Zachránené zvieratá

V tejto sekcií nájdete zverejnené fotky a krátky popis zachránených zvierat. Nenájdete tu však zatiaľ všetky zachránené zvieratá, ale stránku budeme priebežne aktualizovať

Alan má v dočaske 24 hodinovú opateru

Áno, nezveličujeme, pani Drahomíra z Košíc sa mu maximálne venuje. Celý jej svet sa momentálne točí okolo Alana , spí v spálni spolu s ňou. Alanovi neskutočne chutí jesť. Je milý, poslušný , začal už aj vrtieť chvostíkom. Dokáže že sa už na človeka aj priamo pozrieť , ešte pred pár dňami držal len hlavu dole a skôr od ľudí bočil. Teraz sa už aj usmieva.
Alan sa bude dlhodobo liečiť, potrebuje kvalitné granulky. Z veteriny nám už prišla faktúra , potrebujeme vyplatiť 87 eur .Prosíme vás o finančnú podporu , peniaze na liečbu Alana môžete poslať na transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224 (poznámka Alan ) . Český účet :2701036224/2010. Taktiež by sme potrebovali pre Alana objednať veľké balenie granuliek PROPLAN SMALL&MINI PUPPY (OptiDerma)- Purina (na obrázku ), ktoré nám odporúčal veterinár. V prípade, že niekto z vás bude chcieť Alanovi tieto granule objednať, napíšte nám do správy, poskytneme súkromnú adresu našej inšpektorky, ktorá granulky do dočasky dopraví.
Ďakujeme za Alana!

Povodny pribeh:

Toto asi 5 mesačné šteniatko sa nachádza v jednej z najhorších osád na východnom Slovensku , kde sa konzumuje psie mäso. Je vychudnuté, hoci to možno na fotkách dobre nevidno,no čo vidno, sú kožné problémy… Toto chúďa je potrebné čím skôr začať liečiť. Šteniatko prevezieme z osady, no súrne potrebujeme dočasnú opateru !

Alan1 Alan2

ATHOS JE ZACHRÁNENÝ!!!
Občas si ponadávame, aký je ten svet okolo zlý, ale v skutočnosti- koľko dobrých ľudí sa okolo nás pohybuje, len
sa treba viac zamerať na pozitíva! Príbeh Athosa je toho príkladom …Vďaka veľkému záujmu z vašej strany, zdieľaniu, sa v priebehu pár dní podarilo nájsť mu nový domov . Z Hrabušíc (okres SNV) ho dnes bola vyzdvihnúť pani Zuzka Klučiarová , ktorá po neho išla náročky z Banskej Bystrice a nová rodina zo Šurian takisto vycestovala , aby sa na polceste stretli . Na fotkách Athos v Banskej Bystrici čaká na svojich nových pánov.
Majiteľov dnes takisto navštívila naša inšpektorka Tonka, vyhovárali sa, že pes patrí ich synovi, odrazu sa im zdal byť vzácny a ani ho sprvu nechceli dať: Ale napokon si to rozmysleli a všetko dobre dopadlo.🙂

Pôvodný príbeh- namiesto poriadneho jedla občas dostal feferóny

Athos žiil u majiteľov (cca 80 ročných manželov) na dedine v okrese Spišská Nová Ves. Bol neustále na reťazi , lebo im vraj uteká , majitelia ani nevedia, koľko má rokov. Takisto keď sa naša inšpektorka opýtala na meno psíka, nastalo dlhé ticho a potom starý pán neisto povedal, že Ondrej. Tonka píše: ” Na búde je ale napísané ATHOS, tak si môžete vybrať. Psíka vraj našiel na futbalovom ihrisku ako šteniatko. Povedal, že Rómovia sa na neho stále pýtajú, majú o neho záujem … Zatiaľ mal psík šťastie, ale ako dlho ešte? Sú ochotní sa ho vzdať… Psík má veľmi zničené-zbrúsené spodné zúbky. Všetky zúbky sú až hnedé od zubného kameňa. Žiadna voda, len jedna špinavá miska a v nej stopky od feferónov :-( Pán majiteľ mi povedal, že mu ich ráno dal, nech si pochutná. Jediná pomoc pre tohto psíka je zobrať ho odtiaľto a nájsť mu nový domov Vraj už nechcú žiadneho psa, tak dúfajme že svoje slovo aj dodržia.”

Athosathos2

BART KRIZENEC CAVALIERA

Láskavý, jemný, citlivý, milujúci, prispôsobivý – takúto charakteristiku si môžete prečítať o plemene cavalier na internete. O Bartovi, hoci je to kríženec cavaliera , to platí doslovne. Preto nás teší, že mu aspoň záver života môžeme spríjemniť. Bart sa túlal v Poprade (je možné, že sa ho ktosi zbavil ), a tak ho mestskí policajti doniesli do útulku. V koterci hrozne plakal a predpokladáme , že tuhá popradská zima by sa mu bola stala osudnou. Preto sme včera tohto staručkého psíka previezli do našej záchrannej stanice , užíva si teplučko v byte , užíva si peliešok. Potreboval len ľudskú blízkosť, aby sa upokojil a prestal plakať. Dnes bol Bart vyšetrený u veterinára, čakáme na výsledky krvných testov. Bart bude mať zrejme problémy s chrbticou , čudne chodí , má nekoordinované pohyby. V našej záchrannej stanici ostane dovtedy, kým sa pre neho nenájde trvalý domov alebo dočasná opatera, z ktorej pôjde rovno do nového domova. Barta môžete podporiť poslaním peňazí na náš transparentný účet SK 63 8330 0000 0027 0103 6224 . Ďakujeme, že nám pomáhate zachraňovať trpiace zvieratá!

Bart

Už je zachránený a má majiteľku!

Psík z obce Jakubany v okrese Stará Ľubovňa, o ktorom sme pred časom písali, už má odvčera nový domov. Psíka lakomému a obmedzenému majiteľovi niekto daroval , no ten ho len priviazal na reťaz k búde, kŕmil ho, no vôbec sa mu nevenoval a za celý rok, čo bol psík u neho, mu ani nedal meno. Psík sa od strachu pri pohybe ruky pocikával . Veľká vďaka patrí predovšetkým oznamovateľke, bez jej snahy psíkovi pomôcť by sme o ňom ani nevedeli. Po uverejnení príbehu na našej stránke sa ozvala pani Ovčiariková z Valaskej, že má o psíka záujem. Naša inšpektorka bola preveriť podmienky a keďže sme boli spokojní, psík bol včera prevezený do Valaskej. Ďakujeme aj pánovi, ktorý bol ochotný aj v nočných hodinách ho previesť(majiteľ neprispel ani centom ) Pani Ovčiariková má ešte kastrovanú čivavku, psík z nášho príbehu bude vo vnútri spolu s ňou. Vyzerá, že si budú rozumieť , nový obyvateľ domu si dnes už aj bránil svoje územie hlasným štekotom pred dverami .

Psik jakubovany

ČERT A ALÍK

Ešte pár fotiek od nášho prepravcu -zachránené psíky, dnes prevezené do útulku vo Fiľakove – psík, ktorého volali Čert – mal byť otrávený, pochádza z Málinca, vďaka oznamovateľke , starostovi obce a našim inšpektorom sa ho podarilo zachrániť. Druhý psík, sedemročný Alik, z obce Vydraň , žil po smrti majiteľa zavretý celé dni vo voliére, ľuďom, ktorí ho chodili kŕmiť, ho bolo ľúto dať utratiť. Veľká vďaka predovšetkým oznamovateľke, ktorá prispela na prevoz , pomohla tiež RVPS v Humennom .

Alik Cert

HĽADÁME DOMOV, HROZÍ UTRATENIE!!!

Na našej stránke málokedy čítate , že nejakému zvieratku hrozí utratenie , citovo nevydierame, nezveličujeme. Teraz však sa utratenie naozaj môže stať faktom. Takže: rotvajler na fotkách bol vyhodený v nemenovanej obci , starosta ho plánoval dať utratiť , vybavili sme si to s ním komunikáciou cez RVPS. . Následne ho odovzdal veterinárovi, vypátrali sme , ktorému a ten nám poskytol informáciu, kde sa pes nachádza. Je u pána, ktorý ho dočasne prichýlil. Spáva v maringotke, je na voľno ,k stĺpu bol priviazaný len za účelom fotenia. Má prístup k vode, je primerane kŕmený. Ale človek, čo sa ho ujal, ho tam môže mať nanajvýš do polovice októbra. Keďže ho na našej stránke propagujeme , ak sa mu nenájde nový domov do istej doby, stáva sa nechceným a môže byť legálne utratený.
Neuvádzame, kde sa nachádza z viacerých dôvodov a aj preto, že si prípadného nového majiteľa potrebujeme dobre preveriť cez našu linku. Rotvajler nie je typ psa vhodný pre každého. Tento z nášho príbehu je mierumilovný , nevyzerá byť problémový, tak veríme, že keď už dostal jednu šancu, dostane aj ďalšiu.

Psíka sa dočasne ujalo OZ Záchranný koráb.

Rotwailer

 

HĽADÁME DOMOV PRE DINA !!! PROSÍME O ZDIEĽANIE!

Dina sa vzdal majiteľ, pretože bol v hmotnej núdzi. Dino trávil u majiteľa celé dni na reťazi a pozrite sa, ako pookrial u našej inšpektorky Lucie. Priatelia, VEĽMI prosíme za Dina. Je to priateľský pes , nekonfliktný.Umiestnenie Dina do novej rodiny je pre nás veľmi, veľmi dôležité. Uvoľní sa nám koterec, do ktorého môžeme umiestniť psíky ktoré potrebujú urgentnú pomoc. Prosíme, zdieľajte ! Ak by hneď domov nenašiel, vedel by niekto pomôcť aspoň s dočaskou na pár dní? Lucia odchádza od 19.-23. 9. s celou rodinou preč, o Dina sa nebude mať kto starať . Okolie Martina, prosíme!!!

Dino

Ďalší zachránený kríženec yorkshira – tento žil dokonca na reťazi !

Včera naša inšpektorka Marcelka navštívila rodinu na východom Slovensku, ktorá patrí k tým vyslovene nezodpovedným. Tohto malého psíka držali uviazaného na krátkej reťazi, psík sa na reťazi zamotával . Do bytu ho nezobrali, lebo sa im narodilo bábätko . Chceli sa ho zbaviť ponúkali ho aj cez inzerát. Napriek tomu si títo nezodpovední ľudia pred pár dňami zaobstarali nové šteniatko a majú aj malú sučku, oba psíky žijú v otrasných podmienkach, ale vzdať sa ich nechcú. Práve preto, že prípad ideme ešte riešiť cez starostu a aj RVPS, nepíšeme zatiaľ názov obce. Aspoň tento prvý psík je už v bezpečí , prevzal ho útulok vo Veľkých Kapušanoch, je v domácej opatere a určite mu nájdu dobrý domov. Ďakujeme OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku, Marcelke a oznamovateľke.

Yorcik

Buldočka preberá pod svoje ochranné krídla po dohode s nami OZ FRBUL, toto OZ mu bude aj hľadať nový domov.

Buldoček s motúzom okolo krku. Naša inšpektorka našla buldočka pri nemenovanej rómskej kolónii , behal po ceste, motúz okolo krku. Buldoček nemá čip , vyzerá byť v poriadku, až na očká, ktoré mu bude potrebné preliečiť.

Buldocek

Sučka a 10 šteniatok dnes boli prevezené do dočasnej opatery , ktorú zabezpečil útulok Veľké Kapušany.

Jeden z tých útulkov, na ktoré sa môžete spoľahnúť , keď tie z najbližšieho okolia, čo by mali pomáhať, zlyhávajú. Ďakujeme aj pani oznamovateľke , ktorá našla odvahu napriek tomu, že riskovala problémy so starostkou a ostatnými obyvateľmi obce. Sučka prežila aj vďaka nej , keby sa u nej mala zle, nehľadala by pomoc práve tam.

Túlavú sučku v obci Richvald (okres Bardejov ) už pár mesiacov videli ľudia behať po dedine, údajne ju nahlasovali starostke , no tá vec neriešila. Oznamovateľka nám píše: “V piatok som zistila, že si pod našim kotercom vyhrabala dieru a okotila
sa. Pozerala som, že je tam cca 8 šteniatok.
Neviem, čo teraz s tým. Je mi toho psíka a šteniatok strašne ľúto. Je vychudnutý, hladný a šteniatka budú určite tiež.
Ja si ich nemôžem nechať. Mám už dvoch psíkov.
Obrátila som sa s tým aj na starostku obce, ale odbila ma s tým, že niekde volala, ale útulky sú plné, a vôbec to nerieši. Oslovila som aj známych, ale všetci naokolo už psíkov majú. ”
Celá situácia je dôsledkom toho , že ľudia strkajú pred problémom hlavu do piesku a keď narastie do veľkých rozmerov, potom je už pomôcť ťažšie. Starostku budeme kontaktovať a zistíme, či urobila všetky kroky , aby tomuto stavu predišla.
Teraz treba pomôcť mame a šteniatkam, hrozí im uhynutie. My môžeme momentálne len zdieľať a zabezpečiť prevoz , nič viac.

fenka steniatka

 

Prípad z obce Bretka sme doviedli do šťastného konca. Nie úplne ideálneho, ale je to už oveľa lepšie.

Sučka je uviazaná na pohyblivom lanku, majitelia sľúbili, že bude behať aj na voľno. Už sa nemusia báť, že im donesie nežiaduce potomstvo , dnes bola kastrovaná u MVDr. Herenyiho. Za prevoz ďakujeme inšpektorovi Jankovi , za preplatenie kastrácie Československému kastračnému programu.

Fenocka lanko

Ronyho ponúkame na adopciu

Nie, nezľaknite sa , toto strapaté čudo bude vyzerať onedlho inak. Naša inšpektorka Janka ho dnes od majiteľov previezla ku sebe do dočasnej opatery. Ešte ho nestihla dať do poriadku. Rony sa túlal po dedine Sečovská Polianka a prichýlila ho rómska rodina. Žil uviazaný pri bytovke. Majitelia si uvedomili, že mu nevedia zabezpečiť lepšie podmienky , dobrovoľne sa ho vzdali.

Rony2

Zachránená borderkolia

Z družstva v Malachove sme tento rok zobrali čuvača Lea , ktorý sa nevedel už ani postaviť na nohy, to všetko bolo spôsobené tým, že bol neustále uviazaný na reťazi a nemal možnosť pohybu. Leo sa momentálne lieči v útulku , a už sa mu aj rysuje nový domov. Majiteľ Lea mal aj fenku- borderkoliu , ponúkli sme mu kastráciu, nechcel, radšej sa jej dobrovoľne vzdal. Na družstve ostali už len dve šteniatka, údajne psíky, pre istotu sme mu tam poslali kontrolu z RVPS. Borderkoliu sme previezli do našej záchrannej stanice (za prevoz ďakujeme inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi ) , kde čaká na svojho nového majiteľa.

bordercolia

Týraný Punťo mal vrastenú reťaz do krku

Punťa nám nahlásili ľudia z obce Bystričany . Žil na reťazi v rómskej rodine , susedia ho nevideli, len počuli, ako zúfalo plače..bodaj by nie, pozrite sa na fotky a pochopíte . Punťa na náš podnet predvčerom odobrala RVPS , no počas manipulácie s obojkom, pretože mal bolesti, sa vyšmykol a ušiel. Včera ho vo večerných hodinách hľadala naša inšpektorka Janka Hricová s priateľom v dedine . Punťo asi cítil, že to s ním môže dopadnúť veľmi zle , pretože sa v poslednej chvíli pred ich odchodom zjavil. Teraz už je v bezpečí v našej záchrannej stanici , berie antibiotiká.Ďakujeme všetkým, čo prispeli k jeho záchrane- oznamovateľke, MVDr. Laukovej z RVPS v Prievidzi, za včerajšiu akciu a dnešný prevoz Janke Hricovej a jej priateľovi a za ochotu psíka v nočných hodinách prijať a ošetriť MVDr. Jurajovi Nemčekovi zo Zvolena.Budeme trvať na zákaze ďalšieho chovu pre túto rodinu
Ak chcete vyjadriť svoju účasť , môžete to urobiť tak, že prispejete na náš transparentný účet a pomôžete tak zaplatiť faktúru za ošetrenie Punťa.
Číslo účtu : SK63 8330 0000 0027 0103 6224
pre občanov platiacich v českých korunách: 2701036224/2010
do poznámky napíšte Punťo.
Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

Punto

Hľadáme nový domov pre Ronyho

Rony, odobratý zo zlých podmienok z obce Sečovská Polianka, si užíva život bez reťaze u našej inšpektorky Janky. Už je odčervený, ostrihaný, čaká ho čipovanie a očkovanie a bude pripravený ísť do nového domova. Ak vás Rony upútal, napíšte alebo zavolajte na číslo 0907 332 835 .

Rony

Moňa zachránená z reťaze

Štekala, tak ju majiteľka priviazala na reťaz. Celé dni pozerala uviazaná na dvor, po ktorom si ostatné dva psy veselo behali a mali prístup aj do vnútra. Ďakujeme oznamovateľke, že nás na Moňu z obce Rakovce nad Ondavou upozornila. Moňu bola vyzdvihnúť naša inšpektorka Zlatica, prijal ju útulok Veľké Kapušany a už sa jej aj rysuje pekný domov bez reťaze.

Mona

Denis žil medzi potkanmi

Denis žil, vlastne prežíval so svojimi majiteľmi vo Valalikoch v hrozných podmienkach. Zo stravy, ktorú občas dostával, zvracal a hnačkoval, veterinárne ošetrený nikdy nebol, srsť špinavá, plná parazitov, neustále sa škriabal. Spával v altánku medzi potkanmi , občas sa stalo, že sa omotal o drôt. Bál sa dotykov, zrejme občas dostal aj výprask. Momentálne sa dáva do poriadku v našej záchrannej stanici , inšpektor Janko si ho zobral do bytu, maximálne sa mu venuje. Psík sa učí chodiť na vodítku , učí sa dôverovať ľuďom, učí sa kontaktu s inými psami. Už sa dá aj pohladkať, no stále ešte nemá hygienické návyky, Jankova ocikaná posteľ o tom vie svoje. Ďakujeme oznamovateľom, inšpektorke Marcelke , ktorá komunikovala s majiteľmi , Monike a Jankovi za prevoz a Jankovi predovšetkým za to, ako sa o Denisa stará !!!

DENIS1DENIS2 DENIS3 DENIS4

Zachránená Zorka

Zorka má 4 roky a žila u majiteľov, pre ktorých majú najväčšiu cenu peniaze …a kostol, kam sa chodia v nedeľu modliť. Keď sme ju našli, jej oči doslova prosili o pomoc. Odchovala dva vrhy šteniatok, ktoré majiteľ popredal. Teraz vážne ochorel , Zorka sa stala nechcenou. Dnes sme ju previezli do bezpečia. Ďakujeme oznamovateľke , našej inšpektorke Mirke a Jankovi za prevoz. Zorku prijal náš partnerský útulok vo Fiľakove , takže o jej budúcnosť nemáme obavu. Viac o tomto smutnom príbehu napíšeme v ďalšom príspevku, pretože Zorka je len jedným zo zachránených zvierat, tým ďalším takisto treba pomôcť a aziatke Elze dokonca ide o život…

ZORKA1 ZORKA2

 

Hľadáme ten najlepší domov pre Sunny

Jej príbeh vzbudil veľkú pozornosť . Naša inšpektorka Tonka, ktorá ju zachránila a stará sa o ňu, píše:
Sunny je aj napriek tomu čo si prežila, veľmi hravá, priateľská a nekonfliktná. Znesie sa s inými psíkmi a má rada aj deti. Mačičky si zatiaľ nevšíma. Sunny je tiež veľmi rozumná, zvedavá a nič neničí. Je to také veľké mojkadlo, proste dokonalý psík 🙂 Momentálne papá 4-5 krát denne varenú stravu a pomaličky priberá.Máme za sebou už dve kratšie vychádzky a s chôdzou na vôdzke nemá žiadny problém. Prajem jej, aby si našla ten najlepší domov na svete, lebo si to zaslúži.
Z najnovšieho mailu vyberáme:
Takže pribrala už 5kg. Je vykúpaná-vyvoňaná, vyčesaná, proste fešanda. Momentálne sa zabývala v Emkinom záhradnom domčeku, lebo vo vnútri je jej teplo. Každý deň ju venčím a pomaly učím trocha poslušnosti. Začína sa hrať s loptou alebo sa naťahujeme o uterák… Stále ju kŕmim 4 krát denne ale už trocha zmenším dávky, aby nebola o 2 týždne ako vagón

Pôvodný príbeh nájdete nižšie.

SUNNY3 SUNNY4

Aj táto fenka čakala na svoj koniec…za svoj život vďačí našej inšpektorke Tonke

Fenka – kríženec československého ovčiaka asi 2-3 ročná sa nachádzala v rómskej kolónii Levočské Lúky neďaleko Levoče a čakala na svoj koniec. Prípad preverila naša inšpektorka Tonka , ktorá píše: ” Bola priviazaná tzv. gurtňou pár metrov za domom o roxor zapichnutý v zemi a sedela. Bolo mi divné, že na pískanie sa iba obzrela a vôbec sa nepohla. Fenka bola bez prístrešku, bez vody a jedla a vonku bolo okolo 30 C. Ktovie ako dlho tam takto trpela a čakala na záchranu. Na polícii mi vyšli v ústrety a poslali so mnou hliadku. Pohrozila som majiteľom trestným oznámením , napokon sa fenky rozhodli vzdať sa dobrovoľne. Tá sa chudera metala na asi metrovej gurtni, ktorú mala na slučku okolo krku úplne natesno. Ďalej ju mala 3 krát obtočenú okolo ľavej zadnej labky, takže vždy ako sa pohla, si slučku okolo krku uťahovala. Zvyšok gurtne bol namotaný na betónovej rúre ktorá bola okolo roxora. Vtedy som pochopila, prečo sa vtedy nepohla, keď som pískala – nemohla, lebo vedela že každým pohybom sa to len zhorší. Kričala som po Rómoch, aby mi okamžite doniesli nôž a po niekoľko minútovom trápení, sa mi gurtňu podarilo prerezať a slučku som fenke stiahla z krku. Tá sa okamžite vrhla do trávy kde zbadala starý prázdny hrniec v nádeji že je v ňom jedlo, alebo aspoň voda. Bolo mi do plaču.”
Na majiteľov naša inšpektorka podala trestné oznámenie. Fenka sa momentálne zotavuje u nej doma. Dostala meno Sunny, pretože je to také slniečko a aj napriek tomu, čo prežila , je to veľká bojovníčka a teší sa zo života. Sunny je ťažko podvýživená a trpí svalovou atrofiou. U Tonky sa iste dá po čase do poriadku .
Na jej liečbu môžete prispieť na náš transparentný účet SK63 8330 0000 0027 0103 6224 .

SUNNY2 SUNNY1

Kubko. Asi 3-4 ročný pes , pokojnej povahy , no dokáže byť aj hravý, keď chce.:)

Teraz sa už má dobre, no predtým to tak nebolo. Kým sme ho previezli do našej záchrannej stanice , vytrpel si svoje. Žil v rómskej osade , kde mu ostatné psy ubližovali , skoro ho dohrýzli na smrť. Momentálne sa u nás dáva do poriadku a čaká na nového majiteľa. Ak by niekto z vás mal o Kubka záujem, napíšte nám do správy alebo zavolajte na 0907 332 835.

pesik hnedy

Na slovenských družstvách to so psami nevyzerá najlepšie.🙁

Leo mal šťastie. Žil ako strážny pes neustále na reťazi , bez možnosti výbehu na družstve pri Banskej Bystrici. Na jeho zdravotnom stave sa to podpísalo tak, že momentálne berie vitamíny, lieky , má problémy so zadnými končatinami. Majiteľ sa ho napokon rád vzdal… Na družstve ostala ešte suka a šteňa- psík. Oceňujeme aspoň, že Leov bývalý majiteľ súhlasil s kastráciou suky . Aspoň tak sa vyjadril. Uvidíme…Okrem oznamovateľky ďakujeme predovšetkým inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi a takisto OZ šťastné labky Fiľakovo, Beatke Jagošovej, že sa Lea ujala . Napriek mohutnému výzoru je to veľmi milý a poslušný pes. Veríme, že sa na neho usmeje šťastie v podobe dobrého nového domova.

labrador

Kocúrik Ranko je už zachránený :)

Kocúrika Ranka sa nášmu inšpektorovi podarilo napokon v Turanoch nájsť a Ranko bol včera prevezený do dočasnej opatery k našim priateľom z OZ pradúce klbko. Bol ošetrený, berie antibiotiká. Keď sa dá do poriadku , budeme mu hľadať nový domov.

kocicka

Včera do polnoci naši obetaví inšpektori Adriana a Rišo zachraňovali týrané zvieratá. Zachránili ich spolu desať.

O fenke, ktorú sa im podarilo odchytiť pri čerpacej stanici, ešte budeme písať. Teraz uverejňujeme fotky kríženky staforda , ktorá celý život prežila na reťazi v osade, kde sa konzumujú psy. Fenka so 7 šteniatkami je už v bezpečí v dočaske. V bezpečí je aj malé mačiatko , ktoré prežilo ako posledné z vrhu , jeho matka je mŕtva. Ďakujeme všetkým, čo pomohli!

steniatka zuate

Toto šteniatko malo byť včera utopené…

Vo Veľkej Ide žije komunita agresívnych Rómov a rodina Kmeťovcov má tú smolu, že ich obydlie sa nachádza práve v časti, kde títo neprispôsobiví občania občas vystrájajú. .. Je to však zároveň šťastie pre zvieratá, pretože Kmeťovci ich už pár zachránili. Toto šteniatko včera večer partia výrastkov plánovala zrejme utopiť. Kmeťovci volali políciu, policajti z Veľkej Idy prišli, otočili sa ….vraj s tým nemôžu nič robiť . O postupe polície sa ešte budeme informovať na vyšších miestach. V každom prípade šteniatko je zachránené a prevezme ho útulok UVP v Košiciach, ktorému týmto takisto ďakujeme.

steniatko

Za záchranu tejto fenky, ktorá sa túlala po Jelšave , ďakujeme pani Flanderovej.

Pani Flanderová ju odchytila, postarala sa o ňu. Fenke budeme hľadať nový domov.

white jorcik

Zachránená Sofi .🙂
Sofi…také meno jej dali naši inšpektori Adriana a Rišo, ktorí ju včera zachránili. Rišo píše: ” Na cerpacej stanici Slovnaft v Hanusovciach nad Toplou pred dvoma tyzdnami sa zacali tulat traja psikovia, jedneho zial zrazilo auto, a dvaja boli velmi plachí. Nikto ich nemohol odchytit, riešila to aj polícia, riesil to primator, prednosta, odchytova sluzba a nikto ich nemohol odchytit. Po dvoch tyzdnoch tam zostal uz len jeden psik, ktoreho krmili pracovnici cerpacej stanice a okolití ludia. Tym ze ju krmili, zacala viac doverovat ludom a chodit za nimi. Nikto si ju vsak nezobral, nikto sa jej neujal. Na internete mala 43 000 videni, 525 zdielani a ani jednu ponuku. S Adrianou som sa vracal o 23:15 z Michaloviec a cestou sme sa zastavili na Slovnaftke v HnT. Psik lezal na trase nedaleko dveri pri svojej miske s granulami a vodou, dvihol hlavu a videl ze sme za rohom zastavili. Ihned prišiel a v spätnom zrkadle bolo vidno ako vrti chvostikom. Ked sme vysli z auta, radostne nas privital, skakal na mna vrtel chvostikom a knucal. Hned zacal onuchovat auto a chcel ist do kufra. Samozrejme ze sme ani minutu nezavahali, vytiahli prepravku a nalozili ho, aby bol mimo nebezpecenstva. Klobuk dole pred pani z Kapusian pri Presove ktora nam o 00:00 pomohla a fenku zobrala do koterca na dvor. Cely cas sa nechala fenka hladkat a vrtela chvostom. ”

dogs1 dogs2

Mačiatka majú nový domov

Vďaka našej inšpektorke Monike majú tieto dva drobčeky z chatovej oblasti, kde ich našla opustené, perfektný domov. Jeden kocúrik bude bývať v byte a druhy ma k dispozícii veľkú záhradu a psieho kamaráta.

kocky2

V oblasti Podsúľovej pri Hnilci ležal dnes priamo na ceste pes.

Odovzdaný , asi už nečakal nič dobré. Vypadaná srsť, plno parazitov ,lačno sa vrhol na kus chleba, ktorý mu tam hodila pani, čo má v blízkosti chatu a pomáha zvieratkám. Bola ochotná ho zobrať do auta a odviesť do našej záchrannej stanice .Držte psíkovi palce, aby sa dal dokopy , vyliečil sa a čím skôr si našiel dobrého majiteľa.

cierny pesik

 

Päť dní čakali tieto(pravdepodobne vyhodené) psíky na zákrute pri vchode do dediny Nová Kelča.

