Zachránené zvieratá

V tejto sekcií nájdete zverejnené fotky a krátky popis zachránených zvierat. Nenájdete tu však zatiaľ všetky zachránené zvieratá, ale stránku budeme priebežne aktualizovať

Týraný Bojar dnes opustil kliniku v Poprade

Týraný Bojar dnes opustil kliniku v Poprade a naša inšpektorka Iveta ho previezla do Bardejova, kde bude istú dobu v karanténe. Pod svoje ochranné krídla ho teraz berie OZ Unie prav zvířat. Bojar sa zdal byť dosť agresívny, ale určite svoje urobila aj bolesť a stres, pretože Ivete sa dnes dal dokonca pohladkať.

Bojar žil na reťazi , ktorá sa mu zarezávala do krku, bolo otázkou krátkeho času, kedy zomrie. Majiteľa ideme riešiť cez RVPS , bude na neho podané trestné oznámenie.:)

Beky majiteľ priviazal hlboko v lese pri Košiciach ku stromu

Toto šteniatko sa volá Beky. Je to fenka, má asi tri mesiace a hodiny jej života boli spočítané, lebo tak sa rozhodol jej pôvodný majiteľ. Aby sa jej navždy zbavil priviazal ju hlboko v lese pri Košiciach ku stromu, aby tam počkala o hlade a smäde na svoj koniec. Ale zázraky sa občas dejú a Bekyn zázrak sa volá Janka a Patrik, mladá dvojica z Košíc, ktorá ju úplnou náhodou našla vystrašenú a vyhladnutú čakajúcu na svoj koniec. Šteniatko odviazali, vzali do náručia a odniesli k sebe domov. Nevedeli ešte, kam s ním, ale nemohli ho tam nechať. Po príchode domov o novej rodine pre Beky rozhodol ich syn Samko, ktorý sa do Beky zamiloval na prvý pohľad. Od toho okamihu bolo jasné, že rodina sa rozrástla, okrem mačičiek, o ďalšieho štvornohého člena. Keďže každé zvieratko v rodine znamená ďalšie finančné náklady, naše združenie im ponúklo uhradiť veterinárne vyšetrenie a očkovanie šteniatka. Ďakujeme Janke, Patrikovi a Samkovi, že zachránili ďalší život, prijali ho pod svoju strechu a do svojej rodiny. Ďakujeme MVDr. Bereščákovi za ústretovosť a veterinárne ošetrenie.

VILA má 12 rokov, preto bol jej osud spečatený.

Vraj je stará, tak je načase ju utratiť. Oznamovatelia si síce riešili susedské spory , pretože im občas vbehla do dvora , ale aj tak sme im vďační, že nás na ňu upozornili. Ďakujeme nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove za pomoc , inšpektorovi Rišovi za riešenie tohto prípadu a prevoz do bezpečia .Vile sa už rysuje aj nový domov. Dobrou správou je aj to , že dnes sa bývalá majiteľka Vily rozhodla vzdať sa aj druhého, malého psíka, ktorý je na dvore uväznený na reťazi, viac psov rodina mať neplánuje.

Deryk a Prince

Dva ďalšie psíky z východného Slovenska, ktorým sme včera cez našu linku pomohli nájsť cestu k dobrému domovu.

BONO JE UŽ V BEZPEČÍ!.:)
Má asi 2 roky a keď sa dá do poriadku, bude pripravený na adopciu.

Bono bol stále priviazaný, nemal ani možnosť ukryť sa do tieňa. Vychudnutý a apatický. No doslova ožil , keď mu oznamovateľka doniesla vodu a jedlo. Majitelia tvrdili, že musí byť priviazaný, lebo im roztrhal kozu. Majitelia sa ho nakoniec ochotne vzdali. Oznamovateľke sa dal pohladkať, ale aj tak s ním bude treba popracovať, aby bol pripravený na adopciu.

Zanedbaný psík z Hažína

Od dnešného dňa je už aj tento malý krásavec z okresu Humenné v bezpečí. Je síce zanedbaný , zadredovaná srsť plná bĺch …ale na reťazi už nebude. Rodina sa ho vzdala, ďalších psíkov mať nebudú, Ďakujeme inšpektorovi Rišovi a dočaskárke Veronike.

STÁLE HĽADÁME DOČASNÚ OPATERU NA VÝCHODNOM SLOVENSKU !!!

ATOS bol dnes prevezený na kliniku v Michalovciach. Je to mladý pes a veríme, že sa vylieči. Máme ponuky na dočasnú opateru z ČR , ale cestovať by mohol až koncom augusta, dovtedy hľadáme umiestnenie na východnom Slovensku. Prispieť na jeho liečbu môžete na transparentnom účte :SK63 8330 0000 0027 0103 6224, platba v českých korunách: 2701036224/2010 alebo na účte pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247. , platba v českých korunách. 2101036247/2010. Ďakujeme!

 

Orinka a Fibi cestovali tento týždeň do nového domova.

Sme radi, že sme svojou troškou prispeli k ich záchrane.

Mala veľmi zlú perspektívu…už je zachránená!

Firemné psy to nemajú jednoduché a ľahké, väčšinou sú to tzv. psy nikoho. A ak firma krachuje- ako tá v Tisovci, je jasné, že starostlivosť o psa je až na poslednom mieste. Vnímavý oznamovateľ si po ceste do Tisovca všimol túto fenku, ktorá nevládala stáť,bolo jasné, že má problémy s kĺbami. Mysleli sme si pôvodne ,že ide o starého psíka. MVDr. Sucháč nám potvrdil, že fenka ochrnula , z jedného dňa na druhý úplne prestala chodiť, no po podaní kortikoidov a vitamínu B sa jej stav mierne zlepšil. Do úvahy však prichádzala aj verzia o jej utratení, no za každú cenu sme tomu chceli zabrániť, napokon, fenka má len 4 roky. Je jasné, že firma by jej nekupovala drahé lieky, neboli by jej poskytnuté špeciálne preparáty , kĺbová výživa a strava, ktorú potrebuje . Dohodli sme sa, že fenku z firmy zoberieme. Dnes bola prevezená do nášho partnerského útulku vo Fiľakove , kde ju určite dajú do poriadku . Po čase sa jej iste nájde aj dobrý domov. Za preverenie podnetu ďakujeme inšpektorke Luciii a za dnešný prevoz Slávke.

Axa si už driemka v novom domove.:)

Deväťročnej Axe zomrela majiteľka. Axa v útulku veľmi trpela, napokon sa jej podarilo nájsť takýto úžasný nový domov.

Fenka dnes zomrela. Psík bojuje….:(

V kritickom stave…za živa umierajú!!! V jednej z najhorších osád na Slovensku za živa umierajú psíky . V tej osade žil aj Alex, ktorého ubil 7 ročný chlapec. Toto sú jeho nástupcovia.
Naša inšpektorka zobrala z osady týchto dvoch úbožiakov! Nevidia na oči, z nosa im tečie hnis, nemôžu dýchať , majú horúčku, sú podvýživení. Je možné, že ich osadníci nútia fetovať spolu s nimi – Alex mal rozpadnuté pľúca, tieto dva psíky majú podobné príznaky… obaja boli na infúziach. Fenka žiaľ po niekoľkých dňoch zomrela. Psík prežil a dostal meno Brunko. 

Bruno v piatok cestoval z jednej dočasky do druhej, dlhodobejšej. Na fotkách vidíte, že je z neho už šibal, hoci stále berie antibiotiká , jeho pľúca a dýchací systém ešte nie sú v poriadku. Brunko je učenlivý, milý psík, má približne rok a pol a veľmi rýchlo sa naviaže na človeka, Na dvoch fotkách vidíte dojemnú rozlúčku s prvou dočaskárkou,pani Evou Koscelníkovou, ktorej ďakujeme za pomoc! Do Popradu ho previezla bez nároku na preplatenie PHM pani Mária Zidorová. Momentálne sa nachádza v tých najlepších rukách a keď bude mať po skončení liečby dobré krvné výsledky, mohol by sa aj adoptovať. Ďakujeme všetkým, ktorí na Brunka prispeli finančne, veríme, že už bude len dobre.

Ďalší zachránený z osady! Už sa nachádza v dočasnej opatere.

Ďakujeme inšpektorke Adriane! Z ôsmich psíkov zostal v osade už len posledný , vyzerá presne takisto ako tento, veríme, že sa aj na neho usmeje šťastie.

Čierne psíky sa vraj adoptujú menej často ako svetlé.

O to viac sa tešíme, že tento z nášho príbehu bude mať onedlho krásny domov. Píše naša inšpektorka Adriana :
„Psík pravdepodobne vyhodený, túlajúci sa po osade dlhší čas. Nepatril nikomu, nemal majiteľa. Občas ho miestni Rómovia nakŕmili a prespával podla okolnosti. Taký bezdomovec to bol. Vykľul sa z neho veľký maznák, je to veľmi vďačný psík.
Mal ranu po uhryznutí iným psom a predtým musel byť uviazaný na šnúrke, lebo má otlačený krk.“

Vanda psík z osady ma šťastný nový domov!

Aj Vanda už má svoj domov , vďaka našej inšpektorke Adriane a útulku vo Veľkých Kapušanoch pozdravuje z Olomouca . Vanda je takisto psík zachránený z osady.

Axa a Gayard sa už pripravujú na cestu za domovom.

Útulkové prostredie im neprospievalo. Axe našlo domov OZ šťastné labky Fiľakovo a Gayard odchádza do nového domova vďaka našej inšpektorke Adrianke a priateľom z Čiech. Ďakujeme!.

Kocúrik Theo zachránený z osady sa dáva do poriadku v dočasnej opatere v Prešove.

Kto by mal záujem o adopciu tohto hravého pradúceho klbka, nech sa ozve do správy. Prvá fotka je z dočasky, ostatné sú ešte z ambulancie , kde bol na ošetrení.

Včera sa nám vďaka tímovej práci podarilo zachrániť jeden psí život, ktorý v poslednej dobe určite nestál za veľa.

Hlavnou hrdinkou smutného príbehu bola naša inšpektorka Janka Hricová, ktorá spolu s priateľom našla tohto zúboženého, pravdepodobne pastierskeho psa pri chate nad Podlavicami v Banskej Bystrici .Pes nemal čip. Mestská polícia tvrdila, že ho prevziať nemôžu,pretože táto časť už nepatrí ku Banskej Bystrici (to nie je pravda), tak bol psík prevezený vo večerných hodinách na ambulanciu MVDr. Nemčeka vo Zvolene , s ktorým máme veľmi dobré skúsenosti. Vyzeralo to na zlomenú sánku, v rane boli už muchy a larvy. Po operácii ho včera v noci previezli k MVDr. Herenyimu do Lučenca, psík je na infúziách, pretože jeho výživový stav nie je dobrý .Keď sa dá do poriadku, bude prevezený do útulku vo Fiľakove.

Sučka a 8 šteniatok

Kontaktoval nás starosta obce na východnom Slovensku, že do záhrady rozostavaného domu v obci sa uchýlila túlavá fenka, ktorá porodila 7 šteniatok. Mama a šteniatka už sú v dočasnej opatere a rysujú sa im nové domovy 🙂

Bendži a jeho sestra pochádzajú z tej istej osady, kde trpel Alex.

Majitelia- ak týchto ľudí vôbec tak možno nazvať, lebo očkovacie preukazy nemajú a psy nie sú čipované- nám ich ponúkli. Fenka sa nachádza v útulku Fiľakovo, ktorý nám podal pomocnú ruku, a psík je zatiaľ v našej záchrannej stanici. Za záchranu a prevoz ďakujeme našim inšpektorom Adriane a Rišovi!

Takýto krásavec sa po okúpaní stal z Bendžiho, ktorého naši inšpektori Adriana a Rišo zachránili z osady.

O Bendžiho sa v našej záchrannej stanici starajú Monika a Janko. Ďakujeme pracovníčke psieho salónu Dream v Revúcej , ktorá nám nič neúčtovala za to, že dala Bendžiho do poriadku . Bendži je začipovaný, očkovaný , hľadá si nového majiteľa. V prípade záujmu o tohto dobrého psíka nám napíšte správu.

Igor posiela pozdrav z nového domova v Olomouci. Má aj kamarátku- takisto adoptovanú z útulku.

Tešíme sa veľmi, zaslúžil si to. Pre tých, čo nepoznajú jeho príbeh- Igora sme našli so zlomenou panvou ležať pri ceste , majiteľovi ušiel , zrazilo ho auto. Majiteľ nebol ochotný uhradiť operáciu, tak sme ho prevzali pod našu linku.

DONKA JE REZERVOVANÁ.

Donatella je krásna mladá slečna- fr. buldočka, ktorú sme prevzali pod
naše krídla. Narodila sa v septembri 2018. Je to typický psí „puberťák“
a podľa toho sa aj správa. Má neskutočne veľa energie, s čím treba
rátať. Nachádza sa v dočasnej opatere u našej inšpektorky, kde sa všetkému ešte len učí. Má hygienické návyky (ale treba ešte počítať s občasnou
nehodou). V byte veci neničí, ale musíte ju zamestnať, potrebuje veľa hračiek. Je veľmi rozumná a priateľská, svojou energiou vás prevalcuje.
Ako ste si mohli na fotkách všimnúť, Donka má spodný predkus , čo jej
pridáva na kráse a rozkošnosti.
Po zoznámení sa nemá problém s mačkou, ani psami či fenkami.
Do rodiny pôjde očkovaná, čipovaná a kastrovaná. po vyplatení adopčného polatku.
Ak ste sa do nej zamilovali na prvý pohľad, a viete Donke poskytnúť
trvalý domov a miesto vo svojom srdci, tak neváhajte.

Na maličkú Tinku sa dnes usmialo šťastie.

Dnes ju bola zobrať z osady inšpektorka Adriana. Tinka bola prevezená do našej záchrannej stanice a odtiaľ ju prevezme onedlho náš partnerský útulok vo Fiľakove.

Dick živoril na krátkej reťazi v obci Slatina , kde ho týrali deti .

Dnes sme dostali fotky z nového domova, vraj to bola láska na prvý pohľad. 
Aj keď už nie sme v spoločnom štáte, nič to neznamená , ste naši najbližší priatelia , hranice pre nás nepredstavujú bariéru. Vďaka vám môžeme v tak veľkej miere pomáhať zvieratám! Drahí naši priatelia z Českej republiky, ďakujeme za pomoc , ktorú poskytujete týraným zvieratám zo Slovenska!

Link: život na reťazi: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2412303375487837&id=1147215478663306&__xts__[0]=68.ARAaIqbElqvXVSP060L2KYboVZCdGQhiU51arLxs_GbeCh78QcDF8E7_czIskuYjKNXedwlwXyv-UyXlOo48BP-XQPP_Q0mfg-fHia1pvZu-a2SCgTxaAKQ3_zoZRSNlbPir0fmwyJ7VdJwEWf8jOAru4p4FYAtudlp6qKQqsITOb526oH4174Ier4laPIQtN8n1BvytoeDTVwkF_FxgVg3ZkBTfLMIRf7vCY-JtXZk4EVY7gjzQSTjoI4wL5qdCZOKl1kQWRSMAIGa7emUGYBhEMSMngMd81Tm6ncdIMwA28GTZ10jmMw-1cy0VxIeioruN8fZmXDQgNMj0I36F57Udm_JG&__tn__=K-R

Aj takto žijú psíky na slovenských dedinách…

napríklad tento je dlhodobo zavretý vo voliére z paliet bez kontaktu s okolím, nevenčený. Ďakujeme inšpektorke Silvii, že promptne preverila podnet v dedine Svinica. Teraz to vyzerá na šťastný koniec- majitelia sa psíka vzdávajú a ďalšieho mať neplánujú. Psíka prevezme útulok UVP Košice, no momentálne nemajú pre neho miesto, preto hľadáme dočasnú opateru. Ak psíkovi chcete pomôcť , volajte na tel. číslo 0907 441 447 . Ďakujeme!

Súrodenci Maxo a Rexo na ceste za šťastím. Onedlho už budú v novom domove.

Súrodenci Maxo a Rexo majú dva roky a väčšinu dňa trávili v koterci, ktorý nespĺňal zákonom stanovené normy. Majiteľka ich kŕmila dobre a vraj ich denne púšťala pobehať si. Onedlho sa sťahuje do Bratislavy, psíky si do bytu zobrať nemôže. Chcela ich ponúkať cez bazoš, vyhovorili sme jej to, mohli by skončiť zle. Maxovi a Rexovi sa podarilo nájsť cez našu linku nový domov. Sú menšieho vzrastu, prítulné, hravé, naviazané na seba. 

Aj Shadow posiela pozdrav všetkým, čo jeho príbeh zdieľali a fandili mu.

Pred týždňom vraj nešťastnou náhodou spôsobil bratovi majiteľky úraz , ktorý sa musel riešiť chirurgicky. Brat dal majiteľke podmienku: buď pôjde z domu on alebo pes. V dome žijú aj malé deti. Majiteľka psa nám píše: Prosíme dobrych ludí, ktorí by sa ho ujali. Nechceme ho dať utratiť. Shadow je ako velke dieta, hravý pojašený. Ozaj dobre strázil a v cudzích ludoch vzbudzuje respekt. Ideány na stráženie, nie do rodiny s detmi. Brat mi dal tyžden nato, aby som dala psíka z domu preč. Momentalne je takmer stále zavretý vo voliere:( trpí on aj rodina. Urcite sa nájde milovník psikov, ktory sa mu bude patrične venovat, vychovávat a lubit ho.“

Jeho príbeh vyvolal obrovský záujem. Pretože pohrýzol člena rodiny, v ktorej žil, osud tohto psa bol skoro spečatený. Na linku sa nám ozvali záujemcovia. o adopciu, ale nemali vhodné podmienky. Shadow mohol ísť do firmy, no nám sa to nepáčilo. Pes, ktorý bol zvyknutý spávať na koberci v izbe, by mal zostať v rodine, ktorú bude strážiť. Rozhodli sme sa preto pre OZ, s ktorým máme dobré skúsenosti, OZ Ovčáci v nouzi. Dnes odišiel Shadow do Pardubíc. Jeho bývala majiteľka nám napísala: :Dobry den, posielam posledne fotky Shadowa doma. Verim, ze bude stastny, stastnejsi ako bol kedy u nas. Sice bol vyplaseny, otec si aj poplakal. Dakujem Vam zo srdca za vsetko co ste pre nas a hlavne havka urobili. O jeho osude ste rozhodli Vy:) psiky, ktore prejdu cez Vase ruky su urcite v najlepsej starostlivosti. Este raz dakujeme! Iveta s rodinou.

Aj my držíme psíkovi palce a sme si istí, že OZ mu vyberie toho najlepšieho, najvhodnejšieho majiteľa.

Shadowa prevzalo ho OZ Ovčáci v nouzi, momentálne je v dočaske. Prišlo nám v správe od bývalej majiteľky : “ Pani, ktorá ho dostala na starosť, sa prvé dni vytrápila, psík zúril, nechcel nikoho pri sebe. Po pár dňoch sú už kamaráti a psík vyzerá spokojne ? Veľmi sa z toho teším, postupne časom mu budú hľadať novú rodinu. S pani som v kontakte skoro každý deň, je veľmi trpezlivá. Byť milovníkom zvierat sa nedá naučiť, je to poslanie zhora. 

Oliver včera odišiel zo Slovenska .

Pod ochranné krídla ho od nás prevzalo OZ šťastné labky Fiľakovo, našlo mu domov na dožitie. Nevieme, koľko má ešte Oliver času, ale vieme, že ten čas prežije milovaný a bude o neho dobre postarané. Chceme sa ešte raz poďakovať všetkým, čo tomuto psíkovi pomohli. Oliver nemal ľahký život a napriek tomu na ľudí nezanevrel, ako koniec koncov takmer každý psík… Ďakujeme oznamovateľke a dievčatám, ktoré ho našli, Monike , Jankovi a pani Gabike, takisto Katke za krátku dočasnú opateru. Väčšinu času totiž Oliverko strávil na klinike Slon v Košiciach, ktorej patrí najväčšia vďaka, zvlášť MVDr. Veronike Adamovej. Ďakujeme všetkým , ktorí prispeli na Oliverovu liečbu Vyzbieralo sa spolu 302, 53 eur – menovite ďakujeme p. Tupej, Sandiovej, Paučovej, Keltikovej, Malovcovej, Cvingerovej, Skrisovej, Honskusovej, Novoveskej, Valičkovej, Repkovej, Piatrikovej, Muchovej, p. Belovezčikovi, Hynekovi Tomášovi, Holikovi a Kmeťovi. Takisto ďakujeme p. Kollárovej za vyplatenie krmiva pre Olivera.Faktúra z kliniky nám zatiaľ neprišla, len vieme. že klinika Slon nám neúčtovala nič za Oliverov pobyt.Teraz už len treba držať Oliverovi palce, aby si na tomto svete v pohode a bez bolesti pobudol čo najdhšie.

Link – v takomto stave bol nájdený , velikánsky nádor na slezine mu bránil ešte aj v spánku :https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2421285261256315&id=1147215478663306

Link: po operácii: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2424855477565960&id=1147215478663306

Fenka a štyri šteniatka sú od včerajška v bezpečí.

Z osady do dočasnej opatery ich previezla naša inšpektorka Adriana. Ďakujeme!

Link – pôvodný príbeh: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3071551109552513&id=100000929630990

ĎALŠIA OBEŤ Z REŤAZE ZACHRÁNENÁ!

Vyjednávanie s nimi bolo ako nočná mora , pretože u nich záleží na tom, akú majú práve náladu a či majú dávky alebo nie. Samozrejme, nielen oni sú na vine, ale predovšetkým systém, ktorý im toto dovoľuje , tak prečo by ho nevyužili?
Ďalšia kvapka z mora je zachránená- ďakujeme oznamovateľke, našim inšpektorkám Emi a Majke , starostovi obce Slatina, ktorý nám veľmi pomohol, pani Silvii Tothovej a jej manželovi, , ktorí psíka prevážali do bezpečia a phm hradili z vlastného vrecka. A v neposlednom rade ďakujeme našim priateľom, ktorí mu zabezpečili dočasnú opateru a nájdu mu určite aj dobrý domov.

Pôvodný príbeh: v osade na reťazi: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2412303375487837&id=1147215478663306

SI STARÝ, CHORÝ. BUDÚ S TEBOU VÝDAVKY, TAK SA ŤA RADŠEJ ZBAVÍME! Takto rozmýšľa veľa ľudí .

DUNČO bol dnes prevezený na ošetrenie a potom do našej záchrannej stanice. O Dunčovi sme sa dozvedeli včera, žil na reťazi s neliečeným zápalom uší, mal veľké bolesti. Majitelia ho plánovali dať zastreliť , napokon sa ho dobrovoľne vzdali a prispeli aj sumou 30 eur na liečbu. (Samozrejme,až po našom návrhu, nie sme si istí, či by to boli urobili sami od seba ).
Ďakujeme pracovníčkam útulku UVP Košice za prevoz na veterinu, kde bol psík ošetrený. Momentálne sa zotavuje v našej záchrannej stanici u Riša Roxera.
Dunčo bude potrebovať kvalitné krmivo, najlepšie značky Brit alebo Eminent -granule, konzervy, ktoré môžete poslať na adresu :
Richard Roxer , 049 11 Slavec 74, okres Rožňava .

Ak by ste chceli prispieť finančne: môžete prispieť na transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224
platba v českých korunách: 2701036224/2010
alebo na účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
platba v českých korunách: 2101036247/2010
ĎAKUJEME!

Belko má nový domov

Túlal sa po dedine na východnom Slovensku, po odchyte bol adoptovaný do rodiny, ktorá mala maličké dieťa. Zdal sa im príliš aktívny , tak sa rozhodli Belka vrátiť . Potom sa nachádzal v karanténnej stanici až kým sme mu nenašli takýto milujúci domov:

Tieto dva psy zachránila pred pár dňami naša inšpektorka

zobrala ich z jednej z najhorších osád na Slovensku. Do osady ich doniesol policajt, ich majiteľ- to bola odmena za verné služby! Momentálne sú v dočasnej opatere, hľadáme pre ne nový domov.

Link: psy ešte v osade -mohli skončiť v hrnci :https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2429140427137465&id=1147215478663306

ZA VERNÉ SLUŽBY MU HROZILO UTRATENIE

Možno sa pamätáte na prípad, ktorý sme pred časom uverejnili. Tento psík strážil opustený dom v obci Ďurkov, fotky jasne hovoria o tom, ako perfektne bolo o neho postarané. Po upozornení sa majiteľ začal o neho viac starať a nedávno nám zavolal, že dom sa predáva, psík nie je socializovaný, on sa ho bojí , a preto ak ho nezoberieme, bude utratený. Psíka sme dnes previezli do našej záchrannej stanice , za prevoz a ďalšiu starostlivosť ďakujeme Rišovi Roxerovi. Ďakujeme aj útulku vo Veľkých Kapušanoch za požičané auto a odchytovú tyč, takisto inšpektorke Silvii a oznamovateľke. Psíka sa pokúsime liečiť a uvidíme…hádam sa aj na neho usmeje šťastie.
Prispieť na liečbu psíka môžete na náš transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224
platba v českých korunách: 2701036224/2010
alebo na účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
platba v českých korunách: 2101036247/2010
Ďakujeme!
Link na pôvodný príbeh: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2298741446844031&id=1147215478663306

?Fenočka so šteniatkom?

Dnes dostali šancu na nový život. Sám majiteľ v osade nás oslovil o pomoc s hľadaním domova pre tieto krásne psíky. Fenka v osade stále rodila šteniatka, ktoré mnohé ani neprežili.
Za pomoc ďakujem OZ Pomoc psikom na vychodnom Slovensku. Fenka a malý drobec si budú už onedlho hľadať svoje nové domovy???

SOS!!! POMOC PRE BULDOČKA OLIVERA !!! BEZ VÁS TO NEDOKÁŽEME!

Tento starší buldoček sa našiel pri osade . Je veľmi inteligentný, má stopercentné hygienické návyky, je zvyknutý cestovať autom. Je však v zlom zdravotnom stave . Bude potrebovať aj operáciu , no najprv sa musí trocha zotaviť . Previezli sme ho do našej záchrannej stanice, ale prosíme o pomoc. Liečba tohto psíka bude náročná, zatiaľ na to nemáme dostatočné množstvo prostriedkov .Zajtra sa mu budú robiť odbery krvi ,podľa výsledkov sa bude postupne liečiť , je podvýživený. Má problémy s očkami, určite musíme riešiť aj jeho chrup. Je možné, že má v brušku aj nádor , chceme mu dať šancu . V prípade, že by mal metastázy v pľúcach, ho už operovať nedáme.

Oliverko bol dnes na klinike Slon v Košiciach operovaný. Z bruška mu vybrali takmer 3 kg slezinu, ktorú vidíte na fotke. Ešte nemá vyhrané, nasledujúce dva dni budú kritické , počkáme si aj na výsledky z histológie. Ale ak dostal od niekoho zhora takúto šancu, musíme veriť, že dostane aj druhú. Oliverko si na klinike ešte pár dní pobudne a potom sa začne zotavovať v dočaske. Ďakujeme všetkým, čo pomohli- oznamovateľke , prepravcovi , Monike, Jankovi, Gabike, a kolektívu veteriny zo Slona , zvlášť MVDr. Veronike Adamovej.
Zároveň vás chceme veľmi pekne poprosiť, aby ste nám pomohli vyrovnať účty na veterine.
Peniaze určené pre Oliverka môžete poslať na účet
transparentný: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
platba v českých korunách: 2701036224/2010
alebo na účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
platba v českých korunách: 2101036247/2010
Do poznámky napíšte Oliver

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

Zachránená vlčiačica Tinka

Tento prípad opäť vyžadoval tímovú prácu. Neprispôsobivá rodina zo Sučian držala na dvore už druhú sučku bez búdy na reťazi. Dnes bola prevezená do útulku Piešťany -za pomoc ďakujeme pani Bálekovej! Takisto ďakujeme našej inšpektorke Lucii a Monike Šalgovej za prevoz, ktorý hradila z vlastného vrecka. Nápomocní boli aj miestni hasiči a pán prednosta sľúbil, že táto rodina si odteraz bude musieť plniť povinnosti voči obci a zvieratám. Dnes to pri prevoze nebolo vôbec jednoduché, napriek tomu, že sme už dali sučku predtým na naše náklady zaočkovať, majiteľ bol značne agresívny. Títo ľudia poznajú všetky svoje práva, ale nepoznajú ani základné povinnosti! Na nich platia len tvrdé sankcie, žiadne jednanie v rukavičkách. Najdôležitejšie však je , že sme opäť zachránili jeden psí život.
Link na pôvodný príbeh:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2406022239449284&id=1147215478663306

Tinka sa udomácňuje v piešťanskom útulku . Sprvu sa bála vyliezť z búdy, ale už si zvyká , skúma okolie a hlavne sa teší, že nemá na krku reťaz. Onedlho ju čaká úprava srsti. Veríme, že si v útulku nepobudne dlho a nájde si nový domov. 

Pamätáte sa na Draculcu?

Tak takto super sa má u nových majiteľov. Pozrite si aj video. https://www.youtube.com/watch…

Ďzeky išiel do dočasnej opatery

Džekyho dnes bola naša inšpektorka Adriana prevziať od majiteľa, ktorý sa ho dobrovoľne vzdal. Sľúbil, že ďalšieho psa mať nebude. Ďzeky išiel do dočasnej opatery a nevedel sa nabažiť slobody, tak trikrát utiekol! Nečudo-je to mladý aktívny psík, ktorý bol celé dni uviazaný na špagáte .Pozrite sa na jeho krk , na ňom má pečiatku, ktorá svedčí o tom, ako asi Džeky trpel.
Link na pôvodný príbeh:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2946251948749097&id=100000929630990

AIDA JE ZACHRÁNENÁ!!!

Najkrajšia správa dnešného dňa- pripisujeme si na konto ďalšieho zachráneného psíka.Práve cestuje za lepšou budúcnosťou. Aidiným majiteľom zhorel dom pred tromi mesiacmi, ona sama bola v hroznom stave, zrejme ju využívali , aby mohli predávať šteniatka. Oznamovatelia z dediny nám pred pár dňami nahlásili , že Aida ostala pri zhorenisku , majitelia ju opustili a oni jej hádžu jedlo cez plot. Ešte v ten večer sa naša inšpektorka Barbora vybrala Aidu hľadať, no nenašla ju, Nato sa nám ozval mladý muž- Alex Rigo , tvrdil, že Aidu má dlhodobo u seba. Je už zbytočné pátrať, čo všetko sa stalo, jedno je isté, že Aida teraz vyzerá vďaka Alexovi oveľa lepšie a našej linke sa podarilo dosiahnuť ,že sa Alex rozhodol Aidy dobrovoľne vzdať. Aidu preváža pani Adriana Galová (ktorej touto cestou ďakujeme za pomoc ) pod záštitu OZ Zverokruh, odtiaľ ju preberie onedlho OZ Záchranný koráb a po kastrácii bude ponúkaná na adopciu. Veríme, že jej ďalší život bude nádherný, vytrpela si už toho dosť.

Link: takto vyzerala pred tromi mesiacmi: na zhorenisku https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2397704686947706&id=1147215478663306

HĽADÁME NOVÝ DOMOV BELKOVI!

Veľmi prosíme za Belka. Tento pravdepodobne kríženec špica má cca 1,5 roka. Je hravý, veľmi priateľský. Túlal sa po dedine na východnom Slovensku, po odchyte bol adoptovaný do rodiny, ktorá mala maličké dieťa .Zdal sa im príliš aktívny, tak sa rozhodli vrátiť ho . Nachádza sa v karanténnej stanici, no podmienky tam ideálne nemá. Hľadáme mu nový domov. Belko je očkovaný a čipovaný. Dovoz zabezpečíme. 

Ahojte! Pamätáte sa na mňa? Pred tromi týždňami ma našli priviazanú pančuchou ku kontajneru na sídlisku Terasa v Košiciach.

Ale nechcem sa sťažovať, lebo vďaka tomu mám najlepšiu rodinu pod slnkom. Našli ma, postarali sa o mňa a stali sa mojimi najbližšími. Dnes som dostala svoj rodný list, teda čip, a už viem, kam patrím. Ďakujem ujovi doktorovi Bereščákovi, ktorý sa postaral o moje odparazitovanie, čipovanie a ešte ma zaočkuje a vykastruje. Ale naj, naj, najviac ďakujem mojej Zuzke a môjmu Kornelovi, ktorí mi poskytli domov. Nesľubujem, že budem vždy poslušná, ale moja rodiny bude vždy u mňa na prvom mieste.

Naša inšpektorka zachránila aj malého holúbka

Našla ho 3. 4. 2019 opustené a zoslabnuté sedieť vedľa chodníka, blízko cesty a neďaleko zastávky MHD na KVP v Košiciach. Nikde žiadne hniezdo ani miesto, kde by sa dalo predpokladať. Podarilo sa jej ho nakoniec odchytiť. Ešte šťastie, že máme v Košiciach azyl Drobec a Magda Zavatzka si ho ochotne prevzala. Nemal žiadne viditeľné zranenia, ale bol riadne vychudnutý a zoslabnutý. Momentálne je v izolačke a v najlepších rukách. Ďakujeme azylu Drobec, že ho prijal.

Igor a Bady pozdravujú z dočasky

Naši chlapci pozdravujú z dočasky, kde sa dávajú dokopy. Bady ktorý žil predtým v osade kde ho napádali iné psy má, žiaľ, zlomeninu predkolenia, takže pôjde na operáciu, Igora, ktorý ležal pri ceste so zlomenou panvou sa majitelia vzdali pretože operácia bola finančne náročná, je už po operácii a cíti sa dobre. Ďakujeme Janke Bertovej a Rišovi Roxerovi! 

Link- pôvodný Badyho príbeh- v osade :https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2356365794414929&id=1147215478663306

Link- pôvodný Igorov príbeh: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2359324084119100&id=1147215478663306  

Linda má 8 mesiacov a celý život prežila na reťazi.

Oddnes sa pre ňu všetko zmenilo. Už je na ceste do našej záchrannej stanice, majitelia sa jej vzdali , potrebujú vraj psa, čo viac šteká. Ďakujeme našim inšpektorom – Silvii, Jankovi a Rišovi, ktorí majú zásluhu na záchrane tejto milej fenky. V prípade záujmu o adopciu nám napíšte do správy.

Link na pôvodný príbeh- ešte na reťazi :https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2375845569133618&id=1147215478663306

Psíky riešené cez našu linku -Princ a Rexik v nových domovoch.

Rexík včera docestoval do nového domova v Čechách

Dnes sa takto zoznamoval s ďalšími členmi domácnosti.

Pôvodný link -takto žil v osade: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2150763258308518&id=1147215478663306&__xts__[0]=68.ARDdUFvSQIKJdiDfyG8GKS7XGn6VHao_eqXWJP-cNFaFsmeub-

Ťapka a šesť šteniatok

Ťapka pochádza zo Sučian a  bola zachránená zo zlých podmienok spolu s 9 šteniatkami. Za pomoc  s opaterou ďakujeme  OZ Bánovskí chlpáči  . Ťapke a jej detičkám sa rysujú nové domovy  v Českej republike.

Takto žila Ťapka pred záchranou

Hugo cestuje v sobotu do dočasnej opatery.

Z osady, kde žil jednu dobu dokonca v sude, ho zachránila naša inšpektorka Adriana. Ďakujeme !!!

Link na pôvodný príbeh: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2386573391394169&id=1147215478663306

Psík Hugo z osady, má asi 4-6 mesiacov . Žil v sude , bez poriadneho prístrešku, neočkovaný. RVPS vo Vranove nad Topľou nám odpísala, že psík bol chorý a že ho majitelia dali utratiť. Keď sme sa zaujímali, či sa aspoň opýtali na meno veterinára, ktorý ho mal utratiť, v telefóne nastalo najprv rozpačité ticho, potom inšpektor RVPS začal koktať, že to nepovažovali za potrebné. Hugo však žije, včera ho naša inšpektorka pri kontrole prípadov videla na vlastné oči. Hugo má momentálne povrchové poranenie po pohryznutí od iného psíka , je ustráchaný, skrýva sa. Žije v špine ako jeho majitelia, ktorí sa ho chcú vzdať, vraj ho len prichýlili , ktosi ho vyhodil. Ak mu niekto z vás chce dať šancu prežiť pekný život , napíšte nám alebo zavolajte na 0907 332 835.

Psík z východného Slovenska

Psíka sa majitelia z východného Slovenska vzdali, má už nový domov.  

BEKY a jej 6 šteniatok

BEKY a jej 6 šteniatok sme zachránili  z rómskej osady a previezli do dočasnej opatery , odkiaľ si budú hľadať nový domov 

Šesťročná sučka Schonny je od dnešného dňa už v bezpečí.

Jej majiteľ sa ani nesnažil ju dať operovať . Za záchranu ďakujeme inšpektorke Tonke, za prevoz Jankovi a nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove ďakujeme , že Schonny prijal a bude jej hľadať nový domov.

