan E., nemôže zostať nepotrestané! Naša linka osloví príslušné médiá a samozrejme, políciu. Majiteľ družstva v pondelok v popoludňajších hodinách zastrelil najprv menšieho psíka a neskôr sučku nemeckého ovčiaka priviazanú na reťazi. Do tej dokonca štyrikrát strelil, kým ju usmrtil definitívne. Dôvodom bolo, že psy údajne obhrýzali teliatkam chvosty.
S majiteľom sme pred časom hovorili , pretože oznamovateľka a svedkyňa A.L. tvrdila, že psy nie sú kŕmené. Do telefónu vtedy povedal, že ak ho budú ľudia otravovať, dá ich utratiť. Vtedy sme to však pokladali za momentálny prejav zlosti.
Ani vo sne nás nenapadlo, že je to schopný a ešte takýmto spôsobom- v blízkosti pošty, školy, domova dôchodcov , naozaj urobiť!.
Ani nenachádzame správne slová, ktoré by vyjadrili mieru rozhorčenia nad tým, čo tento “človek” urobil.
V každom prípade by za svoj čin mal pykať.Na družstve zostal ešte jeden psík , ktorému nesmie byť ublížené!
zastrelena-sucka
Týranie psov na dedinách- majiteľ z Pribyliny údajne utýral psa
Nadpisom nechceme znevažovať obyvateľov vidieka,no je pravda,že oproti tým mestským v starostlivosti o zvieratá všeobecne skôr zaostávajú.
Miestny občan Pribyliny je príkladom takéhoto človeka. Oznamovateľ žiaľ nahlásil prípad keď už bolo pozde. Pán Š.z Pribyliny utýral vraj viac psov ,posledného kaukazského ovčiaka kŕmil takým spôsobom,že mu do voliéry,z ktorej ho nepúšťal,hodil celý fúrik vnútornosti zo zvierat príp.hlavu z býka.Kým pes nedojedol,nič iné nedostal.
Keď pes ochorel a začal zvracať,majiteľ napriek prosbám oznamovateľov nezavolal veterinára,pričom zo zákona je každý majiteľ povinný zviera liečiť!
Keď pes uhynul ,vyviezol ho do lesa a nechal tam pohodeného…ani ho len nezakopal!
Oznamovateľ kontaktoval políciu,ktorá vraj nemala záujem problém riešiť.
Myslíme si,že takýchto prípadov je hlavne na vidieku veľa,preto apelujeme na každého,kto je svedkom nielen priameho týrania, ale aj zanedbania starostlivosti o zviera,aby prípad nahlásil. My budeme kontaktovať predovšetkým starostu obce a následne aj RVPS v Liptovskom Mikuláši. U mŕtveho psa ,ktorý uhynul v auguste,je už ťažko dokázať týranie ,preto nemá zmysel riešiť to cez políciu. V každom prípade sa postaráme o to,aby takýto človek už žiadnemu zvieraťu neublizil.
mrtvy-psik-dedina mrtvy-psik-dedina3
NEZNÁMY PÁCHATEĽ PRIVIAZAL O KOĽAJNICE DVOCH PSÍKOV
Zdá sa, že ľudská zloba nemá hranice…Vlastne poniektoré beštie medzi nami si ani nezaslúžia nazývať sa ľuďmi. Na linku SOS nám dnes zavolali mladí študenti Mirka Tatičová a Milan Leškanič…po ceste do Košíc si všimli v Bardejove na koľajniciach psíka, ktorý sa hýbal príliš divne. Citujeme, čo nám napísala Mirka do správy, ktorú poslala spolu s fotkami: “Zastavili sme na krajnici a išli sme sa pozrieť.Z diaľky sa zdalo, že ide o jedného väčšieho psa, no potom sme videli, že sú to dva malé krížence blízko seba. Jeden bol už bohužiaľ mŕtvy a maličká fenka sa triasla a nevedela sa postaviť na nohy. O fenku čo prežila sme sa postarali, dostala veterinarne osetrenie a kedže bola začipovaná následne bola vrátená jej majitelke. Dôvody prečo a hlavne ako sa dostali psíky na kolajnice ďalej vyšetrujeme. Veľa lásky posielame mŕtvemu psíkovi, škoda že neboli objavení skôr..
psik-z-kolajnic1 psik-z-kolajnic2
Zanedbaný psík s nádorom v obci Kľukňava
Keď sme dostali hlásenie o chorom psíkovi v obci Kľukňava, išli sme to preveriť. Realita bola tisíckrát horšia ako naša predstava.
Na dvore rodinného domu sme videli trosku psíka…psík s obrovským nádorom na krku, ktorý mu visel na zem. Z nádoru vytekala krv!!! Ešte sme nič také hrozné naživo nevideli. Napriek tomu toto vychudnuté stvorenie akoby vedelo, že mu chceme pomôcť, pomaličky sa z posledných síl po betónových schodoch snažilo vyštverať ku nám.
Keďže majiteľ – invalid – sa nevedel dostať von z domu, bráničku nám otvorili ochotní susedia a všetci prosili, aby sme pomohli skrátiť utrpenie psíka.
Psíka sme ihneď odviezli na veterinárnu kliniku do Liptovského Mikuláša. Psík sa volá sa Hany. Bol na infúziách, mysleli sme že ho čaká vyšetrenie a operácia. Verili sme že nádor bude nezhubný a držali sme mu palce zo všetkých síl. Nádejou nás napĺňal Hanyho vďačný pohľad … Bohužiaľ psík 11. 08. 2016 uhynul. JE NAM TO NESKUTOCNE LUTO. PRECO SME SA O NOM NEDOZVEDELI SKOR.
S dcérou majiteľa sme sa spojili, bola by rada, keby sme sa ujali aj druhého psíka, ktorý tam ešte zostal. Ide o sociálne slabšiu rodinu. Takisto treba riešiť situáciu s premnoženými mačičkami na dvore.
psik-s-nadorom


Týranie psov v rómskej osade
Nášmu OZ SOS linka pre zvieratá v núdzi bolo nahlásené týranie psov v Michalovciach- časť Angy mlyn, kde žije rómska komunita. Svedkovia tvrdia, že deti miestnych úžerníkov strieľajú zo vzduchoviek po psoch s cieľom dostať ich z osady, pretože psy sú premnožené. Údajne mali deti strieľať aj do ľudí. K dispozícii máme fotky mŕtveho psíka, ktorého pravdepodobne utýral neplnoletý chlapec z osady. Pes mal rozbitú hlavu a papuľu zviazanú šnúrou.
Naše občianske združenie podáva  trestné oznámenie na neznámeho páchateľa .Takisto sme oslovili vedenie mesta, mestskú políciu s návrhom, že vieme v  spolupráci s dvomi občianskymi združeniami situáciu v osade riešiť.
psik-romska-osada

Ako nám môžete pomôcť?

Pomôcť nám môže naozaj každý z vás. Spôsob pomoci je čisto na Vás. Sledujte náš Facebook profil, alebo môžete potešiť ňufáčiky odoslaním drobného daru.
(klikni na srdiečko)
Ďakujeme.