Ľahko sa mohli stať obeťou dopravnej nehody , no dnes sa na nich usmialo šťastie . Zdieľanie na FB si všimla naša inšpektorka Adriana, a tak sme začali organizovať odchyt. Okrem Adriany a oznamovateľky, ktorá ich chodila kŕmiť , ďakujeme inšpektorke Janke, ktorá s priateľom išla dnes psíky odchytiť a inšpektorke Veronike , ktorá ich berie do dočasnej opatery do nášho záchytného koterca v Humennom. Nevieme, či starostka obce o psíkoch vedela, či má s niekým uzavretú zmluvu o odchyte, ako rieši problémy s túlavými resp. vyhodenými psami, ktorých býva vraj v obci dosť. V každom prípade ju zajtra oslovíme. Tešíme sa z ďalších dvoch zachránených psíkov (ide o matku a syna) , ktoré dnes budú už spať v pokoji a bezpečí.

yorky yorky2yorky3

Ajde už nič nehrozí

Minulý týždeň sme sa zľakli, keď nám pán z Moštenice volal, že to s ňou vyzerá byť vážne, ale našťastie , bol to planý poplach. V každom prípade ďakujeme dievčatám z OZ Tuláčik Brezno za pomoc a inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi za prevoz . Na fotkách je Ajda už na ceste do útulku . Teraz už len držať palce, aby si čím skôr našla dobrý nový domov.

Pôvodný príbeh :

Volám sa Ajda , mám 8 rokov. Viem, trocha ste sa asi zľakli , ale nebojte sa, nie som ani agresívna a snáď ešte ani nepatrím do starého železa. Ak mi dáte šancu, dokážem vám to. Celý život som prežila u svojho majiteľa na reťazi na dedine v okrese Banská Bystrica. Majiteľ nie je zlý človek, len si niekedy rád vypije, a tak ho finančné problémy doviedli k tomu, že dom predal , musí sa onedlho vysťahovať. Pôjde asi bývať do bytu…Čo bude teraz so mnou? Pomôže mi niekto z vás?

aida aida1

Elza ležala bezvládne za dedinou na východnom Slovensku. Dnes po náročnej operácii našla svoj domov. 

Pol roka bola po náročnej operácii v dočasnej opatere u našej inšpektorky Veroniky v Humennom . Preto lúčenie s ňou nebolo vôbec jednoduché. Odvčera má už ale konečne aj Elza nový domov, a nie hocijaký! Veríme, že pani Lucia z Bratislavy nikdy neoľutuje, že sa rozhodla práve pre ňu. Uverejňujeme fotky z nového domova a ďakujeme všetkým , čo pomohli- Veronike, pani Lucii , OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku , klinike Animal v Michalovciach, zvlášť MVDr. Mariánovi Vargovi, MVDr. Lenke Lisej , a aj vám všetkým, čo ste prispeli na jej operáciu.

Tu je pôvodný príbeh:

Elza, asi 4 ročná nemecká ovčiačka, ležala bezvládne za dedinou na východnom Slovensku. Urgentne bola prevezená na kliniku Animal v Michalovciach. Elza mala zlomenú panvu, silný zápal maternice , krvácanie do močového mechúra a do brušnej dutiny. Tento stav si vyžadoval rýchly zásah , Elza bola operovaná dvakrát , najprv sa riešila pyometra , Elza sa stabilizovala a včera bola operovaná druhýkrát , robila sa osteosyntéza -spevnenie kostí pomocou skrutky .Chceme sa touto cestou veľmi pekne poďakovať MVDr. Vargovi a celému tímu na klinike. Elzu po zotavení budúci týždeň prevezieme do nášho Centra týraných zvierat , kde sa o ňu bude starať naša spolupracovníčka. Nemáme však dostatok finančných prostriedkov na zaplatenie operácií a hospitalizácie . Zatiaľ to vyzerá na sumu cca 700 eur (prvá operácia 220, druhá 350, za každý deň hospitalizácie 20 eur, v čom sú zarátané aj lieky , strava.
Ďakujeme za Elzu!

elza1elza

Zachránené mačičky zo Skleného

Nedávno sme uverejnili príspevok týkajúci sa týrania mačiek v obci Sklené. Včera sa nám podarilo zachrániť posledné jedince. Mačku s kocúrikom previezla naša inšpektorka nedávno do dočasnej opatery v Prešove , kde sa dávajú pomaly do poriadku. Včera nám rodina zo Skleného ochotne odovzdala poslednú mačičku s mačiatkom . Čo sa týka trestného oznámenia, ktoré sme podali , zatiaľ ešte nemáme potrebné informácie , ako v tejto veci polícia postupuje. Za pomoc pri riešení prípadu ďakujeme : oznamovateľke , inšpektorkám Janke a Mariane, inšpektorovi Miškovi , Lenke Čorejovej , Ivetke Kubovičovej a MVDr. Neuwirthovi za úžasný prístup!

macky

Prípad, ktorý sa ťahal pár rokov sa včera skončil úspechom …

Majitelia majú zákaz chovu!

Keď pozriete na fotky Ajdy , určite vám nenapadne, že niečo nie je v poriadku , vyzerá dobre…Napriek tomu išlo o jeden z najkomplikovanejších prípadov, aké sme na linke riešili a ťahal sa celé roky. Začalo to tým, že sociálne slabá rodina z obce Úsvit pri Poprade( navyše alkoholici , ktorí sa živia žobraním) si zaobstarala fenku . Šteniatka fenky rozdali Rómom, ktorí si z nich pripravili jedlo. Fenku zobral napokon blízky útulok, no zaobstarali si ďalšiu ..a opäť mali šteniatka. Šteniatka opäť putovali do útulku , fenku dať nechceli a RVPS si s nimi nevedela poradiť, lebo kŕmiť ju kŕmili, tvrdili, že ju venčia (v skutočnosti bola skoro celé dni zavretá v tme v hospodárskej budove). Napokon sme ju od nich odkúpili za 20 eur s tým, že sa sväto- sväte dušovali, že už žiadneho psa mať nebudú!
Samozrejme, sľub nedodržali a po čase si zaobstarali ďalšiu obeť. Konečne to nahnevalo aj RVPS v Poprade a odvčera majú oficiálny zákaz chovu! Ajdu sme na naše náklady previezli do žilinského útulku, kde bude ponúkaná na adopciu.
Okrem žilinského útulku ešte ďakujeme ďalším útulkom, ktoré v priebehu posledných rokov od tejto rodiny brali šteniatka a dospelé psíky- , sú to :útulok Kežmarok, útulok Matejovce nad Hornádom a útulok UVP v Košiciach.
Uzavretie tohto prípadu je aj príkladom pre ostatné RVPS, že keď sa chce, ide to…

alkaci

Odrastené šteniatko nechcelo opustiť svoju mŕtvu matku

Medzi obcami Držkovce a Kameňany(okres Revúca) je smetisko, kde sa nachádzajú rozkladajúce sa mŕtve telá zvierat (nahlásime to na hygienu) . Oznamovateľ z Banskej Bystrice tam včera videl odrastené šteniatko , ako sedí pri mŕtvom psíkovi (podľa našej inšpektorky je to jeho mama) a keď ho chcel chytiť, schovávalo sa pod kríky. Pán mu dal najesť, vody, šteniatko išlo za jeho autom až do obce Držkovce , no dnu do auta ísť nechcelo. Dnes nás poprosil o pomoc , myslel si, že psík ostal v dedine. Naša inšpektorka Monika psíka však našla opäť na smetisku, kde žalostne plakal , kňučal …Psík bol odblšený , odčervený a necháva si ho náš spolupracovník natrvalo u seba. Ak by niekto náhodou spoznal mŕtveho psíka zo smetiska (mohol byť aj zastrelený) a chcel by nám poskytnúť bližšie informácie , nech napíše alebo zavolá na 0907 332 835.

Šteniatko zo smetiska,  už aj má nový domov.🙂 A nových kamarátov.

steniatko steniatko2

Belka zachránená z rómskej osady

Belku sme minulý rok zachránili z rómskej osady , bola ustráchaná , mala kožnú chorobu, preto ju Rómovia vyháňali z osady , no keďže nemala kde ísť, stále sa k nim vracala, hoci so strachom… Teraz nám jej majitelia z Košíc poslali fotky a píšu, že by ju nedali za nič na svete. Tešíme sa spolu s nimi.

belka

PROSÍME O POMOC PRE TÝRANÚ MAČIČKU !!!

Nedávno sme písali o rodine z okresu Turčianske Teplice , na ktorú sme podali trestné oznámenie v súvislosti s týraním mačiek. Dnes sme dostali tieto fotky , mačka skutočne potrebuje pomoc. Vedel by niekto po mačičku ísť a odviesť ju k veterinárovi? Adresu poskytneme v súkromnej správe. Takisto súrne hľadáme inšpektora- inšpektorku pre okres Prievidza a okolie. Ak máte záujem, volajte na tel. číslo 0907 332 835 alebo napíšte správu.

AKTUALIZÁCIA
Naša inšpektorka Janka Hricová ochotne vycestovala až z Banskej Bystrice do okresu Turčianske Teplice. Majitelia sa kocúrika a jeho matky, ktorá má takisto problém s labkou, vzdali.- Mačičky sú momentálne na ceste do Prešova, kde budú v dočasnej opatere u našej inšpektorky , kým sa dajú do poriadku. Majiteľom ostali ešte dve mačky a mačiatko a súhlasia s kastráciou, ktorú zabezpečíme neskôr.

macky

Lili a Mici

dnes odcestovali od majiteľa, ktorý sa zdôveril kamarátovi so svojím plánom, že ich chce dať zastreliť ..ďakujeme za riešenie prípadu inšpektorke Adriane a partnerskému útulku vo Fiľakove za pomoc s umiestnením.

pesicky

Zachránená Jessica

Jessica zo Žakaroviec žila pri železničnej stanici nonstop uviazaná na reťazi . Najhoršie na tom bolo, že nebola kastrovaná. Majitelia sa jej včera dobrovoľne vzdali a bola prevezená do útulku vo Veľkých Kapušanoch, ktorému ďakujeme za pomoc. Celú akciu mala na starosti naša inšpektorka Tonka, ktorá k majiteľom chodila, telefonovala s nimi, vyjednávala..a jej snaha bola korunovaná úspechom. Majitelia si nechali jedno šteniatko – psíka a my sa ešte pokúsime pomôcť aj ostatným, ktoré porozdávali …ide o šteniatka- fenky, o to viac sa musíme snažiť , aby neskončili niekde na reťazi s kopou šteniatok okolo seba.

Len nedávno sme ju prevážali do útulku od pôvodných majiteľov a už má takýto krásny domov na Liptove , spolu s kamarátom žije u skvelej rodiny. Ďakujeme za Jessicu !

Capture  jessica

Život na smetisku…

Mali sme nahlásený prípad týrania psov v Tibave . Neprispôsobivá rómska rodina tam nedávno zabila psa , nechali ho pohodeného za domom. Zaobstarali si však ďalších psov, našťastie v Tibave je veľmi ústretový starosta a ochotne spolupracuje s útulkom vo Veľkých Kapušanoch, ktorý robí odchyty. Aj my sme oslovili tento útulok -OZ pomoc psíkom na východnom Slovensku . Pracovník útulku v Tibave včera bol a okrem iných zobral aj dvoch psíkov od tejto rodiny. Tie mali šťastie , no u majiteľov zostal ešte jeden, po toho plánuje ísť pracovník útulku v piatok. Rómska story však týmto zďaleka nekončí, chce to skutočne prijatie tvrdých opatrení zo strany vládnych činiteľov, je nutné sprísniť podmienky pre majiteľov všetkých zvierat.

33116229_1887549351296578_6310931494843973632_n33181650_1887548894629957_4376823286693101568_n

Mali skončiť uviazané v lese!

Ich osud mal byť veľmi krutý. Túto sučku a psíka plánovali majitelia odniesť do hory a priviazať o strom!!! Ešteže to našej inšpektorke Lucii nahlásil mestský policajt . Majitelia dostali pokutu, hoci by si zaslúžili aj niečo iné , no žiadnych psov už mať nebudú. Lucia s manželom sa o psíkov obetavo stará , psíky sa už pomaly osmeľujú. V máji ich prevezme náš partnerský útulok vo Fiľakove.

psik a fenka

Pomohli sme dvom sociálne slabým rodinám

Každý z nás vie, že aby sa na Slovensku situácia týkajúca sa spoločenských zvierat zlepšila , sú potrebné predovšetkým kastrácie. Lenže mnohí majitelia psov a mačiek sa ku tomuto problému stavajú nezodpovedne a z konania viacerých veterinárov takisto nie sme nadšení, ba sme dokonca aj znechutení. Nehorázne sumy, ktoré si za tento zákrok zapýtajú, odradia aj tých, ktorí už o kastrácii vážne uvažujú. A pritom vieme, že kastrácia fenky sa dá v pohode urobiť za 50-60 eur , niekedy ešte aj za menšiu sumu ak ide o fenku maličkú.
Dobré skúsenosti máme v tomto smere s MVDr. Tomášom Herenyim a s MVDr. Lenkou Lisou . Minulý týždeň sme u nich dali kastrovať dve fenky . Prvý prípad bol z Drnavy, fenku sme vrátili naspäť jej majiteľke, dôchodkyni , ktorá sa o ňu pomerne dobre stará. Kastrovaná bola v Lučenci u MVDr. Herenyiho , za preplatenie kastrácie ďakujeme Československému kastračnému programu , takisto našej inšpektorke Monike a jej kolegovi za prevoz fenky na veterinu a späť. Druhý prípad sme riešili v obci Brestov , išlo o podozrenie z týrania zvierat, no nepotvrdilo sa našťastie. Fenku kastrovala MVDr. Lenka Lisá , za prevoz a riešenie prípadu ďakujeme inšpektorovi Rišovi. Obidve fenky sa majú po kastrácii dobre .

dve fenky kastracia

Stačilo málo a teraz by už tento pes z Prešova- Solivaru nežil…

Majiteľ psa nedávno umrel a jeho dcéra žije v Anglicku. Dom zostal opustený, na predaj , o psa sa nemal kto starať. Príbuzní obvolávali susedné útulky , hlavne volali do Prešova , takisto na mestskú políciu, kde im odporúčali ho dať uspať. Pritom je zdravý a má tri roky! Nám volala dcéra bývalého majiteľa dnes ráno s prosbou, pretože o 11.00 mal byť utratený. Nakoniec psíkovi pomohol útulok vo Veľkých Kapušanoch- OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku- a psík je už na ceste do útulku. Aj takéto situácie sa stávajú…
Útulok vo Veľkých Kapušanoch je občas skutočne na prasknutie, no ak iní nepomôžu, tam je stále ochota. Preto ak máte možnosť a chcete si adoptovať psa, odporúčame sa obrátiť predovšetkým na tento útulok, nie je výnimkou, že tam majú aj 200 psov . A všetky túžia po nových domovoch. Skutočne je z čoho vyberať.

Solivar

Maličká Ajka bola odobratá z rómskej osady a zachránená. 

Dnešný prvomájový deň nebol pre nášho inšpektora Riša voľný, ale pracovný. Navštívil jednu z najhorších rómskych osád na Slovensku, osadu Svinia. Do tejto osady resp. do niektorých jej častí sa boja chodiť aj policajti. Kompetentných sa pýtame, či je to normálne a či s tým mienia niečo urobiť. V osade umierajú psíky, hlavne šteniatka na psinku . Zopár z nich sa nám podarilo zachrániť . Naposledy naša inšpektorka objavila fenku so šteniatkami v rodine, od ktorej sme už nejaké psy brali. Podali sme podnet na RVPS , ktorá nám pomohla a dnes Rišo zobral ďalšiu fenku na kastráciu. Pre jej šteniatka , ktoré sme od rómskej rodiny dostať nemohli, je však už neskoro, už sú mŕtve. Náš štát v riešení otázky rómskych osád žalostne zlyháva ako koniec koncov vo viacerých otázkach.

Ajka

PSÍK JE V BEZPEČÍ. Navyše mal aj vrastenú reťaz do krku. Podávame trestné oznámenie.

Starosta z Oľky nás nemilo prekvapil…psíkovi pomôcť nechce!

V obci Oľka (okres Medzilaborce) miestnym Rómom zhorel dom. Pri zhorenisku nechali na reťazi tohto psíka a oni sa odsťahovali do bytovky. O psíka sa starajú susedia , inak by už dávno zahynul. Starostovi obce sme ponúkli pomoc- útulok vo Veľkých Kapušanoch by prišiel po psa, ale musí si cestu a odchyt vyfaktúrovať. Suma 30 eur plus 20 eur za cestu. Starostovi sme ponúkli, že cestu preplatíme my, stačí, keď zaplatí sumu 30 eur, čo je skutočne dobrá cena! . Starosta povedal, že v žiadnom prípade nezaplatí , radšej Rómov upozorní, aby sa o psa starali. Je nám smutno, že peniaze sú mu prednejšie ako život psíka. Je jasné, že rodina sa starať o psa nebude a radšej ho nejako “nechajú zmiznúť”
Aj takéto prípady riešime na našej linke. Sú starostovia , ktorí pekne spolupracujú, sú takí, čo nie. Pýtame sa, čo teraz bude so psom? Nemá zmysel to dávať na RVPS, nič sa nevyrieši, takisto my 50 eur za odchyt platiť nebudeme, pretože to by sme mohli takýmto spôsobom zachraňovať veľa psíkov a to sa jednoducho nedá. Útulok vo Veľkých Kapušanoch takisto musí nejako fungovať, majú tam bežne aj 200 psov. Ak si myslíte, že by starosta mal v tomto prípade pomôcť, môžete mu napísať alebo zavolať .

olkaolka2
Dorka statočne bojovala na klinike Animal v Michalovciach.
Jej telo bolo slabé kvôli babezióze, ktorú dostala od kliešťov, ale labku sa podarilo zachrániť! Nebude amputovaná, odobrať sa museli len 4 prsty . Krv , ktorú veľmi potrebovala, jej darovala fenka Darcy z útulku vo Veľkých Kapušanoch a za túto pomoc by si zaslúžila, aby už konečne aj ona bola adoptovaná v milujúcej rodine!
Dorka v piatok odcestovala do Fiľakova , veríme, že sa pre ňu čoskoro nájde nový domov. Touto cestou sa ešte raz chceme poďakovať pani oznamovateľke, Adriane a Rišovi za jej záchranu , klinike Animal v Michalovciach za perfektnú starostlivosť, za to, že ju vyliečili, ďakujeme fenke Darcy z útulku vo Veľkých Kapušanoch, že kolegyni darovala krv.:), Matúšovi Milovi za dočasnú opateru a v neposlednom rade všetkým vám, čo ste finančne prispeli na jej liečbu, takže môžeme vyplatiť faktúru vo výške 634,77 eur..
Na Dorku tak skoro nezabudneme , ak o nej budeme mať nejaké nové informácie, určite sa s vami o ne podelíme.
Video:

Dorka

ASTORA PREBERÁ OZ CESTA ZA DOMOVOM , PONÚKLI POMOC .
Ďakujeme za zdieľanie, Astor už bude v dobrých rukách.

Psík sa nachádza vo Svite, volá sa Astor , je to už starší pes(majitelia tvrdia, že má 15 rokov , ale nie sme si tým istí…) . Astor má veľký nádor, no majitelia nemajú peniaze na operáciu, chcú sa ho vzdať. Nemajú ani dobré podmienky na dožitie pre takéhoto psíka. Astora preberá OZ Cesta za domovom, prevoz zariadime.

psik s nadorom

 

DRŽTE DORKE PALCE, ABY ZABOJOVALA!!!

Dali sme jej meno Dorka. Dorota – Dorka je meno gréckeho pôvodu a znamená dar Boží. Nositeľky tohto mena sú vraj veľké bojovníčky. Pevne veríme, že meno jej prinesie šťastie …bude ho veľmi potrebovať. Naši inšpektori po ňu boli vlastne dvakrát až pri hraniciach s Maďarskom. Včera ju však nenašli, niekde sa ukryla a dnes sa vrátila , lebo určite svojím psím inštinktom cítila, že toto je jej posledná šanca. Ešte pár dní a bolo by o jedného psíka menej. Dorka je živým obrazom utrpenia. V tejto chvíli nevieme , ako to celé dopadne, musíme len veľmi dúfať. Dorka je v tých najlepších rukách na klinike Animal v Michalovciach. Jej telo bolo posiate kliešťami , má babeziózu(našťastie obličky ešte nie sú poškodené ), ale zajtra možno bude potrebovať krv. To, čo z nej vidíte trčať, je jej črevo , ale najhoršie je na tom labka, ktorá bude musieť byť amputovaná. Zajtra sa rozhodne , čo ďalej, zatiaľ sa potrebuje dať aspoň trocha do poriadku , dostala infúziu, antibiotiká. Má jednu veľkú výhodu- že je mladá a veľmi chce žiť.
Držte jej palce!
Veľmi vás PROSÍME, liečba Dorky a operácia bude nákladná , na účte nemáme dostatok prostriedkov , prosíme, podporte Dorku poslaním peňazí na náš transparentný účet :

SK 63 8330 0000 0027 0103 6224
český účet: 2701036224/2010
Do poznámky napíšte Dorka.
Ďakujeme všetkým, čo chcú Dorke takouto formou pomôcť, ale predovšetkým opäť tým, ktorí majú hlavnú zásluhu na tom, že už netrpí: oznamovateľke a jej manželovi, inšpektorom Adriane a Rišovi .

Dorka

Naše dnešné poďakovanie patrí jednej veľmi dobrej žene , veterinárke MVDr. Gabriele Suranovskej z Popradu.

O to viac jej ďakujeme, že pracuje na RVPS a je jednou z mála tých , ktorí vykonávajú doslova nadprácu- je ochotná aj vo svojom voľnom čase , aj počas víkendov riešiť prípady, pomáha útulkom , týraným zvieratám a jej práca v teréne je skutočne precízna. Keby na každej RVPS bol aspoň jeden taký človek ako je ona, na tieto inštitúcie by sme nemuseli mať ťažké srdce. Doktorka Suranovská počas riešenia iného prípadu našla v Novej Lesnej toto šteniatko , zobrali ho s kolegom do auta , pátrali, komu patrí , nedopátrali sa , ona mu našla dočasnú opateru u pani Hedvigy Fedákovej v Poprade, ktorej takisto ďakujeme za starostlivosť. MVDr. Suranovská platila stravu , očkovanie…, a obrátila sa na nás s prosbou o pomoc. Dnes táto krásna 4 mesačná slečna odcestovala do nového domova v zahraničí. Na Slovensku o ňu záujem nebol. Za prepravu ďakujeme našej inšpektorke Monike a Beatke Jagošovej- OZ šťastné labky FIľakovo za to, že našla šteniatku nový domov. Je smutné, že máme na Slovensku toľko nechcených zvierat , tak krásnych a že nám s ich adopciou musia pomáhať až v zahraničí.

steniatko

Dominik – zobrali sme ho nedávno z osady , kde žil v otrasných podmienkach

ako vidíte z fotky, nemal ani len kontakt s okolím , len cez úzku škáru pozeral von…a teraz je z neho jeden spokojný, vyrovnaný pes. Naša dočaskárka Anka z Popradu nám píše , že celkom pekne reaguje aj na privolanie, hneď sa naviaže na človeka a nemá problém ani s inými psami.
Je to kríženec pitbula, ak by mal niekto z vás záujem o adopciu, napíšte do správy alebo zavolajte.

Dominik

Rite sa v dočaske veľmi dobre darí

Na jej príbeh tak skoro nezabudneme, Adriana a Rišo teda určite nie. Po dramatickom odchyte sa cítila chvíľu zle, musela dostať aj infúzie, ale teraz sa má ako v bavlnke. Matúš sa o ňu dobre stará , pochopila, že na gauči sa leží celkom príjemne a že ľudia jej nechcú ublížiť. Pomaličky sa začína osmeľovať , skamarátila sa aj s Matúšovou fenkou Cherry .
Keďže Rita nie je práve najlacnejší psík , absolvovala už aj zopár vyšetrení a aj kastráciu, uverejňujeme číslo nášho transparentného účtu, na ktorý môžete poslať peniaze, budú použité na vyplatenie faktúry , ktorá sa už pre nás pripravuje na klinike Animal v Michalovciach. Ďakujeme, že nám pomáhate zachraňovať trpiace zvieratá!
SK 63 8330 0000 0027 0103 6224
pre občanov platiacich v českých korunách: 2701036224/2010

 Rita

 

Majiteľ sa našiel 🙂

Medzi Mokrou Lúkou a Revúckou Lehotou spala na poli táto fenka. Len čo sa k nej naša inšpektorka priblížila, hneď prišla k autu. Veľmi priateľská a kontaktná . Inšpektorka ju odviezla do útulku v Revúcej.

doga

Drobčekovia z osady v nových domovoch

nove domovy

 

RITA JE ZACHRÁNENÁ !!!! PRÍBEH JEJ ZÁCHRANY BOL SKUTOČNE DRAMATICKÝ

Až neuveriteľné veci dokážu urobiť ľudia, ak skutočne milujú zvieratá. Naši inšpektori Adriana a Rišo zachránili Ritu z rómskej osady , no Rite zvyknutej na slobodu, sa podarilo z nášho záchytného koterca utiecť. Po výzve , ktorú sme uverejnili na našej stránke, sa nám ozvalo viacero ľudí- Rita sa pohybovala v okolí Lubeníka, Mokrej Lúky, Jelšavy , no je to plachý pes, takže bolo jasné, že chytiť ju nebude ľahký oriešok.
Naši inšpektori sa vybrali hľadať Ritu sami , prejazdili 500 kilometrov , boli rozhodnutí, že sa domov nevrátia, kým ju nenájdu, dokonca plánovali spať v aute… Monitorovali miesta, kde ju ľudia videli , rozprávali sa so strážnikmi firiem..
Rišo nám napísal :
“V noci o 01:00 už bolo veľká hmla,vzdali sme to a tak sme sa rozhodli počkať do skorého rána kým začne svitať, aby sme mohli v pátraní pokračovať znova na tých istých miestach.O 5:30 Pri druhej nasej zastávke pri firme Slovmag sme videli opustený domček,z diaľky, ešte za hmly sme zahliadli malé stočené klbko pri opustenom domčeku ,veľmi sme sa potešili a začali sme s odchytom. ” Ritu bolo skutočne problematické odchytiť , nedala sa nalákať ani na jedlo. Naši inšpektori si jej dôveru museli získať priamo z auta , hádzali jej jedlo , použili aj uspávaciu látku, no nezaspala. Chytali ju po koľajniciach , až sa dostala k lesu pri obci Mokrá Lúka. Bolo vidno, že Rita má už terén preskúmaný … Nakoniec inšpektori poprosili o pomoc pani Kvetu z revúckeho útulku , ktorá je majiteľkou československej ovčiačky. Ide o záchranárskeho psa , ktorý je cvičený na vyhľadávanie ľudí a psov.
Rišo píše : ” Po dlhšej dobe stopovania na lúke som sa išiel pozrieť na miesto, kde sme Ritu pôvodne ráno videli . Keď som ju uvidel, nabehli mi zimomriavky po tele . Rita sa vrátila a tam zaspala tak tvrdo, že ani nezdvihla hlavu. Prišlo mi veľmi ľúto, taká samá a opustená na neznámom mieste , v strachu, bez jedla,pocitu tepla a lásky , tak zranená.Povedal som si takto žiť nemôže a bez nej neodídeme!” Pani Kveta na miesto prišla so svojou fenkou a keď sa Rita prebudila , už mala na sebe obojok.
Rišo píše: “Mal som slzy v očiach,bolo to veľmi dojímavé ,hneď som utekal po auto ,prepravku a naložili sme ju do auta.Celou cestu spala.”
Dojímavý príbeh záchrany , ktorý sa nevidí každý deň . S úctou a veľkým obdivom ešte raz ďakujeme :
– Adriane a Rišovi , dvom úžasným ľuďom , ktorí robia pre zvieratá prvé aj posledné
– pani Kvete z revúckeho útulku za ochotu a pomoc , napriek tomu, že mala choré dieťa , nezaváhala a aj sama aktívne Ritu v priebehu týždňa hľadala
– ďakujem aj dvom psíkom, ktoré pomohli svojej “kolegyni” v núdzi
– inšpektorke Marte , ktorá sa o Ritu starala
– všetkým ľuďom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na záchrane Rity – zdieľali, ozývali sa počas celého týždňa
-MVDr..Petrikovi z Prešova za vyšetrenie v ambulancii –
– Martine Tatárovej za granule a úhradu veterinárneho vyšetrenia.
A všetkých vás, ktorých Ritin príbeh zaujal a chcete pomôcť aj iným zvieratkám v núdzi , chceme veľmi pekne poprosiť, prispejte na náš transparentný účet , peniaze sa nám míňajú a ďalšie a ďalšie zvieratá čakajú na pomoc , no bez vás, našich priaznivcov a sponzorov , im pomáhať nemôžeme.
Číslo účtu: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
pre občanov platiacich v českých korunách: 2701036224/2010
ĎAKUJEME!

rita labrador

Dnes sme zachránili kríženca pitbula z osady

Prosíme o materiálnu pomoc – obojky, vodítka, košíky , inšpektori ich potrebujú pri odchytoch . Môžu byť aj použité.