Schonny

DRACULKA UŽ V NOVEJ RODINE!!:)

Čo by povedal, keby mohol?
„Mám 8 rokov, a 6 kíl. Žijem v malom mestečku v okrese Rožňava .Moji majitelia sú Rómovia, správajú sa ku mne dobre …len asi nevedeli, ako veľmi ma škrtil krátky špagát, ktorým som bol priviazaný k búde . Už sa mi skoro zarezával do krku, ale po upozornení ma odviazali a tak si teraz behám navoľno a pozná ma celé mesto. Som spokojný , miestni ľudia mi dajú aj najesť , ale k dokonalému šťastiu mi čosi chýba. Potrebujem človeka , ktorý by bol mojím pánom, potrebujem dvor, ktorý by som strážil . Nechcel by som žiť vo voliére ani na reťazi. Dajte mi šancu, veď ešte nepatrím do starého železa. A ešte som zabudol povedať jednu dôležitú vec: zbožňujem deti.“
Toľko Draculka- počúva na meno Rexík a my dodávame že je otázkou času, kedy sa tomuto psíkovi môže niečo stať. Napríklad auto, väčší pes, zlý človek, alebo napríklad nemilosrdná odchytovka , ktorá sa s ním nebude maznať…

Draculka nakoniec mal to šťastie a odcestoval do novej rodiny <3

Z novej rodiny nám píšu: „Posielame prvú foto Draculkovu z domu, ešte je zo všetkého vyplaseny, všetko neznáme, kopec nových pachov, ešte sa do toho hneď aj kupal, ale zatiaľ je všetko ok, už sa aj zoznámil s niektorými členmi svorky, na posteli sa tvári, že tam vyrástol.“

Draculka

Draculka v novej rodine

Draculka2

 

Micka pozdravuje z dočasky

Bezohľadný vodič v obci Rimavská Baňa minulý týždeň zrazil túto mačičku. Samozrejme, ani nezastal a autá, ktoré išli za ním ju obišli a pokračovali v jazde. Mačička sa po údere do hlavičky potácala stredom cesty, krútila sa dookola a od bolesti hlasno plakala. Mala veľké šťastie, že v tom čase išla okolo autom naša inšpektorka Monika, ktorá ju okamžite naložila do auta a utekala s ňou na veterinu do Revúcej. Mačička dostala niečo na upokojenie, tiež injekciu od bolesti a proti opuchu, aby sa predišlo opuchu mozgu. Mačička utrpela silný náraz do hlávky. Pár dní bolo skutočne kritických, u Moniky sa však zotavila. Pomaličky začala jesť, používa už aj mačacie WC. Našťastie nemá zlomenú sánku a aj opuch pomaličky ustupuje.
Chceli by sme sa poďakovať MVDr. Petre Polákovej z veterinárnej ambulancie RAVEA v Revúcej, ktorá zachránila Micku úplne nezištne a nezobrala od nás ani cent. Nič za to nechcela a sama sa o stav Micky zaujímala. Pani doktorka je úžasný človek s veľkým srdiečkom. Proste človek na správnom mieste. Micku sme po návrate z kliniky zobrali do opatery naša inšpektorka Mariana a budeme jej hľadať nový domov. V prípade záujmu napíšte do správy alebo volajte na 0907 332 835.

Micka

Beethoven zachránený

Beethovena kúpila rodina synovi na prvé sväté prijímanie. Skončil na reťazi. Naša inšpektorka Adriana vynaložila maximálne úsilie, aby mu pomohla. Vaše zdieľanie pomohlo , včera odviezla Beethovena do bezpečia, už sa mu aj rysuje nový domov..)

Beethoven

Jazmínka už má svoju rodinu

Jazmínku našla túlať sa po areáli nemocnice v Martine naša inšpektorka Majka s rodinou pri návšteve príbuzného v tejto nemocnici. Uvedomila si, že s túlavými zvieratami v Martine sa mestský útulok nemazná, tak oslovila miestne OZ Túlavé šťastie o pomoc s týmto šteniatkom, nakoľko o pár hodín sa vracala domov do Košíc vlakom. Vďaka ich ochote vziať Jazmínku pod svoje krídla do doby jej prevozu do Košíc sme získali čas hľadať šteniatku dočasku alebo trvalý domov. O pár dní docestovala Jazmínka do Košíc a ostala predbežne v dočaske u svojich nálezcov. Štvornohí členovia rodiny ju tiež prijali medzi seba, dočaska sa zmenila na trvalý domov a z Jazmínky sa stala Košičanka. Toto, predtým ustráchané, teraz sebavedomé šteniatko, ďakuje všetkým, ktorí jej pomohli nájsť „svoju rodinu“.

Jazminka

MAČIČKY UŽ MAJÚ NOVÝ DOMOV!

Kým žila ich majiteľka, boli rozmaznávané … Starostlivá, milá pani, zdravotná sestra, však nedávno zomrela. Mačičkám hrozilo, že skončia na ulici, kde by pravdepodobne neprežili. Chvostík má 10 rokov je kastrovaný, očkovaný, celý život prežil v byte. Mačička Mikina je jeho mama, je takisto kastrovaná.
Ďakujeme za každé zdieľanie, aj vďaka Vám sa im podarilo nájsť nový domov.

macky

Aj toto zlatíčko sme zachránili…

Lujzin príbeh nám doteraz ostáva záhadou. Na začiatku všetkého bol mail, v ktorom oznamovateľka písala, že ju za veterinárne poplatky zobrali od množiteľky , no bola zúbožená, ubolená a dokonca zaútočila na malé dieťa… Noví majitelia ju však zrejme chceli výhodnejšie speňažiť, takže ju opäť predali cez bazoš …. Až keď sme im pohrozili,boli ochotní dať nám kontakt na rodinu, ktorá ju od nich kúpila. Našťastie, týmto ľuďom na Lujze skutočne záležalo, videli , že bude potrebné ju liečiť a rozhodli sa vzdať sa jej. Ďakujeme našej inšpektorke Silvii, ktorá dnes Lujzu previezla do ambulancie v Humennom, kde sa momentálne dáva do poriadku. Na fotkách nevyzerá zle, ale vzhľadom na to, že ide o množiteľského psíka, je pravdepodobné , že sa ešte objavia „skryté vady“ Lujza je skvelý, milý psík a zaslúži si skvelú budúcnosť, vďaka OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku sa jej rysuje krásny domov.

Lujza

Za záchranu tohto malého strapáčika ďakujeme pani Monike Nečesanej.

Psík sa dlhšie túlal po Batizovciach, no starosta problém neriešil, skôr sa vraj vyjadril, že osloví miestnych Rómov, či si ho nezoberú( so starostom sa porozprávame v pondelok ) . Pani Monika sa ozvala na našu linku, povzbudili sme ju, psíka odchytila a my sme oslovili OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku vo Veľkých Kapušanoch. Psík bol dnes prevezený do útulku. Je milý, priateľský , veríme, že sa mu onedlho nájde nový domov.

Strapaty psicek

Kolia Lejla a jej dve šteniatka sú už zachránené!

Včera sme zažívali riadne stresy, o to viac sme šťastnejší dnes. Zachránili sme ďalšie tri psie životy.
Túto fenku daroval do rómskej osady poslanec miestneho dedinského zastupiteľstva, rómska rodina ju držala zavretú v šope a fenka dvakrát do roka porodila šteniatka, ktoré väčšinou zahynuli. Z posledných ôsmich žijú už len tieto dve. Našťastie sa rodina rozhodla vzdať sa fenky a šteniatok, no na poslednú chvíľu, keď už sme boli v osade, si to nečakane rozmysleli. Museli sme využiť všetky presvedčovacie schopnosti, no podarilo sa…Momentálne je Lejla s detičkami už na ceste do piešťanského útulku, ktorý má pre ne aj nový domov. Za záchranu ďakujeme oznamovateľke, inšpektorkám Adriane a Majke, pani Katke z Košíc, ktorá psíky na jednu noc prichýlila, za včerajší prevoz Ľubošovi Lorenczovi a za dnešný Rišovi Roxerovi.

Link na pôvodný príbeh – ešte v osade: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2287983457919830&id=1147215478663306

Kolia a steniatka

ŠTENIATKO MÁ UŽ DOMOV! .🙂

Pochádza z osady na východnom Slovensku , kde sa túlala , vyzerá to, že ju zrejme niekto vyhodil. Za jej záchranu ďakujeme našej inšpektorke Janke . Veríme, že táto malá krásavica niekomu z vás prinesie šťastie. V prípade záujmu napíšte správu.

Steniatko cierne

 

Alan dnes odišiel do nového domova.🙂 Skoro až neuveriteľné- pred odchodom vyhrabal na dvore svojej úžasnej dočaskárke srdce na rozlúčku !

Alan, šteniatko z rómskej osady s rozsiahlym demodexom a svrabom . Keby bol v osade zostal ešte pár dní navyše, dnes by tu už nebol…našťastie , koncom minulého roka sme ho zachránili a dnes odcestoval do nového domova pri Brne. S novou rodinou si sadli od prvej chvíle. Chceme poďakovať inšpektorke Adriane , ktorá Alana zachránila a celú dobu aj keď z diaľky nad ním držala ochrannú ruku, riešila možné adopcie, ďakujeme MVDr. Bereščákovi , ktorý Alana liečil,aj ďalším ľuďom, ktorí sa síce len mihli Alanovým životom, ale svojím dielom prispeli k šťastnému koncu jeho príbehu. Najviac však ďakujeme pani Drahomíre Menegaki z Košíc, ktorá sa o Alana až do dnešného dňa skutočne príkladne starala. Lepšiu starostlivosť tento psík ani nemohol mať. Pred odchodom jej vyhrabal na dvore z ničoho nič srdce!

Link na pôvodný príbeh:
na klinike: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2096045767113601&id=1147215478663306&__tn__=-UC-R

v osade: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2094873580564153&id=1147215478663306&__tn__=-UC-R

ALAN PRED A V NOVOM DOMOVE

ALAN SRDCE

Slepú sučku , ktorej sa zrejme ktosi zbavil, zachránili dnes naši inšpektori Adriana a Rišo. Sučke napriek tomu, že je úplne slepá, nepomohol ani miestny veterinár.

Adriana píše: „Vo štvrtok sa na stránke Nájdené a stratené psíky objavil oznam o fenke sibírsky husky, ktorá sa našla pred obecným úradom v obci Kalnište okres Svidník. Podľa zistených informácií pri fenke bol aj starosta aj veterinár a zisťovali, či je čipovaná .Fenka čip nemala, takže ostala naďalej bez pomoci vonku. Nad fenkou sa večer zľutoval chlapec z obce a vzal ju k sebe na dvor. Fenka mu zo soboty na nedeľu ušla z dvora a naďalej behala po obci. Fenka je úplne slepá, bolo otázkou času, kedy ju zrazí auto. Veterinár, čo bol pri nej, predsa musel vidieť, že je slepá a nechal ju bez pomoci. V nedeľu mi priatelia na fb hlásili, že vidia fenku sa túlat v obci okolo hlavnej cesty, tak sme ju s Rišom išli hľadať. Našli sme ju na ceste. Hned prišla k nám, sama bez problémov vošla do prepravky celá vdačná za záchranu. V obci som vyhľadala starostu , ktorý nemal vedomosť o tom, že obce sú povinné mať zmluvu o odchyte. Urobili sme mu o tom školenie….Fenke sme dali meno Ajša.“
Ajša je do utorka v dočasnej opatere a v utorok ju preberá náš partnerský útulok vo Fiľakove. Nielen tohto starostu, ale aj starostov ostatných obcí v okrese oslovíme a vysvetlíme im, ako majú riešiť problémy s túlavými psami.

Husky sucka

Pri požiari prišiel o zrak a ešte ho aj surovo kopali!

Psíka sme našli na Valentína a dostal od nás valentínsky darček- dostal šancu žiť…
Psík je z osady Svinia pri Prešove, kde bol nedávno požiar . Je to ešte šteňa, má asi 6 až 7 mesiacov. Dali sme mu meno AMOR. Nateraz je stabilizovaný, či prežije, to veterinári ešte v tejto chvíli s úplnou istotou nevedia povedať. Viečka očí má obhorené, opuchnuté, až po odpuchnutí uvidíme, či sa oči dajú zachrániť, Na klinike Animal v Michalovciach , kde zostal hospitalizovaný, ho dnes oholili , mal popáleniny aj po tele, labky obhorené, okolo krku bolo vidieť, že bol držaný na šnúrke. Výsledky krvi ukázali zápal v tele. V moči krv a bielkoviny. Má opuch brušnej dutiny, čo znamená, že ho niekto surovo kopal ! Asi týždeň pobudne na klinike, potom sa uvidí ,ako bude telo reagovať. Veríme, že sa nám podarí nájsť mu dobrú dočasku, potrebuje byť v teple, obhorené časti tela mu budú odpadávať a je potrebné to natierať…
Tento prípad záchrany si vyžiadal tímovú spoluprácu- ďakujeme pani Husovskej, ktorá ho z osady priniesla, našej inšpektorke Adriane za takmer nadľudský výkon, Richardovi Roxerovi za prevoz , útulku Rožňava za požičané auto a samozrejme, veterinárom z Michaloviec , s ktorými máme veľmi dobré skúsenosti.
Psíka môžete podporiť poslaním peňazí na transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224 , alebo na bežný účet SK51 8330 0000 0021 0103 6247. Platba v českých korunách: 2701036224/2010.
Do poznámky napíšte Amor. Ďakujeme!

AMOR

Amy z rómskej osady

Amy žila v rómskej osade a každý deň odprevádzala deti do školy, potom sa potúlala po dedine a vrátila sa späť. Amy dostala šancu vďaka našej inšpektorke Janke a rómskemu aktivistovi, ktorý na ňu upozornil. Dnes sme ju previezli z dočasnej opatery do útulku UVP Košice, kde bude po kastrácii čakať na svojho majiteľa. Ďakujeme za pomoc útulku , ktorého prácu si veľmi vážime!

Amy

Psík zo zlomenou labkou z osady už má nový domov.🙂

Dnešný zachránený psík z osady má cca 8 mesiacov, váha 8 kg. Pred mesiacom ho zrazilo auto, samozrejme , veterinárne ošetrený nebol. Zlomenina je otvorená a budúci týždeň je v Poprade objednaný na amputáciu labky, dnes ho vyšetroval odborník a labku už nie je možné zachrániť , ale psík môže aj bez nej prežiť krásny život.

psik labka

Elinka mala veľké šťastie.

Túto malú slečnu si všimla včera naša inšpektorka Tonka v rómskej osade uviazanú na povale domu na šnúrke.  Na zadnej nôžke mala okolo celej labky ranu, zrejme bola predtým priviazaná o nôžku. Zobrala ju so sebou a dnes si už po ňu aj prišla nová majiteľka z Liptovského Hrádku. Takto spokojne sa Elinka vyvaľuje v novom domove, kde má aj kamaráta- kocúrika.

Elinka

Toto je zmysel našej práce .🙂
Majky bol zrejme psík z množiarne , putoval od jednej rómskej rodiny ku druhej, tá posledná sa rozhodla vymeniť ho za kávu. Pár dní si pobudol v dočaske u našej inšpektorky Janky a včera cestoval z Vranova nad Topľou do Levíc. Noví majitelia nám poslali tieto fotky a píšu, že je vďačný, milý a že sú prekvapení jeho mimoriadnou inteligenciou…

cavalier1

ELZA A TINA ZACHRÁNENÉ Z OSADY, KDE SA KONAJÚ PSIE ZÁPASY

Včera sme odoberali ďalšie dve fenky, ktoré urgentne potrebovali pomoc. Fenka s obrovským nádorom sa volá Elza a mladšia je Tina, jej dcéra. Obe fenky prevzal útulok vo Veľkých Kapušanoch, fenka s nádorom bola hneď operovaná na klinike. Ďakujeme útulku-OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku , inšpektorke Tonke za vydarenú akciu a takisto aj policajtom zo Spišských Vlachov , ktorí asistovali.

elza a liza z osady

Dnes dalšia užasná adopcia, z ktorej máme obrovskú radosť?

Naša dobručka Oda našla svoju dokonalú rodinku, už nemusí byť stále zatvorená a smutne na nás pozerať. Toto je pre nás všetkých šťastný deň, ale hlavne pre Odu, kedže tak velmi miluje prítomnosť človeka. Je to úžasný oddaný havko a zaslúži si už konečne byť šťastná a milovaná. Za krásny domov velmi pekne dakujeme pani Martuške Kollárovej z Nitry a prajeme im vela, vela lásky.??Takto žila, než k nám prišla.

piestany novy domov

Dnes sa nám konečne podarilo previezť do útulku Veľké Kapušany túto fenku 

ktorej sa rómska rodina chcela zbaviť. Prevoz sme riešili už dlhšie, lebo fenka stále utekala. Za dnešný prevoz ďakujeme pani, ktorá nechce byť menovaná, samozrejme ďakujeme útulku a inšpektorke Janke .

fenka velke kapusany

VEĽKÉ POĎAKOVANIE ZA KRIVKA! DNES CESTUJE DOMOV!
 
Aj vďaka vášmu zdieľaniu sa dnes Krivko, kocúrik s FIV ( v dočaske premenovaný na Ivka) vezie práve teraz do nového domova v Prahe. V tomto čase pred rokom sme smútili nad smrťou kocúrika z Bratislavy, ktorého ktosi zákerne dokopal na smrť( link- https://www.facebook.com/…/a.11525154714…/1766545790063602/…), tým viac sa teraz tešíme z toho, že sa nám Krivka podarilo zachrániť. Ďakujeme úžasnej partii žien- pani Libová ho dlhodobo spolu s manželom kŕmila a platila veterinárne ošetrenia , pani Zvodarová ho s malou dušičkou nahlásila na našu linku a poprosila o pomoc, naša dočaskárka Karin Schinská sa ho ujala , pani Karla Snitková dnes vycestovala zo zasneženej Ostravy kvôli nemu, aby ho previezla ku pani Zelinkovej do Prahy. Veríme, že náš Krivko si ešte dlho- dlho požije v novom domove a bude robiť majiteľke radosť. Je to krásny kocúrik, kus chlapa.:)
Link na pôvodný príbeh: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2245270835524426&id=1147215478663306
kocurik krivko
 
Psíka , ktorého rómska rodina chcela vymeniť za kávu, už máme
 
Pravdepodobne bude z množiarne predaný cez bazoš , budeme informovať neskôr.
cavalier

OBEŤ PSÍCH ZÁPASOV ZACHRÁNENÁ!

 
Škoda, že len jedna z mnohých. Ďalších stihli poskrývať. Vieme, kde sa konajú psie zápasy a kto je jedným z hlavných organizátorov . Začali sme riešiť problém v tejto osade v spolupráci s RVPS Spišská Nová Ves, MVDr. Kúkoľ dnes odviedol dobrú prácu a ďalej pokračujeme podaním trestného oznámenia spolu s našimi priateľmi zo Zvieracieho ombudsmana.
Dnešný zachránený psík má asi rok. Píše naša inšpektorka Tonka : “ Je to 25kg mix typu bull a je kľudnej povahy. Psík má na sebe nespočetné množstvo starých rán a jaziev. Z pravého uška mu chýba polovica – staré zahojené zranenie a ľavé uško mal čerstvo potrhané na niekoľkých miestach, čo spôsobilo silný zápal. Na ľavej labke mal takmer odtrhnutý pazúr s výrazným opuchom, veľmi bolestivá zakrvavená čerstvá rana. Nad ľavou prednou labkou okrem niekoľkých jaziev aj čerstvé pohryzenie – hlboká diera od zuba. Veľké množstvo jaziev na hlave a v celej prednej časti tela. taktiež mal teplotu 40 C, takže mu boli podané antibiotiká. Psík je naozaj veľmi milý a na iné psíky v čakárni ordinácie ako aj v útulku reagoval veľmi dobre, viac menej si ich vôbec nevšímal.“
Psík je momentálne v karanténnej stanici, budúci týždeň by ho mal prevziať náš partnerský útulok vo Fiľakove. Tento útulok pomáha všetkým psíkom bez rozdielu a bez ohľadu na rozsah zranení, jeho cieľom totiž je pomáhať zvieratám a nie na nich ryžovať a robiť zbierky.
Psíka zatiaľ môžete podporiť na čísle nášho transparentného účtu SK63 8330 0000 0027 0103 6224 .
Ďakujeme!
pitbul zapasy

ĎALŠIA OBEŤ PSÍCH ZÁPASOV !!!

Leží na klinike a má veľké bolesti. Dúfajme, že prežije. Zajtra ju čaká operácia , okrem nespočetných starých rán, odrthnutého ucha má potrhané pohlavné orgány, hárala sa a zrejme ju hodili ako korisť, aby sa o ňu psy bili . Takéto praktiky vraj majú. Osadníci sa už začínajú báť, to je dobre… Ďakujeme policajtom , ktorí nás kontaktovali, MVDr. Kúkoľovi a predovšetkým našej obetavej inšpektorke Tonke, ktorá vo večerných hodinách napriek tomu, že má malé dieťa, po fenku išla do osady, a previezla ju do Popradu. Fenočku po operácii prijme náš partnerský útulok vo Fiľakove. Prosíme vás zároveň o finančnú pomoc , potrebujeme vyplatiť veterinu, prevozy (zajtra pokračujeme v prevoze ďalších týraných psíkov z osady) prispejte na náš transparentný účet.
Číslo účtu- SK63 8330 0000 0027 0103 6224 , platba v českých korunách-účet 2701036224/2010 do poznámky napíšte fenka- psie zápasy. ĎAKUJEME!

pitbulka zapasy

Náš roztomilý Majlo v stredu odcestoval do nového domova v Prahe.

Žil zanedbaný bez poriadnej stravy zavretý v malej klietke na poli , pozrite, ako si nažíva teraz. 🙂

praha zachraneny

 

V spolupráci s ružomberským útulkom -OZ CNZ Ružomberok sme zachránili týchto dvoch chlpáčikov🙂

Žili u sociálne slabej rodiny v obci Nižná Revúca, jeden permanentne na reťazi , druhý behal po dedine, lebo pozemok pri dome nie je oplotený (a ani nikdy nebude) , a tak sa stal občas aj terčom útokov iných psov. Obetavá oznamovateľka sa o psíkov posledné roky starala, nosila im jedlo. Až keď sme majiteľom pohrozili, že budú musieť platiť za veterinárne ošetrenie, psíkov sa vzdali a určite už ďalších mať nebudú. Okrem oznamovateľky ďakujeme aj našej inšpektorke Nine, ktorá prípad preverila, starostke a pracovníkom obecného úradu za ústretový prístup a naša veľká vďaka patrí útulku v Ružomberku, ktorý zabezpečil odvoz a psíkov prijal .V útulku čakajú na nových majiteľov.

2psiky

AKTUALIZÁCIA- KRIVKO JE UŽ V DOČASKE , HĽADÁME PREVOZ DO PRAHY !!!

Volám sa Krivko , mám 4 roky a môj čas na tomto svete je zdá sa, presne vymeraný. A predsa by som ešte chcel spoznať to, čomu sa hovorí láska. Vo fantázii si predstavujem kocúriky a mačičky v teplom peliešku , s miskou krmiva ,ako sa otierajú o nohy svojich majiteľov a spokojne pradú. Dostanem takú šancu aj ja napriek tomu, že mám nevyliečiteľnú chorobu prenosnú na iné mačičky-FIV ? V živote som si vytrpel už dosť, mám vytrhané zúbky,operované viečka , a predsa stále verím. Žijem v Bratislave pri bytovke a v týchto zimách mi nie je práve najlepšie .Budem vďačný za akékoľvek zdieľanie môjho príbehu a verte, odmením sa svojou mačacou láskou tomu, kto mi dá možnosť spoznať ešte kúsok raja pred smrťou.

Krivko je kastrovaný vhodný len do vnútra pre ľudí, ktorí iné mačky nemajú. Oznamovateľka vie dovoz zabezpečiť .

krivko

Dinova adopcia sa podarila!! Psík ktorý bol zachránený cez našu linku našiel domov v čechách.

Útulok ktorý Dina v CZ prevzal takto píše jeho príbeh: mám skvělou zprávu….dnes odjel DOMU Dino. Dina jsme převzali od spřáteleného spolku ze SR. Původně se mělo jednat o problémového NO, ale nakonec to nebylo „tak horké“ a Dino mohl po několika týdnech v dočasce odjet do svého domova. Minulý týden se na něj byla podívat fajn rodinka, která si ho hned zamilovala…dnes byla provedena předadopční kontrola, která dopadla dobře a Dino počínaje dnešním dnem začíná novou kapitolu života….takže Dinoušku hodně štestí a moc nezlob!?

Moc bych chtěla poděkovat jeho dočasné tetě Zdenka Malíková, která s nim udělala kus práce a i ho do nového domova doprovodila a udělala předadopční kontrolu, děkujeme moc!❤️

Dino

Nebudete tomu veriť, ale dnes odišiel do nového domova náš Dastynko

Vybralo si ho jedno úžasné 16 ročné dievčatko Tamarka, nechcela ani čivavku, ani yorka a ani iné zaujímavé plemeno, ona chcela iba Dastynka, staršieho obyčajného kríženca??Je to proste neuveritelné a úžasné gesto a za krásny a milujúci domov velmi pekne dakujeme celej rodinke. Prajeme im vela lásky a šťastia. ????Takto žil , než sa k nám dostal. Psík bol zachránený cez našu SOS linku.

Dustynko novy domov

Psík z Telgártu je už zachránený.

Ďakujeme našim inšpektorom Janke, Monike a Jankovi a OZ šťastné labky- Beatke Jagošovej za pomoc. Veríme, že psík si onedlho nájde rodinu, u ktorej spokojne dožije v teple.

HĽADÁME DOMOV NA DOŽITIE !!!
Tento starý psík malého vzrastu žije u majiteľov v okrese Brezno. Relatívne o neho je postarané, majitelia naozaj nie sú zlí ľudia, no psíkovi sa nedostáva takej starostlivosti, akú by v jeho veku už mal mať. Je uviazaný na reťazi, no aj púšťaný, ale rodina býva pod lesom, a tak sa psík stal už aj terčom útoku cudzích psov a líšok, aj teraz má poranenú labku. Zadné nohy mu už neslúžia ako dakedy, ranka na labke je nezahojená, dnes si pri návšteve našej inšpektorky škrabkal ušká, takže tých zdravotných problémov tam bude zrejme viac. Majitelia súhlasili, že sa ho vzdajú. Kto mu vie poskytnúť potrebné teplo a lásku?

 Telgart

Harry ktorý žil v malej búde bez podlahy pozdravuje z dočasky!

Psík ktorý spinkal na studenom snehu a jeho úkrytom bola len provizórna strecha je prevezený do dočasnej opatery kde si užíva teplý peliešok.

Psík bol najprv bez mena, napokon si majitelia predsa len spomenuli že sa volá Harry.. Psíka sme včera boli zobrať, má dočasku, ale potrebuje nový domov, ak by sa Vám tento milý psík zapáčil dajte nám vedieť.

Psík, má vek asi 12 mesiacov, bol veterinárne neošetrený. Búda bez dna, spal na holej zemi, jedlo mu dávali na zem, držaný bol na krátkej reťazi. Nachádzal sa u našich spoluobčanov na východnom Slovensku.

Harry

Šasta a jej nový domček .🙂

Nedávno sme riešili prípad sociálne slabej rodiny v Šuranoch. Majitelia nevedeli zabezpečiť piatim psíkom vyhovujúce podmienky, preto sa štyroch z nich vzdali. Riuška je v dočasnej opatere a tri psíky prevzalo OZ Dočasný domov pre havinkov Piešťany. Majitelia si nechali len sučku Šastu , ktorú sme im dali vykastrovať. Skontrolovať, ako sa Šaste darí ,bola nedávno naša inšpektorka Barborka, ktorá píše :“Po kastrácii sa o ňu majitelia vzorne starali , mali ju 10 dní vo vnútri a potom jej vymysleli chlievik, kde jej je teplejšie ako v bývalom výbehu. Má tam polystyrénom zateplenú búdu. Púšťajú ju na dvor (Šasta hydinu ignoruje) ,sem tam chodia na prechádzky. Počas našej návštevy behala po dvore ako malý, šťastný koník.“

sasta

VYRIEŠENÉ!!! PSÍK MÁ NOVÚ BÚDIČKU NA ZIMU!

Veľmi pekne ďakujeme všetkým za zdieľanie a aj za ponuky , aspoň vidno, koľko dobrých ľudí medzi nami žije ! Rozhodli sme sa prijať ponuku OZ Dog azyl , ktoré cez víkend zavezie búdu do Štvrtka na Ostrove a bude držať nad psíkom ochrannú ruku v prípade, že by sa situácia v rodine zmenila ku horšiemu.

Naša inšpektorka Barbora bola preveriť prípad v obci Štvrtok na Ostrove. Dva psíky tam mali živoriť v blate a špine. Po príchode našla už len jedného, druhý vraj zomrel na starobu. Tohto milého, mladého psíka sa rodina v žiadnom prípade nechce vzdať. Psík bol uviazaný na metrovej reťazi pri polorozpadnutej búde. Majitelia tvrdia, že ho zachránili, našli ho za dedinou vyhodeného , mal plno rán hlavne na krku , Barborka videla zahojené rany na vlastné oči. Rodinu upozornila, že musia zlepšiť podmienky a a dali si povedať. Plot nemajú, takže psík je na reťazi , no presunuli ho na lepšie miesto a ako vidíte, reťaz už má naozaj dlhú. Ale búda ostala v pôvodnom stave. Vieme, že mnohých z vás tieto fotky pobúria, no čo sa dá robiť? Chcú si ho nechať a komunikujú…ak by sa im aj zobral, donesú si pravdepodobne ďalšieho. Preto prosíme o pomoc , ak má z vás niekto búdu na darovanie, ozvite sa nám.

Nova buda

Psík z Bystrého vás všetkých pozdravuje a ďakuje za zdieľanie.

Za jeho záchranu my zase ďakujeme oznamovateľovi, inšpektorke Janke, pani Vasilkovej za dnešný prevoz , ktorý urobila zadarmo , ďalej pánovi Blažekovi , že prispel na veterinárne ošetrenie psíka a ďakujeme útulku vo Veľkých Kapušanoch , že psíka prijal. Psík má priateľskú povahu , je vďačný a milý, takže veríme, že si čoskoro nájde dobrého majiteľa.

PSIK BEZ BUDICKY.png

Zorka posiela pozdrav z nového domova.

V našej záchrannej stanici si síce pobudla trocha dlhšie, ale oplatilo sa, jej noví majitelia si po ňu osobne prišli, sú to veľmi zodpovední ľudia. Sme radi, že sa Zorka tak dobre adoptovala 🙂

ZORKA

Fenka Linda odobratá z rómskej osady zo Spišských Tomášoviec.

Majiteľka tvrdila, že fenka má 2 roky, ale zistili sme že Linda, teraz už LILI je šteniatko a má cca 6 mesiacov. Po úprave v salóne sa po ostrihaní ukázalo, že Lili je vlastne malá dalmatínka:-)

Lili predLili

 

Psík je zachránený, má sa dobre.🙂
Nezaslúži si zomrieť v bolestiach v špine !

Staré psy to nemajú ľahké …zvlášť keď ich majiteľ nevie pochopiť, že pes cíti rovnakú bolesť ako človek , že trpí rôznymi ochoreniami a potrebuje sa liečiť.
Tento cca 14 ročný milý, prítulný psík žije v obci Príbovce v okrese Martin neustále na reťazi a má absolútne nevyhovujúci prístrešok – steny a strechu poplátanú z rôznych materiálov, bez akejkoľvek podlahy. Pes tam má vyhrabanú len jamu a okolo je samý neporiadok. Navyše má nádor .Majiteľ si myslí, že je to v poriadku a bráni sa len tým, že pes by všetko odtiaľ aj tak vytiahol von, alebo rozhrýzol/roztrhal. Takže nápravu nie je ochotný urobiť.
Psa sa vzdať nechce.
Podnet nám poslal na preverenie Zvierací ombudsman, ďakujeme inšpektorke Lucii. Dievčatá zo Zvieracieho ombudsmana sa skontaktujú s príslušnou RVPS. Psík tam rozhodne nemôže ostať neliečený v takýchto podmienkach. pomaly v bolestiach umierať.

Nezaslúži si zomrieť v bolestiach v špine !

psik web

 
Ďalší zachránený!
 
Na konto si pripisujeme ďalšieho zachráneného psíka.Rex živoril  u majiteľov na reťazi v Drienove pri Prešove, bez venčenia a kvalitnej stravy. Majitelia sa ho dobrovoľne vzdali. Za záchranu ďakujeme našim inšpektorom Adriane a Rišovi.Psika prevzal útulok vo Veľkých Kapušanoch, odtiaľ by mal onedlho cestovať k novej majiteľke ktorá má o neho veľký záujem.
 
Rexík v pôvodných podmienkach
Rex_pred
Rexík už vo Veľkých Kapušanoch
Rex v kapusanochRex1
Rexík pri prevoze
Rexik prevoz
 
Šteniatko zachránené z rómskej osady.
 
Šteniatko zachránila naša inšpektorka Tonka. Taktiež chceme veľmi poďakovať Monike Šalgovej, ktorá bola ochotná toto chore šteniatko na vlastné náklady previezť, išla po neho z Trenčína do Spišskej Novej Vsi a previezla ho do Cifera ku pani Lopušanovej, ktorej takisto ďakujeme že sa šteniatka ujala.
Tonka o šteniatku píše:
„Fenočka je asi 4-5 mesačný kríženec Nemeckého ovčiaka s veľkým opuchom hlavy a teplotou. Opuch zrejme spôsobila infekcia, ktorú spôsobili rany na hlavičke a tiež obojok s ktorým rástla, ale nikto jej ho nepovolil. Žila na dvore bez prístrešku a spávať musela na studenej zemi. Bojí sa každého pohybu a dotyku ale ráno keď ma videla už kývala chvostíkom, takže je na najlepšej ceste. Pekne sa napapala, ale je veľmi plachá, takže sa prevažne ukrýva v búde. Dala som jej meno LIJA a zjavne sa jej páči, lebo zavrtí chvostíkom keď na ňu zavolám. Dnes už odchádza do novej dlhodobej dočasky a verím, že zabudne na všetko zlé čo za svoj krátky život zažila. Prajem jej z celého srdca nech si nájde ten najkrajší domov, kde ju budú veľmi ľúbiť <3linka na video: https://www.facebook.com/tonka.savelova/videos/10213516963227070/
LIJA2 Steniatko LIJA
 
Zachránené Buldočky z množiarne
 
15 buldočkov už nebude ďalej trpieť  u množiteľa.Všetky buldočky boli prevezené do našej záchrannej stanice.Po zvážení situácie sme sa rozhodli  osloviť  občianske združenia, ktoré majú s adopciou týchto psíkov skúsenosti. Za pomoc ďakujeme Lenke Čorejovej a Marcele Dančovej z OZ  shitzu  v núdzi a Pomoc psíkom shitzu a takisto aj OZ Frbul. Psiky budú adoptované cez tieto združenia. Ďakujeme inšpektorom, predovšetkým Janke Hricovej a jej priateľovi, takisto Monike a Jankovi.

2 spolu Prichod do zachrannej stanice 2

Vianočná rozprávka

Jeho príbeh sa podobá rozprávke, no na rozdiel od rozprávky, nie je vymyslený. Pred dvomi dňami našla naša inšpektorka Aslana v rómskej osade , videla, ako vykašliaval kusy krvi. Vďaka vášmu zdieľaniu ešte v ten deň zareagovala pani Naďa z Bratislavy, ktorá bola ochotná si Aslana na druhý deň osobne vyzdvihnúť na polceste- v Žiline. Aslan má už rodinu , teraz sedí pod stromčekom a je súčasťou domácej svorky. Aslanov život sa v priebehu pár hodín otočil o 180 stupňov. Pozrite, ako si hneď v aute novú majiteľku prisvojil, ako pozorne pozerá televíziu, okúpaný oddychuje v peliešku, zoznamuje sa s novými kamarátmi.:) Ďakujeme všetkým, čo pomohli a novej rodine želáme čo najviac krásnych zážitkov s Aslanom !

Aslan

Ďalšie dva psíky zachránené z osady.

Po prevoze Aslana do Žiliny sa naša inšpektorka Tonka rozhodla, že sa ešte zastaví v rómskej osade Spišské Tomášovce a pokúsi sa pomôcť ďalším psíkom. Tonka píše: “ Šťastie sa usmialo na tieto dve fenky. Prvá fenočka, kríženec maltezáka vek cca 2 roky žila vraj posledných 6 mesiacov vonku, uviazaná na flexi vodítku vedľa udiarne. Bola plachá, premrznutá a celá sa triasla od zimy. Jej miesto v dome už zaujal nový yorkshir a ona sa stala nepotrebnou. Majitelia sa jej po dohovore vzdali. Momentálne je teraz už Lili u mojej mamky. Je už odčervená, vykúpaná, napapaná a užíva si peliešok. Druhá fenka, cca 6 mesačné šteniatko sa potulovala po ulici , a nepatrila vraj nikomu. Chodila do dvora popod plot k jednej rómskej rodine, kde jej občas dali najesť. Keď nás dotyčný Róm uvidel, tak nás žiadal, aby sme ju zobrali a doslova nám ju natlačil do auta. Kámoška Natália, ktorá bola so mnou sa nad fenočkou zľutovala a aj napriek tomu, že býva v byte ju vzala zatiaľ k sebe. Tiež je už vykúpaná a s plným bruškom si užíva teplúčko. Tieto posledné dni sú opäť dôkazom toho, že táto práca má zmysel. Tri psíky budú mať krásne Vianoce a verím že aj celý zvyšok života.“

Psik osada VESTIK

Pre Riušku hľadáme nový domov!

Bola odobratá z veľmi zlých podmienok sociálne slabej rodine. Ďakujeme za každé zdieľanie!

Riuska

Psík bez mena už má nový domov.:)

Túlal sa vo vranovskom okrese,po odchyte sa jeho dočasným domovom stala karanténna stanica, ktorú spravuje pán Lengvarský. S pánom Lengvarským máme dohodu o spolupráci a tu je jej prvý výsledok. Zdieľanie na našej stránke pomohlo a psík už má nový domov v Poprade.Ďakujeme našej inšpektorke Janke za vybavenie prevozu a záležitostí s tým spojenými a novej majiteľke prajeme , aby svoju voľbu nikdy neoľutovala.
Informácie po prevoze do nového domova:
Psík vyzerá spokojne. Pekne nás privítal, nechal sa hladkať a potom si ľahol a spal. Zajtra pôjdu k veterinárovi, odčervia ho a dajú ho vyšetriť. Budú volať. Psík bol pravdepodobne bitý, pretože pani tvrdí, že sa bojí vodítka a aj keď dvihla ruku, tak vraj zatváral oči akoby čakal, že dostane.

Labrador

Štyri zachránené psíky

Všetky psíky sú už zachránené! Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Barbore , ďalej OZ Veselá labka v Hurbanove za pomoc, zvlášť MVDr. Ostružlíkovi a takisto OZ Dočasný domov pre havinkov Piešťany – Ivane Sodomkovej.

Dusty, Tino a Oda boli po kastrácii prevezení do Piešťan, Riušku ešte máme v ponuke na adopciu , je v dočasnej opatere. Majiteľom bola vrátená po kastrácii iba Šada , o tú sa už dokážu postarať. Vraveli, že ďalšie zvieratká už mať neplánujú.
Pôvodný príbeh:
Takto to vyzerá, ak sa človek hoci aj s dobrým úmyslom ujme psov a potom mu to prerastie cez hlavu. Psíky síce neboli na reťazi, no o kvalitnej strave a veterinárnej starostlivosti nemohla byť ani reč. Naša inšpektorka Barbora píše: “ Každý psík má provizórnu ohradu, nie je venčený a ani vypúšťaný na dvor kvôli hydine . Nie sú chorí alebo podvyživení, práve naopak niektorí z nich majú pre nedostatok pohybu miernu nadváhu Psíky sú veľmi priateľské a nadšené z pozornosti a pohladenia. Postupne zisťujem, že ich v priebehu rokov podonášala domov dcéra, ktorá sa odsťahovala a psy zostali na starosť rodičom. Rodina o nich hovorí veľmi pekne, no sami žijú jednoducho, takže ani psíky nedostávajú všetko, čo by mali mať. Nie sú očkované, niektoré majú zanedbanú srsť, dlhé pazúriky.“

4 psiky

Maltezák Felix bude konečne v teple

Od zajtra už začínajú lepšie časy pre Felixa. Zajtra ho berieme od majiteľov. Píše naša inšpektorka Tonka , ktorá prípad riešila: “ V ohrádke max 1 x 1,2 m sa nachádzal maltézsky psík. Volá sa Félix a má cca 4 roky. Takto trávi Felix celý svoj život. Vraj ho dcéra pani domácej ako 5-6 ročná dostala ako šteniatko od svojej triednej učiteľky na rozlúčku, keď odchádzala z materskej škôlky. Psíka mali prvé dni v dome, ale po pár mláčkach na dlážke im začal prekážať a tak ho zavreli do „koterca“, v ktorom žije dodnes. Na otázku, prečo ho nepúšťajú, keď majú veľkú záhradu mi pani domáca povedala, že by ušiel k susedom a odtiaľ na ulicu. Dcéry som sa opýtala, prečo psíka nevenčí , odpovedala mi, že vraj preto, lebo nemá obojok. Psík je zanedbaný, na podlahe koterca prischnuté výkaly. V koterci malá búdka s veľkým otvorom, takže sa chudáčik v zime nemal ani ako zahriať a prežil zjavne len vďaka tomu, že má srsť zanedbanú , zmotanú do chuchvalcov a
zlepencov. Rodina nemá peniaze navyše a tak sa po krátkom dohováraní rozhodli, že sa Félixa vzdajú. Sama 10 ročná dcéra okamžite prehlásila, že si ho môžem aj hneď zobrať, lebo už má ako náhradu kocúrika a morské prasiatko. Kocúrik aj morča vyzerali momentálne v poriadku, ale otázka je dokedy?! „

felix

Kubo a Zina pozdravujú

Čierny kocúrik Kubo a jeho mama Zina boli odobratí rodine z obce Sklené . Rodina nemala prostriedky na to, aby sa o mačky dobre postarali , Kubovi bol dokonca amputovaný chvost a rana sa mu len ťažko hojila. Pár mesiacov sa dávali tieto roztomilé, ale aj pomerne dominantné mačičky dokopy u našej inšpektorky- dočaskárky Mariany , kým im OZ šťastné labky Fiľakovo nenašlo nový domov . Okrem nich ešte ďakujeme našim ďalším inšpektorom, ktorí boli do prípadu zaangažovaní a obetavo pomáhali mačičky zachrániť- Janke , Miškovi a Rišovi.

kubo a zina macky

Prosíme, podporte Barta!
Bart nás minulý týždeň poriadne vyľakal. Tento staručký, slepý pes, ktorého sa niekto ako nepotrebnej veci zbavil, bol prevezený do našej záchrannej stanice z Popradu. Bart má problém s chrbticou, predovšetkým krčnou , aj teraz berie lieky proti bolesti. Minulý týždeň úplne prestal chodiť …náš inšpektor Janko s ním bol dvakrát u odborníka MVDr. Nahalku v Poprade . Bart dostal infúzie, lieky a momentálne zase chodí. Veterinár nám spomínal, že by prichádzalo do úvahy aj CT vyšetrenie , možno magnetická rezonancia. Ide o veľmi drahé vyšetrenia, no po dnešnej konzultácii sme dospeli k záveru, že v Bartovom prípade by zmysel aj tak nemali, operácia už u neho do úvahy neprichádza.-Bart bude len brať lieky proti bolesti, občas kortikoidy , vitamíny a predovšetkým potrebuje láskavú rodinu, u ktorej by mohol dožiť. Posledné vyšetrenia, cesty boli pre nás finančne náročné , a ešte nás čaká ďalšie vyšetrenie krvi , možno nové lieky… Preto vás chceme poprosiť io finančnú podporu na liečbu Barta.
Na náš transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224 , pre občanov platiacich v českých korunách -2701036224/2010 môžete posielať peniaze s poznámkou pre Barta . Ďakujeme!

bart

Argo a Rony žili pri opustenom dome

Ďakujeme za zdieľania , s radosťou vám oznamujeme že obidva psíky odchádzajú dnes do dočasnej opatery🙂 Veríme, že po čase sa pre nich nájde nový domov.

Rodinu postihla tragédia. Preto momentálne Argo a Rony žijú pri opustenom dome , kde majú výbeh , majiteľka ich chodí len kŕmiť a dá im vodu. Psy by potrebovali nových majiteľov , ktorí by sa im venovali. Majiteľke bolo ľúto dať ich utratiť, hoci sa snaží nájsť im nový domov už dlhšie.
Doberman Argo má 5 rokov , zatiaľ s ním neboli žiadne problémy, má rád deti. Rony je bígl , takisto má 5 rokov , dobrú povahu, majiteľ, ktorý zomrel, s ním vraj dokonca chodil na výstavy…Teraz má problémy s okom, no je veterinárne ošetrovaný.
Psy sa nachádzajú na západnom Slovensku, adoptovať sa môžu spolu aj osobitne. V prípade záujmu volajte na 0907 332 835.

dva psiky

Harry má oddnes nový domov

Adopcia každého psíka poteší , no ak je psík milý, poslušný, tak poteší dvojnásobne. Tento rozkošný psík žil v Ponickej Hute a po smrti majiteľky trávil celé dni na reťazi. Noví vlastníci domu o neho nielenže nejavili záujem, čo by sa ešte dalo chápať, no hoci sme im písali, že chceme len sprístupniť pozemok, aby sme Harryho mohli zobrať preč , ani len neráčili odpovedať . Pomohla až RVPS v Banskej Bystrici. Dnes Harry odcestoval do nového domova v Novej Bani a my sa chceme poďakovať za prístup a osobný vklad do celej záležitosti MVDr. Hančákovi z RVPS Banská Bystrica (kiežby na každej RVPS bol aspoň jeden taký pracovník ako je on! ) , susedom, ktorí Harryho kŕmili , vám, ktorí ste Harryho príbeh zdieľali, pretože vďaka tomu si našiel novú rodinu , našej inšpektorke Zuzke za dnešný prevoz a novej majiteľke , ktorej- veríme- bude Harry robiť radosť.

Ronny

Rony pozdravuje z nového domova.

Náš Rony, ktorý sa trápil uviazaný pri strome pred bytovkou v Sečovskej Polianke sa dostal do Prahy. Adoptoval si ho mladý, aktívny pár. Rýchlo sa prispôsobil a zvykol si a je veľmi učenlivý.

Rony

Určite si spomínate na Alana

Nebolo to tak dávno, čo sme žiadali o pomoc pre šteniatko s rozsiahlym , nepekným demodexom, svrabom. Alan trpel v rómskej osade uviazaný na špagáte, ktorý sa mu pomaly ale isto zarezával do krku. Alan sa momentálne nachádza v Košiciach, užíva si dočasku , vyzerá už oveľa lepšie , ani lieky neberie , už ho len treba kúpať so špeciálnym šampónom. Je hravý, aktívny, nezbedný ako každé šteniatko. Ak máte záujem Alana si adoptovať, napíšte nám do správy alebo zavolajte na 0907 332 835.

alan

Čuvačka už na mieste, kde bola uviazaná, nie je. Veríme, že sa dostala do dobrých rúk 🙂

Čuvače patria ku typom psov, ktoré sú na Slovensku pomerne často týrané. Na salašoch ich pomaly ani neodviažu z reťazí …cez našu linku sme ich už pár zachránili. Onedlho by sme mali zobrať starú čuvačku z okolia Banskej Štiavnice, ktorá dožíva na reťazi a budeme bojovať aj za túto nešťastnicu z obce v okrese Humenné .
Píše náš inšpektor :“ Po príchode na miesto sa mi už z diaľky naskytol pohľad na zanedbanú cca 5 ročnú fenku čuvača.. Keď som sa blížil k nej, mala stiahnutý chvost, ktorým aj napriek strachu vrtela. Sklopené uši, jej pohľad a správanie mi povedali, že sa bojí, nezažila nič pekné a trpí. Pod chvostom mala opuch a vypadanú srsť v priemere 10 cm .Bola uviazaná na cca 2 m metrovej reťazi, búdu mala rozbitú, v nádobách mala skysnutú zelenú vodu a po jedle ani stopa.
Preto som jej dal granule, ktoré hneď hltavo jedla a vodu, ktorú hneď pila.“
RVPS v Humennom reagovala pohotovo , preverila aj stav ostatných zvierat, ktoré majiteľ chová- ovce a kozy sú v poriadku , ohľadom fenky majiteľ dostal opatrenia,. Napriek tomu za ňu budeme bojovať , nemôže predsa ostať nekastrovaná celý život na reťazi. Zaslúži si zažiť ešte niečo pekné.

biela cuvacka 2

Dve východniarky v Rakúsku. 🙂

Moňa žila priviazaná na reťazi v obci Rakovce nad Ondavou. Jej majiteľka ju priviazala za trest, vraj dosť štekala. Moňu sme od majiteľky zobrali a OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku jej našlo takýto perfektný domov v Rakúsku – v rodine, kde už si od nich jednu fenku adoptovali, si Moňa takto užíva nový život s ďalšou východniarkou- Miou (Mia je tá menšia).

mona

Poznačené psie dušičky. Tento psík žil na poli v klietke 🙁 Od hladu pravdepodobne jedol vlastné výkaly.

Tohto chudáčika- nazvali sme ho Majlo- našli oznamovatelia na východnom Slovensku na poli v klietke v blízkosti domov , takže zrejme niekomu patril. Podmienky, v ktorých žil , boli otrasné. Naša inšpektorka Adriana ho spolu s oznamovateľom previezli do dočasnej opatery k inšpektorke Janke , ktorá píše: „Je drobučký, malinký, prišiel s dredami po celom tele, srsť na labkách a chrbte úplne domotaná, jedna veľká guča chlpov. Labky dole zalepené blatom. Pod srsťou je len kosť a koža, všetky kostičky mu citiť.Bál sa každého pohybu, cvakal zúbkami, no po chvíli sa nechal pohladiť, ale je stále veľmi ustráchaný a hlavne smutný. Vyhladovaný na kosť, stále smädný. Nechá so sebou manipulovať, ale bez prudkých pohybov, nechá sa hladkať, ale k človeku sám nepríde, len si tak na meter od človeka sadne a smutne pozerá. Úplne ubolený psík.“

maltenzacik

 
Fenka zachránená z osady.
 

Fotky z dnešnej prechádzky. Pozrite, ako sa teší, konečne poznáva život mimo reťaze….Dnešná zachránená :)Tak už jej nič nehrozí, už nebude živoriť na polmetrovej reťazi pri provizórnom prístrešku. Dnes sme navyše zistili, že má na krku ranu od zarezávajúcej sa reťaze. Bola by zle dopadla, už je v bezpečí v našej záchrannej stanici. Ďakujeme inšpektorke Tonke, Monike za prevoz a Jankovi za starostlivosť. V neposlednom rade ďakujeme MVDr. Kúkoľovi z RVPS Spišská Nová Ves, ktorý riadne pritlačil, pohrozil pokutou a majitelia sa jej vďačne vzdali. Tu je dôkaz, že ak by RVPS chceli, vedeli by raz dva odobrať týrané zvieratá . Všetko je to však o ľuďoch.

olcana fenka

Aj druhý psík z rómskej osady Olcnava je už zachránený!!!

Včera sme zobrali fenku, ktorá sa nachádza v našej záchrannej stanici a dnes inšpektorka Tonka bola aj po druhého psíka, ktorý tam živoril v hrozných podmienkach. V blate, bez poriadneho prístrešku, domotaná reťaz sa stále skracovala … Majitelia sa ho vzdali, dočasne ho prijal susedný útulok, ktorému ďakujeme za pomoc. Predpokladáme, že ďalších psov by tak skoro majitelia nemali mať a určite už nie na reťaziach. RVPS v Spišskej Novej Vsi, konkrétne MVDr. Kúkoľ riadne pritvrdili. Dokázali, že to ide, len treba chcieť.

olsana

Ňufika včera zachránila naša inšpektorka Adriana.

Dnes bol veterinárne ošetrený, našťastie, okrem ušného svrabu , je len prechladnutý, takže ak bude v teple , dá sa raz dva do poriadku. Ňufik je mladý 2-3 mesačný kocúrik , hľadáme pre neho nový domov. Nachádza sa v Prešove. Ňufik bude potrebovať kvalitné granulky a 38 eur stálo dnešné ošetrenie na veterine v Prešove. Pomohlo by nám, ak by ste prispeli nejakou sumičkou na náš transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224 – do poznámky napíšte Ňufík. Ďakujeme!

Nufko kocur

Staré psy to na Slovensku majú ťažké…doslúžil si , nepotrebujeme ťa.

Táto 13 ročná čuvačka mala šťastie. Zrejme takmer celý život žila priviazaná na reťazi, no po smrti jej majiteľky v Štiavnických Baniach to bolo ešte horšie. Neliečený zápal močového mechúra, demodex, kŕmená len občas , a možno sem tam schytala aj nejaký ten úder ..Až kým nám ju nenahlásila pani, ktorá ju náhodou objavila , keď išla okolo. Pomohla nám RVPS v Žiari nad Hronom, zvlášť MVDr. Naďa Pyreňová. Včera bola naša inšpektorka Janka Hricová aj s priateľom túto fenku previezť do bezpečia, má už nový domov, za ktorý ďakujeme Petre!!! A ďakujeme jej aj za iné zachránené zvieratá, ktorým už pomohla.Podstatné je , že naša babička nebude trpieť hladom, smädom, nebude jej zima a dotykov ľudskej ruky sa už nebude báť.

Cuvacka

 

Alan má v dočaske 24 hodinovú opateru

Áno, nezveličujeme, pani Drahomíra z Košíc sa mu maximálne venuje. Celý jej svet sa momentálne točí okolo Alana , spí v spálni spolu s ňou. Alanovi neskutočne chutí jesť. Je milý, poslušný , začal už aj vrtieť chvostíkom. Dokáže že sa už na človeka aj priamo pozrieť , ešte pred pár dňami držal len hlavu dole a skôr od ľudí bočil. Teraz sa už aj usmieva.
Alan sa bude dlhodobo liečiť, potrebuje kvalitné granulky. Z veteriny nám už prišla faktúra , potrebujeme vyplatiť 87 eur .Prosíme vás o finančnú podporu , peniaze na liečbu Alana môžete poslať na transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224 (poznámka Alan ) . Český účet :2701036224/2010. Taktiež by sme potrebovali pre Alana objednať veľké balenie granuliek PROPLAN SMALL&MINI PUPPY (OptiDerma)- Purina (na obrázku ), ktoré nám odporúčal veterinár. V prípade, že niekto z vás bude chcieť Alanovi tieto granule objednať, napíšte nám do správy, poskytneme súkromnú adresu našej inšpektorky, ktorá granulky do dočasky dopraví.
Ďakujeme za Alana!

Povodny pribeh:

Toto asi 5 mesačné šteniatko sa nachádza v jednej z najhorších osád na východnom Slovensku , kde sa konzumuje psie mäso. Je vychudnuté, hoci to možno na fotkách dobre nevidno,no čo vidno, sú kožné problémy… Toto chúďa je potrebné čím skôr začať liečiť. Šteniatko prevezieme z osady, no súrne potrebujeme dočasnú opateru !

Alan1 Alan2

ATHOS JE ZACHRÁNENÝ!!!
Občas si ponadávame, aký je ten svet okolo zlý, ale v skutočnosti- koľko dobrých ľudí sa okolo nás pohybuje, len
sa treba viac zamerať na pozitíva! Príbeh Athosa je toho príkladom …Vďaka veľkému záujmu z vašej strany, zdieľaniu, sa v priebehu pár dní podarilo nájsť mu nový domov . Z Hrabušíc (okres SNV) ho dnes bola vyzdvihnúť pani Zuzka Klučiarová , ktorá po neho išla náročky z Banskej Bystrice a nová rodina zo Šurian takisto vycestovala , aby sa na polceste stretli . Na fotkách Athos v Banskej Bystrici čaká na svojich nových pánov.
Majiteľov dnes takisto navštívila naša inšpektorka Tonka, vyhovárali sa, že pes patrí ich synovi, odrazu sa im zdal byť vzácny a ani ho sprvu nechceli dať: Ale napokon si to rozmysleli a všetko dobre dopadlo.🙂

Pôvodný príbeh- namiesto poriadneho jedla občas dostal feferóny

Athos žiil u majiteľov (cca 80 ročných manželov) na dedine v okrese Spišská Nová Ves. Bol neustále na reťazi , lebo im vraj uteká , majitelia ani nevedia, koľko má rokov. Takisto keď sa naša inšpektorka opýtala na meno psíka, nastalo dlhé ticho a potom starý pán neisto povedal, že Ondrej. Tonka píše: “ Na búde je ale napísané ATHOS, tak si môžete vybrať. Psíka vraj našiel na futbalovom ihrisku ako šteniatko. Povedal, že Rómovia sa na neho stále pýtajú, majú o neho záujem … Zatiaľ mal psík šťastie, ale ako dlho ešte? Sú ochotní sa ho vzdať… Psík má veľmi zničené-zbrúsené spodné zúbky. Všetky zúbky sú až hnedé od zubného kameňa. Žiadna voda, len jedna špinavá miska a v nej stopky od feferónov :-( Pán majiteľ mi povedal, že mu ich ráno dal, nech si pochutná. Jediná pomoc pre tohto psíka je zobrať ho odtiaľto a nájsť mu nový domov Vraj už nechcú žiadneho psa, tak dúfajme že svoje slovo aj dodržia.“

Athosathos2

BART KRIZENEC CAVALIERA

Láskavý, jemný, citlivý, milujúci, prispôsobivý – takúto charakteristiku si môžete prečítať o plemene cavalier na internete. O Bartovi, hoci je to kríženec cavaliera , to platí doslovne. Preto nás teší, že mu aspoň záver života môžeme spríjemniť. Bart sa túlal v Poprade (je možné, že sa ho ktosi zbavil ), a tak ho mestskí policajti doniesli do útulku. V koterci hrozne plakal a predpokladáme , že tuhá popradská zima by sa mu bola stala osudnou. Preto sme včera tohto staručkého psíka previezli do našej záchrannej stanice , užíva si teplučko v byte , užíva si peliešok. Potreboval len ľudskú blízkosť, aby sa upokojil a prestal plakať. Dnes bol Bart vyšetrený u veterinára, čakáme na výsledky krvných testov. Bart bude mať zrejme problémy s chrbticou , čudne chodí , má nekoordinované pohyby. V našej záchrannej stanici ostane dovtedy, kým sa pre neho nenájde trvalý domov alebo dočasná opatera, z ktorej pôjde rovno do nového domova. Barta môžete podporiť poslaním peňazí na náš transparentný účet SK 63 8330 0000 0027 0103 6224 . Ďakujeme, že nám pomáhate zachraňovať trpiace zvieratá!

Bart

Už je zachránený a má majiteľku!

Psík z obce Jakubany v okrese Stará Ľubovňa, o ktorom sme pred časom písali, už má odvčera nový domov. Psíka lakomému a obmedzenému majiteľovi niekto daroval , no ten ho len priviazal na reťaz k búde, kŕmil ho, no vôbec sa mu nevenoval a za celý rok, čo bol psík u neho, mu ani nedal meno. Psík sa od strachu pri pohybe ruky pocikával . Veľká vďaka patrí predovšetkým oznamovateľke, bez jej snahy psíkovi pomôcť by sme o ňom ani nevedeli. Po uverejnení príbehu na našej stránke sa ozvala pani Ovčiariková z Valaskej, že má o psíka záujem. Naša inšpektorka bola preveriť podmienky a keďže sme boli spokojní, psík bol včera prevezený do Valaskej. Ďakujeme aj pánovi, ktorý bol ochotný aj v nočných hodinách ho previesť(majiteľ neprispel ani centom ) Pani Ovčiariková má ešte kastrovanú čivavku, psík z nášho príbehu bude vo vnútri spolu s ňou. Vyzerá, že si budú rozumieť , nový obyvateľ domu si dnes už aj bránil svoje územie hlasným štekotom pred dverami .

Psik jakubovany

ČERT A ALÍK

Ešte pár fotiek od nášho prepravcu -zachránené psíky, dnes prevezené do útulku vo Fiľakove – psík, ktorého volali Čert – mal byť otrávený, pochádza z Málinca, vďaka oznamovateľke , starostovi obce a našim inšpektorom sa ho podarilo zachrániť. Druhý psík, sedemročný Alik, z obce Vydraň , žil po smrti majiteľa zavretý celé dni vo voliére, ľuďom, ktorí ho chodili kŕmiť, ho bolo ľúto dať utratiť. Veľká vďaka predovšetkým oznamovateľke, ktorá prispela na prevoz , pomohla tiež RVPS v Humennom .

Alik Cert

HĽADÁME DOMOV, HROZÍ UTRATENIE!!!

Na našej stránke málokedy čítate , že nejakému zvieratku hrozí utratenie , citovo nevydierame, nezveličujeme. Teraz však sa utratenie naozaj môže stať faktom. Takže: rotvajler na fotkách bol vyhodený v nemenovanej obci , starosta ho plánoval dať utratiť , vybavili sme si to s ním komunikáciou cez RVPS. . Následne ho odovzdal veterinárovi, vypátrali sme , ktorému a ten nám poskytol informáciu, kde sa pes nachádza. Je u pána, ktorý ho dočasne prichýlil. Spáva v maringotke, je na voľno ,k stĺpu bol priviazaný len za účelom fotenia. Má prístup k vode, je primerane kŕmený. Ale človek, čo sa ho ujal, ho tam môže mať nanajvýš do polovice októbra. Keďže ho na našej stránke propagujeme , ak sa mu nenájde nový domov do istej doby, stáva sa nechceným a môže byť legálne utratený.
Neuvádzame, kde sa nachádza z viacerých dôvodov a aj preto, že si prípadného nového majiteľa potrebujeme dobre preveriť cez našu linku. Rotvajler nie je typ psa vhodný pre každého. Tento z nášho príbehu je mierumilovný , nevyzerá byť problémový, tak veríme, že keď už dostal jednu šancu, dostane aj ďalšiu.

Psíka sa dočasne ujalo OZ Záchranný koráb.

Rotwailer

 

HĽADÁME DOMOV PRE DINA !!! PROSÍME O ZDIEĽANIE!

Dina sa vzdal majiteľ, pretože bol v hmotnej núdzi. Dino trávil u majiteľa celé dni na reťazi a pozrite sa, ako pookrial u našej inšpektorky Lucie. Priatelia, VEĽMI prosíme za Dina. Je to priateľský pes , nekonfliktný.Umiestnenie Dina do novej rodiny je pre nás veľmi, veľmi dôležité. Uvoľní sa nám koterec, do ktorého môžeme umiestniť psíky ktoré potrebujú urgentnú pomoc. Prosíme, zdieľajte ! Ak by hneď domov nenašiel, vedel by niekto pomôcť aspoň s dočaskou na pár dní? Lucia odchádza od 19.-23. 9. s celou rodinou preč, o Dina sa nebude mať kto starať . Okolie Martina, prosíme!!!

Dino

Ďalší zachránený kríženec yorkshira – tento žil dokonca na reťazi !

Včera naša inšpektorka Marcelka navštívila rodinu na východom Slovensku, ktorá patrí k tým vyslovene nezodpovedným. Tohto malého psíka držali uviazaného na krátkej reťazi, psík sa na reťazi zamotával . Do bytu ho nezobrali, lebo sa im narodilo bábätko . Chceli sa ho zbaviť ponúkali ho aj cez inzerát. Napriek tomu si títo nezodpovední ľudia pred pár dňami zaobstarali nové šteniatko a majú aj malú sučku, oba psíky žijú v otrasných podmienkach, ale vzdať sa ich nechcú. Práve preto, že prípad ideme ešte riešiť cez starostu a aj RVPS, nepíšeme zatiaľ názov obce. Aspoň tento prvý psík je už v bezpečí , prevzal ho útulok vo Veľkých Kapušanoch, je v domácej opatere a určite mu nájdu dobrý domov. Ďakujeme OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku, Marcelke a oznamovateľke.

Yorcik

Buldočka preberá pod svoje ochranné krídla po dohode s nami OZ FRBUL, toto OZ mu bude aj hľadať nový domov.

Buldoček s motúzom okolo krku. Naša inšpektorka našla buldočka pri nemenovanej rómskej kolónii , behal po ceste, motúz okolo krku. Buldoček nemá čip , vyzerá byť v poriadku, až na očká, ktoré mu bude potrebné preliečiť.

Buldocek

Sučka a 10 šteniatok dnes boli prevezené do dočasnej opatery , ktorú zabezpečil útulok Veľké Kapušany.

Jeden z tých útulkov, na ktoré sa môžete spoľahnúť , keď tie z najbližšieho okolia, čo by mali pomáhať, zlyhávajú. Ďakujeme aj pani oznamovateľke , ktorá našla odvahu napriek tomu, že riskovala problémy so starostkou a ostatnými obyvateľmi obce. Sučka prežila aj vďaka nej , keby sa u nej mala zle, nehľadala by pomoc práve tam.

Túlavú sučku v obci Richvald (okres Bardejov ) už pár mesiacov videli ľudia behať po dedine, údajne ju nahlasovali starostke , no tá vec neriešila. Oznamovateľka nám píše: „V piatok som zistila, že si pod našim kotercom vyhrabala dieru a okotila
sa. Pozerala som, že je tam cca 8 šteniatok.
Neviem, čo teraz s tým. Je mi toho psíka a šteniatok strašne ľúto. Je vychudnutý, hladný a šteniatka budú určite tiež.
Ja si ich nemôžem nechať. Mám už dvoch psíkov.
Obrátila som sa s tým aj na starostku obce, ale odbila ma s tým, že niekde volala, ale útulky sú plné, a vôbec to nerieši. Oslovila som aj známych, ale všetci naokolo už psíkov majú. „
Celá situácia je dôsledkom toho , že ľudia strkajú pred problémom hlavu do piesku a keď narastie do veľkých rozmerov, potom je už pomôcť ťažšie. Starostku budeme kontaktovať a zistíme, či urobila všetky kroky , aby tomuto stavu predišla.
Teraz treba pomôcť mame a šteniatkam, hrozí im uhynutie. My môžeme momentálne len zdieľať a zabezpečiť prevoz , nič viac.

fenka steniatka

 

Prípad z obce Bretka sme doviedli do šťastného konca. Nie úplne ideálneho, ale je to už oveľa lepšie.

Sučka je uviazaná na pohyblivom lanku, majitelia sľúbili, že bude behať aj na voľno. Už sa nemusia báť, že im donesie nežiaduce potomstvo , dnes bola kastrovaná u MVDr. Herenyiho. Za prevoz ďakujeme inšpektorovi Jankovi , za preplatenie kastrácie Československému kastračnému programu.

Fenocka lanko

Ronyho ponúkame na adopciu

Nie, nezľaknite sa , toto strapaté čudo bude vyzerať onedlho inak. Naša inšpektorka Janka ho dnes od majiteľov previezla ku sebe do dočasnej opatery. Ešte ho nestihla dať do poriadku. Rony sa túlal po dedine Sečovská Polianka a prichýlila ho rómska rodina. Žil uviazaný pri bytovke. Majitelia si uvedomili, že mu nevedia zabezpečiť lepšie podmienky , dobrovoľne sa ho vzdali.

Rony2

Zachránená borderkolia

Z družstva v Malachove sme tento rok zobrali čuvača Lea , ktorý sa nevedel už ani postaviť na nohy, to všetko bolo spôsobené tým, že bol neustále uviazaný na reťazi a nemal možnosť pohybu. Leo sa momentálne lieči v útulku , a už sa mu aj rysuje nový domov. Majiteľ Lea mal aj fenku- borderkoliu , ponúkli sme mu kastráciu, nechcel, radšej sa jej dobrovoľne vzdal. Na družstve ostali už len dve šteniatka, údajne psíky, pre istotu sme mu tam poslali kontrolu z RVPS. Borderkoliu sme previezli do našej záchrannej stanice (za prevoz ďakujeme inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi ) , kde čaká na svojho nového majiteľa.

bordercolia

Týraný Punťo mal vrastenú reťaz do krku

Punťa nám nahlásili ľudia z obce Bystričany . Žil na reťazi v rómskej rodine , susedia ho nevideli, len počuli, ako zúfalo plače..bodaj by nie, pozrite sa na fotky a pochopíte . Punťa na náš podnet predvčerom odobrala RVPS , no počas manipulácie s obojkom, pretože mal bolesti, sa vyšmykol a ušiel. Včera ho vo večerných hodinách hľadala naša inšpektorka Janka Hricová s priateľom v dedine . Punťo asi cítil, že to s ním môže dopadnúť veľmi zle , pretože sa v poslednej chvíli pred ich odchodom zjavil. Teraz už je v bezpečí v našej záchrannej stanici , berie antibiotiká.Ďakujeme všetkým, čo prispeli k jeho záchrane- oznamovateľke, MVDr. Laukovej z RVPS v Prievidzi, za včerajšiu akciu a dnešný prevoz Janke Hricovej a jej priateľovi a za ochotu psíka v nočných hodinách prijať a ošetriť MVDr. Jurajovi Nemčekovi zo Zvolena.Budeme trvať na zákaze ďalšieho chovu pre túto rodinu
Ak chcete vyjadriť svoju účasť , môžete to urobiť tak, že prispejete na náš transparentný účet a pomôžete tak zaplatiť faktúru za ošetrenie Punťa.
Číslo účtu : SK63 8330 0000 0027 0103 6224
pre občanov platiacich v českých korunách: 2701036224/2010
do poznámky napíšte Punťo.
Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

Punto

Hľadáme nový domov pre Ronyho

Rony, odobratý zo zlých podmienok z obce Sečovská Polianka, si užíva život bez reťaze u našej inšpektorky Janky. Už je odčervený, ostrihaný, čaká ho čipovanie a očkovanie a bude pripravený ísť do nového domova. Ak vás Rony upútal, napíšte alebo zavolajte na číslo 0907 332 835 .

Rony

Moňa zachránená z reťaze

Štekala, tak ju majiteľka priviazala na reťaz. Celé dni pozerala uviazaná na dvor, po ktorom si ostatné dva psy veselo behali a mali prístup aj do vnútra. Ďakujeme oznamovateľke, že nás na Moňu z obce Rakovce nad Ondavou upozornila. Moňu bola vyzdvihnúť naša inšpektorka Zlatica, prijal ju útulok Veľké Kapušany a už sa jej aj rysuje pekný domov bez reťaze.

Mona

Denis žil medzi potkanmi

Denis žil, vlastne prežíval so svojimi majiteľmi vo Valalikoch v hrozných podmienkach. Zo stravy, ktorú občas dostával, zvracal a hnačkoval, veterinárne ošetrený nikdy nebol, srsť špinavá, plná parazitov, neustále sa škriabal. Spával v altánku medzi potkanmi , občas sa stalo, že sa omotal o drôt. Bál sa dotykov, zrejme občas dostal aj výprask. Momentálne sa dáva do poriadku v našej záchrannej stanici , inšpektor Janko si ho zobral do bytu, maximálne sa mu venuje. Psík sa učí chodiť na vodítku , učí sa dôverovať ľuďom, učí sa kontaktu s inými psami. Už sa dá aj pohladkať, no stále ešte nemá hygienické návyky, Jankova ocikaná posteľ o tom vie svoje. Ďakujeme oznamovateľom, inšpektorke Marcelke , ktorá komunikovala s majiteľmi , Monike a Jankovi za prevoz a Jankovi predovšetkým za to, ako sa o Denisa stará !!!

DENIS1DENIS2 DENIS3 DENIS4

Zachránená Zorka

Zorka má 4 roky a žila u majiteľov, pre ktorých majú najväčšiu cenu peniaze …a kostol, kam sa chodia v nedeľu modliť. Keď sme ju našli, jej oči doslova prosili o pomoc. Odchovala dva vrhy šteniatok, ktoré majiteľ popredal. Teraz vážne ochorel , Zorka sa stala nechcenou. Dnes sme ju previezli do bezpečia. Ďakujeme oznamovateľke , našej inšpektorke Mirke a Jankovi za prevoz. Zorku prijal náš partnerský útulok vo Fiľakove , takže o jej budúcnosť nemáme obavu. Viac o tomto smutnom príbehu napíšeme v ďalšom príspevku, pretože Zorka je len jedným zo zachránených zvierat, tým ďalším takisto treba pomôcť a aziatke Elze dokonca ide o život…

ZORKA1 ZORKA2

 

Hľadáme ten najlepší domov pre Sunny

Jej príbeh vzbudil veľkú pozornosť . Naša inšpektorka Tonka, ktorá ju zachránila a stará sa o ňu, píše:
Sunny je aj napriek tomu čo si prežila, veľmi hravá, priateľská a nekonfliktná. Znesie sa s inými psíkmi a má rada aj deti. Mačičky si zatiaľ nevšíma. Sunny je tiež veľmi rozumná, zvedavá a nič neničí. Je to také veľké mojkadlo, proste dokonalý psík 🙂 Momentálne papá 4-5 krát denne varenú stravu a pomaličky priberá.Máme za sebou už dve kratšie vychádzky a s chôdzou na vôdzke nemá žiadny problém. Prajem jej, aby si našla ten najlepší domov na svete, lebo si to zaslúži.
Z najnovšieho mailu vyberáme:
Takže pribrala už 5kg. Je vykúpaná-vyvoňaná, vyčesaná, proste fešanda. Momentálne sa zabývala v Emkinom záhradnom domčeku, lebo vo vnútri je jej teplo. Každý deň ju venčím a pomaly učím trocha poslušnosti. Začína sa hrať s loptou alebo sa naťahujeme o uterák… Stále ju kŕmim 4 krát denne ale už trocha zmenším dávky, aby nebola o 2 týždne ako vagón

Pôvodný príbeh nájdete nižšie.

SUNNY3 SUNNY4

Aj táto fenka čakala na svoj koniec…za svoj život vďačí našej inšpektorke Tonke

Fenka – kríženec československého ovčiaka asi 2-3 ročná sa nachádzala v rómskej kolónii Levočské Lúky neďaleko Levoče a čakala na svoj koniec. Prípad preverila naša inšpektorka Tonka , ktorá píše: “ Bola priviazaná tzv. gurtňou pár metrov za domom o roxor zapichnutý v zemi a sedela. Bolo mi divné, že na pískanie sa iba obzrela a vôbec sa nepohla. Fenka bola bez prístrešku, bez vody a jedla a vonku bolo okolo 30 C. Ktovie ako dlho tam takto trpela a čakala na záchranu. Na polícii mi vyšli v ústrety a poslali so mnou hliadku. Pohrozila som majiteľom trestným oznámením , napokon sa fenky rozhodli vzdať sa dobrovoľne. Tá sa chudera metala na asi metrovej gurtni, ktorú mala na slučku okolo krku úplne natesno. Ďalej ju mala 3 krát obtočenú okolo ľavej zadnej labky, takže vždy ako sa pohla, si slučku okolo krku uťahovala. Zvyšok gurtne bol namotaný na betónovej rúre ktorá bola okolo roxora. Vtedy som pochopila, prečo sa vtedy nepohla, keď som pískala – nemohla, lebo vedela že každým pohybom sa to len zhorší. Kričala som po Rómoch, aby mi okamžite doniesli nôž a po niekoľko minútovom trápení, sa mi gurtňu podarilo prerezať a slučku som fenke stiahla z krku. Tá sa okamžite vrhla do trávy kde zbadala starý prázdny hrniec v nádeji že je v ňom jedlo, alebo aspoň voda. Bolo mi do plaču.“
Na majiteľov naša inšpektorka podala trestné oznámenie. Fenka sa momentálne zotavuje u nej doma. Dostala meno Sunny, pretože je to také slniečko a aj napriek tomu, čo prežila , je to veľká bojovníčka a teší sa zo života. Sunny je ťažko podvýživená a trpí svalovou atrofiou. U Tonky sa iste dá po čase do poriadku .
Na jej liečbu môžete prispieť na náš transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224 .

SUNNY2 SUNNY1

Kubko. Asi 3-4 ročný pes , pokojnej povahy , no dokáže byť aj hravý, keď chce.:)

Teraz sa už má dobre, no predtým to tak nebolo. Kým sme ho previezli do našej záchrannej stanice , vytrpel si svoje. Žil v rómskej osade , kde mu ostatné psy ubližovali , skoro ho dohrýzli na smrť. Momentálne sa u nás dáva do poriadku a čaká na nového majiteľa. Ak by niekto z vás mal o Kubka záujem, napíšte nám do správy alebo zavolajte na 0907 332 835.

pesik hnedy

Na slovenských družstvách to so psami nevyzerá najlepšie.🙁

Leo mal šťastie. Žil ako strážny pes neustále na reťazi , bez možnosti výbehu na družstve pri Banskej Bystrici. Na jeho zdravotnom stave sa to podpísalo tak, že momentálne berie vitamíny, lieky , má problémy so zadnými končatinami. Majiteľ sa ho napokon rád vzdal… Na družstve ostala ešte suka a šteňa- psík. Oceňujeme aspoň, že Leov bývalý majiteľ súhlasil s kastráciou suky . Aspoň tak sa vyjadril. Uvidíme…Okrem oznamovateľky ďakujeme predovšetkým inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi a takisto OZ šťastné labky Fiľakovo, Beatke Jagošovej, že sa Lea ujala . Napriek mohutnému výzoru je to veľmi milý a poslušný pes. Veríme, že sa na neho usmeje šťastie v podobe dobrého nového domova.

labrador

Kocúrik Ranko je už zachránený :)

Kocúrika Ranka sa nášmu inšpektorovi podarilo napokon v Turanoch nájsť a Ranko bol včera prevezený do dočasnej opatery k našim priateľom z OZ pradúce klbko. Bol ošetrený, berie antibiotiká. Keď sa dá do poriadku , budeme mu hľadať nový domov.

kocicka

Včera do polnoci naši obetaví inšpektori Adriana a Rišo zachraňovali týrané zvieratá. Zachránili ich spolu desať.