Píše naša inšpektorka Adriana :” Asi dvojročný psík žil až do dnešného dňa uviazaný na metrovej reťazi v neobývanej chatrči na hline. Jediným kontaktom s okolitým svetom bola vyrazená diera v rozbitých dverách , cez ktorú nás prosebným pohľadom a štekaním prosil o vyslobodenie z každodenného pekla. Psík nemá majiteľa , ten odišiel za prácou a ponechal ho rodine. Podľa tvrdenia miestnych psík bol non-stop uviazaný na krátkej reťazí bez venčenia. Nemal ani vodu a vyzeral aj málo kŕmený. .Psík mal krvavú ranu na uchu (chýba mu časť ucha- vid foto) a tiež má odhryznutý chvost. Okolo zárubne boli stopy po krvi,ktorú bolo vidieť tiež v prázdnej miske. Stopy po krvi boli aj na zárubni dverí. na tele mal stopy po škrabancoch. Podľa osadníkov, psíkom tieto zranenia spôsobujú potkany,ktoré sú v osade.”
Ďakujeme Adriane, Rišovi a dočaskárke Anke z Popradu,u ktorej psík ostal. Chceme vás zároveň poprosiť o materiálnu pomoc – naši inšpektori z východného Slovenska potrebujú obojky , vodítka a košíky pre psov. Môžu byť samozrejme aj použité . Potrebujú ich pri odchytoch. Ak môžete nejaké podarovať , napíšte nám do správy. Ďakujeme.

pitbullik

Pozdravujú z nových domovov, ktoré im našlo OZ Šťastné labky Fiľakovo

– psík zo Sudiniec, ktorého vlastnili tamojší Rómovia a deduško z východného Slovenska , ktorého vlastnila mama primátorky. Tak vidíte, aký paradox , akých rozdielnych majiteľov mali a ako nakoniec spolu skončili v nových domovoch v zahraničí. Veľmi sa tešíme!!!!

pozdrav1 pozdrav2

Psík s rozbitou sánkou

Psík bol odchytený , operovaný u MVDr. Herenyiho v Lučenci a zároveň aj vykastrovaný. Majiteľka sľúbila nápravu, vyplatí operáciu a osobne si po psíka pôjde do Lučenca.Psík sa nachádzal v Štítniku a objavila ho naša inšpektorka Monika po ceste do práce. Dávala mu jedlo, veľmi chcel jesť, ale nedokáže to, má rozbitú papuľku, z ktorej mu tečie krv. Je plachý, uteká. Nachádzal sa v strednej časti mesta pri kostole. Náš partnerský útulok vo Fiľakove ho ešte v ten den prijal.

kolia

Zachránené šteniatka

Sú také nádherné. Nechýbalo veľa a mohli byť mŕtve . Už tento týždeň si po týchto štyroch chlapčekov prídu noví majitelia. Za to, že žijú , patrí vďaka inšpektorke Adriane a pani Lucii , ktorá sa ich ujala . Ale aj tým z vás, ktorí ste nám prispeli na prepravu šteniatok a ich matky do bezpečia.

steniatka

Dva psíky zo Sudiniec zachránené

Nedávno sme písali o starostke obce Sudince, ktorá nemá záujem riešiť problém túlavých psov v obci. Keď ich občas prichýlia rómski občania , starostka to berie tak, že sú to už ich psy a odmieta zaplatiť náklady spojené s prevozom do útulku. Podali sme podnet na RVPS vo Zvolene , ktorá starostku poučila , že je povinná sa týmto problémom zaoberať. Naša inšpektorka Janka Hricová previezla do útulku vo Fiľakove nedávno psa a sučku , pevne veríme , že to bolo naposledy , čo starostka neprispela ani centom. Vo Fiľakove sa zistilo, že sučka je kastrovaná , mala čip a zo zvolenskej karantény bola adoptovaná majiteľke, ktorej ušla. Majiteľka už o ňu záujem nemala …veríme, že náš partnerský útulok adoptuje tieto dva psy tak dobre, že už nebudú utekať . Psíkom držíme palce , aby si ich vybrali zodpovední ľudia a ďakujeme všetkým, ktorí pomohli.

2psiky

 

Psík má už vďaka OZ Šťastné labky Fiľakovo nový domov v zahraničí .

Takto vyzerá psík, ktorý patrí mame primátorky jedného mesta …neuverejňujeme, ktorého mesta z viacerých dôvodov… Pointa , prečo sme to zverejnili: čudujeme sa mnohým tzv. obyčajným ľuďom,že sa nestarajú dobre o svoje zvieratá, no pritom tí, ktorí by im mali ísť príkladom, sami porušujú zákony! Veterinárka dostala pokyn od primátorky, že ho má utratiť , ale psík, hoci je zanedbaný, v žalostnom stave , podchladený tak, že mal po sebe cencúle, začína aspoň reagovať na jedlo. ..Fotky nám poslali zdesení ľudia, ktorí si vypočuli komunikáciu , lebo sa nachádzali práve v ambulancii a chcú zostať v anonymite.

psik

K zvieratám zachráneným cez našu linku pribudli včera tieto dva psíky z obce Hajnačka.

Žili v zlých podmienkach bez veterinárneho ošetrenia a poriadnej stravy u Rómov, ktorí našťastie boli z tých chápavejších a vzdali sa ich dobrovoľne. Vraj neplánujú mať ďalšie, spoliehame sa na oznamovateľku , ktorá býva blízko nich a sľúbila, že im dohovorí. Starosta zaujal k problému vlažný postoj, pre istotu nám už neberie telefón. Za prevoz ďakujeme inšpektorke Monike a za pomoc nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove, ktorý psíkom bude hľadať nový domov.

romska dedina 2psy

Naše dnešné zachránené drobčeky

Tak sa nám to predsa podarilo, ako zázrakom. Ich majiteľ bol opitý , vyzeralo to sprvu nebezpečne , ale napokon drobce odcestovali do nového domova. Zásluhu na záchrane má hlavne inšpektorka Adriana a pani Lucia s manželom , ktorí sa o drobčekov teraz budú starať. Takisto ďakujeme aj prepravcovi Ľubošovi. A vám všetkým za zdieľanie, práve vďaka nemu sa s nami skontaktovala pani Lucia. Teraz ešte zachrániť maminu šteniatok !
Zároveň vás prosíme, prispejte na náš transparentný účet a pomôžete nám pomáhať! Potrebujeme vyplatiť prevoz a čakajú nás ďalšie.

feb3

Ak sa nebude tvrdo a dôsledne postupovať v prípade týraných psov v rómskych osadách, zo zákona , od ktorého si toľko sľubujeme, sa stane obyčajná fraška.
Rómovia totiž psy skrývajú v chatrčiach, dnu sa nachádza plno psov v otrasných podmienkach , čiže bude nevyhnutné vstupovať do obydlí a týrané zvieratá odoberať !

Dnešný deň v osade pri Prešove. Fenka kosť a koža , psík nonstop priviazaný pančuchou o posteľ si v izbe , kde je plno detí , robí aj svoju potrebu. Našu inšpektorku obkľúčilo asi 30 osadníkov , vyzeralo to tak hrozne, že prepravca, ktorý čakal vonku, rozmýšľal, že zavolá políciu. Najhoršie bolo, že deti mali prázdniny a my sme im prišli zobrať ich hračky. Vrieskali, hulákali, nadávali všetci.
Píše naša inšpektorka:
Psy z toho hluku začali byť preľaknuté, brechali, vrčali a ten na pančuche začal hrýzť a cvakať po každom zubami . Preto si mysleli predtým, že je agresívny , ktovie, čo všetko si tam chudáčik musel u nich vytrpieť! Odrazu deti chytili tie dva psíky za hlavy a začali s jedným utekať do poľa , ukryli sa s ním vo veľkom kontajnery na odpad … Druhý chlapec sa s fenkou ukryl vo vedľajšej chatrči. Chatrč obkolesili ostatní osadníci, odmietali sprvu psíky vydať ..oni sú presvedčení, že psom nič nechýba,Aj keď im umierajú pred očami….
Tak som nevedela čo robiť, ale vedela som, že bez psov nemôžem odísť, lebo som videla, že tá fenka je abnormálne vychudnutá a ten na pančuche by tam ostal do konca života.
Inšpektorka použila fintu, ktorú nebudeme prezrádzať a psíky nakoniec z osady dostala.
Fenka sa od stresu v aute povracala ale hneď sa obaja ukľudnili a celú cestu v tichosti cestovali za novým šťastím.
Ďakujeme jednej z našich najlepších inšpektoriek, prepravcovi a partnerskému útulku vo Fiľakove , ktorý psíky prijal a bude im hľadať nový domov.
Koľko ich tam ostalo v osade , na to zatiaľ ani nechceme myslieť!
Priatelia, dnešný prevoz nás bude stáť 60 eur . Mohli by sme zachraňovať aj viac zvierat , no na prevozy sú potrebné peniaze. A tých stále máme na účte minimum. Prosíme, podporte nás a pomôžte tak zvieratám.
Transparentný účet: SK 63 8330 0000 0027 0103 6224 .
Ďakujeme!

feb1 feb2

Akita zachránená z množiarne
Táto cca 4-6 ročná priateľská akita zrejme pochádzala z množiarne, našiel ju pán z Horných Semeroviec , ktorý ju odchytil a dočasne prichýlil. Uvedomoval si však, že starostlivosť o ňu by nezvládol, navyše mala aj kožné problémy, ktoré je potrebné liečiť. Naša inšpektorka Nina ponúkla pomoc a včera previezla fenku do Lučenca na kastráciu , po kastrácii ju prijme náš partnerský útulok vo Fiľakove, ktorý jej nájde dobrý domov. Všetkým, čo pomohli, ďakujeme!

Akita

Prípad z Drietomy už takmer vyriešený. Fenočku sme zachránili.
Pred pár dňami sme uverejnili fotky dvoch psíkov, ktoré žijú v Drietome na dvore uviazané na reťazi bez riadnych prístreškov , v špine. Dosiahli sme napokon, že majiteľ sa vzdal menšej fenky a čo sa týka nemeckého ovčiaka, aj tam očakávame zlepšenie podmienok v blízkej budúcnosti. Hlavne, že už fenka nebude mať mladé , ktovie čo sa stalo s tými predchádzajúcimi… Ďakujeme inšpektorke Zuzke, ktorá dnes previezla fenočku do útulku v Trenčíne, ktorému sa takisto chceme veľmi pekne poďakovať. Z Trenčína by mala onedlho poputovať do Fiľakova a odtiaľ už len do nového domova , ktorý jej OZ šťastné labky pomôže nájsť.

pesinka hneda pesinka hneda2

Zamiloval sa do nej .:)
Náš prepravca Ľuboš sa do nej zamiloval , nie možno na prvý pohľad, ale na druhý určite. Už keď ju 19. 1. naše inšpektorky brali od majiteľa, kde nemala dobré podmienky , všimli si, že je mimoriadne prítulná. A on si to všimol tiež. Prevážal ju o pár dní z Košíc do Hnúšte , išla do dočasky a neskôr jej cesta mala smerovať do útulku. Veľmi sa mu páčila, no stále váhal…a napokon o 22.00 sa rozhodol, že po ňu hneď a zaraz ide!
A teraz spolu trávia čas na cestách , Mia je totiž ideálnou spoločníčkou. Obaja sa našli v správnom čase. Nech spolu najazdia v pohode čo najviac kilometrov , nech sa im obom darí, to im zo srdca želáme!.

cierna pesinka

Na Slovensku je niekedy veľmi ťažké adoptovať staršieho psíka.

Zdá sa, že v zahraničí staršie a hendikepované zvieratá skôr vítajú. Benyho sme len nedávno previezli z Prievidze do Fiľakova a už pozdravuje z nového domova v Nemecku. Ďakujeme OZ šťastné labky a myslíme, že nový majiteľ svoju voľbu neoľutuje.

dany

S Danym sa teda dejú veci.:)

Slepý, vychudnutý, zablšený ,začervený celý život na reťazi u majiteľa v Hrhove …jeho stravou boli pomyje . A teraz si takto užíva v Poprade u našej dočaskárky Anky , ktorá ho zobrala aj do psieho salónu .
Danymu pripravujeme peknú budúcnosť , OZ šťastné labky Fiľakovo mu hľadá nový domov , kde bude maximálne spokojný. Veď si to zaslúžil.

pesik biely

Zachránená fenka z obce Geča
Jej majiteľ bol síce lepší ako ten z Batizoviec , no nezodpovedný takisto až až. Dovliekol si ju do dvora na pozemok, napriek protestom ostatných, ktorí v dome žijú, A potom ju čakal život bez poriadneho prístrešku, výbehu , v blate , na reťazi. Samozrejme, očkovanie a veterinárne ošetrenie nula bodov. Našťastie sa jej po sobotňajšej návšteve našej inšpektorky Marcely majiteľ vzdal. Ďakujeme Marcelke a útulku UVP v Košiciach, ktorý nám opäť pomohol. V prípade, že si niekto z vás túto krásavicu bude chcieť adoptovať, môžete sa obrátiť na útulok.

vlciacik2

Zachránená fenka z Batizoviec , primitivizmus niektorých ľudí nás už ani neprekvapuje….
Neuveriteľných 9 mesiacov sa ťahal tento prípad. Najprv s nami majiteľ odmietal komunikovať , potom sa k nemu celé mesiace nevedela RVPS dopátrať, oslovili aj políciu , starostu, potom im sľúbil, že fenke urobí výbeh a RVPS mu naletela na pekné reči. A keď prišli nedávno na kontrolu , samozrejme sľub nesplnil. Teší nás , že majiteľ dostane pokutu, hoci zatiaľ o tom ešte nevie , pretože si myslel, že ak sa jej vzdá, vec je vybavená. Zaslúžil by si aj niečo iné, minimálne za to, ako s nami všetkými cvičil. Aj včera pri jej nakladaní do auta , len cez plece pozrel a povedal: Berte si ju rýchlo , bo ja mám robotu.
Lija má cca 8 rokov, je to československý ovčiak a veľký maznák. Bývalý majiteľ ju využíval pri pasení kráv , keď ho z práce prepustili, zavrel ju do malého koterca bez búdy, kde sa nemohla ani otočiť a bodka. Na dvor ju púšťal minimálne, hoci priestor na to má.
Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Tonke za prevoz , MVDr. Suranovskej , ktorá vo svojom voľnom čase prišla a dozerala , aby všetko prebehlo v poriadku a veľké Ďakujeme patrí útulku UVP v Košiciach, ktorý Liju prijal . Veríme, že sa ešte nájde dobrý človek, ktorý jej dá šancu napriek tomu, že už nie je najmladšia.

vlciak

Psík potrebuje nový domov alebo aspoň dočasku – okres Prievidza
Tento psík z dediny v okrese Prievidza sa nachádza u ľudí, ktorí sa o neho nevedia poriadne postarať , nemá ani len búdu . Keďže s majiteľmi je veľký problém sa spojiť, požiadali sme o pomoc RVPS , ktorá dokonca o súčinnosť požiadala políciu.Majitelia sa psa vzdávajú. Ďalšieho už mať nebudú. Momentálne ho naozaj nemáme kde umiestniť, potrebovali by sme dočasku tak na mesiac a pol najlepšie z okolia Prievidze.

24991359_1711243005593881_756918140347337079_n

Zachránené šteniatko Tinka 

Tinka je ešte v šteniatkovskom veku , má tak okolo roka .Žila u alkoholika, kde ju nič dobré nečakalo. Momentálne má už plné bruško , ale plné bruško jedla a nie červíkov, ktoré z nej povychádzali. Je okúpaná, čistučká a čaká na prevoz do Hnúšte , kde sa jej ujme naša inšpektorka . Tinka je hravá, prítulná, zdá sa, že s inými psíkmi ani mačičkami nebude mať problém.
Za dnešnú skutočne vyčerpávajúcu akciu ďakujeme našim dvom inšpektorkám Adriane a Mati a za dočasné prichýlenie Viktórii a jej známym z Košíc.
Samozrejme, ak by vám Tinka padla do oka , nemusí cestovať do Hnúšte , ale rovno ku vám.

Tinka

Vďaka zverejneniu prípadu zanedbávania starostlivosti o psov v Turzovke na našej stránke sa veci ešte koncom minulého roku pohli dopredu.

Najprv sa rodina zriekla sučky Mie,ktorá cez OZ Hafkáči z Považskej Bystrice už má nový domov. S Astorom ako krížencom pitbula bol väčší problém. Včera sme tento prípad konečne mohli uzavrieť. Bývalá majiteľka bola veľmi ústretová a sama si ho zaviezla do útulku , doprovod jej robila naša inšpektorka Katka. Majiteľka pochopila, že pre Astora to tak bude najlepšie. A my chceme poďakovať OZ Bullterrier Rescue Slovakia , ktoré Astora prijalo a bude mu hľadať nový domov.

pitbulik

O význame čipovania vás presvedčí aj nasledujúci príbeh. Je to jeden z najkrajších prípadov, aké sme na linke riešili.

Trocha sme sa obávali, keď nám oznamovateľka nahlásila, že v dedine Varhanovce žije pán, ktorý holduje alkoholu vo veľkom , má malú sučku šicu a videla , ako ju mláti palicou, pričom vravel, že ju zabije. Naše inšpektorky Adriana a Maťa zažili veru stresujúce chvíle, boli pripravené aj na to, že o pomoc požiadajú starostku obce. Za každú cenu sme chceli malú sučku zobrať preč. Alkoholik mal asi lepší deň, pretože problém nerobil a dobrovoľne sa jej zriekol a takisto aj druhej, Tinky, o ktorej sme už písali v piatok. U veterinára sa zistilo, že sučka má čip.Naše inšpektorky si starostlivo preverili , komu psík patri, na obecnom úrade potvrdili, že majitelia sa o ňu starali lepšie ako sa niektorí starajú o vlastné deti. Pôvodným majiteľom sa stratila v júni 2017 počas búrky. Ušla zo susednej dediny , volá sa Gina, má 8 a pol roka. . Ginu sa narodila vlastne druhýkrát. Prvýkrát, keď ju zachránili od množiteľa- mala byť utratená,lebo nemohla mať šteniatka. Druhýkrát teraz. Dojímavé chvíle, keď sa opäť stretla so svojimi milujúcimi majiteľmi , je jasne vidieť na fotkách (video pridáme neskôr) . Majitelia ju hľadali , chodili po susedných obciach, stratu dali vyhlásiť do obecného rozhlasu, aj do Varhanoviec sa vybrali , no zbytočne. Bola zavretá vo vnútri domu, aby neušla . Na druhej strane aj tento príbeh ukazuje, že každá minca má dve stránky- alkoholik s matkou sa aspoň ako tak snažili, kŕmili zvieratá (dom je v exekúcii) , hoci stačilo málo- silnejší úder a Gina nemusela žiť… Teraz je opäť šťastná a má aj kamaráta, majitelia si zo smútku medzitým zaobstarali šteniatko .

Cipovana fenka

Elza dnes odišla do dočasnej opatery. Pomaly, ale isto sa zotavuje. Doslova unikla hrobárovi spod lopaty, ako sa hovorí.

Ďakujeme oznamovateľom , tímu na klinike Animal v Michalovciach a vám, ktorí ste prispeli na operáciu. Spolu sa vyzbieralo 676, 96 eur . Dnes sme však dostali prvú ponovoročnú faktúru od veterinára z Popradu- za liečbu , vyšetrenia slepého čuvača Danyho sme zaplatili 143 eur . Preto chceme poprosiť tých, ktorých Elzin príbeh upútal , aby –
ak majú tú možnosť- ešte prispeli na náš účet. Zverejňujeme mená tých, ktorí poslali peniaze pre Elzu . Sumy neuverejňujeme , napokon sú k nahliadnutiu, každý vie, koľko si môže dovoliť obetovať na zvieratká.
Ešte raz ďakujeme p. Gajdošovej, Čakojovej, Grešovej, Markovej, Simkovej, Baránkovej, Lovrantovej, Berovej, Grofovej,Ďurikovej , Mrázkovej , Budaiovej, Haburovej, p. Krajčovičovi, Putnokymu, Kalaninovi, Tamajkovi, Barátimu, Hrmovi, Prokešovi, Matuovi a Kozmanovi. . Len vďaka ľuďom ako vy môžeme pomáhať!

Elza

Psík priviazaný pri železničnej stanici

Oznamovateľka si všimla po ceste vlakom , že pri železničnej stanici v Žakarovciach sa nachádza uviazaný psík, nebola si istá, či má búdu. Keďže sme vedeli, že ide o psíka patriaceho našim rómskym spoluobčanom, zapojili sme do riešenia RVPS v Spišskej Novej Vsi. Tá reagovala ako tradične veľmi rýchlo . Zistilo sa, že psíka si tam “odložil” na neurčito Róm, ktorý sa už samozrejme po neho nevrátil. Psík už je v bezpečí, ostala tam ešte nemecká ovčiačka, o ktorú sa ale starajú. Dokonca sami navrhli kastráciu , čo vítame a budeme robiť všetko pre to, aby sme za týmto prípadom mohli dať bodku. Bodka u nás znamená kastrácia zvieraťa .Ďakujeme oznamovateľke, MVDr. Kúkoľovi z RVPS , prepravcovi Ľubošovi , útulku UVP v Košiciach, ktorý psíka na jednu noc prijal a útulku vo Veľkých Kapušanoch -OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku, ktorý mu bude hľadať nový domov.

Psik pri zeleznici

Mačičky konečne v bezpečí
Vyše roka sa ťahal zamotaný prípad z Hornej Súče. Dôchodcovia mali dvoch psíkov a dve mačky. Psíky im uhynuli, jedna mačka sa chytila do klepca a bolo jej potrebné amputovať nôžku. Majitelia však trvali na jej vrátení. Až tento rok sa nám ozvala dcéra majiteľov, že rodičia sú vážne chorí a ona sa chce mačiek vzdať , nakoľko dom po rodičoch zostane opustený. Mačky boli prevezené k novému majiteľovi, ktorému týmto ďakujeme, takisto ako aj inšpektorkám Barbore a Zuzke, ktoré sa prípadu venovali.

4

 

Poprosili nás majitelia týchto psíkov z Lukavice o pomoc , ďakujeme OZ šťastné labky Fiľakovo, ktoré im našlo nové domovy.
3
Nasli sme majitela: Sučka sa volá Izzi , má 7 rokov , majiteľ je už známy a onedlho bude doma.
Túto sučku našla oznamovateľka na ceste smerom zo Smižian na Spišský Štiavnik. Behala uprostred vozovky zmätene pomedzi autá. Je ostrihaná, takže predpokladáme, že sa niekomu stratila. Nie je čipovaná. Je trochu vychudnutá, a veľmi zmätená. Nedala sa ľahko odchytiť, vrčala a hrýzla. Bola veľmi špinavá, na foto už okúpaná. Nechce sa hladiť, napriek tomu ale hygienické návyky má. Hneď,ako sa okúpala a najedla, sama sa uložila do košíka na drevo, tak jej ho oznamovateľka vyprázdnila a dala tam vankúšik.

2

Niekedy to inak nejde… starší pán z Prievidze nás oslovil pred časom so žiadosťou o pomoc.

Domček predal a presťahoval sa do bytu. Sedemročný Beny , priateľský, pokojný psík a jeho parťák 4 ročný Rony, hravý, hyperaktívny , museli z pozemku preč, Ceníme si však seriózny prístup majiteľa, veľmi sa snažil psíkom pomôcť. Oslovili sme aj vedúceho karantény v Prievidzi so žiadosťou o dočasné riešenie situácie , no ochota absolútne chýbala …opäť pomohol náš partnerský útulok vo Fiľakove. Veríme, že psíkom sa podarí nájsť nový domov.

1

Našli sme nový domov pre Charlieho. Podarilo ho adoptovať cez útulok v Žiari nad  Hronom.
Doplatil na rozvod v rodine, správca martinského útulku vraj poradil , že ho treba utratiť . Prípadu sa však ujala naša inšpektorka Lucia. Píše:
…..hľadáme nový domov pre psíka Charlieho (3 r). Je to kríženec (otec maďarská vyžla, matka x), ktorý doplatil na rozvod v rodine. Predtým bol miláčikom, ktorý spával v obývačke na gauči, robil rodinke spoločnosť a teraz je chudák priviazaný na dvore a sám. Nikto sa mu nevenuje, nakoľko majiteľ trávi celé dni v práci. Charlie je krátkosrstý, v zime mu bude vonku zima. Charlie je veľký dobrák, miluje ľudí, detí, nemá žiadny problém s mačkami ani ostatnými psami. Jedinou jeho slabosťou sú úteky cez plot, preto je vhodný skôr do bytu k aktívnym ľuďom alebo do domu s prístupom dnu, ktorý je zabezpečený dobrým plotom. Myslíme si však, že tomuto by sa dalo zabrániť kastráciou a v prvom rade venovaním sa mu. Momentálne žije vonku, výbeh ma zabezpečený pohyblivým lankom, ale ide zima a bude sa trápiť. Psík sa nachádza v Turčianskych Kľačanoch.

charlie

Ako balzam na dušu na nás pôsobí, že sme pomohli ďalším dvom psím dušičkám, ktoré už sa budú mať len lepšie.

Sučka z Hrhova, v kuse uviazaná na reťazi, kde ju nečakala pekná budúcnosť a psík z Dobšinej. Toho sa majitelia, miestni Rómovia vzdali, lebo odchádzajú za prácou do zahraničia. Našťastie , ešte z tých lepších majiteľov , mali snahu problém riešiť. Ďakujeme našim inšpektorkám Viki a Barbore, prepravcovi Ľubošovi, pani Pohlyovej s manželom,ktorí previezli obidva psíky z Rožňavy ku MVDr. Herenyimu a obrovské ĎAKUJEME nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove , ktorý napriek tomu, že je momentálne na prasknutie naplnený, ešte týmto dvom psíkom nejaké to miestečko našiel.

2psiky romska

Dva zúbožené psy sme spolu s Československým kastračným programom včera zachránili z rómskej osady na východnom Slovensku .

Chceme poďakovať MVDr. Kúkoľovi z RVPS v Spišskej Novej Vsi , ktorý psy odobral a povedal:” Nebolo to jednoduché, ale keď sa chce, tak sa dá.” Jeho slová by mali byť príkladom aj pre ostatné RVPS, ktoré sa niekedy skutočne nesnažia pomôcť trpiacim zvieratám. A ďakujeme vždy pripravenému prepravcovi Ľubošovi.:)Psíky sú v bezpečí na klinike v Nitre , pod svoje krídla ich prevzal Československý kastračný program.

zehra

Zachránená bernardínka a rotvajlerka z okresu Dunajská Streda
Od našich spoluobčanov žijúcich v dedine v okrese Dunajská Streda sa našim inšpektorkám Monike a Ivane podarilo včera vymôcť tieto dve úbožiačky – vychudnuté, na reťaziach – bez možnosti výbehu. Okrem inšpektoriek ďakujeme oznamovateľke a OZ Dog azyl , ktoré sa psíkov ujalo a pomôže s hľadaním nového domova.

bernardinka

Slepý Dany pozdravuje z dočasky
Dany donedávna živoril na reťazi , slepý, neschopný sa už ani brániť . Pomaličky začal ožívať a dnes si už snáď aj vychutnáva nový život. Je síce slepý, berie ešte antibiotiká, ale pekne priberá , jesť mu chutí , dokonca sa našej dočaskárke zdá, že sa už aj lepšie orientuje v priestore. Dany mal ťažký život a potrebuje veľa lásky. Aj on ju vie dávať .
Z dočasky pozdravuje tých, čo mu pomohli a my už len môžeme zopakovať , že ďakujeme dočaskárke Anke z Popradu , ktorá skutočne patrí medzi top dočaskárov. Kto z našich zverencov u nej zakotví , ten sa pozbiera aj keby nechcel.:)
Čoraz častejšie máme pocit, že s týmito našimi zachránenými zvieratkami je to ako v rozprávke: že si musia prežiť peklo, aby sa mohli dostať do raja.

slepucky psik

Pitbul od hladu zjedol svoju družku .:( Celý mesiac živoril v pivnici v tme
Oslovila nás RVPS Prievidza s prosbou o pomoc. V obci Horná Ves bol v pivnici domu v tme zavretý už mesiac pitbul Godo. Pôvodne tam bol aj s pitbulkou, no tú od hladu roztrhal a zjedol. Jeho príbeh nám opísala pani domu takto (či je to pravda, nevieme) : Godov majiteľ predtým opatroval pitbuly,kvôli ktorým pred pár rokmi v okrese Veľký Krtíš vznikol veľký rozruch. Jeden z pitbulov , Diabol, roztrhal v lese pani, ktorá sa o neho starala. Godov majiteľ sa medzitým zadlžil, takže po ňom pátra aj polícia Na bazoši vraj našiel inzerát a odkúpil zúboženého Goda odkiaľsi od Holíča. Potom ho dal do rodiny v Hornej Vsi a záhadne sa vyparil. A rodina oba psy nemala zrejme čím kŕmiť , keď pitbul zjedol svoju družku…z RVPS v Prievidzi nám volali, že Godo je kosť a koža .
Ďakujeme slečne Kamile, ktorá dnes Goda previezla do útulku v Zlatých Moravciach . A veľké ďakujem patrí vedúcemu tohto útulku za pomoc!
Kamila píše o dnešnej ceste: Psík bol značne podvýživený,zablšený ďasná mal zapálené miestami vypadaná srsť hlavne na ušiach a hlave. Bol veľmi kontaktný prišiel mi ako také zlatíčko. Tie dve tmavé fotky sú z dvora fotené pri pivnici v ktorej bol psík držaný zrejme bol v nej zavretý celé dni bez svetla (nakoľko v dome nemali ani elektrinu) a kontaktu z okolím. žiaľ nedalo sa to odfotit lepšie pretože pani mala velke problemy psa dať vôbec na vodítko musela som jej pomôcť aby neušiel lebo dvor bol neoploteny (aspoň nie celý) a hneď potom ju zavrela. Pevne dúfam že už sa bude mať len a len lepšie bol velmi milý a stále sa zo všetkého tešil keď som vystúpila z auta až zavýjal trhá mi to srdce a dúfam že som pomohla k jeho lepšiemu životu

Godo

Miško pozdravuje z nového domova
Zachránený kocúrik, ktorého našla naša inšpektorka Adriana v Prešove a zachránila mu život, pozdravuje z nového domova. Zistilo sa , že mal v tele aj brok- pozdrav od nejakého “dobráka”.
Z Miška máme radosť.

xx6

Toto je zmysel našej práce.:)
Našli ho s vrastenou reťazou do krku v Dobšinej , po preliečení putoval do nového domova , kde mu to viditeľne prospieva.
Maťko. Ďakujeme za neho!

xx5

Zachránená argentínska doga
Pán z obce Zalužice bol sedem mesiacov vo väzení a za ten čas sa mu o dve fenky “starala” matka. Teda skôr nestarala, lebo naša inšpektorka našla fenky v zlom stave, mladá argentínska doga vychudnutá na kosť, bez poriadneho prístrešku. 9 ročná stafordka na tom oveľa lepšie nebola. Majiteľ však bol ochotný urobiť nápravu, bolo vidno, že ku zvieratám má vzťah. Sľúbil nápravu, no neverili sme mu , preto sme sa obrátili na RVPS Michalovce. Dostal opatrenia, no nesplnil ich, preto mu dnes bola odobratá mladá doga ,no čudujeme sa, prečo mu RVPS neodobrala aj druhú fenku . Vraj mu chcú dať ešte šancu. My mu neveríme , jednu šancu človeku dať je dobré, ale druhú – to už je hlúpe! A v tomto prípade zase na to doplatí nevinný tvor.Načo zbytočne naťahovať čas? Doktorka z veteriny nám sľúbila, že o tri týždne odoberie aj tú druhú ak sa stav nezlepší…uvidíme…
Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Adriane a útulku vo Veľkých Kapušanoch, ktorý fenku prijal.

xx4

Pre päť šteniatok a ich matku z osady pri Prešove sa začal nový život.