O fenke, ktorú sa im podarilo odchytiť pri čerpacej stanici, ešte budeme písať. Teraz uverejňujeme fotky kríženky staforda , ktorá celý život prežila na reťazi v osade, kde sa konzumujú psy. Fenka so 7 šteniatkami je už v bezpečí v dočaske. V bezpečí je aj malé mačiatko , ktoré prežilo ako posledné z vrhu , jeho matka je mŕtva. Ďakujeme všetkým, čo pomohli!

steniatka zuate

Toto šteniatko malo byť včera utopené…

Vo Veľkej Ide žije komunita agresívnych Rómov a rodina Kmeťovcov má tú smolu, že ich obydlie sa nachádza práve v časti, kde títo neprispôsobiví občania občas vystrájajú. .. Je to však zároveň šťastie pre zvieratá, pretože Kmeťovci ich už pár zachránili. Toto šteniatko včera večer partia výrastkov plánovala zrejme utopiť. Kmeťovci volali políciu, policajti z Veľkej Idy prišli, otočili sa ….vraj s tým nemôžu nič robiť . O postupe polície sa ešte budeme informovať na vyšších miestach. V každom prípade šteniatko je zachránené a prevezme ho útulok UVP v Košiciach, ktorému týmto takisto ďakujeme.

steniatko

Za záchranu tejto fenky, ktorá sa túlala po Jelšave , ďakujeme pani Flanderovej.

Pani Flanderová ju odchytila, postarala sa o ňu. Fenke budeme hľadať nový domov.

white jorcik

Zachránená Sofi .🙂
Sofi…také meno jej dali naši inšpektori Adriana a Rišo, ktorí ju včera zachránili. Rišo píše: “ Na cerpacej stanici Slovnaft v Hanusovciach nad Toplou pred dvoma tyzdnami sa zacali tulat traja psikovia, jedneho zial zrazilo auto, a dvaja boli velmi plachí. Nikto ich nemohol odchytit, riešila to aj polícia, riesil to primator, prednosta, odchytova sluzba a nikto ich nemohol odchytit. Po dvoch tyzdnoch tam zostal uz len jeden psik, ktoreho krmili pracovnici cerpacej stanice a okolití ludia. Tym ze ju krmili, zacala viac doverovat ludom a chodit za nimi. Nikto si ju vsak nezobral, nikto sa jej neujal. Na internete mala 43 000 videni, 525 zdielani a ani jednu ponuku. S Adrianou som sa vracal o 23:15 z Michaloviec a cestou sme sa zastavili na Slovnaftke v HnT. Psik lezal na trase nedaleko dveri pri svojej miske s granulami a vodou, dvihol hlavu a videl ze sme za rohom zastavili. Ihned prišiel a v spätnom zrkadle bolo vidno ako vrti chvostikom. Ked sme vysli z auta, radostne nas privital, skakal na mna vrtel chvostikom a knucal. Hned zacal onuchovat auto a chcel ist do kufra. Samozrejme ze sme ani minutu nezavahali, vytiahli prepravku a nalozili ho, aby bol mimo nebezpecenstva. Klobuk dole pred pani z Kapusian pri Presove ktora nam o 00:00 pomohla a fenku zobrala do koterca na dvor. Cely cas sa nechala fenka hladkat a vrtela chvostom. „

dogs1 dogs2

Mačiatka majú nový domov

Vďaka našej inšpektorke Monike majú tieto dva drobčeky z chatovej oblasti, kde ich našla opustené, perfektný domov. Jeden kocúrik bude bývať v byte a druhy ma k dispozícii veľkú záhradu a psieho kamaráta.

kocky2

V oblasti Podsúľovej pri Hnilci ležal dnes priamo na ceste pes.

Odovzdaný , asi už nečakal nič dobré. Vypadaná srsť, plno parazitov ,lačno sa vrhol na kus chleba, ktorý mu tam hodila pani, čo má v blízkosti chatu a pomáha zvieratkám. Bola ochotná ho zobrať do auta a odviesť do našej záchrannej stanice .Držte psíkovi palce, aby sa dal dokopy , vyliečil sa a čím skôr si našiel dobrého majiteľa.

cierny pesik

 

Päť dní čakali tieto(pravdepodobne vyhodené) psíky na zákrute pri vchode do dediny Nová Kelča.

Ľahko sa mohli stať obeťou dopravnej nehody , no dnes sa na nich usmialo šťastie . Zdieľanie na FB si všimla naša inšpektorka Adriana, a tak sme začali organizovať odchyt. Okrem Adriany a oznamovateľky, ktorá ich chodila kŕmiť , ďakujeme inšpektorke Janke, ktorá s priateľom išla dnes psíky odchytiť a inšpektorke Veronike , ktorá ich berie do dočasnej opatery do nášho záchytného koterca v Humennom. Nevieme, či starostka obce o psíkoch vedela, či má s niekým uzavretú zmluvu o odchyte, ako rieši problémy s túlavými resp. vyhodenými psami, ktorých býva vraj v obci dosť. V každom prípade ju zajtra oslovíme. Tešíme sa z ďalších dvoch zachránených psíkov (ide o matku a syna) , ktoré dnes budú už spať v pokoji a bezpečí.

yorky yorky2yorky3

Ajde už nič nehrozí

Minulý týždeň sme sa zľakli, keď nám pán z Moštenice volal, že to s ňou vyzerá byť vážne, ale našťastie , bol to planý poplach. V každom prípade ďakujeme dievčatám z OZ Tuláčik Brezno za pomoc a inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi za prevoz . Na fotkách je Ajda už na ceste do útulku . Teraz už len držať palce, aby si čím skôr našla dobrý nový domov.

Pôvodný príbeh :

Volám sa Ajda , mám 8 rokov. Viem, trocha ste sa asi zľakli , ale nebojte sa, nie som ani agresívna a snáď ešte ani nepatrím do starého železa. Ak mi dáte šancu, dokážem vám to. Celý život som prežila u svojho majiteľa na reťazi na dedine v okrese Banská Bystrica. Majiteľ nie je zlý človek, len si niekedy rád vypije, a tak ho finančné problémy doviedli k tomu, že dom predal , musí sa onedlho vysťahovať. Pôjde asi bývať do bytu…Čo bude teraz so mnou? Pomôže mi niekto z vás?

aida aida1

Elza ležala bezvládne za dedinou na východnom Slovensku. Dnes po náročnej operácii našla svoj domov. 

Pol roka bola po náročnej operácii v dočasnej opatere u našej inšpektorky Veroniky v Humennom . Preto lúčenie s ňou nebolo vôbec jednoduché. Odvčera má už ale konečne aj Elza nový domov, a nie hocijaký! Veríme, že pani Lucia z Bratislavy nikdy neoľutuje, že sa rozhodla práve pre ňu. Uverejňujeme fotky z nového domova a ďakujeme všetkým , čo pomohli- Veronike, pani Lucii , OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku , klinike Animal v Michalovciach, zvlášť MVDr. Mariánovi Vargovi, MVDr. Lenke Lisej , a aj vám všetkým, čo ste prispeli na jej operáciu.

Tu je pôvodný príbeh:

Elza, asi 4 ročná nemecká ovčiačka, ležala bezvládne za dedinou na východnom Slovensku. Urgentne bola prevezená na kliniku Animal v Michalovciach. Elza mala zlomenú panvu, silný zápal maternice , krvácanie do močového mechúra a do brušnej dutiny. Tento stav si vyžadoval rýchly zásah , Elza bola operovaná dvakrát , najprv sa riešila pyometra , Elza sa stabilizovala a včera bola operovaná druhýkrát , robila sa osteosyntéza -spevnenie kostí pomocou skrutky .Chceme sa touto cestou veľmi pekne poďakovať MVDr. Vargovi a celému tímu na klinike. Elzu po zotavení budúci týždeň prevezieme do nášho Centra týraných zvierat , kde sa o ňu bude starať naša spolupracovníčka. Nemáme však dostatok finančných prostriedkov na zaplatenie operácií a hospitalizácie . Zatiaľ to vyzerá na sumu cca 700 eur (prvá operácia 220, druhá 350, za každý deň hospitalizácie 20 eur, v čom sú zarátané aj lieky , strava.
Ďakujeme za Elzu!

elza1elza

Zachránené mačičky zo Skleného

Nedávno sme uverejnili príspevok týkajúci sa týrania mačiek v obci Sklené. Včera sa nám podarilo zachrániť posledné jedince. Mačku s kocúrikom previezla naša inšpektorka nedávno do dočasnej opatery v Prešove , kde sa dávajú pomaly do poriadku. Včera nám rodina zo Skleného ochotne odovzdala poslednú mačičku s mačiatkom . Čo sa týka trestného oznámenia, ktoré sme podali , zatiaľ ešte nemáme potrebné informácie , ako v tejto veci polícia postupuje. Za pomoc pri riešení prípadu ďakujeme : oznamovateľke , inšpektorkám Janke a Mariane, inšpektorovi Miškovi , Lenke Čorejovej , Ivetke Kubovičovej a MVDr. Neuwirthovi za úžasný prístup!

macky

Prípad, ktorý sa ťahal pár rokov sa včera skončil úspechom …

Majitelia majú zákaz chovu!

Keď pozriete na fotky Ajdy , určite vám nenapadne, že niečo nie je v poriadku , vyzerá dobre…Napriek tomu išlo o jeden z najkomplikovanejších prípadov, aké sme na linke riešili a ťahal sa celé roky. Začalo to tým, že sociálne slabá rodina z obce Úsvit pri Poprade( navyše alkoholici , ktorí sa živia žobraním) si zaobstarala fenku . Šteniatka fenky rozdali Rómom, ktorí si z nich pripravili jedlo. Fenku zobral napokon blízky útulok, no zaobstarali si ďalšiu ..a opäť mali šteniatka. Šteniatka opäť putovali do útulku , fenku dať nechceli a RVPS si s nimi nevedela poradiť, lebo kŕmiť ju kŕmili, tvrdili, že ju venčia (v skutočnosti bola skoro celé dni zavretá v tme v hospodárskej budove). Napokon sme ju od nich odkúpili za 20 eur s tým, že sa sväto- sväte dušovali, že už žiadneho psa mať nebudú!
Samozrejme, sľub nedodržali a po čase si zaobstarali ďalšiu obeť. Konečne to nahnevalo aj RVPS v Poprade a odvčera majú oficiálny zákaz chovu! Ajdu sme na naše náklady previezli do žilinského útulku, kde bude ponúkaná na adopciu.
Okrem žilinského útulku ešte ďakujeme ďalším útulkom, ktoré v priebehu posledných rokov od tejto rodiny brali šteniatka a dospelé psíky- , sú to :útulok Kežmarok, útulok Matejovce nad Hornádom a útulok UVP v Košiciach.
Uzavretie tohto prípadu je aj príkladom pre ostatné RVPS, že keď sa chce, ide to…

alkaci

Odrastené šteniatko nechcelo opustiť svoju mŕtvu matku

Medzi obcami Držkovce a Kameňany(okres Revúca) je smetisko, kde sa nachádzajú rozkladajúce sa mŕtve telá zvierat (nahlásime to na hygienu) . Oznamovateľ z Banskej Bystrice tam včera videl odrastené šteniatko , ako sedí pri mŕtvom psíkovi (podľa našej inšpektorky je to jeho mama) a keď ho chcel chytiť, schovávalo sa pod kríky. Pán mu dal najesť, vody, šteniatko išlo za jeho autom až do obce Držkovce , no dnu do auta ísť nechcelo. Dnes nás poprosil o pomoc , myslel si, že psík ostal v dedine. Naša inšpektorka Monika psíka však našla opäť na smetisku, kde žalostne plakal , kňučal …Psík bol odblšený , odčervený a necháva si ho náš spolupracovník natrvalo u seba. Ak by niekto náhodou spoznal mŕtveho psíka zo smetiska (mohol byť aj zastrelený) a chcel by nám poskytnúť bližšie informácie , nech napíše alebo zavolá na 0907 332 835.

Šteniatko zo smetiska,  už aj má nový domov.🙂 A nových kamarátov.

steniatko steniatko2

Belka zachránená z rómskej osady

Belku sme minulý rok zachránili z rómskej osady , bola ustráchaná , mala kožnú chorobu, preto ju Rómovia vyháňali z osady , no keďže nemala kde ísť, stále sa k nim vracala, hoci so strachom… Teraz nám jej majitelia z Košíc poslali fotky a píšu, že by ju nedali za nič na svete. Tešíme sa spolu s nimi.

belka

PROSÍME O POMOC PRE TÝRANÚ MAČIČKU !!!

Nedávno sme písali o rodine z okresu Turčianske Teplice , na ktorú sme podali trestné oznámenie v súvislosti s týraním mačiek. Dnes sme dostali tieto fotky , mačka skutočne potrebuje pomoc. Vedel by niekto po mačičku ísť a odviesť ju k veterinárovi? Adresu poskytneme v súkromnej správe. Takisto súrne hľadáme inšpektora- inšpektorku pre okres Prievidza a okolie. Ak máte záujem, volajte na tel. číslo 0907 332 835 alebo napíšte správu.

AKTUALIZÁCIA
Naša inšpektorka Janka Hricová ochotne vycestovala až z Banskej Bystrice do okresu Turčianske Teplice. Majitelia sa kocúrika a jeho matky, ktorá má takisto problém s labkou, vzdali.- Mačičky sú momentálne na ceste do Prešova, kde budú v dočasnej opatere u našej inšpektorky , kým sa dajú do poriadku. Majiteľom ostali ešte dve mačky a mačiatko a súhlasia s kastráciou, ktorú zabezpečíme neskôr.

macky

Lili a Mici

dnes odcestovali od majiteľa, ktorý sa zdôveril kamarátovi so svojím plánom, že ich chce dať zastreliť ..ďakujeme za riešenie prípadu inšpektorke Adriane a partnerskému útulku vo Fiľakove za pomoc s umiestnením.

pesicky

Zachránená Jessica

Jessica zo Žakaroviec žila pri železničnej stanici nonstop uviazaná na reťazi . Najhoršie na tom bolo, že nebola kastrovaná. Majitelia sa jej včera dobrovoľne vzdali a bola prevezená do útulku vo Veľkých Kapušanoch, ktorému ďakujeme za pomoc. Celú akciu mala na starosti naša inšpektorka Tonka, ktorá k majiteľom chodila, telefonovala s nimi, vyjednávala..a jej snaha bola korunovaná úspechom. Majitelia si nechali jedno šteniatko – psíka a my sa ešte pokúsime pomôcť aj ostatným, ktoré porozdávali …ide o šteniatka- fenky, o to viac sa musíme snažiť , aby neskončili niekde na reťazi s kopou šteniatok okolo seba.

Len nedávno sme ju prevážali do útulku od pôvodných majiteľov a už má takýto krásny domov na Liptove , spolu s kamarátom žije u skvelej rodiny. Ďakujeme za Jessicu !

Capture  jessica

Život na smetisku…

Mali sme nahlásený prípad týrania psov v Tibave . Neprispôsobivá rómska rodina tam nedávno zabila psa , nechali ho pohodeného za domom. Zaobstarali si však ďalších psov, našťastie v Tibave je veľmi ústretový starosta a ochotne spolupracuje s útulkom vo Veľkých Kapušanoch, ktorý robí odchyty. Aj my sme oslovili tento útulok -OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku . Pracovník útulku v Tibave včera bol a okrem iných zobral aj dvoch psíkov od tejto rodiny. Tie mali šťastie , no u majiteľov zostal ešte jeden, po toho plánuje ísť pracovník útulku v piatok. Rómska story však týmto zďaleka nekončí, chce to skutočne prijatie tvrdých opatrení zo strany vládnych činiteľov, je nutné sprísniť podmienky pre majiteľov všetkých zvierat.

33116229_1887549351296578_6310931494843973632_n33181650_1887548894629957_4376823286693101568_n

Mali skončiť uviazané v lese!

Ich osud mal byť veľmi krutý. Túto sučku a psíka plánovali majitelia odniesť do hory a priviazať o strom!!! Ešteže to našej inšpektorke Lucii nahlásil mestský policajt . Majitelia dostali pokutu, hoci by si zaslúžili aj niečo iné , no žiadnych psov už mať nebudú. Lucia s manželom sa o psíkov obetavo stará , psíky sa už pomaly osmeľujú. V máji ich prevezme náš partnerský útulok vo Fiľakove.

psik a fenka

Pomohli sme dvom sociálne slabým rodinám

Každý z nás vie, že aby sa na Slovensku situácia týkajúca sa spoločenských zvierat zlepšila , sú potrebné predovšetkým kastrácie. Lenže mnohí majitelia psov a mačiek sa ku tomuto problému stavajú nezodpovedne a z konania viacerých veterinárov takisto nie sme nadšení, ba sme dokonca aj znechutení. Nehorázne sumy, ktoré si za tento zákrok zapýtajú, odradia aj tých, ktorí už o kastrácii vážne uvažujú. A pritom vieme, že kastrácia fenky sa dá v pohode urobiť za 50-60 eur , niekedy ešte aj za menšiu sumu ak ide o fenku maličkú.
Dobré skúsenosti máme v tomto smere s MVDr. Tomášom Herenyim a s MVDr. Lenkou Lisou . Minulý týždeň sme u nich dali kastrovať dve fenky . Prvý prípad bol z Drnavy, fenku sme vrátili naspäť jej majiteľke, dôchodkyni , ktorá sa o ňu pomerne dobre stará. Kastrovaná bola v Lučenci u MVDr. Herenyiho , za preplatenie kastrácie ďakujeme Československému kastračnému programu , takisto našej inšpektorke Monike a jej kolegovi za prevoz fenky na veterinu a späť. Druhý prípad sme riešili v obci Brestov , išlo o podozrenie z týrania zvierat, no nepotvrdilo sa našťastie. Fenku kastrovala MVDr. Lenka Lisá , za prevoz a riešenie prípadu ďakujeme inšpektorovi Rišovi. Obidve fenky sa majú po kastrácii dobre .

dve fenky kastracia

Stačilo málo a teraz by už tento pes z Prešova- Solivaru nežil…

Majiteľ psa nedávno umrel a jeho dcéra žije v Anglicku. Dom zostal opustený, na predaj , o psa sa nemal kto starať. Príbuzní obvolávali susedné útulky , hlavne volali do Prešova , takisto na mestskú políciu, kde im odporúčali ho dať uspať. Pritom je zdravý a má tri roky! Nám volala dcéra bývalého majiteľa dnes ráno s prosbou, pretože o 11.00 mal byť utratený. Nakoniec psíkovi pomohol útulok vo Veľkých Kapušanoch- OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku- a psík je už na ceste do útulku. Aj takéto situácie sa stávajú…
Útulok vo Veľkých Kapušanoch je občas skutočne na prasknutie, no ak iní nepomôžu, tam je stále ochota. Preto ak máte možnosť a chcete si adoptovať psa, odporúčame sa obrátiť predovšetkým na tento útulok, nie je výnimkou, že tam majú aj 200 psov . A všetky túžia po nových domovoch. Skutočne je z čoho vyberať.

Solivar

Maličká Ajka bola odobratá z rómskej osady a zachránená. 

Dnešný prvomájový deň nebol pre nášho inšpektora Riša voľný, ale pracovný. Navštívil jednu z najhorších rómskych osád na Slovensku, osadu Svinia. Do tejto osady resp. do niektorých jej častí sa boja chodiť aj policajti. Kompetentných sa pýtame, či je to normálne a či s tým mienia niečo urobiť. V osade umierajú psíky, hlavne šteniatka na psinku . Zopár z nich sa nám podarilo zachrániť . Naposledy naša inšpektorka objavila fenku so šteniatkami v rodine, od ktorej sme už nejaké psy brali. Podali sme podnet na RVPS , ktorá nám pomohla a dnes Rišo zobral ďalšiu fenku na kastráciu. Pre jej šteniatka , ktoré sme od rómskej rodiny dostať nemohli, je však už neskoro, už sú mŕtve. Náš štát v riešení otázky rómskych osád žalostne zlyháva ako koniec koncov vo viacerých otázkach.

Ajka

PSÍK JE V BEZPEČÍ. Navyše mal aj vrastenú reťaz do krku. Podávame trestné oznámenie.

Starosta z Oľky nás nemilo prekvapil…psíkovi pomôcť nechce!

V obci Oľka (okres Medzilaborce) miestnym Rómom zhorel dom. Pri zhorenisku nechali na reťazi tohto psíka a oni sa odsťahovali do bytovky. O psíka sa starajú susedia , inak by už dávno zahynul. Starostovi obce sme ponúkli pomoc- útulok vo Veľkých Kapušanoch by prišiel po psa, ale musí si cestu a odchyt vyfaktúrovať. Suma 30 eur plus 20 eur za cestu. Starostovi sme ponúkli, že cestu preplatíme my, stačí, keď zaplatí sumu 30 eur, čo je skutočne dobrá cena! . Starosta povedal, že v žiadnom prípade nezaplatí , radšej Rómov upozorní, aby sa o psa starali. Je nám smutno, že peniaze sú mu prednejšie ako život psíka. Je jasné, že rodina sa starať o psa nebude a radšej ho nejako „nechajú zmiznúť“
Aj takéto prípady riešime na našej linke. Sú starostovia , ktorí pekne spolupracujú, sú takí, čo nie. Pýtame sa, čo teraz bude so psom? Nemá zmysel to dávať na RVPS, nič sa nevyrieši, takisto my 50 eur za odchyt platiť nebudeme, pretože to by sme mohli takýmto spôsobom zachraňovať veľa psíkov a to sa jednoducho nedá. Útulok vo Veľkých Kapušanoch takisto musí nejako fungovať, majú tam bežne aj 200 psov. Ak si myslíte, že by starosta mal v tomto prípade pomôcť, môžete mu napísať alebo zavolať .

olkaolka2
 
Dorka statočne bojovala na klinike Animal v Michalovciach.
 
Jej telo bolo slabé kvôli babezióze, ktorú dostala od kliešťov, ale labku sa podarilo zachrániť! Nebude amputovaná, odobrať sa museli len 4 prsty . Krv , ktorú veľmi potrebovala, jej darovala fenka Darcy z útulku vo Veľkých Kapušanoch a za túto pomoc by si zaslúžila, aby už konečne aj ona bola adoptovaná v milujúcej rodine!
Dorka v piatok odcestovala do Fiľakova , veríme, že sa pre ňu čoskoro nájde nový domov. Touto cestou sa ešte raz chceme poďakovať pani oznamovateľke, Adriane a Rišovi za jej záchranu , klinike Animal v Michalovciach za perfektnú starostlivosť, za to, že ju vyliečili, ďakujeme fenke Darcy z útulku vo Veľkých Kapušanoch, že kolegyni darovala krv.:), Matúšovi Milovi za dočasnú opateru a v neposlednom rade všetkým vám, čo ste finančne prispeli na jej liečbu, takže môžeme vyplatiť faktúru vo výške 634,77 eur..
Na Dorku tak skoro nezabudneme , ak o nej budeme mať nejaké nové informácie, určite sa s vami o ne podelíme.
 
Video:

Dorka

ASTORA PREBERÁ OZ CESTA ZA DOMOVOM , PONÚKLI POMOC .
Ďakujeme za zdieľanie, Astor už bude v dobrých rukách.

Psík sa nachádza vo Svite, volá sa Astor , je to už starší pes(majitelia tvrdia, že má 15 rokov , ale nie sme si tým istí…) . Astor má veľký nádor, no majitelia nemajú peniaze na operáciu, chcú sa ho vzdať. Nemajú ani dobré podmienky na dožitie pre takéhoto psíka. Astora preberá OZ Cesta za domovom, prevoz zariadime.

psik s nadorom

 

DRŽTE DORKE PALCE, ABY ZABOJOVALA!!!

Dali sme jej meno Dorka. Dorota – Dorka je meno gréckeho pôvodu a znamená dar Boží. Nositeľky tohto mena sú vraj veľké bojovníčky. Pevne veríme, že meno jej prinesie šťastie …bude ho veľmi potrebovať. Naši inšpektori po ňu boli vlastne dvakrát až pri hraniciach s Maďarskom. Včera ju však nenašli, niekde sa ukryla a dnes sa vrátila , lebo určite svojím psím inštinktom cítila, že toto je jej posledná šanca. Ešte pár dní a bolo by o jedného psíka menej. Dorka je živým obrazom utrpenia. V tejto chvíli nevieme , ako to celé dopadne, musíme len veľmi dúfať. Dorka je v tých najlepších rukách na klinike Animal v Michalovciach. Jej telo bolo posiate kliešťami , má babeziózu(našťastie obličky ešte nie sú poškodené ), ale zajtra možno bude potrebovať krv. To, čo z nej vidíte trčať, je jej črevo , ale najhoršie je na tom labka, ktorá bude musieť byť amputovaná. Zajtra sa rozhodne , čo ďalej, zatiaľ sa potrebuje dať aspoň trocha do poriadku , dostala infúziu, antibiotiká. Má jednu veľkú výhodu- že je mladá a veľmi chce žiť.
Držte jej palce!
Veľmi vás PROSÍME, liečba Dorky a operácia bude nákladná , na účte nemáme dostatok prostriedkov , prosíme, podporte Dorku poslaním peňazí na náš transparentný účet :

SK 63 8330 0000 0027 0103 6224
český účet: 2701036224/2010
Do poznámky napíšte Dorka.
Ďakujeme všetkým, čo chcú Dorke takouto formou pomôcť, ale predovšetkým opäť tým, ktorí majú hlavnú zásluhu na tom, že už netrpí: oznamovateľke a jej manželovi, inšpektorom Adriane a Rišovi .

Dorka

Naše dnešné poďakovanie patrí jednej veľmi dobrej žene , veterinárke MVDr. Gabriele Suranovskej z Popradu.

O to viac jej ďakujeme, že pracuje na RVPS a je jednou z mála tých , ktorí vykonávajú doslova nadprácu- je ochotná aj vo svojom voľnom čase , aj počas víkendov riešiť prípady, pomáha útulkom , týraným zvieratám a jej práca v teréne je skutočne precízna. Keby na každej RVPS bol aspoň jeden taký človek ako je ona, na tieto inštitúcie by sme nemuseli mať ťažké srdce. Doktorka Suranovská počas riešenia iného prípadu našla v Novej Lesnej toto šteniatko , zobrali ho s kolegom do auta , pátrali, komu patrí , nedopátrali sa , ona mu našla dočasnú opateru u pani Hedvigy Fedákovej v Poprade, ktorej takisto ďakujeme za starostlivosť. MVDr. Suranovská platila stravu , očkovanie…, a obrátila sa na nás s prosbou o pomoc. Dnes táto krásna 4 mesačná slečna odcestovala do nového domova v zahraničí. Na Slovensku o ňu záujem nebol. Za prepravu ďakujeme našej inšpektorke Monike a Beatke Jagošovej- OZ šťastné labky FIľakovo za to, že našla šteniatku nový domov. Je smutné, že máme na Slovensku toľko nechcených zvierat , tak krásnych a že nám s ich adopciou musia pomáhať až v zahraničí.

steniatko

Dominik – zobrali sme ho nedávno z osady , kde žil v otrasných podmienkach

ako vidíte z fotky, nemal ani len kontakt s okolím , len cez úzku škáru pozeral von…a teraz je z neho jeden spokojný, vyrovnaný pes. Naša dočaskárka Anka z Popradu nám píše , že celkom pekne reaguje aj na privolanie, hneď sa naviaže na človeka a nemá problém ani s inými psami.
Je to kríženec pitbula, ak by mal niekto z vás záujem o adopciu, napíšte do správy alebo zavolajte.

Dominik

Rite sa v dočaske veľmi dobre darí

Na jej príbeh tak skoro nezabudneme, Adriana a Rišo teda určite nie. Po dramatickom odchyte sa cítila chvíľu zle, musela dostať aj infúzie, ale teraz sa má ako v bavlnke. Matúš sa o ňu dobre stará , pochopila, že na gauči sa leží celkom príjemne a že ľudia jej nechcú ublížiť. Pomaličky sa začína osmeľovať , skamarátila sa aj s Matúšovou fenkou Cherry .
Keďže Rita nie je práve najlacnejší psík , absolvovala už aj zopár vyšetrení a aj kastráciu, uverejňujeme číslo nášho transparentného účtu, na ktorý môžete poslať peniaze, budú použité na vyplatenie faktúry , ktorá sa už pre nás pripravuje na klinike Animal v Michalovciach. Ďakujeme, že nám pomáhate zachraňovať trpiace zvieratá!
SK 63 8330 0000 0027 0103 6224
pre občanov platiacich v českých korunách: 2701036224/2010

 Rita

 

Majiteľ sa našiel 🙂

Medzi Mokrou Lúkou a Revúckou Lehotou spala na poli táto fenka. Len čo sa k nej naša inšpektorka priblížila, hneď prišla k autu. Veľmi priateľská a kontaktná . Inšpektorka ju odviezla do útulku v Revúcej.

doga

Drobčekovia z osady v nových domovoch

nove domovy

 

RITA JE ZACHRÁNENÁ !!!! PRÍBEH JEJ ZÁCHRANY BOL SKUTOČNE DRAMATICKÝ

Až neuveriteľné veci dokážu urobiť ľudia, ak skutočne milujú zvieratá. Naši inšpektori Adriana a Rišo zachránili Ritu z rómskej osady , no Rite zvyknutej na slobodu, sa podarilo z nášho záchytného koterca utiecť. Po výzve , ktorú sme uverejnili na našej stránke, sa nám ozvalo viacero ľudí- Rita sa pohybovala v okolí Lubeníka, Mokrej Lúky, Jelšavy , no je to plachý pes, takže bolo jasné, že chytiť ju nebude ľahký oriešok.
Naši inšpektori sa vybrali hľadať Ritu sami , prejazdili 500 kilometrov , boli rozhodnutí, že sa domov nevrátia, kým ju nenájdu, dokonca plánovali spať v aute… Monitorovali miesta, kde ju ľudia videli , rozprávali sa so strážnikmi firiem..
Rišo nám napísal :
„V noci o 01:00 už bolo veľká hmla,vzdali sme to a tak sme sa rozhodli počkať do skorého rána kým začne svitať, aby sme mohli v pátraní pokračovať znova na tých istých miestach.O 5:30 Pri druhej nasej zastávke pri firme Slovmag sme videli opustený domček,z diaľky, ešte za hmly sme zahliadli malé stočené klbko pri opustenom domčeku ,veľmi sme sa potešili a začali sme s odchytom. “ Ritu bolo skutočne problematické odchytiť , nedala sa nalákať ani na jedlo. Naši inšpektori si jej dôveru museli získať priamo z auta , hádzali jej jedlo , použili aj uspávaciu látku, no nezaspala. Chytali ju po koľajniciach , až sa dostala k lesu pri obci Mokrá Lúka. Bolo vidno, že Rita má už terén preskúmaný … Nakoniec inšpektori poprosili o pomoc pani Kvetu z revúckeho útulku , ktorá je majiteľkou československej ovčiačky. Ide o záchranárskeho psa , ktorý je cvičený na vyhľadávanie ľudí a psov.
Rišo píše : “ Po dlhšej dobe stopovania na lúke som sa išiel pozrieť na miesto, kde sme Ritu pôvodne ráno videli . Keď som ju uvidel, nabehli mi zimomriavky po tele . Rita sa vrátila a tam zaspala tak tvrdo, že ani nezdvihla hlavu. Prišlo mi veľmi ľúto, taká samá a opustená na neznámom mieste , v strachu, bez jedla,pocitu tepla a lásky , tak zranená.Povedal som si takto žiť nemôže a bez nej neodídeme!“ Pani Kveta na miesto prišla so svojou fenkou a keď sa Rita prebudila , už mala na sebe obojok.
Rišo píše: „Mal som slzy v očiach,bolo to veľmi dojímavé ,hneď som utekal po auto ,prepravku a naložili sme ju do auta.Celou cestu spala.“
Dojímavý príbeh záchrany , ktorý sa nevidí každý deň . S úctou a veľkým obdivom ešte raz ďakujeme :
– Adriane a Rišovi , dvom úžasným ľuďom , ktorí robia pre zvieratá prvé aj posledné
– pani Kvete z revúckeho útulku za ochotu a pomoc , napriek tomu, že mala choré dieťa , nezaváhala a aj sama aktívne Ritu v priebehu týždňa hľadala
– ďakujem aj dvom psíkom, ktoré pomohli svojej „kolegyni“ v núdzi
– inšpektorke Marte , ktorá sa o Ritu starala
– všetkým ľuďom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na záchrane Rity – zdieľali, ozývali sa počas celého týždňa
-MVDr..Petrikovi z Prešova za vyšetrenie v ambulancii –
– Martine Tatárovej za granule a úhradu veterinárneho vyšetrenia.
A všetkých vás, ktorých Ritin príbeh zaujal a chcete pomôcť aj iným zvieratkám v núdzi , chceme veľmi pekne poprosiť, prispejte na náš transparentný účet , peniaze sa nám míňajú a ďalšie a ďalšie zvieratá čakajú na pomoc , no bez vás, našich priaznivcov a sponzorov , im pomáhať nemôžeme.
Číslo účtu: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
pre občanov platiacich v českých korunách: 2701036224/2010
ĎAKUJEME!

rita labrador

Dnes sme zachránili kríženca pitbula z osady

Prosíme o materiálnu pomoc – obojky, vodítka, košíky , inšpektori ich potrebujú pri odchytoch . Môžu byť aj použité.

Píše naša inšpektorka Adriana :“ Asi dvojročný psík žil až do dnešného dňa uviazaný na metrovej reťazi v neobývanej chatrči na hline. Jediným kontaktom s okolitým svetom bola vyrazená diera v rozbitých dverách , cez ktorú nás prosebným pohľadom a štekaním prosil o vyslobodenie z každodenného pekla. Psík nemá majiteľa , ten odišiel za prácou a ponechal ho rodine. Podľa tvrdenia miestnych psík bol non-stop uviazaný na krátkej reťazí bez venčenia. Nemal ani vodu a vyzeral aj málo kŕmený. .Psík mal krvavú ranu na uchu (chýba mu časť ucha- vid foto) a tiež má odhryznutý chvost. Okolo zárubne boli stopy po krvi,ktorú bolo vidieť tiež v prázdnej miske. Stopy po krvi boli aj na zárubni dverí. na tele mal stopy po škrabancoch. Podľa osadníkov, psíkom tieto zranenia spôsobujú potkany,ktoré sú v osade.“
Ďakujeme Adriane, Rišovi a dočaskárke Anke z Popradu,u ktorej psík ostal. Chceme vás zároveň poprosiť o materiálnu pomoc – naši inšpektori z východného Slovenska potrebujú obojky , vodítka a košíky pre psov. Môžu byť samozrejme aj použité . Potrebujú ich pri odchytoch. Ak môžete nejaké podarovať , napíšte nám do správy. Ďakujeme.

pitbullik

Pozdravujú z nových domovov, ktoré im našlo OZ Šťastné labky Fiľakovo

– psík zo Sudiniec, ktorého vlastnili tamojší Rómovia a deduško z východného Slovenska , ktorého vlastnila mama primátorky. Tak vidíte, aký paradox , akých rozdielnych majiteľov mali a ako nakoniec spolu skončili v nových domovoch v zahraničí. Veľmi sa tešíme!!!!

pozdrav1 pozdrav2

Psík s rozbitou sánkou

Psík bol odchytený , operovaný u MVDr. Herenyiho v Lučenci a zároveň aj vykastrovaný. Majiteľka sľúbila nápravu, vyplatí operáciu a osobne si po psíka pôjde do Lučenca.Psík sa nachádzal v Štítniku a objavila ho naša inšpektorka Monika po ceste do práce. Dávala mu jedlo, veľmi chcel jesť, ale nedokáže to, má rozbitú papuľku, z ktorej mu tečie krv. Je plachý, uteká. Nachádzal sa v strednej časti mesta pri kostole. Náš partnerský útulok vo Fiľakove ho ešte v ten den prijal.

kolia

Zachránené šteniatka

Sú také nádherné. Nechýbalo veľa a mohli byť mŕtve . Už tento týždeň si po týchto štyroch chlapčekov prídu noví majitelia. Za to, že žijú , patrí vďaka inšpektorke Adriane a pani Lucii , ktorá sa ich ujala . Ale aj tým z vás, ktorí ste nám prispeli na prepravu šteniatok a ich matky do bezpečia.

steniatka

Dva psíky zo Sudiniec zachránené

Nedávno sme písali o starostke obce Sudince, ktorá nemá záujem riešiť problém túlavých psov v obci. Keď ich občas prichýlia rómski občania , starostka to berie tak, že sú to už ich psy a odmieta zaplatiť náklady spojené s prevozom do útulku. Podali sme podnet na RVPS vo Zvolene , ktorá starostku poučila , že je povinná sa týmto problémom zaoberať. Naša inšpektorka Janka Hricová previezla do útulku vo Fiľakove nedávno psa a sučku , pevne veríme , že to bolo naposledy , čo starostka neprispela ani centom. Vo Fiľakove sa zistilo, že sučka je kastrovaná , mala čip a zo zvolenskej karantény bola adoptovaná majiteľke, ktorej ušla. Majiteľka už o ňu záujem nemala …veríme, že náš partnerský útulok adoptuje tieto dva psy tak dobre, že už nebudú utekať . Psíkom držíme palce , aby si ich vybrali zodpovední ľudia a ďakujeme všetkým, ktorí pomohli.

2psiky

 

Psík má už vďaka OZ Šťastné labky Fiľakovo nový domov v zahraničí .

Takto vyzerá psík, ktorý patrí mame primátorky jedného mesta …neuverejňujeme, ktorého mesta z viacerých dôvodov… Pointa , prečo sme to zverejnili: čudujeme sa mnohým tzv. obyčajným ľuďom,že sa nestarajú dobre o svoje zvieratá, no pritom tí, ktorí by im mali ísť príkladom, sami porušujú zákony! Veterinárka dostala pokyn od primátorky, že ho má utratiť , ale psík, hoci je zanedbaný, v žalostnom stave , podchladený tak, že mal po sebe cencúle, začína aspoň reagovať na jedlo. ..Fotky nám poslali zdesení ľudia, ktorí si vypočuli komunikáciu , lebo sa nachádzali práve v ambulancii a chcú zostať v anonymite.

psik

K zvieratám zachráneným cez našu linku pribudli včera tieto dva psíky z obce Hajnačka.

Žili v zlých podmienkach bez veterinárneho ošetrenia a poriadnej stravy u Rómov, ktorí našťastie boli z tých chápavejších a vzdali sa ich dobrovoľne. Vraj neplánujú mať ďalšie, spoliehame sa na oznamovateľku , ktorá býva blízko nich a sľúbila, že im dohovorí. Starosta zaujal k problému vlažný postoj, pre istotu nám už neberie telefón. Za prevoz ďakujeme inšpektorke Monike a za pomoc nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove, ktorý psíkom bude hľadať nový domov.

romska dedina 2psy

Naše dnešné zachránené drobčeky

Tak sa nám to predsa podarilo, ako zázrakom. Ich majiteľ bol opitý , vyzeralo to sprvu nebezpečne , ale napokon drobce odcestovali do nového domova. Zásluhu na záchrane má hlavne inšpektorka Adriana a pani Lucia s manželom , ktorí sa o drobčekov teraz budú starať. Takisto ďakujeme aj prepravcovi Ľubošovi. A vám všetkým za zdieľanie, práve vďaka nemu sa s nami skontaktovala pani Lucia. Teraz ešte zachrániť maminu šteniatok !
Zároveň vás prosíme, prispejte na náš transparentný účet a pomôžete nám pomáhať! Potrebujeme vyplatiť prevoz a čakajú nás ďalšie.

feb3

Ak sa nebude tvrdo a dôsledne postupovať v prípade týraných psov v rómskych osadách, zo zákona , od ktorého si toľko sľubujeme, sa stane obyčajná fraška.
Rómovia totiž psy skrývajú v chatrčiach, dnu sa nachádza plno psov v otrasných podmienkach , čiže bude nevyhnutné vstupovať do obydlí a týrané zvieratá odoberať !

Dnešný deň v osade pri Prešove. Fenka kosť a koža , psík nonstop priviazaný pančuchou o posteľ si v izbe , kde je plno detí , robí aj svoju potrebu. Našu inšpektorku obkľúčilo asi 30 osadníkov , vyzeralo to tak hrozne, že prepravca, ktorý čakal vonku, rozmýšľal, že zavolá políciu. Najhoršie bolo, že deti mali prázdniny a my sme im prišli zobrať ich hračky. Vrieskali, hulákali, nadávali všetci.
Píše naša inšpektorka:
Psy z toho hluku začali byť preľaknuté, brechali, vrčali a ten na pančuche začal hrýzť a cvakať po každom zubami . Preto si mysleli predtým, že je agresívny , ktovie, čo všetko si tam chudáčik musel u nich vytrpieť! Odrazu deti chytili tie dva psíky za hlavy a začali s jedným utekať do poľa , ukryli sa s ním vo veľkom kontajnery na odpad … Druhý chlapec sa s fenkou ukryl vo vedľajšej chatrči. Chatrč obkolesili ostatní osadníci, odmietali sprvu psíky vydať ..oni sú presvedčení, že psom nič nechýba,Aj keď im umierajú pred očami….
Tak som nevedela čo robiť, ale vedela som, že bez psov nemôžem odísť, lebo som videla, že tá fenka je abnormálne vychudnutá a ten na pančuche by tam ostal do konca života.
Inšpektorka použila fintu, ktorú nebudeme prezrádzať a psíky nakoniec z osady dostala.
Fenka sa od stresu v aute povracala ale hneď sa obaja ukľudnili a celú cestu v tichosti cestovali za novým šťastím.
Ďakujeme jednej z našich najlepších inšpektoriek, prepravcovi a partnerskému útulku vo Fiľakove , ktorý psíky prijal a bude im hľadať nový domov.
Koľko ich tam ostalo v osade , na to zatiaľ ani nechceme myslieť!
Priatelia, dnešný prevoz nás bude stáť 60 eur . Mohli by sme zachraňovať aj viac zvierat , no na prevozy sú potrebné peniaze. A tých stále máme na účte minimum. Prosíme, podporte nás a pomôžte tak zvieratám.
Transparentný účet: SK 63 8330 0000 0027 0103 6224 .
Ďakujeme!

feb1 feb2

Akita zachránená z množiarne
Táto cca 4-6 ročná priateľská akita zrejme pochádzala z množiarne, našiel ju pán z Horných Semeroviec , ktorý ju odchytil a dočasne prichýlil. Uvedomoval si však, že starostlivosť o ňu by nezvládol, navyše mala aj kožné problémy, ktoré je potrebné liečiť. Naša inšpektorka Nina ponúkla pomoc a včera previezla fenku do Lučenca na kastráciu , po kastrácii ju prijme náš partnerský útulok vo Fiľakove, ktorý jej nájde dobrý domov. Všetkým, čo pomohli, ďakujeme!

Akita

Prípad z Drietomy už takmer vyriešený. Fenočku sme zachránili.
Pred pár dňami sme uverejnili fotky dvoch psíkov, ktoré žijú v Drietome na dvore uviazané na reťazi bez riadnych prístreškov , v špine. Dosiahli sme napokon, že majiteľ sa vzdal menšej fenky a čo sa týka nemeckého ovčiaka, aj tam očakávame zlepšenie podmienok v blízkej budúcnosti. Hlavne, že už fenka nebude mať mladé , ktovie čo sa stalo s tými predchádzajúcimi… Ďakujeme inšpektorke Zuzke, ktorá dnes previezla fenočku do útulku v Trenčíne, ktorému sa takisto chceme veľmi pekne poďakovať. Z Trenčína by mala onedlho poputovať do Fiľakova a odtiaľ už len do nového domova , ktorý jej OZ šťastné labky pomôže nájsť.

pesinka hneda pesinka hneda2

Zamiloval sa do nej .:)
Náš prepravca Ľuboš sa do nej zamiloval , nie možno na prvý pohľad, ale na druhý určite. Už keď ju 19. 1. naše inšpektorky brali od majiteľa, kde nemala dobré podmienky , všimli si, že je mimoriadne prítulná. A on si to všimol tiež. Prevážal ju o pár dní z Košíc do Hnúšte , išla do dočasky a neskôr jej cesta mala smerovať do útulku. Veľmi sa mu páčila, no stále váhal…a napokon o 22.00 sa rozhodol, že po ňu hneď a zaraz ide!
A teraz spolu trávia čas na cestách , Mia je totiž ideálnou spoločníčkou. Obaja sa našli v správnom čase. Nech spolu najazdia v pohode čo najviac kilometrov , nech sa im obom darí, to im zo srdca želáme!.

cierna pesinka

Na Slovensku je niekedy veľmi ťažké adoptovať staršieho psíka.

Zdá sa, že v zahraničí staršie a hendikepované zvieratá skôr vítajú. Benyho sme len nedávno previezli z Prievidze do Fiľakova a už pozdravuje z nového domova v Nemecku. Ďakujeme OZ šťastné labky a myslíme, že nový majiteľ svoju voľbu neoľutuje.

dany

S Danym sa teda dejú veci.:)

Slepý, vychudnutý, zablšený ,začervený celý život na reťazi u majiteľa v Hrhove …jeho stravou boli pomyje . A teraz si takto užíva v Poprade u našej dočaskárky Anky , ktorá ho zobrala aj do psieho salónu .
Danymu pripravujeme peknú budúcnosť , OZ šťastné labky Fiľakovo mu hľadá nový domov , kde bude maximálne spokojný. Veď si to zaslúžil.

pesik biely

Zachránená fenka z obce Geča
Jej majiteľ bol síce lepší ako ten z Batizoviec , no nezodpovedný takisto až až. Dovliekol si ju do dvora na pozemok, napriek protestom ostatných, ktorí v dome žijú, A potom ju čakal život bez poriadneho prístrešku, výbehu , v blate , na reťazi. Samozrejme, očkovanie a veterinárne ošetrenie nula bodov. Našťastie sa jej po sobotňajšej návšteve našej inšpektorky Marcely majiteľ vzdal. Ďakujeme Marcelke a útulku UVP v Košiciach, ktorý nám opäť pomohol. V prípade, že si niekto z vás túto krásavicu bude chcieť adoptovať, môžete sa obrátiť na útulok.

vlciacik2

Zachránená fenka z Batizoviec , primitivizmus niektorých ľudí nás už ani neprekvapuje….
Neuveriteľných 9 mesiacov sa ťahal tento prípad. Najprv s nami majiteľ odmietal komunikovať , potom sa k nemu celé mesiace nevedela RVPS dopátrať, oslovili aj políciu , starostu, potom im sľúbil, že fenke urobí výbeh a RVPS mu naletela na pekné reči. A keď prišli nedávno na kontrolu , samozrejme sľub nesplnil. Teší nás , že majiteľ dostane pokutu, hoci zatiaľ o tom ešte nevie , pretože si myslel, že ak sa jej vzdá, vec je vybavená. Zaslúžil by si aj niečo iné, minimálne za to, ako s nami všetkými cvičil. Aj včera pri jej nakladaní do auta , len cez plece pozrel a povedal: Berte si ju rýchlo , bo ja mám robotu.
Lija má cca 8 rokov, je to československý ovčiak a veľký maznák. Bývalý majiteľ ju využíval pri pasení kráv , keď ho z práce prepustili, zavrel ju do malého koterca bez búdy, kde sa nemohla ani otočiť a bodka. Na dvor ju púšťal minimálne, hoci priestor na to má.
Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Tonke za prevoz , MVDr. Suranovskej , ktorá vo svojom voľnom čase prišla a dozerala , aby všetko prebehlo v poriadku a veľké Ďakujeme patrí útulku UVP v Košiciach, ktorý Liju prijal . Veríme, že sa ešte nájde dobrý človek, ktorý jej dá šancu napriek tomu, že už nie je najmladšia.

vlciak

Psík potrebuje nový domov alebo aspoň dočasku – okres Prievidza
Tento psík z dediny v okrese Prievidza sa nachádza u ľudí, ktorí sa o neho nevedia poriadne postarať , nemá ani len búdu . Keďže s majiteľmi je veľký problém sa spojiť, požiadali sme o pomoc RVPS , ktorá dokonca o súčinnosť požiadala políciu.Majitelia sa psa vzdávajú. Ďalšieho už mať nebudú. Momentálne ho naozaj nemáme kde umiestniť, potrebovali by sme dočasku tak na mesiac a pol najlepšie z okolia Prievidze.

24991359_1711243005593881_756918140347337079_n

Zachránené šteniatko Tinka 

Tinka je ešte v šteniatkovskom veku , má tak okolo roka .Žila u alkoholika, kde ju nič dobré nečakalo. Momentálne má už plné bruško , ale plné bruško jedla a nie červíkov, ktoré z nej povychádzali. Je okúpaná, čistučká a čaká na prevoz do Hnúšte , kde sa jej ujme naša inšpektorka . Tinka je hravá, prítulná, zdá sa, že s inými psíkmi ani mačičkami nebude mať problém.
Za dnešnú skutočne vyčerpávajúcu akciu ďakujeme našim dvom inšpektorkám Adriane a Mati a za dočasné prichýlenie Viktórii a jej známym z Košíc.
Samozrejme, ak by vám Tinka padla do oka , nemusí cestovať do Hnúšte , ale rovno ku vám.

Tinka

Vďaka zverejneniu prípadu zanedbávania starostlivosti o psov v Turzovke na našej stránke sa veci ešte koncom minulého roku pohli dopredu.

Najprv sa rodina zriekla sučky Mie,ktorá cez OZ Hafkáči z Považskej Bystrice už má nový domov. S Astorom ako krížencom pitbula bol väčší problém. Včera sme tento prípad konečne mohli uzavrieť. Bývalá majiteľka bola veľmi ústretová a sama si ho zaviezla do útulku , doprovod jej robila naša inšpektorka Katka. Majiteľka pochopila, že pre Astora to tak bude najlepšie. A my chceme poďakovať OZ Bullterrier Rescue Slovakia , ktoré Astora prijalo a bude mu hľadať nový domov.

pitbulik

O význame čipovania vás presvedčí aj nasledujúci príbeh. Je to jeden z najkrajších prípadov, aké sme na linke riešili.

Trocha sme sa obávali, keď nám oznamovateľka nahlásila, že v dedine Varhanovce žije pán, ktorý holduje alkoholu vo veľkom , má malú sučku šicu a videla , ako ju mláti palicou, pričom vravel, že ju zabije. Naše inšpektorky Adriana a Maťa zažili veru stresujúce chvíle, boli pripravené aj na to, že o pomoc požiadajú starostku obce. Za každú cenu sme chceli malú sučku zobrať preč. Alkoholik mal asi lepší deň, pretože problém nerobil a dobrovoľne sa jej zriekol a takisto aj druhej, Tinky, o ktorej sme už písali v piatok. U veterinára sa zistilo, že sučka má čip.Naše inšpektorky si starostlivo preverili , komu psík patri, na obecnom úrade potvrdili, že majitelia sa o ňu starali lepšie ako sa niektorí starajú o vlastné deti. Pôvodným majiteľom sa stratila v júni 2017 počas búrky. Ušla zo susednej dediny , volá sa Gina, má 8 a pol roka. . Ginu sa narodila vlastne druhýkrát. Prvýkrát, keď ju zachránili od množiteľa- mala byť utratená,lebo nemohla mať šteniatka. Druhýkrát teraz. Dojímavé chvíle, keď sa opäť stretla so svojimi milujúcimi majiteľmi , je jasne vidieť na fotkách (video pridáme neskôr) . Majitelia ju hľadali , chodili po susedných obciach, stratu dali vyhlásiť do obecného rozhlasu, aj do Varhanoviec sa vybrali , no zbytočne. Bola zavretá vo vnútri domu, aby neušla . Na druhej strane aj tento príbeh ukazuje, že každá minca má dve stránky- alkoholik s matkou sa aspoň ako tak snažili, kŕmili zvieratá (dom je v exekúcii) , hoci stačilo málo- silnejší úder a Gina nemusela žiť… Teraz je opäť šťastná a má aj kamaráta, majitelia si zo smútku medzitým zaobstarali šteniatko .

Cipovana fenka

Elza dnes odišla do dočasnej opatery. Pomaly, ale isto sa zotavuje. Doslova unikla hrobárovi spod lopaty, ako sa hovorí.

Ďakujeme oznamovateľom , tímu na klinike Animal v Michalovciach a vám, ktorí ste prispeli na operáciu. Spolu sa vyzbieralo 676, 96 eur . Dnes sme však dostali prvú ponovoročnú faktúru od veterinára z Popradu- za liečbu , vyšetrenia slepého čuvača Danyho sme zaplatili 143 eur . Preto chceme poprosiť tých, ktorých Elzin príbeh upútal , aby –
ak majú tú možnosť- ešte prispeli na náš účet. Zverejňujeme mená tých, ktorí poslali peniaze pre Elzu . Sumy neuverejňujeme , napokon sú k nahliadnutiu, každý vie, koľko si môže dovoliť obetovať na zvieratká.
Ešte raz ďakujeme p. Gajdošovej, Čakojovej, Grešovej, Markovej, Simkovej, Baránkovej, Lovrantovej, Berovej, Grofovej,Ďurikovej , Mrázkovej , Budaiovej, Haburovej, p. Krajčovičovi, Putnokymu, Kalaninovi, Tamajkovi, Barátimu, Hrmovi, Prokešovi, Matuovi a Kozmanovi. . Len vďaka ľuďom ako vy môžeme pomáhať!

Elza

Psík priviazaný pri železničnej stanici

Oznamovateľka si všimla po ceste vlakom , že pri železničnej stanici v Žakarovciach sa nachádza uviazaný psík, nebola si istá, či má búdu. Keďže sme vedeli, že ide o psíka patriaceho našim rómskym spoluobčanom, zapojili sme do riešenia RVPS v Spišskej Novej Vsi. Tá reagovala ako tradične veľmi rýchlo . Zistilo sa, že psíka si tam „odložil“ na neurčito Róm, ktorý sa už samozrejme po neho nevrátil. Psík už je v bezpečí, ostala tam ešte nemecká ovčiačka, o ktorú sa ale starajú. Dokonca sami navrhli kastráciu , čo vítame a budeme robiť všetko pre to, aby sme za týmto prípadom mohli dať bodku. Bodka u nás znamená kastrácia zvieraťa .Ďakujeme oznamovateľke, MVDr. Kúkoľovi z RVPS , prepravcovi Ľubošovi , útulku UVP v Košiciach, ktorý psíka na jednu noc prijal a útulku vo Veľkých Kapušanoch -OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku, ktorý mu bude hľadať nový domov.

Psik pri zeleznici

Mačičky konečne v bezpečí
Vyše roka sa ťahal zamotaný prípad z Hornej Súče. Dôchodcovia mali dvoch psíkov a dve mačky. Psíky im uhynuli, jedna mačka sa chytila do klepca a bolo jej potrebné amputovať nôžku. Majitelia však trvali na jej vrátení. Až tento rok sa nám ozvala dcéra majiteľov, že rodičia sú vážne chorí a ona sa chce mačiek vzdať , nakoľko dom po rodičoch zostane opustený. Mačky boli prevezené k novému majiteľovi, ktorému týmto ďakujeme, takisto ako aj inšpektorkám Barbore a Zuzke, ktoré sa prípadu venovali.

4

 

Poprosili nás majitelia týchto psíkov z Lukavice o pomoc , ďakujeme OZ šťastné labky Fiľakovo, ktoré im našlo nové domovy.
3
 
Nasli sme majitela: Sučka sa volá Izzi , má 7 rokov , majiteľ je už známy a onedlho bude doma.
Túto sučku našla oznamovateľka na ceste smerom zo Smižian na Spišský Štiavnik. Behala uprostred vozovky zmätene pomedzi autá. Je ostrihaná, takže predpokladáme, že sa niekomu stratila. Nie je čipovaná. Je trochu vychudnutá, a veľmi zmätená. Nedala sa ľahko odchytiť, vrčala a hrýzla. Bola veľmi špinavá, na foto už okúpaná. Nechce sa hladiť, napriek tomu ale hygienické návyky má. Hneď,ako sa okúpala a najedla, sama sa uložila do košíka na drevo, tak jej ho oznamovateľka vyprázdnila a dala tam vankúšik.

2

Niekedy to inak nejde… starší pán z Prievidze nás oslovil pred časom so žiadosťou o pomoc.

Domček predal a presťahoval sa do bytu. Sedemročný Beny , priateľský, pokojný psík a jeho parťák 4 ročný Rony, hravý, hyperaktívny , museli z pozemku preč, Ceníme si však seriózny prístup majiteľa, veľmi sa snažil psíkom pomôcť. Oslovili sme aj vedúceho karantény v Prievidzi so žiadosťou o dočasné riešenie situácie , no ochota absolútne chýbala …opäť pomohol náš partnerský útulok vo Fiľakove. Veríme, že psíkom sa podarí nájsť nový domov.

1

Našli sme nový domov pre Charlieho. Podarilo ho adoptovať cez útulok v Žiari nad  Hronom.
Doplatil na rozvod v rodine, správca martinského útulku vraj poradil , že ho treba utratiť . Prípadu sa však ujala naša inšpektorka Lucia. Píše:
…..hľadáme nový domov pre psíka Charlieho (3 r). Je to kríženec (otec maďarská vyžla, matka x), ktorý doplatil na rozvod v rodine. Predtým bol miláčikom, ktorý spával v obývačke na gauči, robil rodinke spoločnosť a teraz je chudák priviazaný na dvore a sám. Nikto sa mu nevenuje, nakoľko majiteľ trávi celé dni v práci. Charlie je krátkosrstý, v zime mu bude vonku zima. Charlie je veľký dobrák, miluje ľudí, detí, nemá žiadny problém s mačkami ani ostatnými psami. Jedinou jeho slabosťou sú úteky cez plot, preto je vhodný skôr do bytu k aktívnym ľuďom alebo do domu s prístupom dnu, ktorý je zabezpečený dobrým plotom. Myslíme si však, že tomuto by sa dalo zabrániť kastráciou a v prvom rade venovaním sa mu. Momentálne žije vonku, výbeh ma zabezpečený pohyblivým lankom, ale ide zima a bude sa trápiť. Psík sa nachádza v Turčianskych Kľačanoch.

charlie

Ako balzam na dušu na nás pôsobí, že sme pomohli ďalším dvom psím dušičkám, ktoré už sa budú mať len lepšie.

Sučka z Hrhova, v kuse uviazaná na reťazi, kde ju nečakala pekná budúcnosť a psík z Dobšinej. Toho sa majitelia, miestni Rómovia vzdali, lebo odchádzajú za prácou do zahraničia. Našťastie , ešte z tých lepších majiteľov , mali snahu problém riešiť. Ďakujeme našim inšpektorkám Viki a Barbore, prepravcovi Ľubošovi, pani Pohlyovej s manželom,ktorí previezli obidva psíky z Rožňavy ku MVDr. Herenyimu a obrovské ĎAKUJEME nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove , ktorý napriek tomu, že je momentálne na prasknutie naplnený, ešte týmto dvom psíkom nejaké to miestečko našiel.

2psiky romska

Dva zúbožené psy sme spolu s Československým kastračným programom včera zachránili z rómskej osady na východnom Slovensku .

Chceme poďakovať MVDr. Kúkoľovi z RVPS v Spišskej Novej Vsi , ktorý psy odobral a povedal:“ Nebolo to jednoduché, ale keď sa chce, tak sa dá.“ Jeho slová by mali byť príkladom aj pre ostatné RVPS, ktoré sa niekedy skutočne nesnažia pomôcť trpiacim zvieratám. A ďakujeme vždy pripravenému prepravcovi Ľubošovi.:)Psíky sú v bezpečí na klinike v Nitre , pod svoje krídla ich prevzal Československý kastračný program.

zehra

Zachránená bernardínka a rotvajlerka z okresu Dunajská Streda
Od našich spoluobčanov žijúcich v dedine v okrese Dunajská Streda sa našim inšpektorkám Monike a Ivane podarilo včera vymôcť tieto dve úbožiačky – vychudnuté, na reťaziach – bez možnosti výbehu. Okrem inšpektoriek ďakujeme oznamovateľke a OZ Dog azyl , ktoré sa psíkov ujalo a pomôže s hľadaním nového domova.

bernardinka

Slepý Dany pozdravuje z dočasky
Dany donedávna živoril na reťazi , slepý, neschopný sa už ani brániť . Pomaličky začal ožívať a dnes si už snáď aj vychutnáva nový život. Je síce slepý, berie ešte antibiotiká, ale pekne priberá , jesť mu chutí , dokonca sa našej dočaskárke zdá, že sa už aj lepšie orientuje v priestore. Dany mal ťažký život a potrebuje veľa lásky. Aj on ju vie dávať .
Z dočasky pozdravuje tých, čo mu pomohli a my už len môžeme zopakovať , že ďakujeme dočaskárke Anke z Popradu , ktorá skutočne patrí medzi top dočaskárov. Kto z našich zverencov u nej zakotví , ten sa pozbiera aj keby nechcel.:)
Čoraz častejšie máme pocit, že s týmito našimi zachránenými zvieratkami je to ako v rozprávke: že si musia prežiť peklo, aby sa mohli dostať do raja.

slepucky psik

Pitbul od hladu zjedol svoju družku .:( Celý mesiac živoril v pivnici v tme
Oslovila nás RVPS Prievidza s prosbou o pomoc. V obci Horná Ves bol v pivnici domu v tme zavretý už mesiac pitbul Godo. Pôvodne tam bol aj s pitbulkou, no tú od hladu roztrhal a zjedol. Jeho príbeh nám opísala pani domu takto (či je to pravda, nevieme) : Godov majiteľ predtým opatroval pitbuly,kvôli ktorým pred pár rokmi v okrese Veľký Krtíš vznikol veľký rozruch. Jeden z pitbulov , Diabol, roztrhal v lese pani, ktorá sa o neho starala. Godov majiteľ sa medzitým zadlžil, takže po ňom pátra aj polícia Na bazoši vraj našiel inzerát a odkúpil zúboženého Goda odkiaľsi od Holíča. Potom ho dal do rodiny v Hornej Vsi a záhadne sa vyparil. A rodina oba psy nemala zrejme čím kŕmiť , keď pitbul zjedol svoju družku…z RVPS v Prievidzi nám volali, že Godo je kosť a koža .
Ďakujeme slečne Kamile, ktorá dnes Goda previezla do útulku v Zlatých Moravciach . A veľké ďakujem patrí vedúcemu tohto útulku za pomoc!
Kamila píše o dnešnej ceste: Psík bol značne podvýživený,zablšený ďasná mal zapálené miestami vypadaná srsť hlavne na ušiach a hlave. Bol veľmi kontaktný prišiel mi ako také zlatíčko. Tie dve tmavé fotky sú z dvora fotené pri pivnici v ktorej bol psík držaný zrejme bol v nej zavretý celé dni bez svetla (nakoľko v dome nemali ani elektrinu) a kontaktu z okolím. žiaľ nedalo sa to odfotit lepšie pretože pani mala velke problemy psa dať vôbec na vodítko musela som jej pomôcť aby neušiel lebo dvor bol neoploteny (aspoň nie celý) a hneď potom ju zavrela. Pevne dúfam že už sa bude mať len a len lepšie bol velmi milý a stále sa zo všetkého tešil keď som vystúpila z auta až zavýjal trhá mi to srdce a dúfam že som pomohla k jeho lepšiemu životu

Godo

Miško pozdravuje z nového domova
Zachránený kocúrik, ktorého našla naša inšpektorka Adriana v Prešove a zachránila mu život, pozdravuje z nového domova. Zistilo sa , že mal v tele aj brok- pozdrav od nejakého „dobráka“.
Z Miška máme radosť.

xx6

Toto je zmysel našej práce.:)
Našli ho s vrastenou reťazou do krku v Dobšinej , po preliečení putoval do nového domova , kde mu to viditeľne prospieva.
Maťko. Ďakujeme za neho!

xx5

Zachránená argentínska doga
Pán z obce Zalužice bol sedem mesiacov vo väzení a za ten čas sa mu o dve fenky „starala“ matka. Teda skôr nestarala, lebo naša inšpektorka našla fenky v zlom stave, mladá argentínska doga vychudnutá na kosť, bez poriadneho prístrešku. 9 ročná stafordka na tom oveľa lepšie nebola. Majiteľ však bol ochotný urobiť nápravu, bolo vidno, že ku zvieratám má vzťah. Sľúbil nápravu, no neverili sme mu , preto sme sa obrátili na RVPS Michalovce. Dostal opatrenia, no nesplnil ich, preto mu dnes bola odobratá mladá doga ,no čudujeme sa, prečo mu RVPS neodobrala aj druhú fenku . Vraj mu chcú dať ešte šancu. My mu neveríme , jednu šancu človeku dať je dobré, ale druhú – to už je hlúpe! A v tomto prípade zase na to doplatí nevinný tvor.Načo zbytočne naťahovať čas? Doktorka z veteriny nám sľúbila, že o tri týždne odoberie aj tú druhú ak sa stav nezlepší…uvidíme…
Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Adriane a útulku vo Veľkých Kapušanoch, ktorý fenku prijal.

xx4

Pre päť šteniatok a ich matku z osady pri Prešove sa začal nový život.

Osada asi bude pre ne už len nočnou morou…Žiaľ, dve šteniatka tam zostali a o ich osude sa už zrejme ani nič nedozvieme. Sučka so šteniatkom dnes odcestovali do dočasnej opatery. Ďakujeme inšpektorkám Adriane, Viki a Lucii za záchranu!
V prípade záujmu o adopciu napíšte alebo zavolajte na 0907 332 835

xx3

Malý Majlo z osady pri Prešove vás pozdravuje z nového domova.

Má už aj kamaráta, ktorý na neho dáva pozor!
Jedno zo šteniatok z rómskej osady pri Prešove v novom domove !
Ďakujeme týmto úžasným mladým ľuďom, že nielen zdieľali, ale osobne prišli pred osadu a zobrali si jedno zo šteniatok domov. Nebolo im všetko jedno, keď si museli vybrať, ktoré zachránia a ostatné putovali naspäť… Malý Majlo hrozne zapáchal, liezli z neho červíky a blchy mal pomaly ešte aj v očkách , ale už je dobre.:) Je nám veľmi ľúto, že ostatné šteniatka zostali v osade , hoci ich majitelia vyniesli von a núkali …musíme už len veriť, že aj tie zvyšné spolu s maminou dostanú šancu.

xx2

V lete hodil psa do kotla v peci, ďalšieho plánoval zabiť lopatou.
Bady je zachránený! Ale hľadáme mu nový domov.
Ďakujeme odvážnej pani z obce v okrese Humenné , ktorá spolu s manželom zachránila tohto psíka. Volá sa Bady , má 8 rokov a celý život prežil na reťazi. Jeho majiteľ patrí k ľudskej spodine , je to alkoholik. Namiesto Badyho si nedávno doniesol z rómskej osady šteniatko , no keď sa zveril susedom, že Badyho chce zabiť lopatou a nechať si namiesto neho šteniatko , tí nelenili a šteniatko radšej vrátili Rómom. V lete ho susedia videli, ako hodil živého psa do kotla v peci a pes zhorel. Na toto ani nemáme slová.
Oznamovateľka sa zľutovala nad Badym, ktorý ležal v blate a bol viac bitý ako sýty. Momentálne je u nej na dvore, no nemôže si ho nechať, sama má už viacerých zachránených psov . Psíka prijme útulok vo Veľkých Kapušanoch, ktorému ďakujeme za pomoc. Na majiteľa podávame trestné oznámenie a plánujeme osloviť aj médiá.

xx1

Takmer slepý živoril až do včera celý život na reťazi.
Až odvčera začal žiť.
Tento čuvač je jedným z mnohých, ktoré živoria na našich dedinách. Celý život na krátkej reťazi, bez veterinárneho ošetrenia, zablšený, plný parazitov, bez pohladenia a výbehu. Vďaka pomyjám, ktoré boli jeho stravou, stále hnačkoval. Na obyvateľa z obce Hrhov nás upozornila oznamovateľka , ktorej sa chceme poďakovať. Okrem čuvača však u majiteľa ostali ďalšie dve obete, ktoré mu strážia dom z dvoch strán tak, že brešú, lebo sú neustále na reťaziach – dedo nemá totiž oplotenie. Ďalší zo stoviek, ktorí by nemali mať žiadneho psa! Tých dvoch sa však dobrovoľne nevzdá, preto oslovíme aj RVPS.
Zachránený čuvač je v dočasnej opatere, kde sa dáva do poriadku , kým ho preberie náš partnerský útulok vo Fiľakove.
Za záchranu ďakujeme inšpektorke Viki Fedákovej.

cuvac

Vďaka tomu, že sme razantne postupovali a nedali sa odbiť, už má Max nový domov!

Pôvodne chcel pomôcť žilinský útulok, ale napokon si psíka zobral rodinný známy do susednej obce. Max bude v koterci , veríme, že z koterca bude púšťaný a že sa bude mať dobre. Samozrejme, preveríme to. 🙂

Max je 5 ročný kríženec labradora pokojnej povahy. Nachádzal sa v obci Lietava pri Žiline. Jeho majiteľ je veľmi vážne chorý, preto sa odsťahoval ku dcére do susednej obce a Maxa údajne chodí raz za deň kŕmiť. Pochybujeme, že by ho púšťal z reťaze, pes má aj chatrnú búdu. Ešte donedávna bol priviazaný o humno , mal za úlohu „strážiť“ opustený pozemok. Majiteľovej dcére sme vysvetlili, že Max nemá dobré podmienky, že potrebuje spoločnosť ľudí a voľný výbeh. Rozhodla sa, že sa Maxa vzdajú a poslala nám aj fotky.

max

A ešte niečo pre radosť
Sme vždy dojatí, keď vidíme fotky psíkov zmenených na nepoznanie, lebo sú v tých správnych rukách. Takto vyzerajú psíky z obce Sudince teraz. Žili na krátkych reťaziach, bez prístreškov, sučky mali neustále šteniatka , ktoré hynuli …jeden zo psov mal problémy so zadnými labkami . Teraz sú takéto spokojné, šťastné, pribrali. Ešte raz vďaka oznamovateľke, inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi a veľké ĎAKUJEME nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove.

Sudkovce

Opäť ďakujeme útulku vo Fiľakove a našej inšpektorke Janke Hricovej, ktorá spolu s priateľom trávi víkendy záchranou zvierat a ich prevozom do bezpečia. Nedávno sme vás informovali o prevoze dvoch psov z obce Sudince v okrese Krupina ,ktoré tam žili vo veľmi zlých podmienkach. Majitelia sa rozhodli vzdať sa aj ďalších troch, ostal im už len jeden nemecký ovčiak. Sme v spojení so starostkou obce, ktorá dohliadne na to, aby pes bol v poriadku.

3ut

Blacky už je zachránený!
Ďalší psík z rómskej osady v Starej Kremničke je zachránený! Blackyho mali zavretého najprv v aute, potom v maringotke…našli ho pri osade. Je možné, že sa ho ktosi zbavil. Dnes bola naša inšpektorka Janka Hricová po Blackyho , prijal ho útulok Tuláčik v Brezne , odtiaľ bude prevezený do Fiľakova len čo sa tam uvoľní miesto. Všetkým, čo pomohli, ďakujeme!

blacky

Psíky z rómskej osady mali šťastie. Prosíme o pomoc pre vysoko kotnú sučku.
Našťastie rómska osada v Starej Kremničke pri Žiari nad Hronom nie je veľká.Žije tam len pár obyvateľov , takže na tamojšie psíky sa dnes usmialo šťastie.
Ďakujeme oznamovateľke, RVPS v Žiari nad Hronom, ktorá si výborne robí svoju prácu , v tomto prípade konkrétne MVDr. Pyreňovej a útulku v Žiari nad Hronom, ktorý jedného zo psíkov dnes prijal.
Doktorka Pyreňová odobrala bieleho psíka- Chlpka, ktorý bol na kosť vychudnutý. Miki je vlčiak, ktorý má ranu na krku po reťazi , vzdať sa ho nechcú…Majitelia majú dva týždne na zlepšenie podmienok. Podobne je to aj u Bobiny – vysoko kotná sučka na reťazi – RVPS ju takisto odoberie o 2 týždne , ak nezlepšia podmienky. Bobinu však už nájdu pravdepodobne so šteniatkami a tie niet kde dať. Nájde sa niekto, kto sa ujme Bobiny a šteniatok? Inak ostane v osade , v útulku pre šteniatka nie je vhodné miesto.
Majitelia sa vzdali Blackyho, ten žil zavretý v aute , momentálne obýva maringotku. Vraj ho našli, je nechcený. Blackyho sa pokúsime umiestniť po dohode do nášho partnerského útulku vo Fiľakove.
Aktuálne: naša inšpektorka už bola Blackyho vyzdvihnúť , prijal ho dočasne útulok v Brezne. Ďakujeme!

osada3

Psík s vrecom na hlave zachránený
Ďakujeme našej novej inšpektorke Slávke za záchranu tohto psíka. Túlal sa s vrecom na hlave po dedine v okrese Poltár . A ešte ho navyše niekto aj omráčil! Pohotovo zareagovala aj Beatka Jagošová , vedúca nášho partnerského útulku vo Fiľakove , ktorá si po psíka na druhý deň osobne prišla. Teraz už len zostáva nájsť mu nový domov.

psik poltar vrece

Aj Chanel už má nový domov
Chanel sme hľadali domov cez našu linku zdieľaním, no nepomohlo…ale vďaka OZ Šťastné labky Fiľakovo už svoj domov našla. Veríme, že aj noví majitelia s ňou budú spokojní . Zatiaľ máme len tieto dve fotky , ale hlavné je , že Chanel je v poriadku a je o ňu dobre postarané.

Chanel

Zachraneny…..

a1

Mia z Turzovky zachránená!
Jednému z dvojice psov z Turzovky sa oddnes blýska na lepšie časy. Majiteľka sa suky napokon ochotne vzdala, začala ústretovo komunikovať . Ako vidíte, Mia kŕmená bola , len žila neustále uviazaná na reťazi a mala šteniatka, ktoré skončili “ v dobrých rukách“ ktovie kde …Ďakujeme inšpektorke Gabike, ktorá promptne reagovala a vedúcej útulku v Považskej Bystrici (OZ Hafkáči) Zuzke Jurenkovej, ktorá si Miu berie pod ochranné krídla.
Miuška je celá šťastná a chvíľami sa správala doslova ako odtrhnutá z reťaze. Konečne sloboda!:-)

mia1 mia2

Bady už má nový domov
Kríženec šarpeja Bady živoril v Ružomberku u rodiny, ktorá sa mu nemala čas venovať .Zdieľanie na stránke bolo úspešné a Bady v nedeľu odišiel do nového domova do Čiech. Ďakujeme inšpektorke Dominike za prevoz, OZ Šarpej v nouzi za ponúknutú pomoc a majiteľom Badyho želáme veľa radosti s novým prírastkom v rodine.

b1 b2

Včerajšia akcia u rómskej rodiny v okrese Krupina bola úspešná!