Osada asi bude pre ne už len nočnou morou…Žiaľ, dve šteniatka tam zostali a o ich osude sa už zrejme ani nič nedozvieme. Sučka so šteniatkom dnes odcestovali do dočasnej opatery. Ďakujeme inšpektorkám Adriane, Viki a Lucii za záchranu!
V prípade záujmu o adopciu napíšte alebo zavolajte na 0907 332 835

xx3

Malý Majlo z osady pri Prešove vás pozdravuje z nového domova.

Má už aj kamaráta, ktorý na neho dáva pozor!
Jedno zo šteniatok z rómskej osady pri Prešove v novom domove !
Ďakujeme týmto úžasným mladým ľuďom, že nielen zdieľali, ale osobne prišli pred osadu a zobrali si jedno zo šteniatok domov. Nebolo im všetko jedno, keď si museli vybrať, ktoré zachránia a ostatné putovali naspäť… Malý Majlo hrozne zapáchal, liezli z neho červíky a blchy mal pomaly ešte aj v očkách , ale už je dobre.:) Je nám veľmi ľúto, že ostatné šteniatka zostali v osade , hoci ich majitelia vyniesli von a núkali …musíme už len veriť, že aj tie zvyšné spolu s maminou dostanú šancu.

xx2

V lete hodil psa do kotla v peci, ďalšieho plánoval zabiť lopatou.
Bady je zachránený! Ale hľadáme mu nový domov.
Ďakujeme odvážnej pani z obce v okrese Humenné , ktorá spolu s manželom zachránila tohto psíka. Volá sa Bady , má 8 rokov a celý život prežil na reťazi. Jeho majiteľ patrí k ľudskej spodine , je to alkoholik. Namiesto Badyho si nedávno doniesol z rómskej osady šteniatko , no keď sa zveril susedom, že Badyho chce zabiť lopatou a nechať si namiesto neho šteniatko , tí nelenili a šteniatko radšej vrátili Rómom. V lete ho susedia videli, ako hodil živého psa do kotla v peci a pes zhorel. Na toto ani nemáme slová.
Oznamovateľka sa zľutovala nad Badym, ktorý ležal v blate a bol viac bitý ako sýty. Momentálne je u nej na dvore, no nemôže si ho nechať, sama má už viacerých zachránených psov . Psíka prijme útulok vo Veľkých Kapušanoch, ktorému ďakujeme za pomoc. Na majiteľa podávame trestné oznámenie a plánujeme osloviť aj médiá.

xx1

Takmer slepý živoril až do včera celý život na reťazi.
Až odvčera začal žiť.
Tento čuvač je jedným z mnohých, ktoré živoria na našich dedinách. Celý život na krátkej reťazi, bez veterinárneho ošetrenia, zablšený, plný parazitov, bez pohladenia a výbehu. Vďaka pomyjám, ktoré boli jeho stravou, stále hnačkoval. Na obyvateľa z obce Hrhov nás upozornila oznamovateľka , ktorej sa chceme poďakovať. Okrem čuvača však u majiteľa ostali ďalšie dve obete, ktoré mu strážia dom z dvoch strán tak, že brešú, lebo sú neustále na reťaziach – dedo nemá totiž oplotenie. Ďalší zo stoviek, ktorí by nemali mať žiadneho psa! Tých dvoch sa však dobrovoľne nevzdá, preto oslovíme aj RVPS.
Zachránený čuvač je v dočasnej opatere, kde sa dáva do poriadku , kým ho preberie náš partnerský útulok vo Fiľakove.
Za záchranu ďakujeme inšpektorke Viki Fedákovej.

cuvac

Vďaka tomu, že sme razantne postupovali a nedali sa odbiť, už má Max nový domov!

Pôvodne chcel pomôcť žilinský útulok, ale napokon si psíka zobral rodinný známy do susednej obce. Max bude v koterci , veríme, že z koterca bude púšťaný a že sa bude mať dobre. Samozrejme, preveríme to. 🙂

Max je 5 ročný kríženec labradora pokojnej povahy. Nachádzal sa v obci Lietava pri Žiline. Jeho majiteľ je veľmi vážne chorý, preto sa odsťahoval ku dcére do susednej obce a Maxa údajne chodí raz za deň kŕmiť. Pochybujeme, že by ho púšťal z reťaze, pes má aj chatrnú búdu. Ešte donedávna bol priviazaný o humno , mal za úlohu “strážiť” opustený pozemok. Majiteľovej dcére sme vysvetlili, že Max nemá dobré podmienky, že potrebuje spoločnosť ľudí a voľný výbeh. Rozhodla sa, že sa Maxa vzdajú a poslala nám aj fotky.

max

A ešte niečo pre radosť
Sme vždy dojatí, keď vidíme fotky psíkov zmenených na nepoznanie, lebo sú v tých správnych rukách. Takto vyzerajú psíky z obce Sudince teraz. Žili na krátkych reťaziach, bez prístreškov, sučky mali neustále šteniatka , ktoré hynuli …jeden zo psov mal problémy so zadnými labkami . Teraz sú takéto spokojné, šťastné, pribrali. Ešte raz vďaka oznamovateľke, inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi a veľké ĎAKUJEME nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove.

Sudkovce

Opäť ďakujeme útulku vo Fiľakove a našej inšpektorke Janke Hricovej, ktorá spolu s priateľom trávi víkendy záchranou zvierat a ich prevozom do bezpečia. Nedávno sme vás informovali o prevoze dvoch psov z obce Sudince v okrese Krupina ,ktoré tam žili vo veľmi zlých podmienkach. Majitelia sa rozhodli vzdať sa aj ďalších troch, ostal im už len jeden nemecký ovčiak. Sme v spojení so starostkou obce, ktorá dohliadne na to, aby pes bol v poriadku.

3ut

Blacky už je zachránený!
Ďalší psík z rómskej osady v Starej Kremničke je zachránený! Blackyho mali zavretého najprv v aute, potom v maringotke…našli ho pri osade. Je možné, že sa ho ktosi zbavil. Dnes bola naša inšpektorka Janka Hricová po Blackyho , prijal ho útulok Tuláčik v Brezne , odtiaľ bude prevezený do Fiľakova len čo sa tam uvoľní miesto. Všetkým, čo pomohli, ďakujeme!

blacky

Psíky z rómskej osady mali šťastie. Prosíme o pomoc pre vysoko kotnú sučku.
Našťastie rómska osada v Starej Kremničke pri Žiari nad Hronom nie je veľká.Žije tam len pár obyvateľov , takže na tamojšie psíky sa dnes usmialo šťastie.
Ďakujeme oznamovateľke, RVPS v Žiari nad Hronom, ktorá si výborne robí svoju prácu , v tomto prípade konkrétne MVDr. Pyreňovej a útulku v Žiari nad Hronom, ktorý jedného zo psíkov dnes prijal.
Doktorka Pyreňová odobrala bieleho psíka- Chlpka, ktorý bol na kosť vychudnutý. Miki je vlčiak, ktorý má ranu na krku po reťazi , vzdať sa ho nechcú…Majitelia majú dva týždne na zlepšenie podmienok. Podobne je to aj u Bobiny – vysoko kotná sučka na reťazi – RVPS ju takisto odoberie o 2 týždne , ak nezlepšia podmienky. Bobinu však už nájdu pravdepodobne so šteniatkami a tie niet kde dať. Nájde sa niekto, kto sa ujme Bobiny a šteniatok? Inak ostane v osade , v útulku pre šteniatka nie je vhodné miesto.
Majitelia sa vzdali Blackyho, ten žil zavretý v aute , momentálne obýva maringotku. Vraj ho našli, je nechcený. Blackyho sa pokúsime umiestniť po dohode do nášho partnerského útulku vo Fiľakove.
Aktuálne: naša inšpektorka už bola Blackyho vyzdvihnúť , prijal ho dočasne útulok v Brezne. Ďakujeme!

osada3

Psík s vrecom na hlave zachránený
Ďakujeme našej novej inšpektorke Slávke za záchranu tohto psíka. Túlal sa s vrecom na hlave po dedine v okrese Poltár . A ešte ho navyše niekto aj omráčil! Pohotovo zareagovala aj Beatka Jagošová , vedúca nášho partnerského útulku vo Fiľakove , ktorá si po psíka na druhý deň osobne prišla. Teraz už len zostáva nájsť mu nový domov.

psik poltar vrece

Aj Chanel už má nový domov
Chanel sme hľadali domov cez našu linku zdieľaním, no nepomohlo…ale vďaka OZ Šťastné labky Fiľakovo už svoj domov našla. Veríme, že aj noví majitelia s ňou budú spokojní . Zatiaľ máme len tieto dve fotky , ale hlavné je , že Chanel je v poriadku a je o ňu dobre postarané.

Chanel

Zachraneny…..

a1

Mia z Turzovky zachránená!
Jednému z dvojice psov z Turzovky sa oddnes blýska na lepšie časy. Majiteľka sa suky napokon ochotne vzdala, začala ústretovo komunikovať . Ako vidíte, Mia kŕmená bola , len žila neustále uviazaná na reťazi a mala šteniatka, ktoré skončili ” v dobrých rukách” ktovie kde …Ďakujeme inšpektorke Gabike, ktorá promptne reagovala a vedúcej útulku v Považskej Bystrici (OZ Hafkáči) Zuzke Jurenkovej, ktorá si Miu berie pod ochranné krídla.
Miuška je celá šťastná a chvíľami sa správala doslova ako odtrhnutá z reťaze. Konečne sloboda!:-)

mia1 mia2

Bady už má nový domov
Kríženec šarpeja Bady živoril v Ružomberku u rodiny, ktorá sa mu nemala čas venovať .Zdieľanie na stránke bolo úspešné a Bady v nedeľu odišiel do nového domova do Čiech. Ďakujeme inšpektorke Dominike za prevoz, OZ Šarpej v nouzi za ponúknutú pomoc a majiteľom Badyho želáme veľa radosti s novým prírastkom v rodine.

b1 b2

Včerajšia akcia u rómskej rodiny v okrese Krupina bola úspešná!

Mali sme nahlásených troch psíkov, jeden mal byť ochrnutý, druhý mal mať rozbitú hlavu… Dosť zveličené, ale aj tak sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyslobodiť zo zlých podmienok ďalšie zvieratká, ktorým už bude len lepšie. Takže realita je takáto: pomerne ústretová rómska rodina prichýlila psíkov, ktorých nejaký “biely” vyhodil. 9 ročná jazvečíčka je dobre kŕmená, chodí po pozemku , nie je na reťazi, je pravidelne očkovaná. Starostka obce nám to takisto potvrdila. Vzdať sa jej nechceli . Ochotne sa však vzdali veľkého psa, ktorý bol vychudnutý a v útulku sa nevedel dojesť. Fenka zase ležala uviazaná na 20 cm reťazi, nevedela sa ani postaviť , z toho možno vznikla fáma o ochrnutí. Celé leto na ňu pražilo priamo slnko, zázrak že prežila. Psíky boli v aute celé šťastné , nevedeli sa vynadívať na okolitý svet.
Okrem oznamovateľky patrí veľká vďaka našej inšpektorke Janke Hricovej a jej priateľovi a takisto Beatke Jagošovej- OZ Šťastné labky Fiľakovo , ktoré psíkom nájde nový domov. My zostávame v spojení s oznamovateľkou a pani starostkou, pretože v dedine ostal ešte nemecký ovčiak v rodine s 12 deťmi, ktorá sama len tak- tak prežíva. Veríme, že po čase pomôžeme aj jemu.

1 2 3

Mačička zo Zuberca už má nový domov!
Ďakujeme oznamovateľovi , ktorý našiel zúboženú malú mačičku v Zuberci a inšpektorke Simone, ktorá rýchlo zareagovala, mačičku zaniesla na veterinu, kde bola ošetrená a už jej aj našla nový domov.

K1

A máme tu ďalšieho zachráneného pacienta …
Túlal sa po Moldave nad Bodvou, ustráchaný , bol terčom útokov detí…až sa nad ním zmilovala pani, ktorá ho odchytila a dočasne na pár hodín prichýlila. Potom sme sa ho ujali my a putoval opäť na kliniku do Michaloviec, kde bola operovaná aj Lilka. Našťastie, ľavá zadná nôžka sa dala zachrániť. Momentálne je u dočaskára , kde sa spamätáva zo všetkého , čo prežil. Dali sme mu meno Kubko a ak by niekto z vás mal o Kubka záujem, napíšte. Určite bude dobrým spoločníkom, je to mladý, prítulný, vďačný psík.
Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Viki Fedákovej, MVDr.. Vargovi a celému tímu a predovšetkým človeku s veľkým srdcom, ktorý nám už toľkokrát pomohol- nášmu dočaskárovi Matúšovi Milovi. Svet by bol bez ľudí ako je on menej farebný.

P1 P2 P3

O jedného šťastného kocúrika viac 🙂
Tento milý, prítulný kocúrik žil pri bytovke v Prešove a prespával pod autami. Mal šťastie, že ho objavila naša inšpektorka Adriana, ktorá sa o neho starala. Kocúrik bol veterinárne ošetrený, vykastrovaný a momentálne si užíva domov u ďalšej našej inšpektorky Barbary, ktorá si ho adoptovala. Začlenil sa už aj do kolektívu a medzi mačičkami je obľúbený:) Ďakujeme za záchranu !

kocurik1

Fenočka žila uviazaná na polmetrovom špagáte

Dnes bola fenočka prevezená do útulku vo Fiľakove, už jej nič nehrozí. Ďakujeme RVPS v Rimavskej Sobote, MVDr. Gallovi za razantný zákrok, inšpektorkám Janke a Viki (Viki za prevoz ) a Beatke Jagošovej , ktorá fenočke určite nájde dobrý domov.
Fenka u našich spoluobčanov v Jelšave bola uviazaná na polmetrovom špagáte, kým ju včera naša inšpektorka Janka nezaviazala na dlhšiu reťaz. Aspoň dočasne , kým sa ju nepodarilo odobrať. Jelšava je jednou z najzaostalejších častí Slovenska, žije tam problémová rómska komunita. Aj preto tam potrebujeme umiestniť záchytné koterce pre takéto prípady. Veríme, že už čoskoro sa nám to podarí.

F1 F2

Naša inšpektorka Lucia rieši takmer každý deň prípady v Tisovci.

Včera zachránila spolu s mestskou políciou týchto dvoch chudákov. Patrili sociálne slabým rodinám, triasli sa od strachu a hneď sa vďačne vrhli na jedlo. Zatiaľ sú v karanténe , kým ich prevezme náš partnerský útulok vo Fiľakove. Ďakujeme!

f3 f4

Naša obetavá inšpektorka Viki Fedáková má v zbierke zachránených zvierat ďalšieho psíka.

Píše :Takže Lucky, Odobrany z Lunika IX v Kosiciach…Z ustrachaneho klbka sa v docaske u mna vyklulo jedno hyperaktivne šidlo. Bal sa aut, bal sa ludi, bal sa zivota okolo seba…. Cakala nas cesta, ktora.nemala byt lahka…A viete co… my sme to dali!!!!Lucky vcera odisiel do novej rodiny. On pozeral nechapavo co sa deje a ja som plakala. Plakala som od smutku a stastia. Nie je lahke mat psa v docaske a nie je lahke ho nechat ist 🙂 Ale vidina ozajstnej milujucej rodiny je veľký pan…Tak teda…. good luck lucky

Za našu linku ďakujeme Viki , OZ Šťastné labky Fiľakovo a novej rodine!

F5

Ušiel pred mesiacom pri búrke, vďaka čipu sme vypátrali majiteľov
S mimoriadnym potešením uverejňujeme príbeh staručkého (14 rokov) psíka, ktorého našli v zlom stave včera turisti vo Veľkej Fatre. Volali na našu linku a naša inšpektorka Lucia hneď vyrazila do terénu. Psík bol ošetrený u veterinára a zistilo sa, že má čip. Majitelia z obce Necpaly si aj včera večer po neho prišli, vraj im z dvora ušiel presne pred mesiacom pri búrke. Ďakujeme nahlasovateľom a Lucii – psíka by čakala určite smrť. Je zázrak, že vôbec prežil.

C1

Zachránené šteniatko
Toto cca 5- 6 mesačné šteniatko si rodina z Rimavských Janoviec zobrala k sebe v zime pre deti na hranie. Keď trocha podrástlo, už nebolo zaujímavé, takže ho uviazali na reťaz o strom a bez búdy tam bolo priviazané dakedy aj celé dni v daždi. Od starostu sme zistili kontakt na majiteľa, ktorý sľúbil nápravu a istú dobu aj sekal dobrotu. Šteniatko si voľne behalo po dvore. Až kým opäť neskončilo na reťazi. Tak sme oslovili s prosbou RVPS v Rimavskej Sobote , s ktorou máme dobré skúsenosti. Šteniatko bolo hneď odobraté a do dočasnej opatery si ho zobral príbuzný našej novej inšpektorky Eriky , ktorá nám prípad aj nahlásila. Po kompletnom zaočkovaní bude cez náš partnerský útulok vo Fiľakove ponúkané na adopciu.

B1 B2

Rómovia vyhodili v Medzilaborciach túto fenku z tretieho poschodia. Má dolámané zadné nohy . 
To, čo si dovolili naši spoluobčania v Medzilaborciach, by ozaj nemalo zostať nepotrestané! Túto 4 ročnú fenku vyhodili z balkóna . Fenočka sa uchýlila v bolestiach do pivnice , odkiaľ ju dnes bola vyzdvihnúť naša inšpektorka MVDr. Lenka Lisá spolu s členkou OZ Pomáhaj a chráň . Fenka má dolámané stehenné kosti a vyzerá to veľmi zle. Plánujeme podať trestné oznámenie a osloviť médiá. Ale teraz vás prosíme o pomoc a radu. Fenka je na klinike v Michalovciach , celá operácia bude mimoriadne náročná a bude stáť cca 1200-1500 eur. Je otázne, či sa jej po operácii uľaví a veterinári zvažujú aj eutanáziu.
Prosíme vás o pomoc a radu. Takúto sumu nemáme šancu zaplatiť , navyše čo bude potom s fenočkou? Potrebuje aj dočasku na minimálne mesiac po operácii , kým sa zotaví. Čo však ďalej s hendikepovaným psíkom?
Uverejňujeme čísla účtov v prípade,že sa jej rozhodnete pomôcť.
Transparentný účet: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247.
Do poznámky napíšte: Fenka Medzilaborce.

A2 A3

Lilka je už po operácii!
Asi pomohlo, že jej držali palce toľkí z nás. Zázrak sa teda predsa len konal. Vyzerá to tak, že obe nohy budú funkčné . MVDr. Varga nám povedal, že jej stav je stabilizovaný, operáciu zvládala dobre , bola operovaná metódou , ktorá sa odborne nazýva dlážka a klinec. V nohách má šruby, ktoré sa v jej prípade môžu vybrať až o 3- 4 mesiace prípadne sa tam aj natrvalo môžu nechať. Zatiaľ ostáva na klinike a budúci týždeň by mala byť prevezená do centra ČSKP v Nitre.
Aj naďalej vás budeme informovať o jej stave a budúci týždeň, keď už nebude hospitalizovaná, zverejníme výšku faktúry . Zatiaľ vám všetkým ďakujeme za podporu . A veterinárom za dobre odvedenú prácu. Je úžasné, koľkých ľudí oslovil a spojil tento smutný príbeh.

 A4 A5 A6

Obec Hajske

Za záchranu a nájdenie domova pre tohto krásneho psíka, ktorý sa túlal v obci Hajské , ďakujeme našej inšpektorke Monike.

A1

 

Psíka priviazaného na reťazi bil majiteľ , už je zachránený
Reťaze sú pasce, všetci to vieme. Je to pozostatok stredoveku. Preto sme okamžite začali riešiť prípad psíka, ktorý trpel uviazaný a nemohol sa brániť, keď ho už zrejme senilný majiteľ takmer 80 ročný pán mlátil hlava- nehlava. Spojili sme sa s dcérou dotyčného a tá sa nakoniec rozhodla psa nám vydať, pokiaľ je jej otec v nemocnici. Škoda len, že sa nepodarilo odchytiť druhého psíka, ktorý tam zostal, no ten voľne behá, kŕmia ho susedia . Ale máme prísľub od dcéry majiteľa, že nám pomôže s odchytom . Ďakujeme inšpektorkám Lucii a Majke a takisto za odchyt a umiestnenie psíka Beatke Jagošovej z OZ Šťastné labky Fiľakovo-

biely psik

Wiki, Wanda a Werča hľadajú nové domovy
Tri sestričky, ktorých sa majiteľ vzdal.Našťastie, jeden z tých lepších. Zlepšil podmienky pre dospelé psy, čo u neho ostali a aj ich dal kastrovať.
O šteniatka sa však postarať nedokázal , a tak ich s úľavou odovzdal inšpektorke Ivanke Sodomkovej. Majú pohodu, lásku, je o ne postarané… no sú stále len v dočasnej opatere a nastálo tam ostať nemôžu.

steniatka1 steniatka2

Psy zo Štrby zachránené
Nedávno sme vás informovali o prípade zo Štrby, kde sa nachádzali týrané psy. Týrané nie úmyselne, no ich majiteľ- alkoholik- im nedokázal zabezpečiť potrebnú starostlivosť , takže z pôvodných štyroch zostali len dva. Do prípadu sa zapojila aj RVPS Poprad a polícia, no majiteľ sa psov vzdať nechcel, sľúbil, že zlepší starostlivosť. Napokon sa nám podarilo presvedčiť ho a včera boli prevezené do dočasnej opatery s prísľubom trvalého domova. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli!

strba strba2

Ďakujeme za zachránenú sovičku !
Túto sovičku našli v meste Dobšiná 25. júla 2017 pracovníci VPP , zavolali políciu a to zachránilo malému dravcovi život! Sovičky sa následne ujala naša inšpektorka, miestna veterinárka, MVDr. Barbora Fabiánová Kavková. ” Sovička mala staré zranenie pod pravým okom, vedľa zobáka. V rane sa vyvinuli aj larvy múch a iné parazity, čo celú situáciu komplikovalo. Doslovne v hodine 12-nástej sa je poskytla pomoc. Po ošetrení sa sova zotavuje v zajatí. Dravec bol odovzdaný Štátnej ochrane prírody, kde zabezpečili ďalšiu starostlivosť . Sovíča sa má fajn, dobre prosperuje. Rana sa hojí, ale ešte má vykrivený zobák, no nevadí to pri prijímaní potravy. Ide o druh Sova lesná -Strix Aluco. Apetít má vraj dobrý, čo je potešujúce. Čo robiť v podobnej situácii? Základom je kontaktovať číslo 112 a nahlásiť zraneného živočícha ŠOP SR, ktorá má oprávnenie manipulovať s voľne žijúcimi živočíchmi. Ale po skúsenostiach so ŠOP hlavne cez víkendy a po pracovnej dobe odporúčame volať aj na našu linku 0907 332 835 , kde vám poskytneme kontakty aj na odborníkov – ochranárov , ktorí sa dobrovoľne a z lásky ku zvieratám venujú tejto činnosti vo svojom voľnom čase.

sovicka

Traja, na ktorých sa usmialo šťastie
Najviac sa tešíme z Lilky, trpela na reťazi v oblasti Nitry pri opustenom dome , kým sme ju odtiaľ nevyslobodili . Doteraz žila u dočaskárky a žila si ako v bavlnke , no bola v byte a byt pre Lilku vhodný nie je. Oplatilo sa čakať , už má nový domov v rodinnom dome a je tam spokojná.
Leova panička ochorela a bude dlhodobo hospitalizovaná, Leo v byte plakal , lebo bol sám. Už neplače…tiež má nový domov.
No a do tretice Bruno, vyhodený nezodpovednými ľuďmi v okolí Košíc. Dočaskár Matúš sa mu dostatočne venoval , no aj tak sme radi, že ho môžeme odbremeniť a Brunko odchádza v sobotu do svojho nového domova v zahraničí.
Naše milé zvieratká , prajeme vám v nových domovoch veľa veľa lásky a ešte raz ďakujeme všetkým, čo pomohli, sú to úžasní ľudia!

1 2 3

Šteňa s vrastenou reťazou pozdravuje z nového domova
Našej inšpektorke Barborke ho doniesli mestskí policajti z Dobšinej s vrastenou reťazou do krku, zúbožené. Na klinike Vetanimal v Košiciach sa psík dal do poriadku a teraz nám o ňom napísali jeho noví majitelia:
Sme šťastní, že si tak rýchlo zvykol a ranka sa krásne zahojila. Zistili sme, že zbožňuje aport takže si teraz užíva behanie po záhrade a nosenie frisbee loptičiek všetkého druhu 🙂 Máme dve adoptované mačičky, s ktorými by sa rád hral ( trošku sme sa báli ako bude vychádzať s mačkami ale našťastie je k nim priateľský ) ale tie si zatiaľ naňho ešte len zvykajú tak snáď sa čoskoro všetci skamarátia 🙂
S menom sme si nevedeli rady tak sme sa nakoniec rozhodli ho pomenovať po našom skvelom susedovi vďaka ktorému sme k nemu prišli. A volá sa Maťo 🙂
Pre toto má naša práca zmysel. Ďakujeme všetkým, čo pomohli !

20375862_1579071738811009_9189738023116930335_n 20376115_1579070542144462_8968847094257854083_n 20431586_1579071062144410_5665867371020065268_n

Naša inšpektorka Tonka Šavelová včera zachránila túto fenku .