Mali sme nahlásených troch psíkov, jeden mal byť ochrnutý, druhý mal mať rozbitú hlavu… Dosť zveličené, ale aj tak sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyslobodiť zo zlých podmienok ďalšie zvieratká, ktorým už bude len lepšie. Takže realita je takáto: pomerne ústretová rómska rodina prichýlila psíkov, ktorých nejaký „biely“ vyhodil. 9 ročná jazvečíčka je dobre kŕmená, chodí po pozemku , nie je na reťazi, je pravidelne očkovaná. Starostka obce nám to takisto potvrdila. Vzdať sa jej nechceli . Ochotne sa však vzdali veľkého psa, ktorý bol vychudnutý a v útulku sa nevedel dojesť. Fenka zase ležala uviazaná na 20 cm reťazi, nevedela sa ani postaviť , z toho možno vznikla fáma o ochrnutí. Celé leto na ňu pražilo priamo slnko, zázrak že prežila. Psíky boli v aute celé šťastné , nevedeli sa vynadívať na okolitý svet.
Okrem oznamovateľky patrí veľká vďaka našej inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi a takisto Beatke Jagošovej- OZ Šťastné labky Fiľakovo , ktoré psíkom nájde nový domov. My zostávame v spojení s oznamovateľkou a pani starostkou, pretože v dedine ostal ešte nemecký ovčiak v rodine s 12 deťmi, ktorá sama len tak- tak prežíva. Veríme, že po čase pomôžeme aj jemu.

1 2 3

Mačička zo Zuberca už má nový domov!
Ďakujeme oznamovateľovi , ktorý našiel zúboženú malú mačičku v Zuberci a inšpektorke Simone, ktorá rýchlo zareagovala, mačičku zaniesla na veterinu, kde bola ošetrená a už jej aj našla nový domov.

K1

A máme tu ďalšieho zachráneného pacienta …
Túlal sa po Moldave nad Bodvou, ustráchaný , bol terčom útokov detí…až sa nad ním zmilovala pani, ktorá ho odchytila a dočasne na pár hodín prichýlila. Potom sme sa ho ujali my a putoval opäť na kliniku do Michaloviec, kde bola operovaná aj Lilka. Našťastie, ľavá zadná nôžka sa dala zachrániť. Momentálne je u dočaskára , kde sa spamätáva zo všetkého , čo prežil. Dali sme mu meno Kubko a ak by niekto z vás mal o Kubka záujem, napíšte. Určite bude dobrým spoločníkom, je to mladý, prítulný, vďačný psík.
Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Viki Fedákovej, MVDr.. Vargovi a celému tímu a predovšetkým človeku s veľkým srdcom, ktorý nám už toľkokrát pomohol- nášmu dočaskárovi Matúšovi Milovi. Svet by bol bez ľudí ako je on menej farebný.

P1 P2 P3

O jedného šťastného kocúrika viac 🙂
Tento milý, prítulný kocúrik žil pri bytovke v Prešove a prespával pod autami. Mal šťastie, že ho objavila naša inšpektorka Adriana, ktorá sa o neho starala. Kocúrik bol veterinárne ošetrený, vykastrovaný a momentálne si užíva domov u ďalšej našej inšpektorky Barbary, ktorá si ho adoptovala. Začlenil sa už aj do kolektívu a medzi mačičkami je obľúbený:) Ďakujeme za záchranu !

kocurik1

Fenočka žila uviazaná na polmetrovom špagáte

Dnes bola fenočka prevezená do útulku vo Fiľakove, už jej nič nehrozí. Ďakujeme RVPS v Rimavskej Sobote, MVDr. Gallovi za razantný zákrok, inšpektorkám Janke a Viki (Viki za prevoz ) a Beatke Jagošovej , ktorá fenočke určite nájde dobrý domov.
Fenka u našich spoluobčanov v Jelšave bola uviazaná na polmetrovom špagáte, kým ju včera naša inšpektorka Janka nezaviazala na dlhšiu reťaz. Aspoň dočasne , kým sa ju nepodarilo odobrať. Jelšava je jednou z najzaostalejších častí Slovenska, žije tam problémová rómska komunita. Aj preto tam potrebujeme umiestniť záchytné koterce pre takéto prípady. Veríme, že už čoskoro sa nám to podarí.

F1 F2

Naša inšpektorka Lucia rieši takmer každý deň prípady v Tisovci.

Včera zachránila spolu s mestskou políciou týchto dvoch chudákov. Patrili sociálne slabým rodinám, triasli sa od strachu a hneď sa vďačne vrhli na jedlo. Zatiaľ sú v karanténe , kým ich prevezme náš partnerský útulok vo Fiľakove. Ďakujeme!

f3 f4

Naša obetavá inšpektorka Viki Fedáková má v zbierke zachránených zvierat ďalšieho psíka.

Píše :Takže Lucky, Odobrany z Lunika IX v Kosiciach…Z ustrachaneho klbka sa v docaske u mna vyklulo jedno hyperaktivne šidlo. Bal sa aut, bal sa ludi, bal sa zivota okolo seba…. Cakala nas cesta, ktora.nemala byt lahka…A viete co… my sme to dali!!!!Lucky vcera odisiel do novej rodiny. On pozeral nechapavo co sa deje a ja som plakala. Plakala som od smutku a stastia. Nie je lahke mat psa v docaske a nie je lahke ho nechat ist 🙂 Ale vidina ozajstnej milujucej rodiny je veľký pan…Tak teda…. good luck lucky

Za našu linku ďakujeme Viki , OZ Šťastné labky Fiľakovo a novej rodine!

F5

Ušiel pred mesiacom pri búrke, vďaka čipu sme vypátrali majiteľov
S mimoriadnym potešením uverejňujeme príbeh staručkého (14 rokov) psíka, ktorého našli v zlom stave včera turisti vo Veľkej Fatre. Volali na našu linku a naša inšpektorka Lucia hneď vyrazila do terénu. Psík bol ošetrený u veterinára a zistilo sa, že má čip. Majitelia z obce Necpaly si aj včera večer po neho prišli, vraj im z dvora ušiel presne pred mesiacom pri búrke. Ďakujeme nahlasovateľom a Lucii – psíka by čakala určite smrť. Je zázrak, že vôbec prežil.

C1

Zachránené šteniatko
Toto cca 5- 6 mesačné šteniatko si rodina z Rimavských Janoviec zobrala k sebe v zime pre deti na hranie. Keď trocha podrástlo, už nebolo zaujímavé, takže ho uviazali na reťaz o strom a bez búdy tam bolo priviazané dakedy aj celé dni v daždi. Od starostu sme zistili kontakt na majiteľa, ktorý sľúbil nápravu a istú dobu aj sekal dobrotu. Šteniatko si voľne behalo po dvore. Až kým opäť neskončilo na reťazi. Tak sme oslovili s prosbou RVPS v Rimavskej Sobote , s ktorou máme dobré skúsenosti. Šteniatko bolo hneď odobraté a do dočasnej opatery si ho zobral príbuzný našej novej inšpektorky Eriky , ktorá nám prípad aj nahlásila. Po kompletnom zaočkovaní bude cez náš partnerský útulok vo Fiľakove ponúkané na adopciu.

B1 B2

Rómovia vyhodili v Medzilaborciach túto fenku z tretieho poschodia. Má dolámané zadné nohy . 
To, čo si dovolili naši spoluobčania v Medzilaborciach, by ozaj nemalo zostať nepotrestané! Túto 4 ročnú fenku vyhodili z balkóna . Fenočka sa uchýlila v bolestiach do pivnice , odkiaľ ju dnes bola vyzdvihnúť naša inšpektorka MVDr. Lenka Lisá spolu s členkou OZ Pomáhaj a chráň . Fenka má dolámané stehenné kosti a vyzerá to veľmi zle. Plánujeme podať trestné oznámenie a osloviť médiá. Ale teraz vás prosíme o pomoc a radu. Fenka je na klinike v Michalovciach , celá operácia bude mimoriadne náročná a bude stáť cca 1200-1500 eur. Je otázne, či sa jej po operácii uľaví a veterinári zvažujú aj eutanáziu.
Prosíme vás o pomoc a radu. Takúto sumu nemáme šancu zaplatiť , navyše čo bude potom s fenočkou? Potrebuje aj dočasku na minimálne mesiac po operácii , kým sa zotaví. Čo však ďalej s hendikepovaným psíkom?
Uverejňujeme čísla účtov v prípade,že sa jej rozhodnete pomôcť.
Transparentný účet: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247.
Do poznámky napíšte: Fenka Medzilaborce.

A2 A3

Lilka je už po operácii!
Asi pomohlo, že jej držali palce toľkí z nás. Zázrak sa teda predsa len konal. Vyzerá to tak, že obe nohy budú funkčné . MVDr. Varga nám povedal, že jej stav je stabilizovaný, operáciu zvládala dobre , bola operovaná metódou , ktorá sa odborne nazýva dlážka a klinec. V nohách má šruby, ktoré sa v jej prípade môžu vybrať až o 3- 4 mesiace prípadne sa tam aj natrvalo môžu nechať. Zatiaľ ostáva na klinike a budúci týždeň by mala byť prevezená do centra ČSKP v Nitre.
Aj naďalej vás budeme informovať o jej stave a budúci týždeň, keď už nebude hospitalizovaná, zverejníme výšku faktúry . Zatiaľ vám všetkým ďakujeme za podporu . A veterinárom za dobre odvedenú prácu. Je úžasné, koľkých ľudí oslovil a spojil tento smutný príbeh.

 A4 A5 A6

Obec Hajske

Za záchranu a nájdenie domova pre tohto krásneho psíka, ktorý sa túlal v obci Hajské , ďakujeme našej inšpektorke Monike.

A1

 

Psíka priviazaného na reťazi bil majiteľ , už je zachránený
Reťaze sú pasce, všetci to vieme. Je to pozostatok stredoveku. Preto sme okamžite začali riešiť prípad psíka, ktorý trpel uviazaný a nemohol sa brániť, keď ho už zrejme senilný majiteľ takmer 80 ročný pán mlátil hlava- nehlava. Spojili sme sa s dcérou dotyčného a tá sa nakoniec rozhodla psa nám vydať, pokiaľ je jej otec v nemocnici. Škoda len, že sa nepodarilo odchytiť druhého psíka, ktorý tam zostal, no ten voľne behá, kŕmia ho susedia . Ale máme prísľub od dcéry majiteľa, že nám pomôže s odchytom . Ďakujeme inšpektorkám Lucii a Majke a takisto za odchyt a umiestnenie psíka Beatke Jagošovej z OZ Šťastné labky Fiľakovo-

biely psik

Wiki, Wanda a Werča hľadajú nové domovy
Tri sestričky, ktorých sa majiteľ vzdal.Našťastie, jeden z tých lepších. Zlepšil podmienky pre dospelé psy, čo u neho ostali a aj ich dal kastrovať.
O šteniatka sa však postarať nedokázal , a tak ich s úľavou odovzdal inšpektorke Ivanke Sodomkovej. Majú pohodu, lásku, je o ne postarané… no sú stále len v dočasnej opatere a nastálo tam ostať nemôžu.

steniatka1 steniatka2

Psy zo Štrby zachránené
Nedávno sme vás informovali o prípade zo Štrby, kde sa nachádzali týrané psy. Týrané nie úmyselne, no ich majiteľ- alkoholik- im nedokázal zabezpečiť potrebnú starostlivosť , takže z pôvodných štyroch zostali len dva. Do prípadu sa zapojila aj RVPS Poprad a polícia, no majiteľ sa psov vzdať nechcel, sľúbil, že zlepší starostlivosť. Napokon sa nám podarilo presvedčiť ho a včera boli prevezené do dočasnej opatery s prísľubom trvalého domova. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli!

strba strba2

Ďakujeme za zachránenú sovičku !
Túto sovičku našli v meste Dobšiná 25. júla 2017 pracovníci VPP , zavolali políciu a to zachránilo malému dravcovi život! Sovičky sa následne ujala naša inšpektorka, miestna veterinárka, MVDr. Barbora Fabiánová Kavková. “ Sovička mala staré zranenie pod pravým okom, vedľa zobáka. V rane sa vyvinuli aj larvy múch a iné parazity, čo celú situáciu komplikovalo. Doslovne v hodine 12-nástej sa je poskytla pomoc. Po ošetrení sa sova zotavuje v zajatí. Dravec bol odovzdaný Štátnej ochrane prírody, kde zabezpečili ďalšiu starostlivosť . Sovíča sa má fajn, dobre prosperuje. Rana sa hojí, ale ešte má vykrivený zobák, no nevadí to pri prijímaní potravy. Ide o druh Sova lesná -Strix Aluco. Apetít má vraj dobrý, čo je potešujúce. Čo robiť v podobnej situácii? Základom je kontaktovať číslo 112 a nahlásiť zraneného živočícha ŠOP SR, ktorá má oprávnenie manipulovať s voľne žijúcimi živočíchmi. Ale po skúsenostiach so ŠOP hlavne cez víkendy a po pracovnej dobe odporúčame volať aj na našu linku 0907 332 835 , kde vám poskytneme kontakty aj na odborníkov – ochranárov , ktorí sa dobrovoľne a z lásky ku zvieratám venujú tejto činnosti vo svojom voľnom čase.

sovicka

Traja, na ktorých sa usmialo šťastie
Najviac sa tešíme z Lilky, trpela na reťazi v oblasti Nitry pri opustenom dome , kým sme ju odtiaľ nevyslobodili . Doteraz žila u dočaskárky a žila si ako v bavlnke , no bola v byte a byt pre Lilku vhodný nie je. Oplatilo sa čakať , už má nový domov v rodinnom dome a je tam spokojná.
Leova panička ochorela a bude dlhodobo hospitalizovaná, Leo v byte plakal , lebo bol sám. Už neplače…tiež má nový domov.
No a do tretice Bruno, vyhodený nezodpovednými ľuďmi v okolí Košíc. Dočaskár Matúš sa mu dostatočne venoval , no aj tak sme radi, že ho môžeme odbremeniť a Brunko odchádza v sobotu do svojho nového domova v zahraničí.
Naše milé zvieratká , prajeme vám v nových domovoch veľa veľa lásky a ešte raz ďakujeme všetkým, čo pomohli, sú to úžasní ľudia!

1 2 3

Šteňa s vrastenou reťazou pozdravuje z nového domova
Našej inšpektorke Barborke ho doniesli mestskí policajti z Dobšinej s vrastenou reťazou do krku, zúbožené. Na klinike Vetanimal v Košiciach sa psík dal do poriadku a teraz nám o ňom napísali jeho noví majitelia:
Sme šťastní, že si tak rýchlo zvykol a ranka sa krásne zahojila. Zistili sme, že zbožňuje aport takže si teraz užíva behanie po záhrade a nosenie frisbee loptičiek všetkého druhu 🙂 Máme dve adoptované mačičky, s ktorými by sa rád hral ( trošku sme sa báli ako bude vychádzať s mačkami ale našťastie je k nim priateľský ) ale tie si zatiaľ naňho ešte len zvykajú tak snáď sa čoskoro všetci skamarátia 🙂
S menom sme si nevedeli rady tak sme sa nakoniec rozhodli ho pomenovať po našom skvelom susedovi vďaka ktorému sme k nemu prišli. A volá sa Maťo 🙂
Pre toto má naša práca zmysel. Ďakujeme všetkým, čo pomohli !

20375862_1579071738811009_9189738023116930335_n 20376115_1579070542144462_8968847094257854083_n 20431586_1579071062144410_5665867371020065268_n

Naša inšpektorka Tonka Šavelová včera zachránila túto fenku .

Píše : Dnes som šla na podnet svojej kamarátky z Hrabušic pozrieť na miesto, kde vraj údajne niekto vyhodil asi pred dvomi týždňami psíka, ktorý teraz sedáva na kraji cesty a márne čaká na svojho majiteľa. Bolo to pri podjazde medzi Spišským Štvrtkom a Hrabušicami. Napísala mi, že psík je vraj veľmi plachý a nedá sa chytiť. Popri tom som zistila, že sa ozvalo už veľa ľudí, ktorí to nahlásili a pokúšali sa tiež psíka odchytiť, ale márne, vždy niekam zmizol.Psík tam prežíval vďaka dobrým ľuďom, ktorí ho tam chodievali celý týždeň kŕmiť. Prišla som na miesto okolo pol 10, ale psíka som nikde nevidela, asi po 15 minútach som ho zrazu zahliadla, ako sedí na kraji cesty a trúbia na neho autá. Vydala som sa rýchlo tým smerom, ale psík zrazu zmizol. Hodinu som chodila po okolí, ale nič. Potom som to už chcela zabaliť, ale ešte ma napadlo, že skúsim pristaviť auto k miestu kde sedáva a chvíľu počkám. Oplatilo sa asi po 10 minút
ach zrazu vyliezol z príkopu pri ceste. Keď som na neho zapískala, zase zmizol. Zistila som, že vedľa cesty je kanál o priemere cca 50cm, ktorý vedie popod cestu. Tak som neváhla, kľakla na štyri a svietiac si telefonom som sa vtiahla dnu. Kanál mal žiaľ z druhej strany cesty 2 východy a tak psík cez niektorý vyšiel a niekde sa zase schoval. Už som si myslela, že je to beznádejné a zrazu som ho zazrela v tráve ako sedí a pozerá sa na mňa. Začala som sa mu prihovárať a pomaly som sa k nemu približovala. Trvalo to sice asi pol hodinku, ale oplatilo sa byť trpezlivý. Psík sa spočiatku bránil pohladeniu a cvakal po mne zubami, ale nakoniec sa poddal a nechal si navliecť vodítko okolo krku. Potom už bol milý, krotký a nechal sa hladkať.. Zistila som že je to fenka, vek asi cca 8 mesiacov, stredný vzrast. Naložila som ju do auta a viezla som ju na veterinu do Popradu na kliniku Tatry-vet, kde ju prehliadli a urobili všetky potrebné úkony. Odtiaľ som ju odviezla do útulku Cesta za domovom, ktorý sa fenočky ujal a budú sa jej snažiť nájsť nový domov. Dostala meno APOLA a ja len verím, že si nájde ten najlepší domov na svete a tomu človeku ,ktorý ju tam nechal sa to raz vráti. Držím ti palce zlatíčko.“
Ďakujeme, Tonka , za záchranu ďalšieho psíka !

tonka

Belko už má nový domov
Nedávno sme uverejnili fotky Belka, ktorý sa túlal v okrese Humenné a bol v zlom stave. Veterinárka Lenka Lisá ho dala do poriadku a nálezcovia mu poskytli dočasnú opateru. Náš partnerský útulok vo Fiľakove ho bol ochotný začiatkom augusta prijať , no dnes sme dostali správu, že si ho nálezcovia nechávajú natrvalo. Tak takéto správy potešia.

belko1 belko2 belko3

Pomohli sme ďalším štyrom psíkom
Ďalšie štyri psíky sa už nemusia obávať o svoju budúcnosť. V obci Diviaky nad Nitricou žili u starej pani, ktorá sa o ne už nedokázala postarať. Ďakujeme starostovi obce , že nám zavolal a mal záujem zvieratám pomôcť,RVPS v Prievidzi , ktorá ich odobrala a Beátke Jagošovej, ktorá si psíky bola osobne vyzdvihnúť a previezla ich do útulku vo Fiľakove. Majiteľka si nechala jedného psa, o ktorého sa už dokáže postarať.

4psiky 4psiky2

Zachránená mačička

Ďakujeme našej inšpektorke Janke Hricovej za záchranu tejto mačičky , ktorú našla v Banskej Bystrici a občianskemu združeniu Mačky Zvolen za to, že sa jej ujali. Veríme, že aj keď je čierna , prinesie niekomu šťastie: )

maciatko

Zachránená Linda pozdravuje
Lindu nám ako túlajúcu sa po dedine v okrese Galanta nahlásila pani Alexandra , po výzve na fb sa jej ujala dočaskárka Kristína z Bánoviec nad Bebravou.Tá sa o ňu veľmi dobre starala a zistila, že Linduška je hluchá. Takisto má aj problémy so zrážanlivosťou krvi.
V súčasnosti jej už náš partnerský útulok hľadá vhodnú rodinu , ktorá by si túto milú sučku adoptovala.
Ďakujeme všetkým za pomoc! Linda si to zaslúži

linda

Dvanásťročného Buba doniesli utratiť, lebo zavýja, keď je v byte sám…
Bubova majiteľka sa rozhodla 12 ročného psíka zbaviť, lebo keď je ona v práci a má nočnú , psík zavýja v byte. Zbaviť sa zvieratka , ktoré s nami prežilo 12 rokov, kus života….hmm… smutné…Buba sme prevzali pod našu linku , bol v dočasnej opatere a zajtra cestuje do Čiech, osobne si po neho prídu a bude sa mať určite dobre, zverejníme aj fotky, ak nám ich pošlú, v čo dúfame.

bubo

Macka zachránili naše inšpektorky Zuzka a Zdenka z rómskej osady.

Psík veľmi trpel, mal kožné ochorenia, hnisavé rany, vrastený špagát v krku . Veľmi sa tešíme , že včera mohol odcestovať do nového domova v Nemecku. Okrem inšpektoriek, ktoré ho z osady vyslobodili , ďakujeme za pomoc klinike Vetanimal v Košiciach , inšpektorkám Viki a Tonke za ďalšie prevozy , Beatke Jagošovej za nájdenie nového domova, MVDr. Želonkovi z Popradu za prístup a ochotu pomôcť a skláňame sa s úctou pred našou dočaskárkou Ankou z Popradu, ktorá sa o Macka príkladne starala. Anka nám dala do poriadku už nejedného psíka!

MACKO

Štyri zachránené fenky
Z obce Revúčka previezli v utorok naše inšpektorky Janka a Zdenka štyri sučky do Fiľakova. Sučky prichýlil pán, ktorý im
mohol poskytnúť len stravu , no boli neustále priviazané na reťazi , pretože nemá oplotený pozemok. Pôvodne boli túlavé, dokonca jednu vyhodili na ulicu miestni Rómovia (dostali ju do daru). Jedna zo sučiek nedávno prekonala psinku , tak sa vyjadril veterinár. Všetky sú už v bezpečí a my ďakujeme našim skvelým inšpektorkám a Beatke Jagošovej , vedúcej útulku vo Fiľakove, za ochotu pomôcť.

4zachr 4zachr2 4zachr3 4zachr4

 

Milá Tumma!
Toto je náš „list“ na rozlúčku . Od prvej chvíle, ako ťa naše inšpektorky objavili v rómskej osade , pobehujúcu napriek veľkému nádoru , ktorý ťa ťahal ku zemi , ale čipernú a predovšetkým veľmi milú a prítulnú , bolo o tvojom osude rozhodnuté. Vedeli sme, že v osade nesmieš ostať, čakala by ťa tam pomalá a bolestivá smrť. No keby nie ľudí, ktorí si ťa na klinike v Košiciach všimli a bojovali za teba, tvoj život by sa bol rýchlo skončil. Napriek tomu si dostala šancu a my ti veľmi fandíme a myslíme na teba. Vieme, že nebudeš žiť roky, vieme, že vyoperovaný nádor bol mimoriadne agresívny , no sme šťastní, že dožiješ v prostredí, kde ťa budú milovať a starať sa o teba do poslednej chvíle.
V tvojom mene ďakujeme ešte raz tým, ktoré ti pomohli- Zuzke, Zdenke, Lucii, Lenke , Viki a Beáte.
Drž sa nám a pozdravuj tam, kde už nikoho nič nebolí … až raz budeš za dúhovým mostom , no predtým ťa čaká ešte veľa pekných chvíľ a hlavne veľa lásky.
Nezabudneme!

tumma tumma1

Zachránený Štrofo

Mali sme nahlásený prípad zanedbaných psov v rómskej rodine v obci Kalinovo . Inšpektorka Renáta podnet preverila a včera kríženca špica , ktorého volajú Štrofo, previezla do útulku vo Fiľakove, ktorému týmto ďakujeme. Ostatné psíky sú v poriadku, yorkshir , ktorý bol na reťazi , je po návšteve inšpektorky vo vnútri domu a pre bernského salašníckeho stavajú voliéru . Psy sú v dobrom stave, inšpektorka ešte zabezpečí očkovanie cez svoju veterinárku .

strofko

Zachránený kocúrik

Za záchranu tohto kocúrika , ktorý dostal meno Murko, ďakujeme našej inšpektorke Zdenke. Kocúrik momentálne berie antibiotiká a dostáva kvapky do očí, ale už sa mu rysuje nový domov.

murko

Beny a Rex zachránení!!!

Do počtu zvierat zachránených cez našu linku si môžeme pridať ďalšie dve čísla. Na osudy oboch nás upozornila naša inšpektorka MVDr. Barbora Fabiánová. Maďarská vyžla Beny bol kandidátom na utratenie , do odkúpeného domu, kde mal domov , sa nasťahovala nová rodina, ktorá Benyho nechcela. Včera bol Beny prevezený do útulku vo Veľkých Kapušanoch , ktorý sa pokúsi psíka dobre umiestniť. Rex žil v rodine, ktorá utýrala na smrť fenku (podali sme už trestné oznámenie) a nemal takisto dobrú perspektívu. Rex bol prevezený do útulku UVP v Košiciach . Obom útulkom srdečne ďakujeme ! Veríme, že sa psíkom podarí nájsť dobrý domov.

ben rex

Včera odcestovali do nových domovov – Bukši a Elza

Obaja boli operovaní , mali zlomeniny , no podarilo sa ich zachrániť. Ďakujeme oznamovateľom , Viki Fedákovej za záchranu , , MVDr. Kuchárikovej a MVDr. Kožárovi za pooperačnú starostlivosť a OZ Šťastné labky Fiľakovo- Beatke Jagošovej za nájdenie nového domova .

buksi elza

Fenka so šteniatkami sú už v dočasnej opatere

18.5. sme uverejnili príbeh fenočky a šteniatok , ktoré sa nachádzali v zrúcanine domu . Nasledujúci deň plánovala naša inšpektorka Nika Macková ešte vo večerných resp.nočných hodinách ísť po psíky. Nebolo to však možné , no opäť sa nám potvrdilo, že všetko je tak, ako má byť. Ak by bola išla v noci , bolo by sa jej podarilo zachrániť len fenku a šteniatka. Na druhý deň ju čakalo milé prekvapenie , pretože okrem drobcov a maminky odchytila aj psíka, ktorý nemal majiteľa (ten je v útulku Rožňava, keď budeme mať fotky, zverejníme) a takisto veľmi plachú fenku, ktorá je na tom psychicky zle a socializuje sa . Okrem toho jej miestni naložili aj 4 andulky, ktorých sa potrebovali zbaviť. Po tie sa ešte náročky vrátila druhýkrát. Všetky zvieratká sú u Niky, fenka a šteniatka pôjdu po očkovaniach do nového domova, už sú rezervované. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli-
predovšetkým Nike a jej priateľovi za fantasticky odvedenú prácu, Tomášovi Šiškovi a Martinovi Janokovi , takisto inšpektorke Zdenke,ktorá prípad preverovala, pani, ktorej objekt patrí a ochotne spolupracovala a útulku Rožňava. Veľké poďakovanie patrí pánovi Tadeášovi . ktorý tiež pomohol pri odchyte .
Veríme, že vás pohľad na zachránené psíky teraz mimoriadne poteší.
Ak chcete podporiť našu linku a pomôcť týraným zvieratám, môžete prispieť na náš účet a do poznámky napísať psíky z okresu Revúca .
Transparentný účet: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX

18556098_1503995496318634_9107274045676263322_n 18557517_1503999806318203_1494866896620216827_n 18664719_1503995782985272_7144946413773655992_n 18671403_1503996782985172_2894346790810946277_o

Pri sobotňajšej akcii , keď sa odoberala fenka so šteniatkami ,bol zachránený aj tento psík.
Ďakujeme Nike, Martinovi a Tomášovi. Toto píše o záchrane Nika, naša inšpektorka:

Tento 4 ročný psík sa odobral ako ďalši popri prípade fenky s jej šteniatkami.
Psík bol vo svojom domácom prostredí voči nám priateľský, ale problémy nastali pri nasadzovaní obojku. Bránil sa, cvakal, nechcel dovoliť so sebou manipulovať. Boli sme nútení mu nasadiť košík. Po naložení do auta sa ukľudnil a košík sme mu dali dole. Cestoval do OZ Život je pes v Rožňave. Týmto im chcem poďakovať, za ochotu a pomoc psíkovi. Psík bol po zmene prostredia neuveriteľne prítulný, hravý, mojkavý macik. Odchádzalo sa nám od neho veľmi ťažko. Jeho osud a doterajší zivot v každom z nás za tú chvíľku prebudil neuveriteľnú ľútosť, ktorá nás dostala na lopatky.

Tomuto dobrosrdečnému fešáčikovi sme dali meno Asan [záchrana].

18581989_1504461942938656_8436694050478256622_n

Zachránená pri akcii v sobotu spolu so sučkou so šteniatkami

Píše inšpektorka Nika :Popri odchytávaní fenky so šteniatkami, sme boli oboznámení s faktom, že na pozemku sa pohybuje ešte jedna mladá fenka nemeckého ovčiaka. Fenka bola ostražitá, utekala pred nami, čo jej nohy stačili. Fenka bola nekontaktná, nechcela sa priblížiť k človeku a k jedlu si celý život chodila len vtedy, keď si bola istá, že na pozemku sa už nik nenachádza. S miestnymi obyvateľmi sme sa dohodli, že ak si fenku odchytíme, môžeme si ju zobrať.

Fenku sme si snažili privolať, ale cez diéru v plote utekala cez ďalšie pozemky na polia. Nakoľko všetky naše doterajšie postupy boli neúčinné, sme zvážili, že najlepšou voľnou bude nechať fenke na dvore konzervu s uspávacou látkou- Sedalinom, dvor opustiť a počkať, kým sa fenka vráti a zožerie to. Dvor sme opustil a vydali sme sa riešiť ďalšieho psíka. Keď sme sa vrátili, jedlo bolo zjedené. Fenku sme našli oťapenú na pozemku. Bojovala so všetkých síl, ale vzhľadom k účinkom sedačnej látky, nebola schopná ujsť. Odchytili sme ju s pomocou slučky a plachty. Od strach sa viac krát pokakala a so zubami cvakla všade okolo seba. Podarilo sa nám nasadiť jej náhubok a odniesť ju do auta.

Fenka cestu autom zvládla pod vplyvom sedácie celkom dobre, ale po príchode domov, keď už látka úplne vyprchala, bojovala „zubami, nechtami“ a uštedrila nám aj pár obranných kusancov.

Doma si hľadala útočisko celá vydesená. Triasla sa, mala horúci nos, zvýšenú teplotu, horúčkovité oči , bola dýchavičná a silou mocou sa snažila pred nami skryť. Odmietala vodu, aj potravu. Akákoľvek manipulácia neprichádzala do úvahy. Rozhodli sme sa ju nechať cez noc v kľude, chladec, osamote na koberčeku v kúpeľni.

Dnešný deň hodnotíme oproti včerajšku ako veľký pokrok. Zvýšená teplota, dýchavičnosť, horúčkovité oči jej ustáli, aj keď sa dala stále pozorovať jej nedôvera voči ľuďom. Manipulácia s ňou stále neprichádzala do úvahy, aj keď sa začala prejavovať jej zdravá zvedavosť. V momentoch našej „nepozornosti“ pozorovala okolie, dokonca pár krát dobrovolne opustila kúpeľňu. Pokroky robí hlavne vďaka našej svorke, ktorá jej ukazuje, že sa nemá čoho báť. Podvečer sa konečne najedla a napila a dokonca si opatrne zobrala aj granulku z ruky.

Veríme, že ďalšie dni budú v pokrokoch rovnako úspešné, ako tento dnešný.

Fenke sme dali meno Siwaa [bohyňa života a životnej sily, ktorá dáva život rastlinám, aj zvieratám] . Meno by sa malo vyslovovať Živa, ale my ju budeme volať Ziva.

18582389_1505743249477192_5800345034094598981_n

Zachránené šteniatko

Za záchranu tohto 3 týždňového šteniatka , ktorého súrodenci už sú v psom nebíčku, ďakujeme našej inšpektorke Lucii Ivanovej a pani Anne Krankušovej ďakujeme za starostlivú opateru.

18664149_1505738512810999_3261539376139690027_n

Psy v opustenom dome

Inšpektorka Viki Fedáková riešila v obci Drienovec tri zanedbané, vychudnuté psy v opustenom dome. Jeden sa nehýbal a mal aj viditeľné poranenie na prednej labke. Bol prevezený na kliniku Vetanimal a na druhý deň na veterinu univerzitného lekárstva.
Asi sa musel niekde napichnúť súdiac podla rany, druhú labku mal zlomenú.
Ďalších dvoch bude treba niekam umiestniť, fotky však nemáme, boli plaché.

Zpesik2pesik3

Sami sa priznávajú, že ich bijú, kopú do nich, hádžu kamene.
V osade zostalo plno psov s dolámanými labkami , odseknutými chvostami, kožnými chorobami ,niektoré priviazané na krátkom lane, bez prístrešku, vystrašené na smrť…Zobrali sme len štyri, tie, čo potrebovali akútne pomôcť- psík s vrasteným špagátom a hnisavými ranami, fenka s obrovským nádorom , fenka s prolapsom maternice a psík so zlomeninou…tieto majú šancu na nový život, na nich sa usmialo šťastie. Je to len kvapka v mori, ale predsa…Čo však s ostatnými? Rómovia sa ich ochotne chceli vzdať, no nebolo miesto…Veľa psov im do osady pribudne od „bielych“ ľudí, nezodpovedných , bezcitných , ktorí pred osadou psíka vyhodia a on sa potom začlení do svorky a rozšíri začarovaný kruh.
Riešenie? Jedine radikálne. Zákaz chovu zvierat nielen v osadách , ale aj u ľudí, ktorí na chov nemajú podmienky, plošné kastrácie a podpora občianskych združení a útulkov zo strany štátu, prísne sankcie za nedodržanie vopred nastavených pravidiel,
Tým hore je to však väčšinou jedno, oni do osád málokedy chodia a ak, tak len pred voľbami. Oni sami majú častokrát v rodine bezcharakterných množiteľov a tak podporujú týranie zvierat.
Niekedy sa musíme hanbiť, že sme ľudia…

ggggjjjjkkkkklllllmmmm

Naše inšpektorky navštívili rómsku osadu v okrese Revúca,

kde našli plno zúbožených psov . Zobrali iba tie, ktoré trpeli a mali závažné ochorenia- fenku s prolapsom maternice (po operácii  ju prevzal útulok vo Fiľakove), psíka so zranenou labkou (po ošetrení prevzal útulok Revúca), v opatere nášho OZ zatiaľ ostala fenka s obrovským nádorom na mliečnej žľaze a psík s vrasteným špagátom a demodexom .

1111111222untitled

Hľadáme dočasnú opateru pre túto fenku z osady, má obrovský nádor

Nevieme, čo všetko si táto dobrá , prítulná fenka v rómskej osade musela vytrpieť…naše inšpektorky Zuzka a Zdenka ešte v ten deň, keď ju objavili s týmto velikánskym nádorom , hneď vyrazili na kliniku do Košíc. Veterinári uvažovali o utratení vzhľadom na prognózu, nádor je zhubný, no metastázy fenka nemá . Povzbudila nás budúca veterinárka Lenka Zolnierčiková, , predsedníčka OZ Cesta za domovom , ktorá na veterine praxuje a stará sa o psíky. Túto fenočku si veľmi obľúbila , tak sme sa spojili s ošetrujúcimi veterinármi, ktorí sa predsa rozhodli dať jej ešte šancu. Nevieme, ako dlho bude po náročnej operácii žiť, no urobíme všetko pre to, aby dožila bez bolesti a v pohode. V pondelok bude operovaná, pár dní na klinike pobudne , no potom bude potrebná dočasná opatera. Ak sa nájde niekto, kto bude ochotný sa o ňu postarať, kým sa pre ňu nájde nový vhodný domov, napíšte nám do súkromnej správy alebo zavolajte na 0907 332 835

18451573_1494829627235221_8706660295487333170_o18451678_1494829310568586_4855748320365131914_o

 

Rotwailerka s demorexom odobratá z rómskej osady a prevezená do útulku vo Filakove

ROTWAILERKA

Slepý psík zachránený

Ďakujeme našej inšpektorke Lucii, ktorej do počtu zachránených zvierat pribudol ďalší psík. Túlal sa dva týždne, kým sa jej ho podarilo dostať do bezpečia. Psík bol plachý a narážal do predmetov, domov. Príčinou je slepota , preto ho asi nejaká „dobrá “ duša vyhodila. Psíka si bola včera vyzdvihnúť vedúca útulku z Fiľakova , takže je v tých najlepších rukách.

slepy psik

Vyhodeny malicky x-labrador

Predvčerom ho vyhodili pri Košiciach, no vďaka našej inšpektorke Viki a predovšetkým vďaka perfektnému dočaskárovi Matúšovi sa má takto dobre. Ak by ste o tohto kríženca labradora , ktorý má cca 8 mesiacov , mali záujem, ozvite sa nám.

labrador

Prípad zo Sedlíc úspešne vyriešený

Prípad zo Sedlíc, ktorý vôbec nevyzeral dobre, má šťastný koniec. A to vďaka pomoci celého tímu ľudí , predovšetkým na tom má zásluhu náš inšpektor Rišo. Ďalej ďakujeme oznamovateľovi , SAOZU za preplatenie kastrácie- fenka bola kastrovaná v Košiciach a tak sa konečne zastaví kolobeh rodenia a zbavovania sa nechcených šteniatok. Šesť šteniatok má už nový domov vďaka pani Rite, Petre a takisto pár ľuďom, ktorí prispeli na ich prevoz.

cierny prevoz

Rexík je už v bezpečí!!!
Odvčera sa už Rex nemusí nikoho báť. Jeho príbeh ste sledovali na našej stránke a fandili mu. Rex žil v okrese Revúca u Rómov, ktorých sa veľmi bál. Vďaka vytrvalosti našej inšpektorky Zdenky sa ho včera podarilo po dvoch hodinách odchytiť. Odchyt sprevádzali nadávky jeho majiteľov, aký je debil, zlý , že ho treba rýchlo zobrať. (Dúfame,že dodržia sľub, že ďalších psov mať nebudú, to svätosväte sľubovali) . Rexa sa nakoniec podarilo pomocou lana, krôčik po krôčiku , s prestávkami, so spomalenými pohybmi odchytiť. Teraz si už lieči zranenú dušičku v bezpečí nášho partnerského útulku vo Fiľakove. Ďakujeme!

rexikrexik2

 

Chorú Bellu by boli Rómovia zrejme zabili

Bellu zachránila naša inšpektorka Viki Fedáková. Píše nám: „Pre Bellu bol dnešok šťastným dnom. Dňom kedy sa jej nočná mora zvaná život skončila.
V osade na východe Slovenska som riešila jeden prípad a všimla som si fenku, ktorú Rómovia odháňali resp.naháňali , snažili sa ju vystrašiť natoľko, aby opustila osadu. Prečo? Lebo bola iná ako ostatné psy. Lebo nemala srsť, lebo bolo zjavné,že je chorá. A paradoxne, Rómovia sa chorôb boja.
Belka sa po však snažila stále vrátiť k nim .Veď svet mimo nich nepoznala.
Tak som zakročila ja. Keď som podišla bližšie, ten obraz mi trhal srdce. Chvost stiahnutý od strachu, triasla sa ako osika,telo kosť a koža, všade samé chrasty a vypadaná srsť. Ale čo najviac bolelo, bol jej pohľad.
Za asistencie Rómov sa mi Bellu podarilo chytiť. Sadla som s ňou do auta a utekala k nasej veterinárke.
Tam už nasledovali vyšetrenia, kúpanie a začala sa liečba Belly.
Potvrdil sa demodex a silná podvýživa.
Teraz už je v teple a hlavne v bezpečí, kde do nej už nikto nekopne.
Ešte neveri, ešte trpí strachom…. ale tichučko s panikou a pokorou v očiach znáša našu starostlivosť.
Belka je mala fenka, ma cca 2 roky, váži 5,8 kg. Belka sa lieči na demodex a potrebuje našu pomoc. A bude potrebovať veľa lásky, aby zabudla na všetko zlé, čo zažila.
Prosíme vás, prispejte na jej liečbu, nebude to najlacnejšia záležitosť , momentálne je na infúziách .
Transparentný účet : SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
SWIFT/BIC:FIOZSKBAXXX
Do poznámky napíšte : Bella.
Ďakujeme za ňu! Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

a3 bella

Prašník – zachránený psík

Tento milý psík žil v dedine na západnom Slovensku vo veľmi zlých podmienkach , majiteľom bol jeden z tých menej chápavých , ktorí si myslia, že ak psa nebijú a občas mu dačo dajú zjesť, tak je všetko v poriadku. Našťastie ho objavila pri riešení iného prípadu naša inšpektorka Ivanka a psíka zachránila , rysuje sa mu aj nový domov. Ďakujeme za záchranu a starostlivosť!

a1

Hľadáme domov kocúrikovi s odseknutou labkou – len do bytu alebo dovnútra domu

Naša inšpektorka Tonka našla kocúrika, no nemôže si ho nechať. Kocúrik má odseknutú spodnú časť labky a štvrtinu chvosta. Tonka píše:“Je to kocúrik starý cca 1 rok. Má odseknutú 1/4 chvosta a spodnú časť labky. Má to už zahojené, takže sa mu to muselo stať už skôr. Je veľmi prítulný, kľudný a priateľský voči iným mačkám, dokonca nereaguje veľmi ani na prítomnosť psa. Našla som ho u nás v Hute ako kríva po ceste. Zisťovala som aj či niekomu v okolí nepatrí, ale nič. Je trošku chudý, citiť mu chrbticu aj panvové kosti. Už som ho aj odčervila, vyčistila ušká. Bolo by dobré ak by si ho niekto zobral dovnútra, aby si neporanil tú hendikepovanú nôžku, pretože sa na ňu snaží našľapovať a má ju trocha ošúchanú. Ak by si ju poranil, mohla by sa mu tam zaniesť infekcia, rana by zhnisala a dostal by otravu krvi….

a2

Po dvoch rokoch konečne zachránená! Mohla skončiť na pekáči.