Píše : Dnes som šla na podnet svojej kamarátky z Hrabušic pozrieť na miesto, kde vraj údajne niekto vyhodil asi pred dvomi týždňami psíka, ktorý teraz sedáva na kraji cesty a márne čaká na svojho majiteľa. Bolo to pri podjazde medzi Spišským Štvrtkom a Hrabušicami. Napísala mi, že psík je vraj veľmi plachý a nedá sa chytiť. Popri tom som zistila, že sa ozvalo už veľa ľudí, ktorí to nahlásili a pokúšali sa tiež psíka odchytiť, ale márne, vždy niekam zmizol.Psík tam prežíval vďaka dobrým ľuďom, ktorí ho tam chodievali celý týždeň kŕmiť. Prišla som na miesto okolo pol 10, ale psíka som nikde nevidela, asi po 15 minútach som ho zrazu zahliadla, ako sedí na kraji cesty a trúbia na neho autá. Vydala som sa rýchlo tým smerom, ale psík zrazu zmizol. Hodinu som chodila po okolí, ale nič. Potom som to už chcela zabaliť, ale ešte ma napadlo, že skúsim pristaviť auto k miestu kde sedáva a chvíľu počkám. Oplatilo sa asi po 10 minút
ach zrazu vyliezol z príkopu pri ceste. Keď som na neho zapískala, zase zmizol. Zistila som, že vedľa cesty je kanál o priemere cca 50cm, ktorý vedie popod cestu. Tak som neváhla, kľakla na štyri a svietiac si telefonom som sa vtiahla dnu. Kanál mal žiaľ z druhej strany cesty 2 východy a tak psík cez niektorý vyšiel a niekde sa zase schoval. Už som si myslela, že je to beznádejné a zrazu som ho zazrela v tráve ako sedí a pozerá sa na mňa. Začala som sa mu prihovárať a pomaly som sa k nemu približovala. Trvalo to sice asi pol hodinku, ale oplatilo sa byť trpezlivý. Psík sa spočiatku bránil pohladeniu a cvakal po mne zubami, ale nakoniec sa poddal a nechal si navliecť vodítko okolo krku. Potom už bol milý, krotký a nechal sa hladkať.. Zistila som že je to fenka, vek asi cca 8 mesiacov, stredný vzrast. Naložila som ju do auta a viezla som ju na veterinu do Popradu na kliniku Tatry-vet, kde ju prehliadli a urobili všetky potrebné úkony. Odtiaľ som ju odviezla do útulku Cesta za domovom, ktorý sa fenočky ujal a budú sa jej snažiť nájsť nový domov. Dostala meno APOLA a ja len verím, že si nájde ten najlepší domov na svete a tomu človeku ,ktorý ju tam nechal sa to raz vráti. Držím ti palce zlatíčko.”
Ďakujeme, Tonka , za záchranu ďalšieho psíka !

tonka

Belko už má nový domov
Nedávno sme uverejnili fotky Belka, ktorý sa túlal v okrese Humenné a bol v zlom stave. Veterinárka Lenka Lisá ho dala do poriadku a nálezcovia mu poskytli dočasnú opateru. Náš partnerský útulok vo Fiľakove ho bol ochotný začiatkom augusta prijať , no dnes sme dostali správu, že si ho nálezcovia nechávajú natrvalo. Tak takéto správy potešia.

belko1 belko2 belko3

Pomohli sme ďalším štyrom psíkom
Ďalšie štyri psíky sa už nemusia obávať o svoju budúcnosť. V obci Diviaky nad Nitricou žili u starej pani, ktorá sa o ne už nedokázala postarať. Ďakujeme starostovi obce , že nám zavolal a mal záujem zvieratám pomôcť,RVPS v Prievidzi , ktorá ich odobrala a Beátke Jagošovej, ktorá si psíky bola osobne vyzdvihnúť a previezla ich do útulku vo Fiľakove. Majiteľka si nechala jedného psa, o ktorého sa už dokáže postarať.

4psiky 4psiky2

Zachránená mačička

Ďakujeme našej inšpektorke Janke Hricovej za záchranu tejto mačičky , ktorú našla v Banskej Bystrici a občianskemu združeniu Mačky Zvolen za to, že sa jej ujali. Veríme, že aj keď je čierna , prinesie niekomu šťastie: )

maciatko

Zachránená Linda pozdravuje
Lindu nám ako túlajúcu sa po dedine v okrese Galanta nahlásila pani Alexandra , po výzve na fb sa jej ujala dočaskárka Kristína z Bánoviec nad Bebravou.Tá sa o ňu veľmi dobre starala a zistila, že Linduška je hluchá. Takisto má aj problémy so zrážanlivosťou krvi.
V súčasnosti jej už náš partnerský útulok hľadá vhodnú rodinu , ktorá by si túto milú sučku adoptovala.
Ďakujeme všetkým za pomoc! Linda si to zaslúži

linda

Dvanásťročného Buba doniesli utratiť, lebo zavýja, keď je v byte sám…
Bubova majiteľka sa rozhodla 12 ročného psíka zbaviť, lebo keď je ona v práci a má nočnú , psík zavýja v byte. Zbaviť sa zvieratka , ktoré s nami prežilo 12 rokov, kus života….hmm… smutné…Buba sme prevzali pod našu linku , bol v dočasnej opatere a zajtra cestuje do Čiech, osobne si po neho prídu a bude sa mať určite dobre, zverejníme aj fotky, ak nám ich pošlú, v čo dúfame.

bubo

Macka zachránili naše inšpektorky Zuzka a Zdenka z rómskej osady.

Psík veľmi trpel, mal kožné ochorenia, hnisavé rany, vrastený špagát v krku . Veľmi sa tešíme , že včera mohol odcestovať do nového domova v Nemecku. Okrem inšpektoriek, ktoré ho z osady vyslobodili , ďakujeme za pomoc klinike Vetanimal v Košiciach , inšpektorkám Viki a Tonke za ďalšie prevozy , Beatke Jagošovej za nájdenie nového domova, MVDr. Želonkovi z Popradu za prístup a ochotu pomôcť a skláňame sa s úctou pred našou dočaskárkou Ankou z Popradu, ktorá sa o Macka príkladne starala. Anka nám dala do poriadku už nejedného psíka!

MACKO

Štyri zachránené fenky
Z obce Revúčka previezli v utorok naše inšpektorky Janka a Zdenka štyri sučky do Fiľakova. Sučky prichýlil pán, ktorý im
mohol poskytnúť len stravu , no boli neustále priviazané na reťazi , pretože nemá oplotený pozemok. Pôvodne boli túlavé, dokonca jednu vyhodili na ulicu miestni Rómovia (dostali ju do daru). Jedna zo sučiek nedávno prekonala psinku , tak sa vyjadril veterinár. Všetky sú už v bezpečí a my ďakujeme našim skvelým inšpektorkám a Beatke Jagošovej , vedúcej útulku vo Fiľakove, za ochotu pomôcť.

4zachr 4zachr2 4zachr3 4zachr4

 

Milá Tumma!
Toto je náš “list” na rozlúčku . Od prvej chvíle, ako ťa naše inšpektorky objavili v rómskej osade , pobehujúcu napriek veľkému nádoru , ktorý ťa ťahal ku zemi , ale čipernú a predovšetkým veľmi milú a prítulnú , bolo o tvojom osude rozhodnuté. Vedeli sme, že v osade nesmieš ostať, čakala by ťa tam pomalá a bolestivá smrť. No keby nie ľudí, ktorí si ťa na klinike v Košiciach všimli a bojovali za teba, tvoj život by sa bol rýchlo skončil. Napriek tomu si dostala šancu a my ti veľmi fandíme a myslíme na teba. Vieme, že nebudeš žiť roky, vieme, že vyoperovaný nádor bol mimoriadne agresívny , no sme šťastní, že dožiješ v prostredí, kde ťa budú milovať a starať sa o teba do poslednej chvíle.
V tvojom mene ďakujeme ešte raz tým, ktoré ti pomohli- Zuzke, Zdenke, Lucii, Lenke , Viki a Beáte.
Drž sa nám a pozdravuj tam, kde už nikoho nič nebolí … až raz budeš za dúhovým mostom , no predtým ťa čaká ešte veľa pekných chvíľ a hlavne veľa lásky.
Nezabudneme!

tumma tumma1

Zachránený Štrofo

Mali sme nahlásený prípad zanedbaných psov v rómskej rodine v obci Kalinovo . Inšpektorka Renáta podnet preverila a včera kríženca špica , ktorého volajú Štrofo, previezla do útulku vo Fiľakove, ktorému týmto ďakujeme. Ostatné psíky sú v poriadku, yorkshir , ktorý bol na reťazi , je po návšteve inšpektorky vo vnútri domu a pre bernského salašníckeho stavajú voliéru . Psy sú v dobrom stave, inšpektorka ešte zabezpečí očkovanie cez svoju veterinárku .

strofko

Zachránený kocúrik

Za záchranu tohto kocúrika , ktorý dostal meno Murko, ďakujeme našej inšpektorke Zdenke. Kocúrik momentálne berie antibiotiká a dostáva kvapky do očí, ale už sa mu rysuje nový domov.

murko

Beny a Rex zachránení!!!

Do počtu zvierat zachránených cez našu linku si môžeme pridať ďalšie dve čísla. Na osudy oboch nás upozornila naša inšpektorka MVDr. Barbora Fabiánová. Maďarská vyžla Beny bol kandidátom na utratenie , do odkúpeného domu, kde mal domov , sa nasťahovala nová rodina, ktorá Benyho nechcela. Včera bol Beny prevezený do útulku vo Veľkých Kapušanoch , ktorý sa pokúsi psíka dobre umiestniť. Rex žil v rodine, ktorá utýrala na smrť fenku (podali sme už trestné oznámenie) a nemal takisto dobrú perspektívu. Rex bol prevezený do útulku UVP v Košiciach . Obom útulkom srdečne ďakujeme ! Veríme, že sa psíkom podarí nájsť dobrý domov.

ben rex

Včera odcestovali do nových domovov – Bukši a Elza

Obaja boli operovaní , mali zlomeniny , no podarilo sa ich zachrániť. Ďakujeme oznamovateľom , Viki Fedákovej za záchranu , , MVDr. Kuchárikovej a MVDr. Kožárovi za pooperačnú starostlivosť a OZ Šťastné labky Fiľakovo- Beatke Jagošovej za nájdenie nového domova .

buksi elza

Fenka so šteniatkami sú už v dočasnej opatere

18.5. sme uverejnili príbeh fenočky a šteniatok , ktoré sa nachádzali v zrúcanine domu . Nasledujúci deň plánovala naša inšpektorka Nika Macková ešte vo večerných resp.nočných hodinách ísť po psíky. Nebolo to však možné , no opäť sa nám potvrdilo, že všetko je tak, ako má byť. Ak by bola išla v noci , bolo by sa jej podarilo zachrániť len fenku a šteniatka. Na druhý deň ju čakalo milé prekvapenie , pretože okrem drobcov a maminky odchytila aj psíka, ktorý nemal majiteľa (ten je v útulku Rožňava, keď budeme mať fotky, zverejníme) a takisto veľmi plachú fenku, ktorá je na tom psychicky zle a socializuje sa . Okrem toho jej miestni naložili aj 4 andulky, ktorých sa potrebovali zbaviť. Po tie sa ešte náročky vrátila druhýkrát. Všetky zvieratká sú u Niky, fenka a šteniatka pôjdu po očkovaniach do nového domova, už sú rezervované. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli-
predovšetkým Nike a jej priateľovi za fantasticky odvedenú prácu, Tomášovi Šiškovi a Martinovi Janokovi , takisto inšpektorke Zdenke,ktorá prípad preverovala, pani, ktorej objekt patrí a ochotne spolupracovala a útulku Rožňava. Veľké poďakovanie patrí pánovi Tadeášovi . ktorý tiež pomohol pri odchyte .
Veríme, že vás pohľad na zachránené psíky teraz mimoriadne poteší.
Ak chcete podporiť našu linku a pomôcť týraným zvieratám, môžete prispieť na náš účet a do poznámky napísať psíky z okresu Revúca .
Transparentný účet: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX

18556098_1503995496318634_9107274045676263322_n 18557517_1503999806318203_1494866896620216827_n 18664719_1503995782985272_7144946413773655992_n 18671403_1503996782985172_2894346790810946277_o

Pri sobotňajšej akcii , keď sa odoberala fenka so šteniatkami ,bol zachránený aj tento psík.
Ďakujeme Nike, Martinovi a Tomášovi. Toto píše o záchrane Nika, naša inšpektorka:

Tento 4 ročný psík sa odobral ako ďalši popri prípade fenky s jej šteniatkami.
Psík bol vo svojom domácom prostredí voči nám priateľský, ale problémy nastali pri nasadzovaní obojku. Bránil sa, cvakal, nechcel dovoliť so sebou manipulovať. Boli sme nútení mu nasadiť košík. Po naložení do auta sa ukľudnil a košík sme mu dali dole. Cestoval do OZ Život je pes v Rožňave. Týmto im chcem poďakovať, za ochotu a pomoc psíkovi. Psík bol po zmene prostredia neuveriteľne prítulný, hravý, mojkavý macik. Odchádzalo sa nám od neho veľmi ťažko. Jeho osud a doterajší zivot v každom z nás za tú chvíľku prebudil neuveriteľnú ľútosť, ktorá nás dostala na lopatky.

Tomuto dobrosrdečnému fešáčikovi sme dali meno Asan [záchrana].

18581989_1504461942938656_8436694050478256622_n

Zachránená pri akcii v sobotu spolu so sučkou so šteniatkami

Píše inšpektorka Nika :Popri odchytávaní fenky so šteniatkami, sme boli oboznámení s faktom, že na pozemku sa pohybuje ešte jedna mladá fenka nemeckého ovčiaka. Fenka bola ostražitá, utekala pred nami, čo jej nohy stačili. Fenka bola nekontaktná, nechcela sa priblížiť k človeku a k jedlu si celý život chodila len vtedy, keď si bola istá, že na pozemku sa už nik nenachádza. S miestnymi obyvateľmi sme sa dohodli, že ak si fenku odchytíme, môžeme si ju zobrať.

Fenku sme si snažili privolať, ale cez diéru v plote utekala cez ďalšie pozemky na polia. Nakoľko všetky naše doterajšie postupy boli neúčinné, sme zvážili, že najlepšou voľnou bude nechať fenke na dvore konzervu s uspávacou látkou- Sedalinom, dvor opustiť a počkať, kým sa fenka vráti a zožerie to. Dvor sme opustil a vydali sme sa riešiť ďalšieho psíka. Keď sme sa vrátili, jedlo bolo zjedené. Fenku sme našli oťapenú na pozemku. Bojovala so všetkých síl, ale vzhľadom k účinkom sedačnej látky, nebola schopná ujsť. Odchytili sme ju s pomocou slučky a plachty. Od strach sa viac krát pokakala a so zubami cvakla všade okolo seba. Podarilo sa nám nasadiť jej náhubok a odniesť ju do auta.

Fenka cestu autom zvládla pod vplyvom sedácie celkom dobre, ale po príchode domov, keď už látka úplne vyprchala, bojovala “zubami, nechtami” a uštedrila nám aj pár obranných kusancov.

Doma si hľadala útočisko celá vydesená. Triasla sa, mala horúci nos, zvýšenú teplotu, horúčkovité oči , bola dýchavičná a silou mocou sa snažila pred nami skryť. Odmietala vodu, aj potravu. Akákoľvek manipulácia neprichádzala do úvahy. Rozhodli sme sa ju nechať cez noc v kľude, chladec, osamote na koberčeku v kúpeľni.

Dnešný deň hodnotíme oproti včerajšku ako veľký pokrok. Zvýšená teplota, dýchavičnosť, horúčkovité oči jej ustáli, aj keď sa dala stále pozorovať jej nedôvera voči ľuďom. Manipulácia s ňou stále neprichádzala do úvahy, aj keď sa začala prejavovať jej zdravá zvedavosť. V momentoch našej “nepozornosti” pozorovala okolie, dokonca pár krát dobrovolne opustila kúpeľňu. Pokroky robí hlavne vďaka našej svorke, ktorá jej ukazuje, že sa nemá čoho báť. Podvečer sa konečne najedla a napila a dokonca si opatrne zobrala aj granulku z ruky.

Veríme, že ďalšie dni budú v pokrokoch rovnako úspešné, ako tento dnešný.

Fenke sme dali meno Siwaa [bohyňa života a životnej sily, ktorá dáva život rastlinám, aj zvieratám] . Meno by sa malo vyslovovať Živa, ale my ju budeme volať Ziva.

18582389_1505743249477192_5800345034094598981_n

Zachránené šteniatko

Za záchranu tohto 3 týždňového šteniatka , ktorého súrodenci už sú v psom nebíčku, ďakujeme našej inšpektorke Lucii Ivanovej a pani Anne Krankušovej ďakujeme za starostlivú opateru.

18664149_1505738512810999_3261539376139690027_n

Psy v opustenom dome

Inšpektorka Viki Fedáková riešila v obci Drienovec tri zanedbané, vychudnuté psy v opustenom dome. Jeden sa nehýbal a mal aj viditeľné poranenie na prednej labke. Bol prevezený na kliniku Vetanimal a na druhý deň na veterinu univerzitného lekárstva.
Asi sa musel niekde napichnúť súdiac podla rany, druhú labku mal zlomenú.
Ďalších dvoch bude treba niekam umiestniť, fotky však nemáme, boli plaché.

Zpesik2pesik3

Sami sa priznávajú, že ich bijú, kopú do nich, hádžu kamene.
V osade zostalo plno psov s dolámanými labkami , odseknutými chvostami, kožnými chorobami ,niektoré priviazané na krátkom lane, bez prístrešku, vystrašené na smrť…Zobrali sme len štyri, tie, čo potrebovali akútne pomôcť- psík s vrasteným špagátom a hnisavými ranami, fenka s obrovským nádorom , fenka s prolapsom maternice a psík so zlomeninou…tieto majú šancu na nový život, na nich sa usmialo šťastie. Je to len kvapka v mori, ale predsa…Čo však s ostatnými? Rómovia sa ich ochotne chceli vzdať, no nebolo miesto…Veľa psov im do osady pribudne od “bielych” ľudí, nezodpovedných , bezcitných , ktorí pred osadou psíka vyhodia a on sa potom začlení do svorky a rozšíri začarovaný kruh.
Riešenie? Jedine radikálne. Zákaz chovu zvierat nielen v osadách , ale aj u ľudí, ktorí na chov nemajú podmienky, plošné kastrácie a podpora občianskych združení a útulkov zo strany štátu, prísne sankcie za nedodržanie vopred nastavených pravidiel,
Tým hore je to však väčšinou jedno, oni do osád málokedy chodia a ak, tak len pred voľbami. Oni sami majú častokrát v rodine bezcharakterných množiteľov a tak podporujú týranie zvierat.
Niekedy sa musíme hanbiť, že sme ľudia…

ggggjjjjkkkkklllllmmmm

Naše inšpektorky navštívili rómsku osadu v okrese Revúca,

kde našli plno zúbožených psov . Zobrali iba tie, ktoré trpeli a mali závažné ochorenia- fenku s prolapsom maternice (po operácii  ju prevzal útulok vo Fiľakove), psíka so zranenou labkou (po ošetrení prevzal útulok Revúca), v opatere nášho OZ zatiaľ ostala fenka s obrovským nádorom na mliečnej žľaze a psík s vrasteným špagátom a demodexom .

1111111222untitled

Hľadáme dočasnú opateru pre túto fenku z osady, má obrovský nádor

Nevieme, čo všetko si táto dobrá , prítulná fenka v rómskej osade musela vytrpieť…naše inšpektorky Zuzka a Zdenka ešte v ten deň, keď ju objavili s týmto velikánskym nádorom , hneď vyrazili na kliniku do Košíc. Veterinári uvažovali o utratení vzhľadom na prognózu, nádor je zhubný, no metastázy fenka nemá . Povzbudila nás budúca veterinárka Lenka Zolnierčiková, , predsedníčka OZ Cesta za domovom , ktorá na veterine praxuje a stará sa o psíky. Túto fenočku si veľmi obľúbila , tak sme sa spojili s ošetrujúcimi veterinármi, ktorí sa predsa rozhodli dať jej ešte šancu. Nevieme, ako dlho bude po náročnej operácii žiť, no urobíme všetko pre to, aby dožila bez bolesti a v pohode. V pondelok bude operovaná, pár dní na klinike pobudne , no potom bude potrebná dočasná opatera. Ak sa nájde niekto, kto bude ochotný sa o ňu postarať, kým sa pre ňu nájde nový vhodný domov, napíšte nám do súkromnej správy alebo zavolajte na 0907 332 835

18451573_1494829627235221_8706660295487333170_o18451678_1494829310568586_4855748320365131914_o

 

Rotwailerka s demorexom odobratá z rómskej osady a prevezená do útulku vo Filakove

ROTWAILERKA

Slepý psík zachránený

Ďakujeme našej inšpektorke Lucii, ktorej do počtu zachránených zvierat pribudol ďalší psík. Túlal sa dva týždne, kým sa jej ho podarilo dostať do bezpečia. Psík bol plachý a narážal do predmetov, domov. Príčinou je slepota , preto ho asi nejaká “dobrá ” duša vyhodila. Psíka si bola včera vyzdvihnúť vedúca útulku z Fiľakova , takže je v tých najlepších rukách.

slepy psik

Vyhodeny malicky x-labrador

Predvčerom ho vyhodili pri Košiciach, no vďaka našej inšpektorke Viki a predovšetkým vďaka perfektnému dočaskárovi Matúšovi sa má takto dobre. Ak by ste o tohto kríženca labradora , ktorý má cca 8 mesiacov , mali záujem, ozvite sa nám.

labrador

Prípad zo Sedlíc úspešne vyriešený

Prípad zo Sedlíc, ktorý vôbec nevyzeral dobre, má šťastný koniec. A to vďaka pomoci celého tímu ľudí , predovšetkým na tom má zásluhu náš inšpektor Rišo. Ďalej ďakujeme oznamovateľovi , SAOZU za preplatenie kastrácie- fenka bola kastrovaná v Košiciach a tak sa konečne zastaví kolobeh rodenia a zbavovania sa nechcených šteniatok. Šesť šteniatok má už nový domov vďaka pani Rite, Petre a takisto pár ľuďom, ktorí prispeli na ich prevoz.

cierny prevoz

Rexík je už v bezpečí!!!
Odvčera sa už Rex nemusí nikoho báť. Jeho príbeh ste sledovali na našej stránke a fandili mu. Rex žil v okrese Revúca u Rómov, ktorých sa veľmi bál. Vďaka vytrvalosti našej inšpektorky Zdenky sa ho včera podarilo po dvoch hodinách odchytiť. Odchyt sprevádzali nadávky jeho majiteľov, aký je debil, zlý , že ho treba rýchlo zobrať. (Dúfame,že dodržia sľub, že ďalších psov mať nebudú, to svätosväte sľubovali) . Rexa sa nakoniec podarilo pomocou lana, krôčik po krôčiku , s prestávkami, so spomalenými pohybmi odchytiť. Teraz si už lieči zranenú dušičku v bezpečí nášho partnerského útulku vo Fiľakove. Ďakujeme!

rexikrexik2

 

Chorú Bellu by boli Rómovia zrejme zabili

Bellu zachránila naša inšpektorka Viki Fedáková. Píše nám: “Pre Bellu bol dnešok šťastným dnom. Dňom kedy sa jej nočná mora zvaná život skončila.
V osade na východe Slovenska som riešila jeden prípad a všimla som si fenku, ktorú Rómovia odháňali resp.naháňali , snažili sa ju vystrašiť natoľko, aby opustila osadu. Prečo? Lebo bola iná ako ostatné psy. Lebo nemala srsť, lebo bolo zjavné,že je chorá. A paradoxne, Rómovia sa chorôb boja.
Belka sa po však snažila stále vrátiť k nim .Veď svet mimo nich nepoznala.
Tak som zakročila ja. Keď som podišla bližšie, ten obraz mi trhal srdce. Chvost stiahnutý od strachu, triasla sa ako osika,telo kosť a koža, všade samé chrasty a vypadaná srsť. Ale čo najviac bolelo, bol jej pohľad.
Za asistencie Rómov sa mi Bellu podarilo chytiť. Sadla som s ňou do auta a utekala k nasej veterinárke.
Tam už nasledovali vyšetrenia, kúpanie a začala sa liečba Belly.
Potvrdil sa demodex a silná podvýživa.
Teraz už je v teple a hlavne v bezpečí, kde do nej už nikto nekopne.
Ešte neveri, ešte trpí strachom…. ale tichučko s panikou a pokorou v očiach znáša našu starostlivosť.
Belka je mala fenka, ma cca 2 roky, váži 5,8 kg. Belka sa lieči na demodex a potrebuje našu pomoc. A bude potrebovať veľa lásky, aby zabudla na všetko zlé, čo zažila.
Prosíme vás, prispejte na jej liečbu, nebude to najlacnejšia záležitosť , momentálne je na infúziách .
Transparentný účet : SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
SWIFT/BIC:FIOZSKBAXXX
Do poznámky napíšte : Bella.
Ďakujeme za ňu! Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

a3 bella

Prašník – zachránený psík

Tento milý psík žil v dedine na západnom Slovensku vo veľmi zlých podmienkach , majiteľom bol jeden z tých menej chápavých , ktorí si myslia, že ak psa nebijú a občas mu dačo dajú zjesť, tak je všetko v poriadku. Našťastie ho objavila pri riešení iného prípadu naša inšpektorka Ivanka a psíka zachránila , rysuje sa mu aj nový domov. Ďakujeme za záchranu a starostlivosť!

a1

Hľadáme domov kocúrikovi s odseknutou labkou – len do bytu alebo dovnútra domu

Naša inšpektorka Tonka našla kocúrika, no nemôže si ho nechať. Kocúrik má odseknutú spodnú časť labky a štvrtinu chvosta. Tonka píše:”Je to kocúrik starý cca 1 rok. Má odseknutú 1/4 chvosta a spodnú časť labky. Má to už zahojené, takže sa mu to muselo stať už skôr. Je veľmi prítulný, kľudný a priateľský voči iným mačkám, dokonca nereaguje veľmi ani na prítomnosť psa. Našla som ho u nás v Hute ako kríva po ceste. Zisťovala som aj či niekomu v okolí nepatrí, ale nič. Je trošku chudý, citiť mu chrbticu aj panvové kosti. Už som ho aj odčervila, vyčistila ušká. Bolo by dobré ak by si ho niekto zobral dovnútra, aby si neporanil tú hendikepovanú nôžku, pretože sa na ňu snaží našľapovať a má ju trocha ošúchanú. Ak by si ju poranil, mohla by sa mu tam zaniesť infekcia, rana by zhnisala a dostal by otravu krvi….

a2

Po dvoch rokoch konečne zachránená! Mohla skončiť na pekáči.

Nedávno sme vás prosili o pomoc v súvislosti s rodinou asociálov a alkoholikov , ktorí chodia žobrať do Popradu a fenku nechávajú zavretú v kôlni v tme ešte k tomu na reťazi. Jej predchodkyňa skončila v útulku, šteniatka predali majitelia Rómom na mäso. Bety im ktosi “múdry” podaroval , minulý rok sme jej šteniatka odniesli do útulku v Matejovciach nad Hornádom, no sučky sa vzdať nechceli a ani ju dať kastrovať. Už sme nevedeli, čo robiť, pretože ide o pomerne agresívnych ľudí hlavne keď si vypijú …nemohli sme ju odtiaľ dostať, jednoducho, nešlo to. Neuznávame kúpu psov, no v tomto prípade sme inak nemohli, takže za 20 eur sa jej vďačne zriekli a podľa nášho názoru tak rýchlo ďalšieho psa mať nebudú. Píše naša inšpektorka Tonka: ” Je to čierny nemecký ovčiak, narodená 12.7.2012, je dokonca aj čipovaná. Bola zavretá v drevárni a ešte pre istotu aj na reťazi. Dva staré hrnce pred drevárňou, z toho v jednom dažďová voda a v druhom plávali vo vode rozmočené granule. Takže pokiaľ bola zavretá tak nemala prístup k vode ani k jedlu kým ju nevypustili. Tá reťaz jej nesiahala ani 1,5m od dverí na drevárni, takže pohyb žiadny. Fotiť sa tam nedalo lebo bolo hrozné počasie a bol problém ju vôbec udržať, má neskutočnú silu.”
Za vydarenú akciu ďakujeme inšpektorkám Tonke a Gabike a takisto útulku UVP v Košiciach , ktorý nám pomohol. Bety je už v bezpečí a čaká v útulku na dobrého pána. Ak máte záujem, zavolajte na tel. číslo 0918 564 466.

cierna

Zachránený z Hucína

Špina, blato, všade plno skla, na ktorom sa mohol poraniť a maličký Tobi uviazaný na špagáte. Lokalita- Hucín. rómska kolónia. Naša inšpektorka Zdenka neváhala a šteniatko vyslobodila. Poslali sme súčasne aj podnet na RVPS , pretože ešte jeden psík tam zostal, našťastie aspoň dospelý…
Tobi je zatiaľ v dočasnej opatere , dal sa už trocha dokopy , no dlho tam zostať nemôže , prosíme, zdieľajte, možno niekomu padne do oka. V prípade záujmu o adopciu volajte na 0907 332 835.

hucinhucin1

 

Deny pozdravuje z dočasnej opatery

Žil v blate , teraz si konečne začína užívať život. Ďakujeme inšpektorke Tonke, ktorá má hlavnú zásluhu na tom, že je preč z prostredia, v ktorom trpel .