Nedávno sme vás prosili o pomoc v súvislosti s rodinou asociálov a alkoholikov , ktorí chodia žobrať do Popradu a fenku nechávajú zavretú v kôlni v tme ešte k tomu na reťazi. Jej predchodkyňa skončila v útulku, šteniatka predali majitelia Rómom na mäso. Bety im ktosi „múdry“ podaroval , minulý rok sme jej šteniatka odniesli do útulku v Matejovciach nad Hornádom, no sučky sa vzdať nechceli a ani ju dať kastrovať. Už sme nevedeli, čo robiť, pretože ide o pomerne agresívnych ľudí hlavne keď si vypijú …nemohli sme ju odtiaľ dostať, jednoducho, nešlo to. Neuznávame kúpu psov, no v tomto prípade sme inak nemohli, takže za 20 eur sa jej vďačne zriekli a podľa nášho názoru tak rýchlo ďalšieho psa mať nebudú. Píše naša inšpektorka Tonka: “ Je to čierny nemecký ovčiak, narodená 12.7.2012, je dokonca aj čipovaná. Bola zavretá v drevárni a ešte pre istotu aj na reťazi. Dva staré hrnce pred drevárňou, z toho v jednom dažďová voda a v druhom plávali vo vode rozmočené granule. Takže pokiaľ bola zavretá tak nemala prístup k vode ani k jedlu kým ju nevypustili. Tá reťaz jej nesiahala ani 1,5m od dverí na drevárni, takže pohyb žiadny. Fotiť sa tam nedalo lebo bolo hrozné počasie a bol problém ju vôbec udržať, má neskutočnú silu.“
Za vydarenú akciu ďakujeme inšpektorkám Tonke a Gabike a takisto útulku UVP v Košiciach , ktorý nám pomohol. Bety je už v bezpečí a čaká v útulku na dobrého pána. Ak máte záujem, zavolajte na tel. číslo 0918 564 466.

cierna

Zachránený z Hucína

Špina, blato, všade plno skla, na ktorom sa mohol poraniť a maličký Tobi uviazaný na špagáte. Lokalita- Hucín. rómska kolónia. Naša inšpektorka Zdenka neváhala a šteniatko vyslobodila. Poslali sme súčasne aj podnet na RVPS , pretože ešte jeden psík tam zostal, našťastie aspoň dospelý…
Tobi je zatiaľ v dočasnej opatere , dal sa už trocha dokopy , no dlho tam zostať nemôže , prosíme, zdieľajte, možno niekomu padne do oka. V prípade záujmu o adopciu volajte na 0907 332 835.

hucinhucin1

 

Deny pozdravuje z dočasnej opatery

Žil v blate , teraz si konečne začína užívať život. Ďakujeme inšpektorke Tonke, ktorá má hlavnú zásluhu na tom, že je preč z prostredia, v ktorom trpel .

17835212_1462380190480165_2235480779262522301_o17855009_1462381117146739_7425200360310882834_o

Za záchranu Fillyho ďakujeme inšpektorke Viki Pupákovej, ktorá píše:
Filly je len 7 mesačný mix retriever a za svoj život si asi neprežil doteraz nič dobrého. Bol videný ako ho osadníci vyložili z autobusu v Sáse. Poobede ho však ho však niekto zrazil na jeepe a nebolo toho, kto by mu pomohol. Bol už vyhlásený za mŕtveho, keď sa zázračne posadil. Ako predsedkyňa OZ Bláznivý zverinec a inšpektorka pre SOS linku pre zvieratá v núdzi som zohnala odvoz a akonáhle to bolo možné, sme išli preňho. Bol schovaný pod stromom pri plote vo dvore kostola, kde na nás počkali a postrážili ho. Išli sme s ním rovno na veterinu. V aute bol kľudný, nechal sa vyhladkať. Viditeľne zranený nebol, no veľmi ťažko dýcha. Dnešné RTG ukáže či sú pľúca v poriadku. Keď som pri ňom sedela na zemi, objal mi ruku labkami a položil ňufák na líce. Vtedy som vedela, že to stálo zato. Je to neskutočne vďačný psík a veľký mojkač. Momentálne sa nachádza v dočasnej opatere vo Zvolene.
Za nahlásenie tohto prípadu a koordináciu ďakujem Lucia Babiakova , za prevoz Palko Adamovic a za poskytnutú dočasnú opateru Miroslava Kanianská Lepiešová

17904235_1465321783519339_2653657018361459326_n

Šteniatko vytiahnuté z potoka hľadá domov

Toto milé šteniatko ktosi chcel utopiť v potoku , momentálne sa nachádza u našej inšpektorky Barbory Fabiánovej v Dobšinej. Hľadáme mu nový domov.

17523423_1448524508532400_6860492673197984344_n

Badymu ide o život, majitelia ho chcú dať utratiť . Hľadáme súrne nový domov

Dnes oslovili našu inšpektorku, veterinárku , majitelia tohto sedemročného psíka (vyžla) so žiadosťou o utratenie. Samozrejme odmietla a ani to neplánuje urobiť. No majitelia Badyho môžu nájsť iného veterinára v okolí, ktorý to skutočne urobí. Badyho doniesol nezodpovedný syn svojej matke, ktorá dom predáva a sťahuje sa do bytu. Noví majitelia sa do domu majú nasťahovať o mesiac a dovtedy Bady musí zmiznúť. Psík je zdravý, no hyperaktívny, pretože je neustále zavretý v maličkom priestore. Prosím, zdieľajte, možno sa nájde človek, ktorý má vzťah práve k tomuto plemenu.

17457563_1449505071767677_1762300797520211374_n - Copy17553396_1449504898434361_1280896052775936301_n - Copy

Zachránená z rómskej osady , zrazila ju motorka

Náš inšpektor Rišo včera riešil podnet týkajúci sa psa na krátkej reťazi v rómskej osade v Ruskej Novej Vsi. Píše: Pri riešení podnetu psíka na krátkej reťazi sme museli zavolať políciu nakoľko jeden z miestnych Rómov bol agresívny.Dvaja mladi policajti z Prešova boli veľmi milí, ústretoví..Keď sme prišli znova na pozemok,priznali sa že majú aj tretieho psíka ktorého včera zrazila motorka.Mali ho zatvoreného v dome.“ Samozrejme,opitý majiteľ fenku nechcel dať , no ani ju určite neplánoval zaviezť ku veterinárovi. Fenku sa majiteľovi podarilo odobrať , má zlomenú zadnú labku , z úst jej deň predtým aj tiekla krv. Našťastie je v dobrých rukách na klinike v Košiciach,
O jej stave budeme informovať . Keďže sa nám hromadia prípady zvierat, u ktorých sa plánuje operácia , chceme vás poprosiť, pomôžte nám zachraňovať zvieratá a prispejte na náš účet. Ďakujeme v mene zvierat.
Transparentný účet: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
alebo účet pre anonymných darcov : SK51 8330 0000 0021 0103 6247

17757518_1453416421376542_3559042155127354136_n17759838_1453415901376594_1539338230168820777_n

Rozárka bude potrebovať pomoc, je na klinike v Nitre. Jej stav je veľmi vážny!

Táto malá a milá fenka, ktorá zrejme už rezignovala , bola nájdená vo veľmi zlom stave pri Piešťanoch. Meno jej dala naša inšpektorka Ivana, ktorá ju bola zobrať z miesta, kde už len pasívne čakala na smrť . Rozárka je staručká a ubolená, má demodex , zúbky v katastrofálnom stave , a v brušku pravdepodobne nádor. Nevládze stáť na nohách. Pred chvíľou ju naša inšpektorka Monika previezla na kliniku do Nitry, kde jej robia vyšetrenia a možno ju čaká operácia. Veľmi si prajeme, aby prežila a ešte aspoň na záver života pocítila lásku . Psíky seniori sú našou citlivou stránkou. Držte jej palce a ak môžte, prosím, prispejte na náš účet , už len prvé vyšetrenie v Piešťanoch nás stálo 50 eur . Ďakujeme za Rozárku !

Transparentný účet :SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Účet pre anonymných darcov: SK 51 8330 0000 0021 0103 6247

17554182_1451213688263482_957909838359029162_n17626430_1451213364930181_3347304182222068688_n

 

Eli pozdravuje z nového domova v Dobšinej .

Pre tých, čo nepoznajú jej príbeh- podarilo sa jej utiecť z reťaze od rómskej rodiny, túlala sa a na ulici bola terčom rôznych výrastkov, ktorí ju bili a kopali. Ďakujeme inšpektorke Barbore Fabiánovej, ktorá má hlavnú zásluhu na záchrane Eli a novej rodine prajeme , aby nikdy neoľutovali svoju voľbu a prežili s Eli veľa pekných chvíľ. Takisto sa včera podarilo adoptovať aj poslednú mačičku , ktorá zostala po smrti majiteľky sama v Dobšinej. Ďakujeme obom Barborám, ktoré majú zásluhu na tom, že sa mačací príbeh skončil šťastne.

ELI MAREC 2ELI MAREC

Pinky pozdravuje z Nemecka:)

Pinky bola spolu so šteniatkami za asistencie polície odobratá rómskej rodine vo Veľkej Ide. Najprv ju mala v dočasnej opatere inšpektorka Janka Hricová , nedávno sa cez OZ Šťastné labky dostala do Nemecka, kde si našla nový domov a pozdravuje.

PINKA 2 MARECPINKA MAREC

Tinka je už v dobrých rukách

Ďakujeme za pomoc v prvom rade dobrovoľníčke,pani Beátke ktorá ponúkla pomoc a zabezpečila prevoz a starostovi obce Diviaky nad Nitricou , ktorý bol takisto veľmi nápomocný a ochotný .

Tinku je potrebné liečiť, držte jej palce, nech si na tomto svete ešte niečo užije !

Staručká Tinka z obce pri Prievidzi zajtra cestuje za lepším životom. Tinka žila na dvore , kde bola voľne pustená a v rámci možnosti bolo o ňu postarané. Majitelia sa však o jej zdravotný stav nezaujímali , neprišlo im ani divné, že má vykrivenú hlavičku. Napriek snahe našej inšpektorky Elišky sa jej odmietli vzdať, oslovili sme preto starostu s prosbou o pomoc. Vďaka dobrovoľníčke bola dnes Tinka prevezená na veterinu do Prievidze, kde sa zistilo, že má vážne problémy so srdiečkom a vykrivená hlavička je zrejme dôsledkom stavu po mŕtvici. Tinka potrebuje lieky, ktoré je jej potrebné podávať každý deň a to určite majitelia robiť nebudú. Preto sme sa rozhodli zveriť ju pod patronát OZ Šťastné labky vo Fiľakove, ktoré jej bude hľadať domov na dožitie v zahraničí. Tinka je momentálne u našej dobrovoľníčky, ktorá sa u ňu príkladne stará, bola možno prvý raz v živote okúpaná, odblšená , najedla sa dosýta a teraz si spokojne spinká pred zajtrajšou cestou. Je to veľmi milý psík a my veríme , že sa ešte bude mať u niekoho dobre a dožije spokojne svoj život u láskavých ľudí.

17359437_1440215726029945_2663495795457055981_o17362085_1440213776030140_8280652536312610825_nTinka+

 

Soňa sa celé roky túlala po dedine, majiteľ o ňu nejavil záujem, takto dopadla:( Pomôžte nám ju zachrániť!

Ďakujeme milovníčke zvierat z Helcmanoviec, že sa obrátila na našu linku a pomohla nám zachrániť Soňu. Nevieme, koľko má táto milá čuvačka rokov, podľa majiteľa 14, veterinárka Lucia Kucháriková tipuje najmenej osem. Včera ju naše inšpektorky Gabika a Tonka previezli na veterinu do Košíc. Lucia nám píše:“Soňa je v zlom výživnom stave, zvýšená teplota, zuby vylámané, jazva na hlave, viacero novotvarov na mliečnej žľaze, Hornerov syndróm. Odobrali sme krv a zajtra uvidíme ak by bola krv ok treba ísť do kastrácie a mastektómie. Ak nie, terapia bude na základe výsledkov.“
Osud tejto milej fenočky bol smutný- majiteľ, dedinský primitív, jej poriadne nedával jesť, kŕmili ju susedia, lebo večne bola na ulici. Šteniatka rodila ako na bežiacom páse , majiteľ ich rozdával a predpokladáme , že niektoré aj spratal zo sveta nekalým spôsobom , no pri starostlivosti o Soňu určite viaceré aj samé od seba uhynuli. Predpokladáme, že občas od niektorých „milovníkov zvierat“ aj utŕžila nejaký ten kopanec a úder. Sonička má čudne vykrivenú hlávku, čo môže byť spôsobené neliečenou infekciou ale aj údermi . Majiteľ sa jej po našom skontaktovaní sa s ním rozhodol vzdať . Bol veľmi prekvapený, prečo ju vlastne chceme zachrániť, keď u neho sa má tak dobre a nič jej nechýba…
Soňu budeme liečiť a skúsime jej cez náš partnerský útulok vo Fiľakove nájsť domov na dožitie. Prosíme vás o podporu , ak vás Sonin príbeh zaujal a chcete aj vy prispieť k jej záchrane, môžete tak urobiť na čísle účtu SK51 8330 0000 0021 0103 6247 a do poznámky napíšte Soňa. Ďakujeme!

17155373_1433079166743601_5797326102896864296_n17203245_1433077733410411_1579374367490227389_n

Bol uviazaný na šnúre od prádla

…a oddnes už nie je:) Nahlásený nám bol malý bišón na reťazi v Lučivnej. Nášho príchodu sa už nedočkal, lebo ho zrazilo auto. Namiesto neho nám rodina ukázala Rexa, ktorého vraj so súrodencami niekto nechal pred ich domom v krabici. Tak ho prichýlili a vidíte, ako žil- síce vykŕmený, ale uviazaný na šnúre od prádla. Vďačne sa ho vzdali a dnes sme ho zaviezli do útulku Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom. Ďakujeme Silve a Ferovi Valkošákovcom za pomoc a Rexíkovi želáme krásny domov na dvore, kde si bude voľne behať . Ďakujeme našim inšpektorkám Majke, Tonke a Gabike, zvlášť Tonke za prevoz.

16904839_1417815711603280_2379015188748107901_o

Dve z nich už majú domov

Pamätáte sa na ne? Patrili pani z Dobšinej, ktorá nedávno zomrela. Susedia poprosili o pomoc našu inšpektorku, veterinárku Barboru Fabiánovú. Mačičku a kocúrika sa podarilo odchytiť a včera cestovali do nového domova. Predtým boli obe zvieratká kastrované a liečené- mali ušný svrab. Posledná mačička je plachá, no veríme, že aj tú sa podarí odchytiť a pôjde za svojimi súrodencami. Ďakujeme susedom, ktorí neboli ľahostajní a obom Barborkám, aj nová majiteľka je totiž Barbora.

macky

Jerry je už v dočaske
Máme dobrú správu pre všetkých vás , ktorí ste sledovali príbeh Jerryho. Psík bol zavretý nonstop v byte, pretože majiteľom bol pán na vozíku. V byte si vykonával aj potrebu , iba občas sa mu podarilo ujsť. Včera bol prevezený z Chynorian pri Partizánskom do Sobraniec . Dočaskár Matúš o ňom píše: „Jerry (ako ho bývali majitelia volali) dorazil v poriadku, už je vykúpaný. Je ešte neistý, priateľský k ľuďom aj iným psom a fenám. Na voditku to veľmi nevedel, ale rýchlo sa učí. Je tichý, ale musí sa ešte naučiť ostať sám, lebo teraz som ho na skúšku zavrel do jednej izby a stále plače a zavýja. Ináč je super. Je submisivnej povahy, nechá so sebou manipulovať.“
Ďakujeme tým, ktorí sa podieľali na jeho záchrane: inšpektorke Eliške Černákovej, ľuďom, ktorí nielen sledovali, ale aj prispeli na prevoz- Andrei Filipovej a Miške Donkovej , prepravcovi a samozrejme Matúšovi. Sme radi, že sme mohli opäť spoznať ďalšieho človeka, ktorý pomáha zvieratám.
Peknú sobotu prajeme !

16904948_1414255195292665_5481782874883676931_o

Micka z Hornej Súče už nebude trpieť

Až dve naše inšpektorky riešili zamotaný prípad v Hornej Súči. Starší dôchodcovia mali dvoch psov a dve mačky. Sprvu sa zdalo, že o zvieratá nie je dobre postarané, jeden zo psíkov im dokonca uhynul (vraj bol chorý) , majiteľ bol dosť nepríjemný, no napokon pri viacerých návštevách inšpektorky Eliška a Barbora zhodne skonštatovali, že starí ľudia majú svoje zvieratá radi , robia pre ne, čo môžu, len z dôchodku im na liečbu už neostane. Mačičky mali ušný svrab, parazity a jedna mala labku v tak zlom stave(nevieme, či sa chytila do pasce alebo čo bolo príčinou), že jej musela byť amputovaná. Majitelia však trvali na vrátení milovanej Micky, neprekážalo im, že bude skackať o troch, súhlasili aj s kastráciou druhej mačky. Inšpektorka sa presvedčila, že o mačky je postarané, bývajú vo vnútri , takisto ako aj pes Baron, ktorého v mrazoch nechali v dome. S majiteľmi sme v kontakte, ak by aj do budúcna potrebovali pomoc. Ďakujeme obom inšpektorkám, predovšetkým Barborke, ktorá si užila svoje (dôchodcovia sa jej dokonca zatajili, lebo sa báli, že aj druhú mačku im vrátime bez nohy , nechceli ju sprvu dať kastrovať , v zime musela takmer hodinu vo večerných hodinách čakať pred ich domom a nepustili ju, hoci kastrácia už bola dohodnutá). Ďalej ďakujeme MVDr. Mitunikovej, ktorá liečila a operovala Micku , MVDr. Krecháčovi , ktorý kastroval druhú, zdravú mačku a manželom Hučkovcom za to, že boli ochotní dočasne Micku po amputácii prichýliť .
Kastráciu mačičiek nám hradil SAOZ (ďakujeme!) , no ostatné úkony si hradíme my , čo predstavuje sumu 110 eur.
V prípade, že by ste nás chceli podporiť, zverejňujeme číslo transparentného účtu – do poznámky napíšte Micka

SK 63 8330 0000 0027 0103 6224
pre anonymných darcov: SK 51 8330 0000 0021 0103 6247

16797418_1412512045466980_7432403187055152278_o

Novy dočaskar menom Lucky.
Jeho doterajsi zivot spocival v prezivani na Luniku IX v Kosiciach, co sa odzrkadlilo aj na jeho povahe. Jeho milu a oddanu povahu zatial ovlada strach z ludi, zvierat a okolia. Lucky ke opatrny a nedovercivy, avsak akonahle zisti ze mu nehrozi nebezpecenstvo zacne doverovat. My sme uz kamosi
Za jeden den som sa stala osobou, ktoru radostne víta, za ktorou place ked ho nechavam sameho na dvore a osobou od ktorej sa neboji. Ucime sa spolu, ze svet kt.objavuje nie je zly a ze sa netreba bat novych veci. Sme v stadiu socializacie a to uplnej… voci ludom a aj voci zvieratam. A po dnesnom dni mame za sebou velke pokroky spravnym smerom. Lucky si bude hladat novy domov, najprv sa vsak musi prestat bat.
Je to este mlady psik a zasluzi si lepsi zivot

16939271_10208678921032749_4551714884356017742_n

 

Šteniatka s maminkou zachránené z Veľkej Idy

Tieto tri prekrásne šteniatka s mamou živorili na dvore u Rómov vo Veľkej Ide. Prežívali vďaka susedom , pôvodne ich bolo osem … aspoň tieto mali šťastie. Rómska rodina tvrdila, že im nepatria , že sa k nim len zatúlali . Momentálne sú na ceste do dočasnej opatery , ak niekoho z vás upútali, zavolajte alebo napíšte. Za dnešnú akciu ďakujeme nášmu inšpektorovi Rišovi Bandurčinovi a policajtom z obvodného oddelenia vo Velkej Ide , ktorí razantne zasiahli a pomohli zvieratá odobrať. Ďakujeme tiež oznamovateľke a dočaskárom , bez ktorých by sme sa, keďže ide o šteniatka, nezaobišli .

velka ida velka ida2

Zachránený ratlíček so silným menom Batman pozdravuje z dočasky

Ratlík Batman mal hneď dvojaké šťastie. Prvýkrát keď sme ho zachránili z osady v Mašličkove, druhýkrát keď sa dostal do dočasky ku našej inšpektorke Janke Hricovej. Má sa ako v raji. Janka píše: “ Ahoj, posielam ti fotky toho ratlíka. On ale je taký vyšší ratlík, je väčší než náš yorkšír. Už sa nám aj pobili. Na začiatku bol bojazlivý ale ako si zvykol tak jeden do druhého skáče. Ale vonku sa správa ukážkovo, hneď sa naučil chodiť na vodítku, príde na zavolanie keď ho pustíme. Hygienické návyky zvládol za jeden deň. Červíky dneska už nemal, ale pôjde ešte na jednu tabletku. K iným psíkom vonku je dobrý.
Takže takto: k iným psíkom ísť môže, ešte je taký hravý, doktor povedal, že je mladý ale vek nevie. Počúva už na slovo – miesto, vie hygienické návyky (aj keď si určite všetko na začiatku ociká, ocikal aj mňa 😀) a je to taký maznoš. Občas sa ešte bojí, hlavne keď sa zvýši hlas alebo aj hladkanie cudzími sa bojí. A to vodítko teda super, aj pustený je dobrý. Neskutočne rýchlo sa učí. A dali sme mu meno Batman.“
Janke a jej priateľovi ďakujeme, že sa o Batmana starajú . A na záver ešte jedna dobrá správa: Batmankovi sa rysuje už aj nový domov.

16649267_1400791783305673_1774569155060493545_n

Fionka zachránená z rómskej osady v Mašličkove pozdravuje z dočasky v Bratislave .
O Fionku je veľmi dobre postarané, za čo ďakujeme milej pani, ktorá sa jej ujala. Ak by mal niekto záujem o trvalé osvojenie, zavolajte nám alebo napíšte správu.

16649038_1401769919874526_8155544559233265666_n

Lady sme z Mašličkova zachránili v hodine dvanástej , bola by umrela

Túto milú sučku sme zobrali z Mašličkova ako urgentný prípad. Mala herniu(pruh ) a jej maternica bola v katastrofálnom stave. Chudera, svoje si odrodila…🙁 Momentálne sa nachádza u našej veterinárky Lucie Kuchárikovej, ktorej chceme veľmi pekne poďakovať za starostlivosť o naše zvieratká. Keď sa Lady zotaví, pôjde do dočasnej opatery. Ale komu padla do oka a má záujem o adopciu , môže sa nám ozvať.
Chceme opäť poprosiť všetkých našich priaznivcov, všetkých, ktorí na našu stránku chodíte o finančnú pomoc. Verte, neradi prosíme ( najradšej by sme mali toľko peňazí, aby sme mohli zachraňovať rad radom všetko) … no je to nevyhnutné.
Uverejňujeme číslo transparentného účtu : SK63 8330 0000 0027 0103 6224
účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
SWIFT/BIC:FIOZSKBAXXX
Ďakujeme v mene zvierat, ktorým takto pomáhate!

16640752_1401799286538256_3643281420430458902_n 16711527_1401799466538238_3339159573024660868_n

Ďalšia zachránená z Mašličkova- Amy pozdravuje z dočasky

16712010_1402723499779168_4521228049138673022_n

Foxy z Mašličkova mala pružinu v nohe

V rómskych osadách sa možno veru stretnúť s rôznymi prípadmi, veterinárna starostlivosť je nulová. Foxy krívala, mala vrastenú pružinu v nohe. Píše naša veterinárka MVDr. Lucia Kucháriková : „Museli sme ju nasedovať a pružinu píliť brúskou s 35 tis otáčkami. Vybrali sme pružinu, vydezinfikovali, dostava antibiotiká a pravidelné preplachy, vyzerá to pekne, už nekríva. Keď spala ošetrili sme jej aj zuby, tie má strašné asi od kameňov ohlodané, ale inak zdravé.
Sučka váži 20kg, je veľmi milá. „
Foxy zajtra odchádza do dočasnej opatery.
Vyšetrenie aj operácia stála 57,30 eur.
Prosíme, prispejte na ňu finančne , ak vás jej príbeh upútal ..

16603155_1402745383110313_8921761400460173981_n 16806934_1402746499776868_5837243033230274126_n

BOLKO odobratý v rómskej osade v Mašličkove.

Bolka odobrala naša inšpektorka z osady a bol v hroznom stave, prevzali ho OZ Hafkáči z Považskej Bystrice. Píšu o ňom: Dnes išiel na veterinárne ošetrenie,tušili sme, že to čo uvidíme ( podľa hnilobného pachu), nebude moc príjemné, ale realita prekvapila a aj keď sme zvyknuté na rôzne situácie,toto bolo moc a bolo ťažké udržať si žalúdok…… Maličký 6 – kilový drobček, maličký špicík, ktorý musel neskutočne trpieť dlhé mesiace…. Možno to začalo obyčajnou hnačkou a zlepenou srsťou po nej… no mesiace ubiehali a pri zadočku sa mu to hromadilo, nemalo to tam vzduch a prilepil sa na to aj chvostík. Po príchode na veterinu sme ho prispali a začala pani doktorka holiť. Ten smrad, ktorý sa začal šíriť intenzívnejšie bol neskutočný… Odhalené prvé zahnisané miesta, prvé červiky v ranách… pomaly, kúsok po kúsku doktorka holila guču výkalov so srsťou,spojenú hnisom… Ako chytila chvostík a chcela ho začať holiť, ostal jej v ruke ? odhnil… skoro trištvrte chvostíka… Musel neskutočne trpieť!!!! Odhníval mu postupne chvostík obalený vykalmi a cigáni sa len prizerali!!! Koľko trápenia si musel užiť tento drobček, ktorý má možno rok… ? Človeku zviera žalúdok len pri pomyslení…. Maličkého sme okúpali, blchy ho doslova žrali za živa. Bol vykastrovany, mal aj vajká úplne zahnisané. Zostal na veterine,kde bude dostávať infúzie a atb, je slabučký a veľmi chudučký. Napriek tomu čo si vytrpel fyzicky a určite aj psychicky v osade,BOLKO je neskutočne dobručký a vďačný ❤❤❤ Bude však potrebovať od budúceho týždňa dočasku,musí byť vnútri. Krmivo, peliešok a ďalšiu liečbu zastrešujeme. Teraz je tá pomoc na vás,my sme urobili čo sa dalo…. Ďakujem opäť ambulancii PB Vet za príkladnú starostlivosť ❤ Ak by ste chceli pomoct a prispieť na Bolka, môžte tak spraviť priamo na číslo účtu OZ Hafkáči ktorý sa o Bolka starajú : SK55 0200 0000 0028 8726 2157 VÚB – do pozn. Bolko. Zo ❤ ďakujeme za pomoc

16730290_1246014618781185_2296895397588773478_n 16806863_1246014862114494_2959193599528745635_n 16807477_1246014728781174_1938546990427901058_n 16830894_1246015052114475_2984464264905592217_n

Tieto psíky sme už z rómskych osád zachránili, dokopy 11 psikov
PROSÍME O FINANČNÚ POMOC!!!

Píše naša inšpektorka Viki Fedáková:
„Dňa 6.2 a 9.2.2017 sme navštívili dve osady v Košiciach, Mašličkovo (sprievod p.starosta Šaňa) a Zelený dvor (sprievod mestská polícia). Išli sme tam za účelom zmapovať psov a odobrať šteniatka a malé psíky, nakoľko tým sa podarilo nájsť dočasky. Celkovo sme odobrali: Mašličkovo- 3 malé šteniatka, jedného ratlika a dve čierne chlpaté zadredované guľky.
Zelený dvor- dve šteniatka, jedno odrastené 8 mesačné šteňa, fenku s herniou v slabine a ďalšiu fenku , ktorá krívala. Dokopy 11 psov.
Všetky psíky boli i veterinárne ošetrené, okúpané . Pondelkové psiky sa stihli aj odčerviť. Zadredované čierne fenky boli aj ostrihané a jedna ešte vo štvrtok podstúpila chirurgické odstránenie časti uška, ktoré už pozostávalo z nekrotického tkaniva.
V piatok ráno cestovalo 9 psikov do nových dočasiek. (5 šteniatok,8mesačne štena,ratlik, dve čierne fenky).
Na klinike ostali hospitalizované dve fenky, jedna s herniou a druhá s karabínkami v labke. Celkovo nás stal prevoz 140 eur.

16602223_1400105576707627_7206859438705694409_o 16602503_1400106080040910_3446416863570693238_o 16700607_1400105816707603_3031117503765601094_o 16729390_1400107000040818_4908122145766691576_n 16730598_1400106733374178_5638920439289863485_n
 
Tohto krásneho psíka zachránila naša inšpektorka Viki Pupáková .
 
Píše o ňom : Nivo, celým krstným menom Nivočan je šteňúch starý maximálne 1 rok. Je to taký malý plyšový macko, pravdepodobne kríženec Šarpeja a nejakého retrievera. Večný úsmev na tvári z neho robí neskutočného dobráka akým naozaj Nivo aj je. Čo sa týka ľudí je to megamaznák, pusinkovač a veľký nedotešenec smile emoticon:) Keď chce hladkať, tak k tomu aj zaspieva, aby človeka rozveselil. V aute sa vôbec nebál, aj keď nakladať sa nechal na rukách, fiškus jeden smile emoticon:) Nemal problém ani v kufri, ani vpredu. Odporučila by som ho buď ako jedináčika alebo by psí parťák musel byť flegmoš, pr& iacute;padne najlepšie prísť ich spolu vyskúšať. Psov, ktorí sú v pozore pripravení skočiť sa dopredu bojí a nanešťastie vykazuje strachovú agresiu frown emoticon:( S našimi tromi psami bol, ale úplne v pohodičke smile emoticon:) Zrejme žil vnútri, pretože sa vyprázdnil až keď bol mimo karanténnej stanice. Tento fešáčisko bol hlásený 3.2.2017 ako sa potuluje v Dobrej Nive. 7.2.2017 bol odchytený a prevezený do KS Zvolen. Vzhľadom na prepuknutú parvovirózu bol poobede 8.2.2017 prevezený do dočasnej opatery na Babinej. Dnes ma novy domov! 🙂

16507999_1396985137019671_6387188934445323463_n

Dona zachranena v zime z retaze bez pristresku

Ďakujeme pani prednostke obecného úradu v Chynoranoch Ing. Tomkovej,že sa rozhodla napokon si Donu adoptovať. Mala ju totiž v dočasnej opatere a Dona by bola putovala do ďalšej dočasky a potom do útulku. Dona žila predtým uviazaná na kratučkej reťazi, bez poriadneho prístrešku. Kiežby ľudí ako ona bolo viac!

16508686_1397216810329837_8722067730803835505_n

 

Psík už nebude mať bolesti! Dnešná operácia mu pomohla zbaviť sa ich.

Vraví sa, že deň by mal začať a aj skončiť nejakým dobrým skutkom. Viki Pupáková, inšpektorka našej linky , ich dnes už urobila viac než dva:)
Včera videla vo Zvolene pri dome dôchodcov staršieho psíka , ktorý ledva chodil. Viki píše: “ Potom som si všimla, že medzi zadnými nohami má obrovský nádor, ktorý mu spôsoboval problémy pri pohybe. Na policajnej stanici sme počkali na hliadku, ktorá ho mala odviezť najskôr na adresu majiteľky, prípadne do KS. Psa nádor tak bolel, že akákoľvek manipulácia spôsobovala problémy a oháňal sa. Nakoniec ho však odniesli majiteľke späť 🙁 Dnes sme kontaktovali majiteľa, naša linka oslovila veterinára, ktorý mu vyoperoval nádor na semenníku a bol rovno aj vykastrovaný. Majiteľovi ďakujem za seriózny prístup, o psa je naozaj dobre postarané, aj keď nad nádorom bolo najskôr mávnuté rukou, že hádam dožije… Majiteľ chorobu neriešil , vravel, že je to psí deduško, no nakoniec jeho prognózy po operácii vyzerajú viac než pozitívne 🙂 Taktiež ďakujem veterinárovi Nemčekovi za okamžitú pomoc a ústretový prístup. Dnes to dopadlo šťastlivo, no nemuselo. To že je pes starý a chorý neznamená, že nemôže byť starý a zdravý!! Tak majte oči otvorené, pomôžte nám pomáhať !! 🙂
Toľko Viki a my chceme ešte raz v mene linky poďakovať MVDr. Nemčekovi zo Zvolena, ktorý vždy ochotne pomôže zvieratám a dá nám zľavu . Majiteľom sme pripomenuli, čo je ich povinnosťou, takže nakoniec na operáciu väčšou čiastkou prispeli oni a my sme doplatili zvyšok.
Sme radi, že tento milý psík už nebude trpieť a dúfame, že si ešte nejakú tú dobu u majiteľov v pohode požije.

16463462_1391695024215349_8739711657150933043_o16403355_1391695817548603_879661564177640391_o 16473670_1391694434215408_8294197804202882167_n

 

Psy u Rómov v Chynoranoch nemali vôbec prístrešky! Už sú zachránené!