17835212_1462380190480165_2235480779262522301_o17855009_1462381117146739_7425200360310882834_o

Za záchranu Fillyho ďakujeme inšpektorke Viki Pupákovej, ktorá píše:
Filly je len 7 mesačný mix retriever a za svoj život si asi neprežil doteraz nič dobrého. Bol videný ako ho osadníci vyložili z autobusu v Sáse. Poobede ho však ho však niekto zrazil na jeepe a nebolo toho, kto by mu pomohol. Bol už vyhlásený za mŕtveho, keď sa zázračne posadil. Ako predsedkyňa OZ Bláznivý zverinec a inšpektorka pre SOS linku pre zvieratá v núdzi som zohnala odvoz a akonáhle to bolo možné, sme išli preňho. Bol schovaný pod stromom pri plote vo dvore kostola, kde na nás počkali a postrážili ho. Išli sme s ním rovno na veterinu. V aute bol kľudný, nechal sa vyhladkať. Viditeľne zranený nebol, no veľmi ťažko dýcha. Dnešné RTG ukáže či sú pľúca v poriadku. Keď som pri ňom sedela na zemi, objal mi ruku labkami a položil ňufák na líce. Vtedy som vedela, že to stálo zato. Je to neskutočne vďačný psík a veľký mojkač. Momentálne sa nachádza v dočasnej opatere vo Zvolene.
Za nahlásenie tohto prípadu a koordináciu ďakujem Lucia Babiakova , za prevoz Palko Adamovic a za poskytnutú dočasnú opateru Miroslava Kanianská Lepiešová

17904235_1465321783519339_2653657018361459326_n

Šteniatko vytiahnuté z potoka hľadá domov

Toto milé šteniatko ktosi chcel utopiť v potoku , momentálne sa nachádza u našej inšpektorky Barbory Fabiánovej v Dobšinej. Hľadáme mu nový domov.

17523423_1448524508532400_6860492673197984344_n

Badymu ide o život, majitelia ho chcú dať utratiť . Hľadáme súrne nový domov

Dnes oslovili našu inšpektorku, veterinárku , majitelia tohto sedemročného psíka (vyžla) so žiadosťou o utratenie. Samozrejme odmietla a ani to neplánuje urobiť. No majitelia Badyho môžu nájsť iného veterinára v okolí, ktorý to skutočne urobí. Badyho doniesol nezodpovedný syn svojej matke, ktorá dom predáva a sťahuje sa do bytu. Noví majitelia sa do domu majú nasťahovať o mesiac a dovtedy Bady musí zmiznúť. Psík je zdravý, no hyperaktívny, pretože je neustále zavretý v maličkom priestore. Prosím, zdieľajte, možno sa nájde človek, ktorý má vzťah práve k tomuto plemenu.

17457563_1449505071767677_1762300797520211374_n - Copy17553396_1449504898434361_1280896052775936301_n - Copy

Zachránená z rómskej osady , zrazila ju motorka

Náš inšpektor Rišo včera riešil podnet týkajúci sa psa na krátkej reťazi v rómskej osade v Ruskej Novej Vsi. Píše: Pri riešení podnetu psíka na krátkej reťazi sme museli zavolať políciu nakoľko jeden z miestnych Rómov bol agresívny.Dvaja mladi policajti z Prešova boli veľmi milí, ústretoví..Keď sme prišli znova na pozemok,priznali sa že majú aj tretieho psíka ktorého včera zrazila motorka.Mali ho zatvoreného v dome.” Samozrejme,opitý majiteľ fenku nechcel dať , no ani ju určite neplánoval zaviezť ku veterinárovi. Fenku sa majiteľovi podarilo odobrať , má zlomenú zadnú labku , z úst jej deň predtým aj tiekla krv. Našťastie je v dobrých rukách na klinike v Košiciach,
O jej stave budeme informovať . Keďže sa nám hromadia prípady zvierat, u ktorých sa plánuje operácia , chceme vás poprosiť, pomôžte nám zachraňovať zvieratá a prispejte na náš účet. Ďakujeme v mene zvierat.
Transparentný účet: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
alebo účet pre anonymných darcov : SK51 8330 0000 0021 0103 6247

17757518_1453416421376542_3559042155127354136_n17759838_1453415901376594_1539338230168820777_n

Rozárka bude potrebovať pomoc, je na klinike v Nitre. Jej stav je veľmi vážny!

Táto malá a milá fenka, ktorá zrejme už rezignovala , bola nájdená vo veľmi zlom stave pri Piešťanoch. Meno jej dala naša inšpektorka Ivana, ktorá ju bola zobrať z miesta, kde už len pasívne čakala na smrť . Rozárka je staručká a ubolená, má demodex , zúbky v katastrofálnom stave , a v brušku pravdepodobne nádor. Nevládze stáť na nohách. Pred chvíľou ju naša inšpektorka Monika previezla na kliniku do Nitry, kde jej robia vyšetrenia a možno ju čaká operácia. Veľmi si prajeme, aby prežila a ešte aspoň na záver života pocítila lásku . Psíky seniori sú našou citlivou stránkou. Držte jej palce a ak môžte, prosím, prispejte na náš účet , už len prvé vyšetrenie v Piešťanoch nás stálo 50 eur . Ďakujeme za Rozárku !

Transparentný účet :SK63 8330 0000 0027 0103 6224
Účet pre anonymných darcov: SK 51 8330 0000 0021 0103 6247

17554182_1451213688263482_957909838359029162_n17626430_1451213364930181_3347304182222068688_n

 

Eli pozdravuje z nového domova v Dobšinej .

Pre tých, čo nepoznajú jej príbeh- podarilo sa jej utiecť z reťaze od rómskej rodiny, túlala sa a na ulici bola terčom rôznych výrastkov, ktorí ju bili a kopali. Ďakujeme inšpektorke Barbore Fabiánovej, ktorá má hlavnú zásluhu na záchrane Eli a novej rodine prajeme , aby nikdy neoľutovali svoju voľbu a prežili s Eli veľa pekných chvíľ. Takisto sa včera podarilo adoptovať aj poslednú mačičku , ktorá zostala po smrti majiteľky sama v Dobšinej. Ďakujeme obom Barborám, ktoré majú zásluhu na tom, že sa mačací príbeh skončil šťastne.

ELI MAREC 2ELI MAREC

Pinky pozdravuje z Nemecka:)

Pinky bola spolu so šteniatkami za asistencie polície odobratá rómskej rodine vo Veľkej Ide. Najprv ju mala v dočasnej opatere inšpektorka Janka Hricová , nedávno sa cez OZ Šťastné labky dostala do Nemecka, kde si našla nový domov a pozdravuje.

PINKA 2 MARECPINKA MAREC

Tinka je už v dobrých rukách

Ďakujeme za pomoc v prvom rade dobrovoľníčke,pani Beátke ktorá ponúkla pomoc a zabezpečila prevoz a starostovi obce Diviaky nad Nitricou , ktorý bol takisto veľmi nápomocný a ochotný .

Tinku je potrebné liečiť, držte jej palce, nech si na tomto svete ešte niečo užije !

Staručká Tinka z obce pri Prievidzi zajtra cestuje za lepším životom. Tinka žila na dvore , kde bola voľne pustená a v rámci možnosti bolo o ňu postarané. Majitelia sa však o jej zdravotný stav nezaujímali , neprišlo im ani divné, že má vykrivenú hlavičku. Napriek snahe našej inšpektorky Elišky sa jej odmietli vzdať, oslovili sme preto starostu s prosbou o pomoc. Vďaka dobrovoľníčke bola dnes Tinka prevezená na veterinu do Prievidze, kde sa zistilo, že má vážne problémy so srdiečkom a vykrivená hlavička je zrejme dôsledkom stavu po mŕtvici. Tinka potrebuje lieky, ktoré je jej potrebné podávať každý deň a to určite majitelia robiť nebudú. Preto sme sa rozhodli zveriť ju pod patronát OZ Šťastné labky vo Fiľakove, ktoré jej bude hľadať domov na dožitie v zahraničí. Tinka je momentálne u našej dobrovoľníčky, ktorá sa u ňu príkladne stará, bola možno prvý raz v živote okúpaná, odblšená , najedla sa dosýta a teraz si spokojne spinká pred zajtrajšou cestou. Je to veľmi milý psík a my veríme , že sa ešte bude mať u niekoho dobre a dožije spokojne svoj život u láskavých ľudí.

17359437_1440215726029945_2663495795457055981_o17362085_1440213776030140_8280652536312610825_nTinka+

 

Soňa sa celé roky túlala po dedine, majiteľ o ňu nejavil záujem, takto dopadla:( Pomôžte nám ju zachrániť!

Ďakujeme milovníčke zvierat z Helcmanoviec, že sa obrátila na našu linku a pomohla nám zachrániť Soňu. Nevieme, koľko má táto milá čuvačka rokov, podľa majiteľa 14, veterinárka Lucia Kucháriková tipuje najmenej osem. Včera ju naše inšpektorky Gabika a Tonka previezli na veterinu do Košíc. Lucia nám píše:”Soňa je v zlom výživnom stave, zvýšená teplota, zuby vylámané, jazva na hlave, viacero novotvarov na mliečnej žľaze, Hornerov syndróm. Odobrali sme krv a zajtra uvidíme ak by bola krv ok treba ísť do kastrácie a mastektómie. Ak nie, terapia bude na základe výsledkov.”
Osud tejto milej fenočky bol smutný- majiteľ, dedinský primitív, jej poriadne nedával jesť, kŕmili ju susedia, lebo večne bola na ulici. Šteniatka rodila ako na bežiacom páse , majiteľ ich rozdával a predpokladáme , že niektoré aj spratal zo sveta nekalým spôsobom , no pri starostlivosti o Soňu určite viaceré aj samé od seba uhynuli. Predpokladáme, že občas od niektorých “milovníkov zvierat” aj utŕžila nejaký ten kopanec a úder. Sonička má čudne vykrivenú hlávku, čo môže byť spôsobené neliečenou infekciou ale aj údermi . Majiteľ sa jej po našom skontaktovaní sa s ním rozhodol vzdať . Bol veľmi prekvapený, prečo ju vlastne chceme zachrániť, keď u neho sa má tak dobre a nič jej nechýba…
Soňu budeme liečiť a skúsime jej cez náš partnerský útulok vo Fiľakove nájsť domov na dožitie. Prosíme vás o podporu , ak vás Sonin príbeh zaujal a chcete aj vy prispieť k jej záchrane, môžete tak urobiť na čísle účtu SK51 8330 0000 0021 0103 6247 a do poznámky napíšte Soňa. Ďakujeme!

17155373_1433079166743601_5797326102896864296_n17203245_1433077733410411_1579374367490227389_n

Bol uviazaný na šnúre od prádla

…a oddnes už nie je:) Nahlásený nám bol malý bišón na reťazi v Lučivnej. Nášho príchodu sa už nedočkal, lebo ho zrazilo auto. Namiesto neho nám rodina ukázala Rexa, ktorého vraj so súrodencami niekto nechal pred ich domom v krabici. Tak ho prichýlili a vidíte, ako žil- síce vykŕmený, ale uviazaný na šnúre od prádla. Vďačne sa ho vzdali a dnes sme ho zaviezli do útulku Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom. Ďakujeme Silve a Ferovi Valkošákovcom za pomoc a Rexíkovi želáme krásny domov na dvore, kde si bude voľne behať . Ďakujeme našim inšpektorkám Majke, Tonke a Gabike, zvlášť Tonke za prevoz.

16904839_1417815711603280_2379015188748107901_o

Dve z nich už majú domov

Pamätáte sa na ne? Patrili pani z Dobšinej, ktorá nedávno zomrela. Susedia poprosili o pomoc našu inšpektorku, veterinárku Barboru Fabiánovú. Mačičku a kocúrika sa podarilo odchytiť a včera cestovali do nového domova. Predtým boli obe zvieratká kastrované a liečené- mali ušný svrab. Posledná mačička je plachá, no veríme, že aj tú sa podarí odchytiť a pôjde za svojimi súrodencami. Ďakujeme susedom, ktorí neboli ľahostajní a obom Barborkám, aj nová majiteľka je totiž Barbora.

macky

Jerry je už v dočaske
Máme dobrú správu pre všetkých vás , ktorí ste sledovali príbeh Jerryho. Psík bol zavretý nonstop v byte, pretože majiteľom bol pán na vozíku. V byte si vykonával aj potrebu , iba občas sa mu podarilo ujsť. Včera bol prevezený z Chynorian pri Partizánskom do Sobraniec . Dočaskár Matúš o ňom píše: “Jerry (ako ho bývali majitelia volali) dorazil v poriadku, už je vykúpaný. Je ešte neistý, priateľský k ľuďom aj iným psom a fenám. Na voditku to veľmi nevedel, ale rýchlo sa učí. Je tichý, ale musí sa ešte naučiť ostať sám, lebo teraz som ho na skúšku zavrel do jednej izby a stále plače a zavýja. Ináč je super. Je submisivnej povahy, nechá so sebou manipulovať.”
Ďakujeme tým, ktorí sa podieľali na jeho záchrane: inšpektorke Eliške Černákovej, ľuďom, ktorí nielen sledovali, ale aj prispeli na prevoz- Andrei Filipovej a Miške Donkovej , prepravcovi a samozrejme Matúšovi. Sme radi, že sme mohli opäť spoznať ďalšieho človeka, ktorý pomáha zvieratám.
Peknú sobotu prajeme !

16904948_1414255195292665_5481782874883676931_o

Micka z Hornej Súče už nebude trpieť

Až dve naše inšpektorky riešili zamotaný prípad v Hornej Súči. Starší dôchodcovia mali dvoch psov a dve mačky. Sprvu sa zdalo, že o zvieratá nie je dobre postarané, jeden zo psíkov im dokonca uhynul (vraj bol chorý) , majiteľ bol dosť nepríjemný, no napokon pri viacerých návštevách inšpektorky Eliška a Barbora zhodne skonštatovali, že starí ľudia majú svoje zvieratá radi , robia pre ne, čo môžu, len z dôchodku im na liečbu už neostane. Mačičky mali ušný svrab, parazity a jedna mala labku v tak zlom stave(nevieme, či sa chytila do pasce alebo čo bolo príčinou), že jej musela byť amputovaná. Majitelia však trvali na vrátení milovanej Micky, neprekážalo im, že bude skackať o troch, súhlasili aj s kastráciou druhej mačky. Inšpektorka sa presvedčila, že o mačky je postarané, bývajú vo vnútri , takisto ako aj pes Baron, ktorého v mrazoch nechali v dome. S majiteľmi sme v kontakte, ak by aj do budúcna potrebovali pomoc. Ďakujeme obom inšpektorkám, predovšetkým Barborke, ktorá si užila svoje (dôchodcovia sa jej dokonca zatajili, lebo sa báli, že aj druhú mačku im vrátime bez nohy , nechceli ju sprvu dať kastrovať , v zime musela takmer hodinu vo večerných hodinách čakať pred ich domom a nepustili ju, hoci kastrácia už bola dohodnutá). Ďalej ďakujeme MVDr. Mitunikovej, ktorá liečila a operovala Micku , MVDr. Krecháčovi , ktorý kastroval druhú, zdravú mačku a manželom Hučkovcom za to, že boli ochotní dočasne Micku po amputácii prichýliť .
Kastráciu mačičiek nám hradil SAOZ (ďakujeme!) , no ostatné úkony si hradíme my , čo predstavuje sumu 110 eur.
V prípade, že by ste nás chceli podporiť, zverejňujeme číslo transparentného účtu – do poznámky napíšte Micka

SK 63 8330 0000 0027 0103 6224
pre anonymných darcov: SK 51 8330 0000 0021 0103 6247

16797418_1412512045466980_7432403187055152278_o

Novy dočaskar menom Lucky.
Jeho doterajsi zivot spocival v prezivani na Luniku IX v Kosiciach, co sa odzrkadlilo aj na jeho povahe. Jeho milu a oddanu povahu zatial ovlada strach z ludi, zvierat a okolia. Lucky ke opatrny a nedovercivy, avsak akonahle zisti ze mu nehrozi nebezpecenstvo zacne doverovat. My sme uz kamosi
Za jeden den som sa stala osobou, ktoru radostne víta, za ktorou place ked ho nechavam sameho na dvore a osobou od ktorej sa neboji. Ucime sa spolu, ze svet kt.objavuje nie je zly a ze sa netreba bat novych veci. Sme v stadiu socializacie a to uplnej… voci ludom a aj voci zvieratam. A po dnesnom dni mame za sebou velke pokroky spravnym smerom. Lucky si bude hladat novy domov, najprv sa vsak musi prestat bat.
Je to este mlady psik a zasluzi si lepsi zivot

16939271_10208678921032749_4551714884356017742_n

 

Šteniatka s maminkou zachránené z Veľkej Idy

Tieto tri prekrásne šteniatka s mamou živorili na dvore u Rómov vo Veľkej Ide. Prežívali vďaka susedom , pôvodne ich bolo osem … aspoň tieto mali šťastie. Rómska rodina tvrdila, že im nepatria , že sa k nim len zatúlali . Momentálne sú na ceste do dočasnej opatery , ak niekoho z vás upútali, zavolajte alebo napíšte. Za dnešnú akciu ďakujeme nášmu inšpektorovi Rišovi Bandurčinovi a policajtom z obvodného oddelenia vo Velkej Ide , ktorí razantne zasiahli a pomohli zvieratá odobrať. Ďakujeme tiež oznamovateľke a dočaskárom , bez ktorých by sme sa, keďže ide o šteniatka, nezaobišli .

velka ida velka ida2

Zachránený ratlíček so silným menom Batman pozdravuje z dočasky

Ratlík Batman mal hneď dvojaké šťastie. Prvýkrát keď sme ho zachránili z osady v Mašličkove, druhýkrát keď sa dostal do dočasky ku našej inšpektorke Janke Hricovej. Má sa ako v raji. Janka píše: ” Ahoj, posielam ti fotky toho ratlíka. On ale je taký vyšší ratlík, je väčší než náš yorkšír. Už sa nám aj pobili. Na začiatku bol bojazlivý ale ako si zvykol tak jeden do druhého skáče. Ale vonku sa správa ukážkovo, hneď sa naučil chodiť na vodítku, príde na zavolanie keď ho pustíme. Hygienické návyky zvládol za jeden deň. Červíky dneska už nemal, ale pôjde ešte na jednu tabletku. K iným psíkom vonku je dobrý.
Takže takto: k iným psíkom ísť môže, ešte je taký hravý, doktor povedal, že je mladý ale vek nevie. Počúva už na slovo – miesto, vie hygienické návyky (aj keď si určite všetko na začiatku ociká, ocikal aj mňa 😀) a je to taký maznoš. Občas sa ešte bojí, hlavne keď sa zvýši hlas alebo aj hladkanie cudzími sa bojí. A to vodítko teda super, aj pustený je dobrý. Neskutočne rýchlo sa učí. A dali sme mu meno Batman.”
Janke a jej priateľovi ďakujeme, že sa o Batmana starajú . A na záver ešte jedna dobrá správa: Batmankovi sa rysuje už aj nový domov.

16649267_1400791783305673_1774569155060493545_n

Fionka zachránená z rómskej osady v Mašličkove pozdravuje z dočasky v Bratislave .
O Fionku je veľmi dobre postarané, za čo ďakujeme milej pani, ktorá sa jej ujala. Ak by mal niekto záujem o trvalé osvojenie, zavolajte nám alebo napíšte správu.

16649038_1401769919874526_8155544559233265666_n

Lady sme z Mašličkova zachránili v hodine dvanástej , bola by umrela

Túto milú sučku sme zobrali z Mašličkova ako urgentný prípad. Mala herniu(pruh ) a jej maternica bola v katastrofálnom stave. Chudera, svoje si odrodila…🙁 Momentálne sa nachádza u našej veterinárky Lucie Kuchárikovej, ktorej chceme veľmi pekne poďakovať za starostlivosť o naše zvieratká. Keď sa Lady zotaví, pôjde do dočasnej opatery. Ale komu padla do oka a má záujem o adopciu , môže sa nám ozvať.
Chceme opäť poprosiť všetkých našich priaznivcov, všetkých, ktorí na našu stránku chodíte o finančnú pomoc. Verte, neradi prosíme ( najradšej by sme mali toľko peňazí, aby sme mohli zachraňovať rad radom všetko) … no je to nevyhnutné.
Uverejňujeme číslo transparentného účtu : SK63 8330 0000 0027 0103 6224
účet pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247
SWIFT/BIC:FIOZSKBAXXX
Ďakujeme v mene zvierat, ktorým takto pomáhate!

16640752_1401799286538256_3643281420430458902_n 16711527_1401799466538238_3339159573024660868_n

Ďalšia zachránená z Mašličkova- Amy pozdravuje z dočasky

16712010_1402723499779168_4521228049138673022_n

Foxy z Mašličkova mala pružinu v nohe

V rómskych osadách sa možno veru stretnúť s rôznymi prípadmi, veterinárna starostlivosť je nulová. Foxy krívala, mala vrastenú pružinu v nohe. Píše naša veterinárka MVDr. Lucia Kucháriková : “Museli sme ju nasedovať a pružinu píliť brúskou s 35 tis otáčkami. Vybrali sme pružinu, vydezinfikovali, dostava antibiotiká a pravidelné preplachy, vyzerá to pekne, už nekríva. Keď spala ošetrili sme jej aj zuby, tie má strašné asi od kameňov ohlodané, ale inak zdravé.
Sučka váži 20kg, je veľmi milá. ”
Foxy zajtra odchádza do dočasnej opatery.
Vyšetrenie aj operácia stála 57,30 eur.
Prosíme, prispejte na ňu finančne , ak vás jej príbeh upútal ..

16603155_1402745383110313_8921761400460173981_n 16806934_1402746499776868_5837243033230274126_n

BOLKO odobratý v rómskej osade v Mašličkove.

Bolka odobrala naša inšpektorka z osady a bol v hroznom stave, prevzali ho OZ Hafkáči z Považskej Bystrice. Píšu o ňom: Dnes išiel na veterinárne ošetrenie,tušili sme, že to čo uvidíme ( podľa hnilobného pachu), nebude moc príjemné, ale realita prekvapila a aj keď sme zvyknuté na rôzne situácie,toto bolo moc a bolo ťažké udržať si žalúdok…… Maličký 6 – kilový drobček, maličký špicík, ktorý musel neskutočne trpieť dlhé mesiace…. Možno to začalo obyčajnou hnačkou a zlepenou srsťou po nej… no mesiace ubiehali a pri zadočku sa mu to hromadilo, nemalo to tam vzduch a prilepil sa na to aj chvostík. Po príchode na veterinu sme ho prispali a začala pani doktorka holiť. Ten smrad, ktorý sa začal šíriť intenzívnejšie bol neskutočný… Odhalené prvé zahnisané miesta, prvé červiky v ranách… pomaly, kúsok po kúsku doktorka holila guču výkalov so srsťou,spojenú hnisom… Ako chytila chvostík a chcela ho začať holiť, ostal jej v ruke ? odhnil… skoro trištvrte chvostíka… Musel neskutočne trpieť!!!! Odhníval mu postupne chvostík obalený vykalmi a cigáni sa len prizerali!!! Koľko trápenia si musel užiť tento drobček, ktorý má možno rok… ? Človeku zviera žalúdok len pri pomyslení…. Maličkého sme okúpali, blchy ho doslova žrali za živa. Bol vykastrovany, mal aj vajká úplne zahnisané. Zostal na veterine,kde bude dostávať infúzie a atb, je slabučký a veľmi chudučký. Napriek tomu čo si vytrpel fyzicky a určite aj psychicky v osade,BOLKO je neskutočne dobručký a vďačný ❤❤❤ Bude však potrebovať od budúceho týždňa dočasku,musí byť vnútri. Krmivo, peliešok a ďalšiu liečbu zastrešujeme. Teraz je tá pomoc na vás,my sme urobili čo sa dalo…. Ďakujem opäť ambulancii PB Vet za príkladnú starostlivosť ❤ Ak by ste chceli pomoct a prispieť na Bolka, môžte tak spraviť priamo na číslo účtu OZ Hafkáči ktorý sa o Bolka starajú : SK55 0200 0000 0028 8726 2157 VÚB – do pozn. Bolko. Zo ❤ ďakujeme za pomoc

16730290_1246014618781185_2296895397588773478_n 16806863_1246014862114494_2959193599528745635_n 16807477_1246014728781174_1938546990427901058_n 16830894_1246015052114475_2984464264905592217_n

Tieto psíky sme už z rómskych osád zachránili, dokopy 11 psikov
PROSÍME O FINANČNÚ POMOC!!!

Píše naša inšpektorka Viki Fedáková:
“Dňa 6.2 a 9.2.2017 sme navštívili dve osady v Košiciach, Mašličkovo (sprievod p.starosta Šaňa) a Zelený dvor (sprievod mestská polícia). Išli sme tam za účelom zmapovať psov a odobrať šteniatka a malé psíky, nakoľko tým sa podarilo nájsť dočasky. Celkovo sme odobrali: Mašličkovo- 3 malé šteniatka, jedného ratlika a dve čierne chlpaté zadredované guľky.
Zelený dvor- dve šteniatka, jedno odrastené 8 mesačné šteňa, fenku s herniou v slabine a ďalšiu fenku , ktorá krívala. Dokopy 11 psov.
Všetky psíky boli i veterinárne ošetrené, okúpané . Pondelkové psiky sa stihli aj odčerviť. Zadredované čierne fenky boli aj ostrihané a jedna ešte vo štvrtok podstúpila chirurgické odstránenie časti uška, ktoré už pozostávalo z nekrotického tkaniva.
V piatok ráno cestovalo 9 psikov do nových dočasiek. (5 šteniatok,8mesačne štena,ratlik, dve čierne fenky).
Na klinike ostali hospitalizované dve fenky, jedna s herniou a druhá s karabínkami v labke. Celkovo nás stal prevoz 140 eur.

16602223_1400105576707627_7206859438705694409_o 16602503_1400106080040910_3446416863570693238_o 16700607_1400105816707603_3031117503765601094_o 16729390_1400107000040818_4908122145766691576_n 16730598_1400106733374178_5638920439289863485_n
Tohto krásneho psíka zachránila naša inšpektorka Viki Pupáková .
Píše o ňom : Nivo, celým krstným menom Nivočan je šteňúch starý maximálne 1 rok. Je to taký malý plyšový macko, pravdepodobne kríženec Šarpeja a nejakého retrievera. Večný úsmev na tvári z neho robí neskutočného dobráka akým naozaj Nivo aj je. Čo sa týka ľudí je to megamaznák, pusinkovač a veľký nedotešenec smile emoticon:) Keď chce hladkať, tak k tomu aj zaspieva, aby človeka rozveselil. V aute sa vôbec nebál, aj keď nakladať sa nechal na rukách, fiškus jeden smile emoticon:) Nemal problém ani v kufri, ani vpredu. Odporučila by som ho buď ako jedináčika alebo by psí parťák musel byť flegmoš, pr& iacute;padne najlepšie prísť ich spolu vyskúšať. Psov, ktorí sú v pozore pripravení skočiť sa dopredu bojí a nanešťastie vykazuje strachovú agresiu frown emoticon:( S našimi tromi psami bol, ale úplne v pohodičke smile emoticon:) Zrejme žil vnútri, pretože sa vyprázdnil až keď bol mimo karanténnej stanice. Tento fešáčisko bol hlásený 3.2.2017 ako sa potuluje v Dobrej Nive. 7.2.2017 bol odchytený a prevezený do KS Zvolen. Vzhľadom na prepuknutú parvovirózu bol poobede 8.2.2017 prevezený do dočasnej opatery na Babinej. Dnes ma novy domov! 🙂

16507999_1396985137019671_6387188934445323463_n

Dona zachranena v zime z retaze bez pristresku

Ďakujeme pani prednostke obecného úradu v Chynoranoch Ing. Tomkovej,že sa rozhodla napokon si Donu adoptovať. Mala ju totiž v dočasnej opatere a Dona by bola putovala do ďalšej dočasky a potom do útulku. Dona žila predtým uviazaná na kratučkej reťazi, bez poriadneho prístrešku. Kiežby ľudí ako ona bolo viac!

16508686_1397216810329837_8722067730803835505_n

 

Psík už nebude mať bolesti! Dnešná operácia mu pomohla zbaviť sa ich.

Vraví sa, že deň by mal začať a aj skončiť nejakým dobrým skutkom. Viki Pupáková, inšpektorka našej linky , ich dnes už urobila viac než dva:)
Včera videla vo Zvolene pri dome dôchodcov staršieho psíka , ktorý ledva chodil. Viki píše: ” Potom som si všimla, že medzi zadnými nohami má obrovský nádor, ktorý mu spôsoboval problémy pri pohybe. Na policajnej stanici sme počkali na hliadku, ktorá ho mala odviezť najskôr na adresu majiteľky, prípadne do KS. Psa nádor tak bolel, že akákoľvek manipulácia spôsobovala problémy a oháňal sa. Nakoniec ho však odniesli majiteľke späť 🙁 Dnes sme kontaktovali majiteľa, naša linka oslovila veterinára, ktorý mu vyoperoval nádor na semenníku a bol rovno aj vykastrovaný. Majiteľovi ďakujem za seriózny prístup, o psa je naozaj dobre postarané, aj keď nad nádorom bolo najskôr mávnuté rukou, že hádam dožije… Majiteľ chorobu neriešil , vravel, že je to psí deduško, no nakoniec jeho prognózy po operácii vyzerajú viac než pozitívne 🙂 Taktiež ďakujem veterinárovi Nemčekovi za okamžitú pomoc a ústretový prístup. Dnes to dopadlo šťastlivo, no nemuselo. To že je pes starý a chorý neznamená, že nemôže byť starý a zdravý!! Tak majte oči otvorené, pomôžte nám pomáhať !! 🙂
Toľko Viki a my chceme ešte raz v mene linky poďakovať MVDr. Nemčekovi zo Zvolena, ktorý vždy ochotne pomôže zvieratám a dá nám zľavu . Majiteľom sme pripomenuli, čo je ich povinnosťou, takže nakoniec na operáciu väčšou čiastkou prispeli oni a my sme doplatili zvyšok.
Sme radi, že tento milý psík už nebude trpieť a dúfame, že si ešte nejakú tú dobu u majiteľov v pohode požije.