MVDr. Lauková z RVPS v Prievidzi nás oslovila s prosbou o umiestnenie dvoch psov, ktorých sa Rómovia v Chynoranoch po kontrole zriekli. Išlo o kríženca ovčiaka a retrieverku. Psy nemali vôbec prístrešky, retrieverka behala okolo domu , druhý pes trpel nonstop na reťazi. Včera boli psy prevezené do Fiľakova. Odoberanie bolo dosť dramatické. Problémy boli so psom na reťazi, ktorého sa sami Rómovia báli a tak musel byť privolaný veterinár, ktorý psa uspal. Za záchranu psov okrem oznamovateľov ďakujeme doktorke Laukovej, prepravcovi Ľubošovi, ktorý prežíval riadne stresy , pani starostke a pani prednostke Ing. Viere Tomkovej, Zvlášť chceme vyzdvihnúť spoluprácu s obecným úradom, ktorý môže byť príkladom aj pre iné obce. Pani prednostka dokonca prispela z vlastného vrecka na prepravu psov. Psy boli prevezené do útulku vo Fiľakove, kde je o ne dobre postarané. Špecialitou vedúcej útulku Beatky Jagošovej je , že aj zo psa , ktorý vyzerá byť problémový a zúrivý, sa pri nej po čase stane z neho anjel:)
Chceme vás zároveň poprosiť o pomoc s úhradou cestovného. Prepravca išiel z Košíc do Martina, kde bral ďalšie psy , potom do Chynorian , Fiľakova a späť. Cesta nás vyšla na 100 eur , pričom pani Tomková prispela čiastkou 20 eur. Mali sme tu skoro dva týždne výzvu so žiadosťou o prepravu , no nikto sa neozval. A popravde, keby bol niekto iný ako Ľuboš včera prevážal tieto psy, asi by si prevozy riadne znechutil.
Vlastne by nám na túto cestu mali prispieť štátne orgány, lebo oni psy odoberali a my sme im pomohli, ale momentálne na Slovensku možnosť preplácania takýchto služieb občianskym združeniam neexistuje. Možno raz…
Priatelia, tieto psíky si zaslúžili dostať šancu. U Rómov zostala ešte ovčiačka na reťazi, tej sa vzdať nechceli, ale podmienky mala lepšie a nebola chudá. Tam budeme ešte apelovať na kastráciu.
Teraz ale prosíme, kto môžete, pošlite nám na účet nejaké peniaze a do poznámky napíšte :prevoz Chynorany. Ďakujeme v mene zvierat!
Číslo transparentného účtu : SK63 8330 0000 0027 0103 6224
pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247

16463413_1387695997948585_4373222918907933980_o 16473617_1387695164615335_4796181866247680427_n

 

Ratlík Leo mal byť utratený…vraj pre jeho dobro :-(

Sedemročného ratlíka Lea z Martina doniesli na veterinu utratiť napriek tomu, že bol úplne zdravý. Leova majiteľka išla do nemocnice a jej synovi sa o Lea nechcelo starať. Neskôr toto rozhodnutie vysvetlil tak , že „je to pre dobro psíka“. Našťastie,veterinár oslovil našu inšpektorku.
Dnes sme Lea previezli do dočasnej opatery, ale rysuje sa mu nový domov.
Opäť si uvedomujeme , že zviera je pre niektorých ľudí len vecou , ktorej sa možno hocikedy zbaviť. Aj tým najhorším spôsobom-.

Ratlik LEO

 

Zrazený psík ležal v krvi na snehu

Predvčerom ležal prikrytý kabátom na snehu , ktorý zafarbila jeho krv. A dnes si takto ležká u nových majiteľov.
Zrazilo ho auto v Humennom a naša inšpektorka veterinárka Lenka Lisá ho ošetrila a našla mu takýto perfektný domov v Medzilaborciach.
Maťko vás všetkých pozdravuje a my ešte raz ďakujeme tým, ktorí sa podieľali na jeho záchrane , neboli ľahostajní, ale predovšetkým Lenke a novej rodine.

zrazeny psik

16251572_1384189911632527_494153658840274613_o

Mŕtvy psík uhynul na reťazi od hladu…sučku Žofku zajtra odoberieme!

Dalo sa predpokladať, že obyvateľ obce Necpaly , ktorý je riešený políciou za týranie blízkych osôb, nebude mať pozitívny vzťah ani ku zvieratám. O dva psíky, ktoré mu patrili , sa takmer vôbec nestaral, takže dnes našla naša inšpektorka Lucia jedného z nich mŕtveho ležať uviazaného na reťazi. Bez vody, jedla, možno zoslabnutý zamrzol. Vždy, keď také dačo zistíme, nie je to pre nás ľahké a chvíľu to rozdychávame…ale predpokladáme, že tak to je aj u ostatných ochranárov.
Našťastie druhý psík prežil ..je to milá sučka, o ktorú sa susedia do zajtra postarajú , inšpektorka jej tam nechala jedlo. Máme pre ňu už pripravenú dočasnú opateru a na majiteľa sa chystáme podať trestné oznámenie.
Ďakujeme oznamovateľovi, bez neho by zrejme po čase rovnako skončila aj Žofka. .

16105747_1374075119310673_1102282213781958374_n zofka

 

Zranená labka

Za záchranu tohto psíka ďakujeme našej inšpektorke Lucii Ivanovej , ktorá ho našla , ako sa triasol na zemi s poranenou labkou …psíka kŕmila , starala sa o neho a dnes už by mal byť v útulku vo Fiľakove.

poranena labka

Všetkých, ktorí ste mu dnes držali palce, pozdravuje psík ktorý mrzol v Kysuciach

Už mu nič nehrozí. Psík sa nachádzal na Kysuciach , jeho majiteľ ho vraj od niekoho dostal. Nestihol ho ešte úplne zdevastovať, za čo patrí vďaka hlavne oznamovateľom. Nechceme radšej myslieť na to, ako trpel v mrazoch uviazaný na reťazi bez búdy. Oznamovatelia už nemohli počúvať jeho kňučanie. Majiteľovi, odpornému agresívnemu ožranovi, už predtým zahynula sučka úplne vysilená, lebo rodila ako na bežiacom páse. Urobíme všetko preto, aby už ďalšie zvieratá týrať nemohol.
Nepíšte nám, aby sme podali trestné oznámenie, nemôžeme- bol odobratý trocha netradične, lebo sme sa ozaj obávali o jeho život. Vďaka patrí odvážnym oznamovateľkám, ktoré ho vyslobodili a previezli do Žiliny. Teraz cestuje do Prahy ku pani, ktorá si ho zoberie a bude mu hľadať nový domov.
Ďakujeme tým, ktorí nám poslali peniaze- cesta stojí 200 eur. Niektorých možno tá suma zarazila, ale málokto by bol ochotný už aj dnes v tejto zime vyraziť , riskovať prechod cez hranice …a ísť až do Prahy. Sme šťastní, že poznáme človeka, ktorý bez toho, aby sa obohacoval , je ochotný hocikedy sadnúť a previezť zviera, ktoré potrebuje pomoc. Išiel z Košíc…To len na margo niektorých úvah…
Hlavné však je, že ON je v bezpečí. Viete, ako ho volal majiteľ? NIKTO. …
To meno ho však už teraz nevystihuje…dúfame, že nové meno a nový život mu dá onedlho nový majiteľ.

15977078_1367456023305916_4275620224471447772_n

15977018_1367456343305884_4787301144680185551_n

 

Kubo z Tepličky nad Váhom bol dnes prevezený do útulku

Pomocnú ruku nám podal opäť útulok v Považskej Bystrici- OZ Hafkáči, ktorý dnes prijal Kuba z Tepličky nad Váhom. Jeho majiteľky sa ani neunúvali vyjsť Kuba vyprevadiť, načo aj, keď ho plánovali utratiť? Pes je v zlom stave, vychudnutý , s demodexom, chorými očkami a možno ho čaká amputácia chvosta. Ale už nie je v ohrození života a v útulku mu určite dajú viac lásky ako jej mal v pôvodnom domove. Tento psík nemal ani len prístrešok! Plánujeme riešiť aj psíka, ktorý tam zostal , uvidíme, či majiteľky urobia v jeho prípade nejakú nápravu.
Okrem Hafkáčov ďakujeme inšpektorke Stanke a Slávke za prevoz a pochopiteľne, oznamovateľke.

15871602_1364830700235115_8252541316272521392_n kubko1

 

Psíky zavreté v maličkých klietkach…zúfalo túžili dostať sa von

Dnes sme navštívili obec Nižné Repáše. Krásna príroda ako stvorená na výlet či zimnú turistiku opäť v ostrom kontraste so zaostalosťou ľudí…🙁. V maličkých klietkach sme našli zúboženú fenku so šteniatkom . Obe zvieratká zavreté celé dni zúfalo pozerali cez pletivo a štekotom na seba upozorňovali. Nevieme, či fenka slúžila nejakým množiteľom, lebo majiteľka ju vraj od kohosi dostala. Od kohosi, kto sa jej chcel zbaviť. Ďalší malý krátkosrstý psík na reťazi …Našťastie, majiteľka sa veľmi rýchlo rozhodla a dobrovoľne sa všetkých troch psíkov vzdala.V zavretej drevárni sme počuli mraučajúce mačiatka , ponúkli sme kastráciu mačky, ale asi nám nerozumeli…budeme sa tam musieť ešte po čase vrátiť na kontrolu.
Zvieratká sú už v bezpečí v útulku Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom, ďakujem Silve a Ferovi Valkošákovým za pomoc a takisto oznamovateľom a Tonke Šavelovej za prevoz .

15676275_1355965134455005_8956253237964453786_o15724639_1355964921121693_741126593525755684_o 15731757_1355965534454965_6495213300637346478_o 15732235_1355965904454928_3105994732029773467_o 15800296_1355966611121524_4030292412822596716_o

 

Štyri zachránené šteniatka zo Žabokrekov nad Nitrou už odcestovali do nového domova. Pátrame po ľuďoch, čo si zobrali piate!

Prípad z obce Žabokreky nad Nitrou mal veľký ohlas, čomu sme radi. Práve preto bol majiteľ donútený urobiť nápravu. Žiaľ, jedno zo šteniatok sa už nepodarilo zachrániť. Majiteľ odovzdal našej inšpektorke Eliške Černákovej štyri šteniatka a tvrdil, že pred jeho domom zastalo nejaké auto z Partizánskeho, vystúpila z neho slečna s čivavou a vzala si jedno zo šteniatok s tým, že sa o neho bude starať. Prosíme, ak si toto prečíta, nech sa nám ozve, dúfame, že si túto story majiteľ nevymyslel.
Eliška nechala fenke konzervy, doniesla aj seno…teraz už má vhodný prístrešok , majiteľ by už starostlivosť o ňu mohol zvládnuť,keďže na dvore už žiadneho iného psa nemá. Určite to budeme ďalej sledovať!
Šteniatka s bruškami plnými červíkov prevzala v Piešťanoch do opatery naša inšpektorka Ivana Sodomková , dala ich trocha do poriadku a vďaka iniciatíve Lenky Čorejovej mohli včera odcestovať do nového domova v Českej republike. Všetkým zúčastneným ďakujeme, išlo skutočne o dobrú tímovú prácu. Veríme, že drobčeky sa budú mať už len dobre. Ľúto nám je slepého psíka, ktorému sme už nestihli pomôcť a v prípade matky šteniatok sa ešte nepovedalo posledné slovo…

15723330_1354361061282079_3924559712980947903_o 15724618_1354361984615320_2222167788091167234_o 15731812_1354361664615352_2499865568576551404_o 15740785_1354360517948800_8350873605620901258_n steniatka1
 
 
 
HERA fenka zo Starej Lubovne
 

nar. september 2016, čistokrvná podtatranská zmeska, Hera k nám prišla spolu ešte s 2 fenočkami z osady v Starej Ľubovni. Berte lebo nechceme, lebo zabijeme… bežne sa tieto veci v osadách dejú a my môžeme len ďakovať za to, keď je niekto v správnom čase na správnom mieste, aby im mohol pomôcť.V prípade ak vás HERA zaujala píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk

 
15392827_1877499072469509_1744241001532080493_o
 
Mia šteniatko zachránené z rómskej rodiny
 
20.12.2016 Mia bola dnes prevezena do novej dočasky do 30.12.,zaco sa chcem velmi pekne podakovat rodinke Šandorovych z Presova.
18.11.2016 Steniatko z romskej rodiny pod zastitou SOS linky pre zvierata v nudzi hlada novy domov.Dnes sme ho previezli do docasnej opatery na 2 dni,vdaka Handa Šimako potom uz ma slubenu docasku inde..Udajne, by to mal byt krizeny yorkshir,fenka.Uz je okupkana,odblsena,napapana a sladko si spinka.Zlatusik,vobec este nevie o svete pomaly :(.zajtra ju vezmem k veterinarovi.Bude odcervena,ockovana a ponuknuta k adopcii.Podmienkou adopcie,sterilizacia v dospelosti.
Ak by sa Vám zapáčila, pozrite jej facebookový profil:
 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1366113583408216&set=a.1366113190074922.1073741844.100000287625900&type=3&theater
 
15542262_1366113583408216_4619861610249750787_n
ARTEMIS, týraná fenočka z osady.

Prvý deň sedela len v kúte, triasla sa, vzdávala život. Mysleli sme si, že je chorá, no ona už len neverila v nikoho. Po pár dňoch lásky u nás v útulku je z nej veselá slečna, ktorá je extrémne maznavá. Prvýkrát spoznala lásku, prvýkrát sa nevie nebažiť maznania. Artemis je dokonalá!! 🙂
Opäť jedno obrovské ĎAKUJEME patrí skvelému psiemu salónu KITTY (https://www.dogsport.sk/) v Poprade na Uherovej 4. Vždy nám s ochotou pomáhajú. Z Artemis je teraz veľká kočka a bude čoskoro ponúknutá na adopciu. 🙂

 

 

artemis

Afrodita zo Starej Lubovne

Afrodita prišla spolu ešte s 2 fenočkami z osady v Starej Ľubovni. Berte lebo nechceme, lebo zabijeme… bežne sa tieto veci v osadách dejú a my môžeme len ďakovať za to, keď je niekto v správnom čase na správnom mieste, aby im mohol pomôcť. Zachránená cez SOS linku, teraz je ponúknutá na adopciu. V prípade ak vás AFRODITA zaujala píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk

afrodita

Šteňa zo Šalova

Misia splnená. Prvý prípad ako inšpektorka SOS linky pre zvieratá v núdzi úspešne zvládnutý. Šteňa zo Šalova dobrovoľne odovzdané a prevezené do dočasky na Sliači. Je odčervený, bude očkovaný a hľadať svohu pravú rodinu, zlého si už zažil dosť. A za svoj nový život vďačí hlavne Anita Jamrišková Ábelová, ktorá to nevzdala s nami

34

Zachránený psík zo Sučian

patril nezodpovednému pánovi, ktorý sa ho zbavil a daroval ho podobne nezodpovednému človeku. Vidíte sami, ako vyzerá jeho prístrešok a nový majiteľ nechce urobiť žiadnu nápravu, radšej sa ho vzdá. Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Lucke, vám, ktorí ste vo veľkom príbeh zdieľali, pretože bez zdieľania by sa nebol dostal k tým, ktorí sa rozhodli psíka si adoptovať. Dnes bol prevezený do nového domova k milým a predovšetkým zodpovedným ľuďom.

psik-sucany

15589512_1335896899795162_1171406490618403556_n

 

Scooby čakal na smrť priviazaný v lese , teraz si užíva slobodu

V prvom rade sa ospravedlňujeme za mylnú informáciu , nešlo o sučku, ktorá bola uviazaná tri dni v lese , ale o psa , dostal meno Scooby. Náš inšpektor Miško psíka zachránil, odniesol ho ku svojmu otcovi a keďže psík bol extrémne zadredovaný a Miško na druhý deň cestoval preč, nemal čas preskúmať pohlavie:-) . Momentálne je Scooby v dočasnej opatere a my sa mu pokúšame nájsť nový domov. Ak niekoho z vás upútal, ozvite sa nám. Scooby je priateľský milý psík , má len niečo okolo roka , je hravý a určite bude novému majiteľovi vďačným spoločníkom.
Za pomoc s dočasnou opaterou a hľadaním domova ďakujeme Mirke Hochmannovej a Lenke Čorejovej

Obyvateľa obce Turček z okresu Revúca upútalo žalostné kňučanie ozývajúce sa z blízkeho lesíka. Nejaký „človek“ o strom priviazal psíka, aby sa ho zbavil. Bol tam uviazaný tri dni až nám napokon tento pán zavolal, číslo na nás dostal v útulku. Inšpektor Miško psíka previezol do dočasnej opatery ku svojmu otcovi. Veľmi sa bál a aj bojí každého prudšieho pohybu rukou , a samozrejme, nevedel sa dojesť. Psík nebol zvyknutý na prístrešok, je možné, že spával pod holým nebom, pretože vôbec nechce ísť do búdy. Nakoniec mu urobil Miško provizórny prístrešok a Scooby sa pomaličky začína osmeľovať.
Sme šťastní, že toto chúďatko rozšírilo rady tých, ktorých sme už zachránili. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli!

scooby3

scooby scooby2

Túlavý psík zachránený z ulice

Ďakujeme našej inšpektorke Miške Merčiakovej, že napriek materským povinnostiam a značnej vyťaženosti nezabúda vždy pomôcť, keď je to potrebné. Dlhodobejšie sa starala o túlavého psíka v obci, včera ho napokon prijal blízky útulok. Držíme havkovi palce , aby sa čím skôr umiestnil v novej rodine.

15327306_1330392023678983_7420606089539693462_n 15380492_1330391103679075_5125225809592520979_n

 

Issa v novom domove

S radosťou uverejňujeme pár fotografií z nového domova sučky, ktorú chcela majiteľka po 13 rokoch dať utratiť z rodinných dôvodov. Issy sa ujal pán z dediny pri Humennom , ktorý sa rozhodol, že si ju ponechá u seba už nastálo. Isse zabezpečil aj kvalitné krmivo, vitamíny , pretože už trošku ťažšie chodí. Ďakujeme a želáme ešte veľa krásnych spoločných chvíľ.

15267907_1325914444126741_5280624432295587820_n issa2

Hrozný prípad týrania! Psík priviazaný na kábli od vysávača s ranami na krku zachránený v hodine dvanástej!

Len čo sme sa včera večer dozvedeli o psíkovi z okresu Michalovce, náš inšpektor Rišo s bratom o polnoci vyrazili pomôcť mu. Oznamovateľka písala, že psík žije u dementnej polohluchej Rómky ,ktorá sa o neho vôbec nestará , je uviazaný na kábli z vysávača , okolo krku má motúz. Pokožka na krku je zničená, rana mokvá a krváca. Oznamovateľka tajne chodila psíka kŕmiť, no posledné dni už ani neprijímal stravu , zrejme mal bolesti. Náš inšpektor nám napísal toto: „Išlo o otrasný pohľad,neopísateľný. Psík zamotaný , nevedel sa pohnúť, špagát vrastený do krku. Ako prístrešok mu slúžil nefunkčný kurník, museli sme použiť aj kliešte, keď sme ho chceli zachrániť. Psík kňučal, vrtel chvostíkom , vedel, že mu chceme pomôcť. Psík bol kosť a koža, okamžite sme ho zabalili do deky a viezli na veterinu. Dali sme mu meno Hero- hrdina.“
Ďakujeme oznamovateľke a celej jej rodine , ktorá ju podporovala a predovšetkým Rišovi a jeho bratovi, ktorí si po včerajšku tiež zaslúžia byť nazvaní hrdinami. Iste vás bude zaujímať, čo bude ďalej. Psík je hospitalizovaný na klinike , zajtra ho prevezme náš partnerský útulok vo Fiľakove. Spojíme sa so starostom obce a dosiahneme, aby majiteľka už žiadne zvieratá nemala.
Zároveň vás prosíme, ak vás príbeh Hera upútal, prispejte na jeho liečbu. Uverejňujeme číslo transparentného účtu: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
pre anonymných darcov : SK51 8330 0000 0021 0103 6247 , do poznámky napíšte Hero.
Ďakujeme za Hera a všetky týrané zvieratá!!!

hero3 hero4 hero5

 

Psík Luigi zo Želiezoviec zachránený!

Psík zo Želiezoviec, ktorý dostal meno Luigi, sa momentálne nachádza u našej inšpektorky Viki a bude ponúkaný na adopciu. Luigi žil v rómskej rodine v otrasných podmienkach – chudý síce nebol, ale neustále uviazaný na krátkej reťazi bez poriadneho prístrešku. Naša inšpektorka rodinu navštívila, psíka sa rozhodli vzdať. Majú ešte jedného, ten však voľne behá a majú k nemu aj vzťah- Luigiho im vraj ktosi daroval …vzťah k nemu preto nemali. Psíka bola Viki včera previezť ku sebe domov. Za záchranu Luigiho ďakujeme oznamovateľke a inšpektorkám Andrejke a Viki.

luigi

Psík z Breziny pozdravuje

Psík, ktorého majiteľ držal celé roky zavretého v malom výbehu vo voliére , bol pred časom odobratý cez našu linku. Dostal sa do útulku vo Veľkých Kapušanoch, odtiaľ do Fiľakova. Teraz je z neho sebavedomý psík s milou povahou, ktorý je priateľský k ľuďom aj ku zvieratám. Zatiaľ nie je adoptovaný, ale už mu nič nehrozí . Usmeje sa aj na neho šťastie v podobe nového majiteľa? Zaslúžil by si to. Možno na prvý pohľad nie je atraktívny, no na neho platí ako vyšitá veta: Nevyberaj očami, ale srdcom.

57

Ďalšie dva zachránené psíky

Ďakujeme našej inšpektorke Zlatici Juhászovej a RVPS v Trebišove za záchranu sučky a psa , ktoré boli odobraté rómskej rodine v obci Dobrá pri kontrole. Psy nemali vhodné podmienky a majitelia si nechali len jedného, ktorému sú už schopní vytvoriť lepšie. Psíky sa nachádzajú v útulku vo Veľkých Kapušanoch a po ošetrení a kastrácii budú ponúkané na adopciu. Útulok vo Veľkých Kapušanoch môžete podporiť kúpou krmiva pre psy, ktorých majú momentálne okolo 180.

56

Zachránené mačiatka

Mačičky to majú v istom smere na Slovensku ešte ťažšie ako psy, pretože ich je všade veľmi veľa a dopyt po nich nie je. Nie je problémom si totiž zaobstarať mačiatko. Problematika mačiek je aj viac podceňovaná ako je tomu u psov.
O to viac si ceníme, ak obyčajní ľudia na vidieku , ešte k tomu dôchodcovia , sa dobre starajú o svoje zvieratká. Pekným príkladom je pani Žofia Semanová z obce Dubovica v okrese Sabinov. Oslovila nás s prosbou, či by sme jej nemohli pomôcť. Má veľké zdravotné problémy, veľa času trávi v nemocniciach a nemá možnosť sa starať o mačky. Vybavili sme kastráciu dvoch dospelých mačičiek, ktorú si pani sama zaplatila a tri mačiatka putovali ku našej inšpektorke Barbare do Košíc- adoptovala si ich.
Pani Semanová teraz už nemá problém a v prípade, že by sa nemohla postarať ani o zvyšné dve mačky, sľúbili sme jej pomoc. Táto pani môže byť príkladom aj mladým !
Okrem Barbary ďakujeme aj nášmu inšpektorovi Rišovi za prevoz mačiatok a za krásny prístup k ľuďom , ktorým pomáha.

maciatka

Rony z rómskej osady je už v novom domove. Ďakujeme!

Rony je mladý cca 2- 3 ročný psík , kríženec border kolie a austrálskeho dobytkárskeho psa. Nachádzal sa v rómskej rodine, ktorá sa ho plánovala zbaviť. Naša inšpektorka s majiteľmi hovorila , psík bol nonstop na reťazi, sedel na búde…Čo je to za život pre mladého aktívneho psíka? Majitelia nám povedali, že už žiadneho psa mať nebudú. Ronymu sa nám podarilo zohnať domov v Južných Čechách.

14993295_1302950236423162_2584368581858208784_n rony

 

Zbitý psík plakal od bolesti,veterinár ho odmietol ošetriť

Našu inšpektorku Zlaticu včera vo večerných hodinách upozornil mestský policajt v Čiernej nad Tisou na plačúceho psíka v kríkoch.Psík kvílil od bolesti,nejaký „človek“ho riadne zmlátil.Zlatica s ním utekala ku veterinárovi ,pánovi P. z Čiernej nad Tisou ,no ten sa správal arogantne a psíka odmietol ošetriť.
Zlatica kontaktovala útulok vo Veľkých Kapušanoch , vedúca útulku Bc.Janka Bikkyova bola ochotná psíka v noci od nej prevziať.Zistilo sa,ze ide o sučku,ktorá má pravdepodobne otras mozgu. Sučka sa lieči , veríme ,že vyzdravie.
Ďakujeme útulku vo Veľkých Kapušanoch a predovšetkým Zlatici,ktorá sa ešte stále spamätáva zo včerajška.
Zlatica,dakujeme!
A „poďakujeme sa aj „ochotnému“veterinárovi,ktorý už dávno zabudol,ze byť veterinárom nie je povolanie ,ale poslanie.

untitled zbity-psik1

Hanibal má už nový domov!

9 mesačné šteňa holandského ovčiaka sa túlalo po Dobšinej pár týždňov, až psíka nakoniec odchytila naša inšpektorka MVDr. Barbora Kavková- Fabiánová. Podľa jej názoru sa ho niekto zbavil preto, že psík trpel inkontinenciou a všade nechával mláčky…Barborka ho operovala a našla mu aj majiteľov.
Ďakujeme milej rodinke z Dobšinej, ktorá Hanibalovi poskytla nový domov na svojej domácej farmičke, kde si žije v spoločnosti sučky, kozičiek a prasiatok. Psík má dokonca prístup aj dovnútra domu , rád si driemka pri kozube.
Predovšetkým si však pochvalu zaslúži Barborka za záchranu psíka, ošetrenie a dočasnú opateru .
A Hanibalovi odkazujeme, aby robil česť svojmu menu!

15203185_1308153339236185_2597401253815976661_n hanibal1

Tri psíky zachránené z rómskej osady v Starej Lubovni.

14907028_1307307225987463_1999566585920103512_n 15085693_1307309429320576_2671444786690686729_n 15193679_1307308509320668_3508310945019643851_n 15202711_1307308172654035_3875294644430724872_n

 

Rudko žil na reťazi bez búdy

Rudko žil u dôchodcov na reťazi bez búdy, dnes je adoptovaný a pozdravuje z nového domova.

rudko

Soňa trpela bez prístrešku priviazaná o zábradlie na krátkej reťazi

Táto krásna sučka Soňa žila až do včera u majiteľa- asociála v obci Čamovce. Majiteľ ju nekŕmil, kŕmili ju ľudia z dediny (on sám nemá ani elektrinu a dom onedlho opustí). Soňa nemala ani prístrešok. Naši inšpektori boli situáciu preveriť a včera bola Sonička prevezená do dočasnej opatery , odkiaľ pôjde onedlho do fiľakovského útulku, len čo sa uvoľní miesto. Do akcie bolo zapojených veľa ľudí, všetkým chceme poďakovať. Ďakujeme oznamovateľkám , susedom,ktorí sučku kŕmili, našim inšpektorom Lucii a Miškovi, ktorý sučku včera prevážal. Veľmi milo nás prekvapili policajti vo Fiľakove- menovite nadpráporčík Maroš Jankóšik zo štátnej polície, ktorý nám dal kontakt na kolegu z mestskej polície- pána Kakuka . Ten bol vo svojom voľnom čase ochotný ísť sučku odchytiť. Tá totiž bola veľmi vystresovaná, bála sa a zo strachu útočila.No po odchyte sa rýchlo upokojila, keď zistila, že je v dobrých rukách. A dnes nám o nej inšpektorka Lucia povedala: „Je to veľmi dobrý a vďačný psík, teší sa kontaktu s ľuďmi a až teraz začína skutočne žiť. „
Držíme Soničke palce, aby sa dostala k dobrým majiteľom, pri ktorých sa naučí opäť dôverovať ľuďom.

15027427_1304699636248222_709063888557889194_n 15036225_1304699392914913_7717258700675427216_n15032787_1304701396248046_3601119643570727074_n

 

Amber sme zachránili!

Amber sme našli ako sa túla opustená pri Liptovskom Hrádku. Ďakujeme pani, ktorá nás na ňu upozornila a Ľubke , ktorá ju odchytila. Naše veľké ďakujeme patrí OZ Zatúlaný chlpáčik, ktoré ju prijalo do útulku, kde čaká na svoju novú rodinu. Veľmi jej to prajeme.

fenka-s-pod-hory

Aj druhý psík z Hornej Štubne je už zachránený!!!

Ani druhý psík z Hornej Štubne už nebude viac trpieť hladom. V stredu bol prevezený do karanténnej stanice v Rimavskej Sobote, odkiaľ ho neskôr prevezme OZ Šťastné labky z Fiľakova. Veľa ľudí sa zaujímalo o osudy týchto psíkov a takisto ste chceli vedieť, či budú majitelia nejako potrestaní. Tu je záver: na majiteľov nepodáme trestné oznámenie, pretože nie úmyselne psíky týrali. V skutočnosti ani nešlo o pravých majiteľov psíkov, tie im dal len do opatery ich príbuzný, bača , on si ich občas brával na pašu a niekedy boli zavreté vo voliére v Hornej Štubni. Stravu dostávali, no ľudia, ktorí sami len tak tak prežívajú, im istotne neboli schopní zabezpečiť nič kvalitnejšie. Okrem toho, sučka s odtrhnutou labkou bola vychudnutá aj preto, že ovčiak, ktorý s ňou bol v koterci, ju k jedlu nepustil, toto ale „majitelia“ už nesledovali. Proste, nasypali a odišli… Až keď ich kŕmila naša inšpektorka Lucia, všimla si túto skutočnosť.Samozrejme, najväčšej chyby sa dopustili, že sučku s odtrhnutou labkou neliečili hneď. Ale priatelia,život nie je čierno- biely. Dožičili by sme „majiteľom“ na vlastnej koži zakúsiť bolesť , akú prežívala sučka, na druhej strane, keby s ňou boli išli k veterinárovi, dnes už nežije. Určite by ju bol utratil, na liečbu oni peniaze nemali! Veď aj fiľakovský útulok vás prosí o pomoc s úhradou faktúry pre veterinárov v sume cca 300 eur! A tí ľudia len prežívajú…Ale urobili sme opatrenia, aby sa situácia nezopakovala. Nové psy mať už nebudú, inšpektorka sa stretne aj so starostom obce a porozpráva sa aj so skutočným majiteľom psíkov.
Prípad je teda uzavretý a my ďakujeme všetkým, čo pomohli – oznamovateľke, inšpektorom Lucii a Miškovi za prepravu psíka, Ľubošovi za prepravu sučky do Fiľakova, OZ Šťastné labky zvlášť Beatke Jagošovej , tímu Vetpoint z Bratislavy a všetkým, ktorí ste nás sledovali a podporovali.

psik-horna-stubna

Šteniatka z Ratkovej už netrpia

Tieto krásne šteniatka videl náš inšpektor Miško , keď prechádzal cez obec Ratková priviazané na reťazi bez poriadneho prístrešku. Keďže majiteľom je pomerne agresívny starší pán, oslovili sme RVPS v Rimavskej Sobote. Doktor Gallo spolu s naším inšpektorom majiteľov navštívili. Majiteľom hrozila pokuta , tak sa dobrovoľne šteniatok vzdali. Musíme povedať, že razantným prístupom by doktor Gallo mal ísť pracovníkom z iných RVPS príkladom! Šteniatok sa ochotne ujala pani Anna Krankušová, ktorá roky pomáha zvieratkám, odčervila ich a zbavila desiatok bĺch. Takéto krásne išli do nového domova , ktorý im našla Beatka Jagošová z Fiľakova. Telefonicky sme sa s majiteľmi- dôchodcami- spojili , pretože prípad bez následnej kastrácie sučky nepokladáme za uzavretý. Vieme, že pre dôchodcov je suma za kastráciu vysoká, no keď sme im ponúkli, že zafinancujú iba časť z celkovej sumy, súhlasili. Sučku čaká onedlho kastrácia a my ďakujeme všetkým, ktorí boli v tomto prípade zaangažovaní a pomohli.

steniatka-z-radkovej

Riško potrebuje pomoc, zrazilo ho auto

V pondelok večer Riška v Moldave nad Bodvou zrazilo auto. Samozrejme, auto nezastalo, zato svedkovia nehody zobrali Riška na veterinu do Košíc. Sprvu to vyzeralo , že zostane ochrnutý. Naša inšpektorka Viki ani nezaváhala, keď ju poprosila veterinárka o pomoc. Zobrala ho ku sebe domov. Riško prežil traumu , našťastie na druhý deň sa na vyšetrení zistilo, že má šancu chodiť testy na hĺbkovú a povrchovú citlivosť a RTG ukázali, že nič nemá zlomené.
V dôsledku nárazu došlo k zápalu a vytvoreniu lézií, ktoré paralyzovali svalstvo. Preto zatiaľ Riško nevie chodiť , ostal hospitalizovaný na klinike , berie kortikoidy a len čo sa jeho stav zlepší, môže ísť do dočasnej opatery alebo do nového domova. Môže trvať aj mesiac, kým začne chodiť, možno budú potrebné aj rehabilitácie.
Celková suma, ktorú bude potrebné na veterine uhradiť je 100 eur.
Ak by bol niekto ochotný túto sumu uhradiť, uverejňujeme číslo transparentného účtu- do poznámky napíšte Riško.
Ďakujeme!

SK63 8330 0000 0027 0103 6224
SWIFT/BIC :FIOZSKBAXXX

15000804_1293128404072012_439563446323123489_o 15002285_1293128857405300_8515597372359935576_o

Sučka trpela s odtrhnutou labkou možno aj pár týždňov

Dozvedeli sme sa, že v obci Horná Štubňa sa nachádzajú v zlých podmienkach dva psy. Problémom bolo, že oznamovateľka ich videla iba z vlaku, no raz tam boli, potom zase nie. Naša inšpektorka Lucia včera konečne na vlastné oči oboch psíkov videla. Des a hrôza, psíky vo voliére, ešte aj na reťazi, sučka mala okolo krku špagát, vychudnuté, sučka s odtrhnutou zadnou labkou, z ktorej jej trčala kosť. Majitelia sa vyhovárali, že psíky iba prichýlili , že im nepatria. Na otázku, ako sučka prišla o labku , odpovedali najprv, že ju napadol medveď, potom , že sa chytila do pasce. Liečiť ju v úmysle nemali, vraj ju plánovali dať utratiť. Napriek tomu , že sučka bola chorá, mala bolesti, vodil ju „majiteľ“ na pašu . Človeku až zastáva rozum…
Sučku sme okamžite previezli do fiľakovského útulku, bola operovaná na klinike v Bratislave. Zatiaľ ešte nemáme informácie, ako to s ňou vyzerá . Hlavne že už nebude trpieť tak, ako trpela. Inšpektorka Lucka spolu s oznamovateľkou chodia kŕmiť druhého psíka, pre ktorého zatiaľ nebolo miesto v útulku. Koncom novembra však aj on bude prevezený do Fiľakova. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli a končíme slovami Beatky Jagošovej z Fiľakova: “ Niekedy si myslíme, že sme už videli to najhoršie. A stále zisťujeme, že je ešte niečo hroznejšie , na čo sme neboli pripravení.“

14925461_1291928164192036_1921894958626465595_n 14991132_1291929194191933_8129741049652405412_o

 

Podarí sa Loru vyliečiť?
Dúfame že áno…mali sme nahlásený prípad zanedbávania starostlivosti o psíka v obci Cígeľ. Keďže oznamovateľka tvrdila, že majitelia sú neprístupní ľudia, s ktorými sa nedá komunikovať , že pes trpí a možno by ho bolo dobré utratiť, rozhodli sme sa osloviť RVPS v Prievidzi. Doktorka Lauková promptne reagovala , výsledok nás však prekvapil. Fenočke úplne zlyháva imunitný systém, no majiteľka robí čo môže…Skúsili sme to teda ešte cez našu inšpektorku Elišku Černákovú.
Vyšlo nám to. Eliška zistila, že Lora bola ako 4 mesačné šteniatko adoptovaná z karanténnej stanice v Bojniciach , ako dospelá nebola kastrovaná- a tu sa stala chyba. Fenočke podával veterinár hormonálne injekcie, po ktorých jej úplne vypadávala srsť – niektoré časti tela má holé , svrbí ju to . Úbohé zvieratko prešlo niekoľkými liečbami,. Antibiotiká, špeciálne krémy a šampóny , dokonca bylinkové kúpele , a zdravotný stav stále kolísal. Majiteľka už začala uvažovať o utratení. Doslova v hodine dvanástej sme prišli s našou ponukou , že ju cez našu linku prevezme partnerský útulok vo Fiľakove. Lora bude zrejme potrebovať nielen špeciálne vyšetrenia , ale aj špeciálnu stravu a tú jej môžu zabezpečiť iba v zahraničí. Dnes bola prevezená do útulku vo Fiľakove a odtiaľ bude onedlho cestovať do zahraničia. Chceme veriť, že naše úsilie nebolo zbytočné.
Ďakujeme oznamovateľke (hoci vychádzala z mylného predpokladu) , doktorke Laukovej z RVPS v Prievidzi , prepravcovi Ľubošovi, ale predovšetkým trom ženám- majiteľke pani Sedlákovej, ktorá sa s láskou o fenočku roky starala a veľmi ťažko sa rozhodovala , no nakoniec pochopila, že takto to bude najlepšie . Pre blaho zvieraťa , hoci vnútorne trpela , rozhodla sa vzdať sa ho. Eliške Černákovej, inšpektorke, ktorej trpezlivosť, láskavý prístup k ľuďom prelomili počiatočnú nedôveru majiteľky. No a nakoniec vedúcej fiľakovského útulku Beatke Jagošovej, ktorá už roky zachraňuje zvieratá a obetavo sa o ne stará.
O výsledkoch liečby Lorenky vás budeme informovať.

14889818_1291048900946629_4755799426172723073_o 14889945_1291052940946225_3363202994954930412_o

Naša inšpektorka Peťa rieši prípad zanedbaných rómskych psov v Detve.

Mestská polícia z Detvy, zvlášť mestský policajt pán Hemlik by mali byť príkladom pre policajtov z iných miest. Denne riešia problémy týkajúce sa zvierat, nemajú problém proti týrateľom zvlášť z radov rómskej komunity aj tvrdo zakročiť. Tak tomu bolo aj v tomto prípade- rómsky spoluobčan plánoval utopiť šteniatka.
Šteniatka a ich matka sú momentálne mimo ohrozenia života, hľadáme im nové domov.
Ak vám padli do oka, volajte na 0948 666 736.

nu-nu-nu

Sučka Linda v obci Slivník trpela priviazaná o strom , bez búdy

Ďakujeme všímavému oznamovateľovi, razantnému starostovi obce Slivník v okrese Trebišov a našej inšpektorke Zlatici. Rómski spoluobčania mali sučku nemeckého ovčiaka uviazanú o strom , sučka bola na krátkej reťazi, bez prístrešku…Ochotne sa jej však dnes vzdali a starosta obce sľúbil, že dozrie, aby už ďalšieho psa nemali.
Sučka sa nachádza v útulku Veľké Kapušany, ďakujeme vedúcej Bc. Janke Bikkyovej za pomoc .