16463462_1391695024215349_8739711657150933043_o16403355_1391695817548603_879661564177640391_o 16473670_1391694434215408_8294197804202882167_n

 

Psy u Rómov v Chynoranoch nemali vôbec prístrešky! Už sú zachránené!

MVDr. Lauková z RVPS v Prievidzi nás oslovila s prosbou o umiestnenie dvoch psov, ktorých sa Rómovia v Chynoranoch po kontrole zriekli. Išlo o kríženca ovčiaka a retrieverku. Psy nemali vôbec prístrešky, retrieverka behala okolo domu , druhý pes trpel nonstop na reťazi. Včera boli psy prevezené do Fiľakova. Odoberanie bolo dosť dramatické. Problémy boli so psom na reťazi, ktorého sa sami Rómovia báli a tak musel byť privolaný veterinár, ktorý psa uspal. Za záchranu psov okrem oznamovateľov ďakujeme doktorke Laukovej, prepravcovi Ľubošovi, ktorý prežíval riadne stresy , pani starostke a pani prednostke Ing. Viere Tomkovej, Zvlášť chceme vyzdvihnúť spoluprácu s obecným úradom, ktorý môže byť príkladom aj pre iné obce. Pani prednostka dokonca prispela z vlastného vrecka na prepravu psov. Psy boli prevezené do útulku vo Fiľakove, kde je o ne dobre postarané. Špecialitou vedúcej útulku Beatky Jagošovej je , že aj zo psa , ktorý vyzerá byť problémový a zúrivý, sa pri nej po čase stane z neho anjel:)
Chceme vás zároveň poprosiť o pomoc s úhradou cestovného. Prepravca išiel z Košíc do Martina, kde bral ďalšie psy , potom do Chynorian , Fiľakova a späť. Cesta nás vyšla na 100 eur , pričom pani Tomková prispela čiastkou 20 eur. Mali sme tu skoro dva týždne výzvu so žiadosťou o prepravu , no nikto sa neozval. A popravde, keby bol niekto iný ako Ľuboš včera prevážal tieto psy, asi by si prevozy riadne znechutil.
Vlastne by nám na túto cestu mali prispieť štátne orgány, lebo oni psy odoberali a my sme im pomohli, ale momentálne na Slovensku možnosť preplácania takýchto služieb občianskym združeniam neexistuje. Možno raz…
Priatelia, tieto psíky si zaslúžili dostať šancu. U Rómov zostala ešte ovčiačka na reťazi, tej sa vzdať nechceli, ale podmienky mala lepšie a nebola chudá. Tam budeme ešte apelovať na kastráciu.
Teraz ale prosíme, kto môžete, pošlite nám na účet nejaké peniaze a do poznámky napíšte :prevoz Chynorany. Ďakujeme v mene zvierat!
Číslo transparentného účtu : SK63 8330 0000 0027 0103 6224
pre anonymných darcov: SK51 8330 0000 0021 0103 6247

16463413_1387695997948585_4373222918907933980_o 16473617_1387695164615335_4796181866247680427_n

 

Ratlík Leo mal byť utratený…vraj pre jeho dobro :-(

Sedemročného ratlíka Lea z Martina doniesli na veterinu utratiť napriek tomu, že bol úplne zdravý. Leova majiteľka išla do nemocnice a jej synovi sa o Lea nechcelo starať. Neskôr toto rozhodnutie vysvetlil tak , že “je to pre dobro psíka”. Našťastie,veterinár oslovil našu inšpektorku.
Dnes sme Lea previezli do dočasnej opatery, ale rysuje sa mu nový domov.
Opäť si uvedomujeme , že zviera je pre niektorých ľudí len vecou , ktorej sa možno hocikedy zbaviť. Aj tým najhorším spôsobom-.

Ratlik LEO

 

Zrazený psík ležal v krvi na snehu

Predvčerom ležal prikrytý kabátom na snehu , ktorý zafarbila jeho krv. A dnes si takto ležká u nových majiteľov.
Zrazilo ho auto v Humennom a naša inšpektorka veterinárka Lenka Lisá ho ošetrila a našla mu takýto perfektný domov v Medzilaborciach.
Maťko vás všetkých pozdravuje a my ešte raz ďakujeme tým, ktorí sa podieľali na jeho záchrane , neboli ľahostajní, ale predovšetkým Lenke a novej rodine.

zrazeny psik

16251572_1384189911632527_494153658840274613_o

Mŕtvy psík uhynul na reťazi od hladu…sučku Žofku zajtra odoberieme!

Dalo sa predpokladať, že obyvateľ obce Necpaly , ktorý je riešený políciou za týranie blízkych osôb, nebude mať pozitívny vzťah ani ku zvieratám. O dva psíky, ktoré mu patrili , sa takmer vôbec nestaral, takže dnes našla naša inšpektorka Lucia jedného z nich mŕtveho ležať uviazaného na reťazi. Bez vody, jedla, možno zoslabnutý zamrzol. Vždy, keď také dačo zistíme, nie je to pre nás ľahké a chvíľu to rozdychávame…ale predpokladáme, že tak to je aj u ostatných ochranárov.
Našťastie druhý psík prežil ..je to milá sučka, o ktorú sa susedia do zajtra postarajú , inšpektorka jej tam nechala jedlo. Máme pre ňu už pripravenú dočasnú opateru a na majiteľa sa chystáme podať trestné oznámenie.
Ďakujeme oznamovateľovi, bez neho by zrejme po čase rovnako skončila aj Žofka. .

16105747_1374075119310673_1102282213781958374_n zofka

 

Zranená labka

Za záchranu tohto psíka ďakujeme našej inšpektorke Lucii Ivanovej , ktorá ho našla , ako sa triasol na zemi s poranenou labkou …psíka kŕmila , starala sa o neho a dnes už by mal byť v útulku vo Fiľakove.

poranena labka

Všetkých, ktorí ste mu dnes držali palce, pozdravuje psík ktorý mrzol v Kysuciach

Už mu nič nehrozí. Psík sa nachádzal na Kysuciach , jeho majiteľ ho vraj od niekoho dostal. Nestihol ho ešte úplne zdevastovať, za čo patrí vďaka hlavne oznamovateľom. Nechceme radšej myslieť na to, ako trpel v mrazoch uviazaný na reťazi bez búdy. Oznamovatelia už nemohli počúvať jeho kňučanie. Majiteľovi, odpornému agresívnemu ožranovi, už predtým zahynula sučka úplne vysilená, lebo rodila ako na bežiacom páse. Urobíme všetko preto, aby už ďalšie zvieratá týrať nemohol.
Nepíšte nám, aby sme podali trestné oznámenie, nemôžeme- bol odobratý trocha netradične, lebo sme sa ozaj obávali o jeho život. Vďaka patrí odvážnym oznamovateľkám, ktoré ho vyslobodili a previezli do Žiliny. Teraz cestuje do Prahy ku pani, ktorá si ho zoberie a bude mu hľadať nový domov.
Ďakujeme tým, ktorí nám poslali peniaze- cesta stojí 200 eur. Niektorých možno tá suma zarazila, ale málokto by bol ochotný už aj dnes v tejto zime vyraziť , riskovať prechod cez hranice …a ísť až do Prahy. Sme šťastní, že poznáme človeka, ktorý bez toho, aby sa obohacoval , je ochotný hocikedy sadnúť a previezť zviera, ktoré potrebuje pomoc. Išiel z Košíc…To len na margo niektorých úvah…
Hlavné však je, že ON je v bezpečí. Viete, ako ho volal majiteľ? NIKTO. …
To meno ho však už teraz nevystihuje…dúfame, že nové meno a nový život mu dá onedlho nový majiteľ.

15977078_1367456023305916_4275620224471447772_n

15977018_1367456343305884_4787301144680185551_n

 

Kubo z Tepličky nad Váhom bol dnes prevezený do útulku

Pomocnú ruku nám podal opäť útulok v Považskej Bystrici- OZ Hafkáči, ktorý dnes prijal Kuba z Tepličky nad Váhom. Jeho majiteľky sa ani neunúvali vyjsť Kuba vyprevadiť, načo aj, keď ho plánovali utratiť? Pes je v zlom stave, vychudnutý , s demodexom, chorými očkami a možno ho čaká amputácia chvosta. Ale už nie je v ohrození života a v útulku mu určite dajú viac lásky ako jej mal v pôvodnom domove. Tento psík nemal ani len prístrešok! Plánujeme riešiť aj psíka, ktorý tam zostal , uvidíme, či majiteľky urobia v jeho prípade nejakú nápravu.
Okrem Hafkáčov ďakujeme inšpektorke Stanke a Slávke za prevoz a pochopiteľne, oznamovateľke.

15871602_1364830700235115_8252541316272521392_n kubko1

 

Psíky zavreté v maličkých klietkach…zúfalo túžili dostať sa von

Dnes sme navštívili obec Nižné Repáše. Krásna príroda ako stvorená na výlet či zimnú turistiku opäť v ostrom kontraste so zaostalosťou ľudí…🙁. V maličkých klietkach sme našli zúboženú fenku so šteniatkom . Obe zvieratká zavreté celé dni zúfalo pozerali cez pletivo a štekotom na seba upozorňovali. Nevieme, či fenka slúžila nejakým množiteľom, lebo majiteľka ju vraj od kohosi dostala. Od kohosi, kto sa jej chcel zbaviť. Ďalší malý krátkosrstý psík na reťazi …Našťastie, majiteľka sa veľmi rýchlo rozhodla a dobrovoľne sa všetkých troch psíkov vzdala.V zavretej drevárni sme počuli mraučajúce mačiatka , ponúkli sme kastráciu mačky, ale asi nám nerozumeli…budeme sa tam musieť ešte po čase vrátiť na kontrolu.
Zvieratká sú už v bezpečí v útulku Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom, ďakujem Silve a Ferovi Valkošákovým za pomoc a takisto oznamovateľom a Tonke Šavelovej za prevoz .

15676275_1355965134455005_8956253237964453786_o15724639_1355964921121693_741126593525755684_o 15731757_1355965534454965_6495213300637346478_o 15732235_1355965904454928_3105994732029773467_o 15800296_1355966611121524_4030292412822596716_o

 

Štyri zachránené šteniatka zo Žabokrekov nad Nitrou už odcestovali do nového domova. Pátrame po ľuďoch, čo si zobrali piate!

Prípad z obce Žabokreky nad Nitrou mal veľký ohlas, čomu sme radi. Práve preto bol majiteľ donútený urobiť nápravu. Žiaľ, jedno zo šteniatok sa už nepodarilo zachrániť. Majiteľ odovzdal našej inšpektorke Eliške Černákovej štyri šteniatka a tvrdil, že pred jeho domom zastalo nejaké auto z Partizánskeho, vystúpila z neho slečna s čivavou a vzala si jedno zo šteniatok s tým, že sa o neho bude starať. Prosíme, ak si toto prečíta, nech sa nám ozve, dúfame, že si túto story majiteľ nevymyslel.
Eliška nechala fenke konzervy, doniesla aj seno…teraz už má vhodný prístrešok , majiteľ by už starostlivosť o ňu mohol zvládnuť,keďže na dvore už žiadneho iného psa nemá. Určite to budeme ďalej sledovať!
Šteniatka s bruškami plnými červíkov prevzala v Piešťanoch do opatery naša inšpektorka Ivana Sodomková , dala ich trocha do poriadku a vďaka iniciatíve Lenky Čorejovej mohli včera odcestovať do nového domova v Českej republike. Všetkým zúčastneným ďakujeme, išlo skutočne o dobrú tímovú prácu. Veríme, že drobčeky sa budú mať už len dobre. Ľúto nám je slepého psíka, ktorému sme už nestihli pomôcť a v prípade matky šteniatok sa ešte nepovedalo posledné slovo…

15723330_1354361061282079_3924559712980947903_o 15724618_1354361984615320_2222167788091167234_o 15731812_1354361664615352_2499865568576551404_o 15740785_1354360517948800_8350873605620901258_n steniatka1
HERA fenka zo Starej Lubovne

nar. september 2016, čistokrvná podtatranská zmeska, Hera k nám prišla spolu ešte s 2 fenočkami z osady v Starej Ľubovni. Berte lebo nechceme, lebo zabijeme… bežne sa tieto veci v osadách dejú a my môžeme len ďakovať za to, keď je niekto v správnom čase na správnom mieste, aby im mohol pomôcť.V prípade ak vás HERA zaujala píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk

15392827_1877499072469509_1744241001532080493_o
Mia šteniatko zachránené z rómskej rodiny
20.12.2016 Mia bola dnes prevezena do novej dočasky do 30.12.,zaco sa chcem velmi pekne podakovat rodinke Šandorovych z Presova.
18.11.2016 Steniatko z romskej rodiny pod zastitou SOS linky pre zvierata v nudzi hlada novy domov.Dnes sme ho previezli do docasnej opatery na 2 dni,vdaka Handa Šimako potom uz ma slubenu docasku inde..Udajne, by to mal byt krizeny yorkshir,fenka.Uz je okupkana,odblsena,napapana a sladko si spinka.Zlatusik,vobec este nevie o svete pomaly :(.zajtra ju vezmem k veterinarovi.Bude odcervena,ockovana a ponuknuta k adopcii.Podmienkou adopcie,sterilizacia v dospelosti.
Ak by sa Vám zapáčila, pozrite jej facebookový profil:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1366113583408216&set=a.1366113190074922.1073741844.100000287625900&type=3&theater
15542262_1366113583408216_4619861610249750787_n
ARTEMIS, týraná fenočka z osady.

Prvý deň sedela len v kúte, triasla sa, vzdávala život. Mysleli sme si, že je chorá, no ona už len neverila v nikoho. Po pár dňoch lásky u nás v útulku je z nej veselá slečna, ktorá je extrémne maznavá. Prvýkrát spoznala lásku, prvýkrát sa nevie nebažiť maznania. Artemis je dokonalá!! 🙂
Opäť jedno obrovské ĎAKUJEME patrí skvelému psiemu salónu KITTY (https://www.dogsport.sk/) v Poprade na Uherovej 4. Vždy nám s ochotou pomáhajú. Z Artemis je teraz veľká kočka a bude čoskoro ponúknutá na adopciu. 🙂

artemis

Afrodita zo Starej Lubovne

Afrodita prišla spolu ešte s 2 fenočkami z osady v Starej Ľubovni. Berte lebo nechceme, lebo zabijeme… bežne sa tieto veci v osadách dejú a my môžeme len ďakovať za to, keď je niekto v správnom čase na správnom mieste, aby im mohol pomôcť. Zachránená cez SOS linku, teraz je ponúknutá na adopciu. V prípade ak vás AFRODITA zaujala píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk

afrodita

Šteňa zo Šalova

Misia splnená. Prvý prípad ako inšpektorka SOS linky pre zvieratá v núdzi úspešne zvládnutý. Šteňa zo Šalova dobrovoľne odovzdané a prevezené do dočasky na Sliači. Je odčervený, bude očkovaný a hľadať svohu pravú rodinu, zlého si už zažil dosť. A za svoj nový život vďačí hlavne Anita Jamrišková Ábelová, ktorá to nevzdala s nami

34

Zachránený psík zo Sučian

patril nezodpovednému pánovi, ktorý sa ho zbavil a daroval ho podobne nezodpovednému človeku. Vidíte sami, ako vyzerá jeho prístrešok a nový majiteľ nechce urobiť žiadnu nápravu, radšej sa ho vzdá. Ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Lucke, vám, ktorí ste vo veľkom príbeh zdieľali, pretože bez zdieľania by sa nebol dostal k tým, ktorí sa rozhodli psíka si adoptovať. Dnes bol prevezený do nového domova k milým a predovšetkým zodpovedným ľuďom.

psik-sucany

15589512_1335896899795162_1171406490618403556_n

 

Scooby čakal na smrť priviazaný v lese , teraz si užíva slobodu

V prvom rade sa ospravedlňujeme za mylnú informáciu , nešlo o sučku, ktorá bola uviazaná tri dni v lese , ale o psa , dostal meno Scooby. Náš inšpektor Miško psíka zachránil, odniesol ho ku svojmu otcovi a keďže psík bol extrémne zadredovaný a Miško na druhý deň cestoval preč, nemal čas preskúmať pohlavie:-) . Momentálne je Scooby v dočasnej opatere a my sa mu pokúšame nájsť nový domov. Ak niekoho z vás upútal, ozvite sa nám. Scooby je priateľský milý psík , má len niečo okolo roka , je hravý a určite bude novému majiteľovi vďačným spoločníkom.
Za pomoc s dočasnou opaterou a hľadaním domova ďakujeme Mirke Hochmannovej a Lenke Čorejovej

Obyvateľa obce Turček z okresu Revúca upútalo žalostné kňučanie ozývajúce sa z blízkeho lesíka. Nejaký “človek” o strom priviazal psíka, aby sa ho zbavil. Bol tam uviazaný tri dni až nám napokon tento pán zavolal, číslo na nás dostal v útulku. Inšpektor Miško psíka previezol do dočasnej opatery ku svojmu otcovi. Veľmi sa bál a aj bojí každého prudšieho pohybu rukou , a samozrejme, nevedel sa dojesť. Psík nebol zvyknutý na prístrešok, je možné, že spával pod holým nebom, pretože vôbec nechce ísť do búdy. Nakoniec mu urobil Miško provizórny prístrešok a Scooby sa pomaličky začína osmeľovať.
Sme šťastní, že toto chúďatko rozšírilo rady tých, ktorých sme už zachránili. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli!

scooby3

scooby scooby2

Túlavý psík zachránený z ulice

Ďakujeme našej inšpektorke Miške Merčiakovej, že napriek materským povinnostiam a značnej vyťaženosti nezabúda vždy pomôcť, keď je to potrebné. Dlhodobejšie sa starala o túlavého psíka v obci, včera ho napokon prijal blízky útulok. Držíme havkovi palce , aby sa čím skôr umiestnil v novej rodine.

15327306_1330392023678983_7420606089539693462_n 15380492_1330391103679075_5125225809592520979_n

 

Issa v novom domove

S radosťou uverejňujeme pár fotografií z nového domova sučky, ktorú chcela majiteľka po 13 rokoch dať utratiť z rodinných dôvodov. Issy sa ujal pán z dediny pri Humennom , ktorý sa rozhodol, že si ju ponechá u seba už nastálo. Isse zabezpečil aj kvalitné krmivo, vitamíny , pretože už trošku ťažšie chodí. Ďakujeme a želáme ešte veľa krásnych spoločných chvíľ.

15267907_1325914444126741_5280624432295587820_n issa2

Hrozný prípad týrania! Psík priviazaný na kábli od vysávača s ranami na krku zachránený v hodine dvanástej!

Len čo sme sa včera večer dozvedeli o psíkovi z okresu Michalovce, náš inšpektor Rišo s bratom o polnoci vyrazili pomôcť mu. Oznamovateľka písala, že psík žije u dementnej polohluchej Rómky ,ktorá sa o neho vôbec nestará , je uviazaný na kábli z vysávača , okolo krku má motúz. Pokožka na krku je zničená, rana mokvá a krváca. Oznamovateľka tajne chodila psíka kŕmiť, no posledné dni už ani neprijímal stravu , zrejme mal bolesti. Náš inšpektor nám napísal toto: “Išlo o otrasný pohľad,neopísateľný. Psík zamotaný , nevedel sa pohnúť, špagát vrastený do krku. Ako prístrešok mu slúžil nefunkčný kurník, museli sme použiť aj kliešte, keď sme ho chceli zachrániť. Psík kňučal, vrtel chvostíkom , vedel, že mu chceme pomôcť. Psík bol kosť a koža, okamžite sme ho zabalili do deky a viezli na veterinu. Dali sme mu meno Hero- hrdina.”
Ďakujeme oznamovateľke a celej jej rodine , ktorá ju podporovala a predovšetkým Rišovi a jeho bratovi, ktorí si po včerajšku tiež zaslúžia byť nazvaní hrdinami. Iste vás bude zaujímať, čo bude ďalej. Psík je hospitalizovaný na klinike , zajtra ho prevezme náš partnerský útulok vo Fiľakove. Spojíme sa so starostom obce a dosiahneme, aby majiteľka už žiadne zvieratá nemala.
Zároveň vás prosíme, ak vás príbeh Hera upútal, prispejte na jeho liečbu. Uverejňujeme číslo transparentného účtu: SK63 8330 0000 0027 0103 6224
pre anonymných darcov : SK51 8330 0000 0021 0103 6247 , do poznámky napíšte Hero.
Ďakujeme za Hera a všetky týrané zvieratá!!!

hero3 hero4 hero5

 

Psík Luigi zo Želiezoviec zachránený!

Psík zo Želiezoviec, ktorý dostal meno Luigi, sa momentálne nachádza u našej inšpektorky Viki a bude ponúkaný na adopciu. Luigi žil v rómskej rodine v otrasných podmienkach – chudý síce nebol, ale neustále uviazaný na krátkej reťazi bez poriadneho prístrešku. Naša inšpektorka rodinu navštívila, psíka sa rozhodli vzdať. Majú ešte jedného, ten však voľne behá a majú k nemu aj vzťah- Luigiho im vraj ktosi daroval …vzťah k nemu preto nemali. Psíka bola Viki včera previezť ku sebe domov. Za záchranu Luigiho ďakujeme oznamovateľke a inšpektorkám Andrejke a Viki.

luigi

Psík z Breziny pozdravuje

Psík, ktorého majiteľ držal celé roky zavretého v malom výbehu vo voliére , bol pred časom odobratý cez našu linku. Dostal sa do útulku vo Veľkých Kapušanoch, odtiaľ do Fiľakova. Teraz je z neho sebavedomý psík s milou povahou, ktorý je priateľský k ľuďom aj ku zvieratám. Zatiaľ nie je adoptovaný, ale už mu nič nehrozí . Usmeje sa aj na neho šťastie v podobe nového majiteľa? Zaslúžil by si to. Možno na prvý pohľad nie je atraktívny, no na neho platí ako vyšitá veta: Nevyberaj očami, ale srdcom.

57

Ďalšie dva zachránené psíky

Ďakujeme našej inšpektorke Zlatici Juhászovej a RVPS v Trebišove za záchranu sučky a psa , ktoré boli odobraté rómskej rodine v obci Dobrá pri kontrole. Psy nemali vhodné podmienky a majitelia si nechali len jedného, ktorému sú už schopní vytvoriť lepšie. Psíky sa nachádzajú v útulku vo Veľkých Kapušanoch a po ošetrení a kastrácii budú ponúkané na adopciu. Útulok vo Veľkých Kapušanoch môžete podporiť kúpou krmiva pre psy, ktorých majú momentálne okolo 180.

56

Zachránené mačiatka

Mačičky to majú v istom smere na Slovensku ešte ťažšie ako psy, pretože ich je všade veľmi veľa a dopyt po nich nie je. Nie je problémom si totiž zaobstarať mačiatko. Problematika mačiek je aj viac podceňovaná ako je tomu u psov.
O to viac si ceníme, ak obyčajní ľudia na vidieku , ešte k tomu dôchodcovia , sa dobre starajú o svoje zvieratká. Pekným príkladom je pani Žofia Semanová z obce Dubovica v okrese Sabinov. Oslovila nás s prosbou, či by sme jej nemohli pomôcť. Má veľké zdravotné problémy, veľa času trávi v nemocniciach a nemá možnosť sa starať o mačky. Vybavili sme kastráciu dvoch dospelých mačičiek, ktorú si pani sama zaplatila a tri mačiatka putovali ku našej inšpektorke Barbare do Košíc- adoptovala si ich.
Pani Semanová teraz už nemá problém a v prípade, že by sa nemohla postarať ani o zvyšné dve mačky, sľúbili sme jej pomoc. Táto pani môže byť príkladom aj mladým !
Okrem Barbary ďakujeme aj nášmu inšpektorovi Rišovi za prevoz mačiatok a za krásny prístup k ľuďom , ktorým pomáha.

maciatka

Rony z rómskej osady je už v novom domove. Ďakujeme!

Rony je mladý cca 2- 3 ročný psík , kríženec border kolie a austrálskeho dobytkárskeho psa. Nachádzal sa v rómskej rodine, ktorá sa ho plánovala zbaviť. Naša inšpektorka s majiteľmi hovorila , psík bol nonstop na reťazi, sedel na búde…Čo je to za život pre mladého aktívneho psíka? Majitelia nám povedali, že už žiadneho psa mať nebudú. Ronymu sa nám podarilo zohnať domov v Južných Čechách.

14993295_1302950236423162_2584368581858208784_n rony

 

Zbitý psík plakal od bolesti,veterinár ho odmietol ošetriť

Našu inšpektorku Zlaticu včera vo večerných hodinách upozornil mestský policajt v Čiernej nad Tisou na plačúceho psíka v kríkoch.Psík kvílil od bolesti,nejaký “človek”ho riadne zmlátil.Zlatica s ním utekala ku veterinárovi ,pánovi P. z Čiernej nad Tisou ,no ten sa správal arogantne a psíka odmietol ošetriť.
Zlatica kontaktovala útulok vo Veľkých Kapušanoch , vedúca útulku Bc.Janka Bikkyova bola ochotná psíka v noci od nej prevziať.Zistilo sa,ze ide o sučku,ktorá má pravdepodobne otras mozgu. Sučka sa lieči , veríme ,že vyzdravie.
Ďakujeme útulku vo Veľkých Kapušanoch a predovšetkým Zlatici,ktorá sa ešte stále spamätáva zo včerajška.
Zlatica,dakujeme!
A “poďakujeme sa aj “ochotnému”veterinárovi,ktorý už dávno zabudol,ze byť veterinárom nie je povolanie ,ale poslanie.

untitled zbity-psik1

Hanibal má už nový domov!

9 mesačné šteňa holandského ovčiaka sa túlalo po Dobšinej pár týždňov, až psíka nakoniec odchytila naša inšpektorka MVDr. Barbora Kavková- Fabiánová. Podľa jej názoru sa ho niekto zbavil preto, že psík trpel inkontinenciou a všade nechával mláčky…Barborka ho operovala a našla mu aj majiteľov.
Ďakujeme milej rodinke z Dobšinej, ktorá Hanibalovi poskytla nový domov na svojej domácej farmičke, kde si žije v spoločnosti sučky, kozičiek a prasiatok. Psík má dokonca prístup aj dovnútra domu , rád si driemka pri kozube.
Predovšetkým si však pochvalu zaslúži Barborka za záchranu psíka, ošetrenie a dočasnú opateru .
A Hanibalovi odkazujeme, aby robil česť svojmu menu!

15203185_1308153339236185_2597401253815976661_n hanibal1

Tri psíky zachránené z rómskej osady v Starej Lubovni.

14907028_1307307225987463_1999566585920103512_n 15085693_1307309429320576_2671444786690686729_n 15193679_1307308509320668_3508310945019643851_n 15202711_1307308172654035_3875294644430724872_n

 

Rudko žil na reťazi bez búdy

Rudko žil u dôchodcov na reťazi bez búdy, dnes je adoptovaný a pozdravuje z nového domova.

rudko

Soňa trpela bez prístrešku priviazaná o zábradlie na krátkej reťazi

Táto krásna sučka Soňa žila až do včera u majiteľa- asociála v obci Čamovce. Majiteľ ju nekŕmil, kŕmili ju ľudia z dediny (on sám nemá ani elektrinu a dom onedlho opustí). Soňa nemala ani prístrešok. Naši inšpektori boli situáciu preveriť a včera bola Sonička prevezená do dočasnej opatery , odkiaľ pôjde onedlho do fiľakovského útulku, len čo sa uvoľní miesto. Do akcie bolo zapojených veľa ľudí, všetkým chceme poďakovať. Ďakujeme oznamovateľkám , susedom,ktorí sučku kŕmili, našim inšpektorom Lucii a Miškovi, ktorý sučku včera prevážal. Veľmi milo nás prekvapili policajti vo Fiľakove- menovite nadpráporčík Maroš Jankóšik zo štátnej polície, ktorý nám dal kontakt na kolegu z mestskej polície- pána Kakuka . Ten bol vo svojom voľnom čase ochotný ísť sučku odchytiť. Tá totiž bola veľmi vystresovaná, bála sa a zo strachu útočila.No po odchyte sa rýchlo upokojila, keď zistila, že je v dobrých rukách. A dnes nám o nej inšpektorka Lucia povedala: “Je to veľmi dobrý a vďačný psík, teší sa kontaktu s ľuďmi a až teraz začína skutočne žiť. ”
Držíme Soničke palce, aby sa dostala k dobrým majiteľom, pri ktorých sa naučí opäť dôverovať ľuďom.

15027427_1304699636248222_709063888557889194_n 15036225_1304699392914913_7717258700675427216_n15032787_1304701396248046_3601119643570727074_n

 

Amber sme zachránili!

Amber sme našli ako sa túla opustená pri Liptovskom Hrádku. Ďakujeme pani, ktorá nás na ňu upozornila a Ľubke , ktorá ju odchytila. Naše veľké ďakujeme patrí OZ Zatúlaný chlpáčik, ktoré ju prijalo do útulku, kde čaká na svoju novú rodinu. Veľmi jej to prajeme.

fenka-s-pod-hory

Aj druhý psík z Hornej Štubne je už zachránený!!!

Ani druhý psík z Hornej Štubne už nebude viac trpieť hladom. V stredu bol prevezený do karanténnej stanice v Rimavskej Sobote, odkiaľ ho neskôr prevezme OZ Šťastné labky z Fiľakova. Veľa ľudí sa zaujímalo o osudy týchto psíkov a takisto ste chceli vedieť, či budú majitelia nejako potrestaní. Tu je záver: na majiteľov nepodáme trestné oznámenie, pretože nie úmyselne psíky týrali. V skutočnosti ani nešlo o pravých majiteľov psíkov, tie im dal len do opatery ich príbuzný, bača , on si ich občas brával na pašu a niekedy boli zavreté vo voliére v Hornej Štubni. Stravu dostávali, no ľudia, ktorí sami len tak tak prežívajú, im istotne neboli schopní zabezpečiť nič kvalitnejšie. Okrem toho, sučka s odtrhnutou labkou bola vychudnutá aj preto, že ovčiak, ktorý s ňou bol v koterci, ju k jedlu nepustil, toto ale “majitelia” už nesledovali. Proste, nasypali a odišli… Až keď ich kŕmila naša inšpektorka Lucia, všimla si túto skutočnosť.Samozrejme, najväčšej chyby sa dopustili, že sučku s odtrhnutou labkou neliečili hneď. Ale priatelia,život nie je čierno- biely. Dožičili by sme “majiteľom” na vlastnej koži zakúsiť bolesť , akú prežívala sučka, na druhej strane, keby s ňou boli išli k veterinárovi, dnes už nežije. Určite by ju bol utratil, na liečbu oni peniaze nemali! Veď aj fiľakovský útulok vás prosí o pomoc s úhradou faktúry pre veterinárov v sume cca 300 eur! A tí ľudia len prežívajú…Ale urobili sme opatrenia, aby sa situácia nezopakovala. Nové psy mať už nebudú, inšpektorka sa stretne aj so starostom obce a porozpráva sa aj so skutočným majiteľom psíkov.
Prípad je teda uzavretý a my ďakujeme všetkým, čo pomohli – oznamovateľke, inšpektorom Lucii a Miškovi za prepravu psíka, Ľubošovi za prepravu sučky do Fiľakova, OZ Šťastné labky zvlášť Beatke Jagošovej , tímu Vetpoint z Bratislavy a všetkým, ktorí ste nás sledovali a podporovali.

psik-horna-stubna

Šteniatka z Ratkovej už netrpia

Tieto krásne šteniatka videl náš inšpektor Miško , keď prechádzal cez obec Ratková priviazané na reťazi bez poriadneho prístrešku. Keďže majiteľom je pomerne agresívny starší pán, oslovili sme RVPS v Rimavskej Sobote. Doktor Gallo spolu s naším inšpektorom majiteľov navštívili. Majiteľom hrozila pokuta , tak sa dobrovoľne šteniatok vzdali. Musíme povedať, že razantným prístupom by doktor Gallo mal ísť pracovníkom z iných RVPS príkladom! Šteniatok sa ochotne ujala pani Anna Krankušová, ktorá roky pomáha zvieratkám, odčervila ich a zbavila desiatok bĺch. Takéto krásne išli do nového domova , ktorý im našla Beatka Jagošová z Fiľakova. Telefonicky sme sa s majiteľmi- dôchodcami- spojili , pretože prípad bez následnej kastrácie sučky nepokladáme za uzavretý. Vieme, že pre dôchodcov je suma za kastráciu vysoká, no keď sme im ponúkli, že zafinancujú iba časť z celkovej sumy, súhlasili. Sučku čaká onedlho kastrácia a my ďakujeme všetkým, ktorí boli v tomto prípade zaangažovaní a pomohli.

steniatka-z-radkovej

Riško potrebuje pomoc, zrazilo ho auto

V pondelok večer Riška v Moldave nad Bodvou zrazilo auto. Samozrejme, auto nezastalo, zato svedkovia nehody zobrali Riška na veterinu do Košíc. Sprvu to vyzeralo , že zostane ochrnutý. Naša inšpektorka Viki ani nezaváhala, keď ju poprosila veterinárka o pomoc. Zobrala ho ku sebe domov. Riško prežil traumu , našťastie na druhý deň sa na vyšetrení zistilo, že má šancu chodiť testy na hĺbkovú a povrchovú citlivosť a RTG ukázali, že nič nemá zlomené.
V dôsledku nárazu došlo k zápalu a vytvoreniu lézií, ktoré paralyzovali svalstvo. Preto zatiaľ Riško nevie chodiť , ostal hospitalizovaný na klinike , berie kortikoidy a len čo sa jeho stav zlepší, môže ísť do dočasnej opatery alebo do nového domova. Môže trvať aj mesiac, kým začne chodiť, možno budú potrebné aj rehabilitácie.
Celková suma, ktorú bude potrebné na veterine uhradiť je 100 eur.
Ak by bol niekto ochotný túto sumu uhradiť, uverejňujeme číslo transparentného účtu- do poznámky napíšte Riško.
Ďakujeme!

SK63 8330 0000 0027 0103 6224
SWIFT/BIC :FIOZSKBAXXX

15000804_1293128404072012_439563446323123489_o 15002285_1293128857405300_8515597372359935576_o

Sučka trpela s odtrhnutou labkou možno aj pár týždňov

Dozvedeli sme sa, že v obci Horná Štubňa sa nachádzajú v zlých podmienkach dva psy. Problémom bolo, že oznamovateľka ich videla iba z vlaku, no raz tam boli, potom zase nie. Naša inšpektorka Lucia včera konečne na vlastné oči oboch psíkov videla. Des a hrôza, psíky vo voliére, ešte aj na reťazi, sučka mala okolo krku špagát, vychudnuté, sučka s odtrhnutou zadnou labkou, z ktorej jej trčala kosť. Majitelia sa vyhovárali, že psíky iba prichýlili , že im nepatria. Na otázku, ako sučka prišla o labku , odpovedali najprv, že ju napadol medveď, potom , že sa chytila do pasce. Liečiť ju v úmysle nemali, vraj ju plánovali dať utratiť. Napriek tomu , že sučka bola chorá, mala bolesti, vodil ju “majiteľ” na pašu . Človeku až zastáva rozum…
Sučku sme okamžite previezli do fiľakovského útulku, bola operovaná na klinike v Bratislave. Zatiaľ ešte nemáme informácie, ako to s ňou vyzerá . Hlavne že už nebude trpieť tak, ako trpela. Inšpektorka Lucka spolu s oznamovateľkou chodia kŕmiť druhého psíka, pre ktorého zatiaľ nebolo miesto v útulku. Koncom novembra však aj on bude prevezený do Fiľakova. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli a končíme slovami Beatky Jagošovej z Fiľakova: ” Niekedy si myslíme, že sme už videli to najhoršie. A stále zisťujeme, že je ešte niečo hroznejšie , na čo sme neboli pripravení.”

14925461_1291928164192036_1921894958626465595_n 14991132_1291929194191933_8129741049652405412_o

 

Podarí sa Loru vyliečiť?
Dúfame že áno…mali sme nahlásený prípad zanedbávania starostlivosti o psíka v obci Cígeľ. Keďže oznamovateľka tvrdila, že majitelia sú neprístupní ľudia, s ktorými sa nedá komunikovať , že pes trpí a možno by ho bolo dobré utratiť, rozhodli sme sa osloviť RVPS v Prievidzi. Doktorka Lauková promptne reagovala , výsledok nás však prekvapil. Fenočke úplne zlyháva imunitný systém, no majiteľka robí čo môže…Skúsili sme to teda ešte cez našu inšpektorku Elišku Černákovú.
Vyšlo nám to. Eliška zistila, že Lora bola ako 4 mesačné šteniatko adoptovaná z karanténnej stanice v Bojniciach , ako dospelá nebola kastrovaná- a tu sa stala chyba. Fenočke podával veterinár hormonálne injekcie, po ktorých jej úplne vypadávala srsť – niektoré časti tela má holé , svrbí ju to . Úbohé zvieratko prešlo niekoľkými liečbami,. Antibiotiká, špeciálne krémy a šampóny , dokonca bylinkové kúpele , a zdravotný stav stále kolísal. Majiteľka už začala uvažovať o utratení. Doslova v hodine dvanástej sme prišli s našou ponukou , že ju cez našu linku prevezme partnerský útulok vo Fiľakove. Lora bude zrejme potrebovať nielen špeciálne vyšetrenia , ale aj špeciálnu stravu a tú jej môžu zabezpečiť iba v zahraničí. Dnes bola prevezená do útulku vo Fiľakove a odtiaľ bude onedlho cestovať do zahraničia. Chceme veriť, že naše úsilie nebolo zbytočné.
Ďakujeme oznamovateľke (hoci vychádzala z mylného predpokladu) , doktorke Laukovej z RVPS v Prievidzi , prepravcovi Ľubošovi, ale predovšetkým trom ženám- majiteľke pani Sedlákovej, ktorá sa s láskou o fenočku roky starala a veľmi ťažko sa rozhodovala , no nakoniec pochopila, že takto to bude najlepšie . Pre blaho zvieraťa , hoci vnútorne trpela , rozhodla sa vzdať sa ho. Eliške Černákovej, inšpektorke, ktorej trpezlivosť, láskavý prístup k ľuďom prelomili počiatočnú nedôveru majiteľky. No a nakoniec vedúcej fiľakovského útulku Beatke Jagošovej, ktorá už roky zachraňuje zvieratá a obetavo sa o ne stará.
O výsledkoch liečby Lorenky vás budeme informovať.

14889818_1291048900946629_4755799426172723073_o 14889945_1291052940946225_3363202994954930412_o

Naša inšpektorka Peťa rieši prípad zanedbaných rómskych psov v Detve.

Mestská polícia z Detvy, zvlášť mestský policajt pán Hemlik by mali byť príkladom pre policajtov z iných miest. Denne riešia problémy týkajúce sa zvierat, nemajú problém proti týrateľom zvlášť z radov rómskej komunity aj tvrdo zakročiť. Tak tomu bolo aj v tomto prípade- rómsky spoluobčan plánoval utopiť šteniatka.
Šteniatka a ich matka sú momentálne mimo ohrozenia života, hľadáme im nové domov.
Ak vám padli do oka, volajte na 0948 666 736.

nu-nu-nu

Sučka Linda v obci Slivník trpela priviazaná o strom , bez búdy

Ďakujeme všímavému oznamovateľovi, razantnému starostovi obce Slivník v okrese Trebišov a našej inšpektorke Zlatici. Rómski spoluobčania mali sučku nemeckého ovčiaka uviazanú o strom , sučka bola na krátkej reťazi, bez prístrešku…Ochotne sa jej však dnes vzdali a starosta obce sľúbil, že dozrie, aby už ďalšieho psa nemali.
Sučka sa nachádza v útulku Veľké Kapušany, ďakujeme vedúcej Bc. Janke Bikkyovej za pomoc .

2 14900327_1815387938707780_6792380365825787329_n

Zachránený zrazený psík Maťko

V utorok večer nám volala pani Zdenka Šutáková , že pri ceste do práce v obci Gemerská Hôrka videla na ceste ležať zrazeného psíka. V takýchto akútnych prípadoch sa ozaj bez pomoci oznamovateľov ťažko zaobídeme, našťastie ona bola z tých, ktorí len nenahlásia, ale aj pomôžu. Hoci sa ponáhľala do práce , vrátila sa a po dohode s asociálmi, ktorým zrejme patril , ho naložila do svojho auta.
Prípad sa skomplikoval tým, že v Rožňave , kde ona pracuje, nebolo možné zohnať v tom čase veterinára a takisto aj následná starostlivosť by bola otázna. Naša inšpektorka Veronika promptne vyrazila v nočných hodinách z Košíc a prevzala starostlivosť o psíka. Psík má staršie aj novšie zranenia,našťastie nebol v ohrození života. Jednu nožičku drží vo vzduchu, vidno, že ho bolí. Neustále sa trasie, nemá vytvorenú podsadu, potrebuje byť na zimu vo vnútri . Maťko absolvoval operáciu kolena, pretože v minulosti utŕžil pravdepodobne úder do tejto časti. Žiaľ, zistilo sa, že koleno mu už fungovať nebude, má ho trvalo poškodené. Aj keď veterinár odstránil úlomok, ktorý mu koloval v kolene, koleno je rozpadnuté. V zahraničí sa to rieši umelým kolenom, no u nás také niečo nie je možné, okrem toho, zákrok vyjde na cca 1000 eur. Maťko je však v pohode, je to milý, 2 ročný psík, veľmi kamarátsky, dobre vychádza so psíkmi i s mačičkami. Dúfame preto, že sa mu po čase podarí nájsť rodinu, ktorá si možno bude môcť dovoliť aj tento zákrok.

mato-zachraneny-psik

Zachránená sučka Lila

Dnes naše poďakovanie patrí pani Ivete Nitranskej,ktorá nás upozornila na dvoch psíkov z lokality Nitra -Štitáre. Psíky sa nachádzali vo dvore rodinného domu, ktorý je na predaj, takže boli celé dni opustené, snáď raz za deň tam majiteľ prišiel…Psík behal voľne, sučka bola priviazaná na reťazi ,ktorá sa jej zamotávala .Pre zamotanu retaz sa nemohla dostat ani do búdy ked prsalo, a do ktorej jej tiekla voda .
Spojili sme sa s majiteľmi,ktorí sa rozhodli sučky vzdať,psíka si zobral strýko majiteľky. Pani Nitranská včera Lilu previezla k sebe do bytu.Sučku si možno nechá, ak pre ňu nenájde vhodný domov. Lila je zatiaľ ustráchaná, všetko v byte je pre ňu nové. No je to milý, nekonfliktný vďačný psík.
Ďakujeme pani Ivete za pomoc nielen v tomto prípade (pár psíkom už pomohla) a takisto našej inšpektorke Majke, ktorá komunikovala s majiteľmi a dohodla sa s nimi na ďalšom postupe.

1 5

Zachrana šteniatok z Veľkej Idy

naša inšpektorka pomohla pri záchrane šteniatok vo Veľkej Ide ktoré za pomoci polície a RVPS odobrali z nevhodných podmienok. Majiteľ choval na pozemku dve sucky ktoré dlhodobo zanedbával, kŕmili ich susedia. Sučky boli na reťaziach, jedna mala mláďatká pred pol rokom, druhá práve teraz čerstých 7 šteniatok ktoré porodila aj kojila na reťazi. Majiteľ sa sučiek nechcel vzdať a odmietol aj kastráciu. Po odobratí šteniatok sme spísali petíciu kde sme vyzbierali s Vašou pomocou úžasných 453 podpisov na odobratie aj sučiek a zákaz chovu na 2 roky. Napokon RVPS Košice okolie ochotne spolupracovali a uložili tyranovi opatrenia a pokutu. Riaditeľ RVPS nám dnes povedal, že pán B. už nebude mať žiadne iné zvieratá, môže si nechať len jednu fenku, ktorú musí dať vykastrovať na vlastné náklady a zabezpečí jej vhodné podmienky pre život. Žiadny nový pes! Už nikdy šteniatka! Oznamovatelia nám hneď budú hlásiť, keby sa majiteľ o fenku nestaral .
Ďakujeme všetkým za pomoc!!!

2 6

Sučky prežívali peklo…už sú zachránené

Na záchrane týchto dvoch sučiek sa podieľalo viac ľudí.Predovšetkým pani Anna Krankušová,ktorá už roky obetavo pomáha zvieratám.Veľké poďakovanie patrí nášmu šikovnému inšpektorovi Miškovi Kušpálovi ,ktorý v rómskej osade musel rázne jednať s tamojšími osadníkmi.Ďalej chceme vyzdvihnúť postoj starostu obce Rimavské Brezové .Keby každý starosta vzbudzoval u rómskej komunity taký rešpekt ako má tento,nebolo by toľko týraných zvierat v osadách. No a napokon ďakujeme útulku v Lučenci ,ktorý obidve sučky prijal. Fotky hovoria za všetko…obe sučky rodili ako na bežiacom páse,na osud šteniatok radšej nechceme ani pomyslieť.Nemecká ovciačka priviazaná na krátkej reťazi bez búdy .Druhá mala na krku uviazaný metrový kábel …našťastie rany sa už hoja.
Veríme,že sučky sa dostanú k dobrým majiteľom a že rómska komunita v tejto obci už ďalej nebude týrať zvieratá.Starosta obce na to dozrie.Sľúbil nám to.

14650144_1276340555750797_1315103294589048779_n14702453_1276340562417463_6436361709774226556_n

Zachránené tri psíky z rómskej dediny

Nedávno sme vás informovali o zachránenej pitbulke, ktorá mala vylomené zuby a triasla sa na reťazi u majiteľov, ktorí ju plánovali využiť  na šteniatka. Pri nej behala kríženka yorkshira , ktorej stravou bola kapusta , skysnuté jedlo a dažďová voda.  Malej kríženky sa nechcel majiteľ vzdať, lebo vraj je to jeho miláčik. Keby to nebolo smutné, je to aj na smiech…miláčik, ktorý v živote nevidel veterinára, plný bĺch…
Nevzdali sme to, telefonicky sme sa spojili s majiteľom . Keď zistil, že mu hrozí pokuta a minimálne za vakcínu proti besnote musí zaplatiť, radšej ustúpil. A k miláčikovi nám hneď pribalil aj šteňa nemeckého ovčiaka- fenku. Po psíky bola v Olšovanoch naša inšpektorka Viki , boli prevezené do útulku vo Fiľakove, kde sú spolu so zachránenou pitbulkou . Ďakujeme inšpektorke, prepravcovi a Beatke Jagošovej , vedúcej útulku vo Fiľakove.

345

Rodine alkoholikov a asociálov zo Zborova nad Bystricou bol odobratý už tretí psík

Prvý psík- sučka- bola zavretá na reťazi v chlieve , druhý psík- Rexík, ktorý  je slepý na jedno očko , bol na tom takisto . Oboch psíkov majitelia dobrovoľne odovzdali občianskemu združeniu Tulkáčik , ktoré ich má v dočasnej opatere. Rexíka pomáhala riešiť aj naša inšpektorka Stanka. Majitelia sa však nepoučili, zadovážili si tretieho…
Denyho naša inšpektorka vídavala priviazaného pri plote bez búdy…oslovili sme teda starostu obce,ktorý majiteľov riadne postrašil a sľúbil nám, že dozrie, aby sa v tejto rodine už ďalší pes nezjavil. Deny bol včera prevezený do žilinského útulku, kde čaká na nového majiteľa. Je to vďačný, milý psík. Ďakujeme inšpektorke Stanke, Slávke, ktorá psíka prevážala,   starostovi obce a v neposlednom rade žilinskému útulku za pomoc.
Držíme Denymu palce, aby sa skoro dostal do novej rodiny.

14713520_1186157831447437_6382886009714382219_npesiky-sos7

Zachránené morské prasiatka

Naša inšpektorka Eliška Černáková rieši prípad v Prievidzi.Dom na predaj ,majiteľ v ňom nebýva,ale na pozemku sú tri psy,o ktoré sa mu chodí starať dobrovoľníčka,pretože ich ľutuje.Majiteľ im síce nakúpi lacné krmivo z Tesca,to však nie je pre aktívne psy plnohodnotné.Tak im slečna Miriam kupuje konzervy z vlastného…Eliška sa plánuje s majiteľom stretnúť a porozprávať o jeho plánoch,čo so psami.
Majiteľ však mal na pozemku aj morské prasiatka ,bolo ich pôvodne viac,ale vinou zlých podmienok viaceré uhynuli.
Inšpektorke sa podarilo zachrániť aspoň posledných sedem.Boli uzimene,zablatené…
Vzala ich dočasne ku sebe domov,nakŕmila vykúpala .
Morské prasiatka boli včera prevezené do Martina,kde sa ich ujalo občianske združenie Túlavé šťastie,ktorému týmto ďakujeme.Ďakujeme aj všímavej oznamovateľke , slečne Miriam a predovšetkým opore nášho tímu,Eliške Černákovej.

14642066_1270856909632495_4028581404466864631_n14729211_1270856906299162_7984856207849633943_n 14657307_1270856946299158_6101848905936493031_n
Po desiatich mesiacoch  konečne sučka doma u majiteľa!
Pani Sylvia Šestáková z Bardejova nás oslovila s prosbou o pomoc pre túlavú sučku, ktorá sa od jari pohybovala po bardejovských uliciach. Pani Šestáková má vlastného psíka, býva v bytovke, no uľútostilo sa jej túlavého psíka, ktorý bol veľmi plachý. Nosila mu jesť na miesta, kde sa zdržiaval , až si postupne získala jeho dôveru. Prosila o pomoc bardejovský útulok, no zrejme nemali miesto a neodpísali jej. Dohodli sme sa, že ak sa jej podarí psíka odchytiť, môže ho previezť ku nášmu spolupracovníkovi do Vranova nad Topľou. Pani Šestáková napriek tomu, že nemá auto , vyvinula maximálne úsilie , oslovila známych na FB s prosbou o finančnú pomoc.
Dnes bolo jej úsilie korunované úspechom. No väčším, v aký dúfala.
Po odchytení sučky zistila u miestneho veterinára, že tá je čipovaná . Majiteľmi boli manželia z obce Uzovský Šalgov v okrese Sabinov . Takmer 50 kilometrov bola sučka počas 10 mesiacov odlúčená od majiteľov, ktorým ušla počas silvestrovskej noci.
Už sa nedozvieme, ako sa dostala do mesta Bardejov. no šťastie mala veľké…že natrafila na človeka ako pani Šestáková.
Škoda len, že nemáme fotky, na ktorých vidno, ako sa Jessie  zvítala s majiteľom- bolo to ale dojímavé a tiekli aj slzy.
Chceme v prvom rade poďakovať pani Sylvii, človeku s veľkým srdcom, ale aj ďalším, ktorí boli ochotní pomôcť.
Jessie a jej  majiteľom prajeme , aby si  čo najkrajšie užili roky , ktoré sú ešte pred nimi .

1 3 8

Týraná pitbulka oddane s prázdnym pohľadom čakala na smrť…

Obec Ďurkov  naša inšpektorka Veronika navštevuje v poslednej dobe pravidelne…Najprv nemecký ovčiak zamotaný na reťazi bez búdy (riešime ešte stále cez RVPS, ale situácia sa už zlepšila) , potom kríženka yorkshira , ktorej stravou je dažďová voda pomiešaná so skysnutým jedlom, pravdepodobne kapustou..zadredovaná, prístrešok žiadny, skrýva sa v šope. Majiteľ však v telefonickom  rozhovore tvrdil, že je to ich miláčik. Má sa ešte rozhodnúť, či nám ju budúci týždeň dá alebo jej zlepší podmienky.
Najsmutnejší pohľad bol na pitbulku. Inšpektorka píše:” Druhá fenka sa krčila a triasla od zimy pri potoku tak, ako povedala nahlasovateľka. Vychudnutá fenočka pitbula má pravdepodobne demodex, Reťaz 1,5 metra a ona tam oddane s prázdnym pohľadom čakala pravdepodobne už na smrť. Vek mi nevedeli povedať , chceli ju na šteňatá, ale vraj sa nechce dať nakryť.”
Inšpektorka  rodine riadne vyčistila žalúdok , postrašila ich pokutou, tak sa fenky nakoniec vzdali.Našťastie manželka majiteľa chytila inšpektorke stranu a podporila ju s tým, že už manželovi nedovolí mať žiadneho psa , pretože sa o neho nevie starať. Manželia sľúbili, že ak by niekedy aj mali psa, budú ho mať vo vnútri. To už bude sledovať oznamovateľka, ktorá je s nami v kontakte.
Fenočka sa momentálne nachádza u našej inšpektorky, v pondelok bude prevezená do útulku vo Fiľakove.
U Veroniky, ktorá je známa svojou láskou ku zvieratám, sa má dobre- dostáva jesť 4 krát denne , veľmi jej chutí …vychádza dobre aj s mačkami, je milá a priateľská.
Ďakujeme oznamovateľke a inšpektorke za záchranu tejto pitbulky . A samozrejme, nášmu partnerskému útulku vo Fiľakove.
1 2 3

Maxik mal zrejme skončiť v hrnci…

Obec Dobrá Voľa v okrese Spišská Nová Ves je známa tým,že v nej žije rómska komunita,ktorá pojedá psy. Preto keď nám oznamovateľ,náš nový inšpektor Rišo,napísal,že videl pri prechode cez obec psíka v zlých podmienkach uviazaného na hrubom lane ,radšej sme rovno oslovili RVPS.
Musíme pochváliť MVDr.Kúkoľa ,ktorý promptne reagoval a spracoval majiteľa tak,že sa dobrovoľne psíka vzdal.Psík by bol vzhľadom na neoplotený pozemok neustále na reťazi .
Majiteľ mal však podmienku,ak ešte v ten deň po psíka neprídeme,daruje ho.Keďže nám bolo jasné,komu by ho daroval a kde by pravdepodobne skončil,rýchlo sme dohodli prevoz.
Psík sa momentálne nachádza u našej inšpektorky Vikiny,dostal meno Max a ak sa niekto z vás rozhodne zúčastniť na akcii Nájdite sa ,ktorá sa uskutoční túto nedeľu v Kosiciach,môžete ho vidieť.
Inšpektorka sa akcie zúčastní a možno sa na Maxa usmeje šťastie v podobe nového majiteľa.
Za perfektne odvedenú prácu ďakujeme všetkým zúčastneným ,Rišovi,Vikine,ktorá sa o psíka s láskou stará ,MVDr.Kúkoľovi ,prevozcovi ,ktorý bol ochotný po psíka v priebehu hodiny ísť do osady a takisto ďakujeme košickému útulku ,ktorý psíka na jeden deň núdzovo prijal.

2 13

Celé roky týraný- zavretý v malej  voliére plnej výkalov  , majiteľ to oľutoval

Inšpektorka Viki bola v sobotu  preveriť prípad týrania v obci Brezina. Desaťročný kríženec bol celé roky zavretý v malej voliére, bez búdy. Voliéra nielenže nebola prispôsobená veľkosti psa, ale bola neudržiavaná , špinavá. Pes nemal žiaden úkryt ani v zime , ani v lete…Majitelia sa v dome nezdržiavali stále . V zime rodinný dom  neobýva nikto…takže ani pravidelné kŕmenie nebolo zabezpečené. Na otázku inšpektorky, prečo pes nie je púšťaný, odpovedali, že kvôli úrode , ktorú mali v záhradke zasadenú a takisto zo strachu vraj aby sa nedostal ku susedom, ktorí majú zlý plot. Na otázku, načo ho teda majú, dostala klasickú odpoveď: sem tam zabreše a upozorní…
Psíka sa majitelia napokon vzdali a krátko nato sa ešte telefonicky informovali, či im hrozia nejaké sankcie. Pozitívne je , že si uvedomujú, že psík bol týraný a oľutovali to , takisto sľúbili, že už žiadneho psa mať nebudú.
Psík bol dočasne prevezený do útulku vo Veľkých Kapušanoch, ktorému sa chceme poďakovať, takisto ďakujeme oznamovateľom a inšpektorke Viki.
Podľa správ z útulku ide o pomerne aktívneho psíka, takže veríme, že napriek svojmu veku ešte nejakej rodine urobí radosť.
2 6

Odblšenie, odčervenie, odbodliakovanie a skultivovanie Benyho

Podnet o týranom psíkovi v Studienke preverila naša inšpektorka Ivanka. Beny žije v rómskej rodine, no rodina sa o neho stará, je voľne pustený, dobre kŕmený, v zime ho rodina má vo vnútri. Až na zanedbanú srsť, podnet by sme vyhodnotili ako neopodstatnený. Ivanka psíka zobrala do salónu v malackách, kde ho vyčesali, odstránili bodliaky, vytiahli kopu kliešťov, vykúpali, odblšili a odčervili. Ivanka píše: “Bol veľmi milý , celý čas sa tešil, išiel so mnou bez problémov . Rodina ho má rada,potešili sa, keď videli , aký je čistý a pekný. Vzdať sa ho nechcú a aj on sa tešil, keď sa vrátil domov.”
Za dobre vyriešený prípad ďakujeme nahlasovatelovi, inšpektorke Ivanke a užívateľovi Martin Hájek za zapožičanie vozidla na prevoz.

1 6 7

Týrané psy v rómskej rodine , zachránili sme aspoň staforda

Vychudnuté psy na kratučkých reťaziach , žijúce vo vlastných výkaloch , rany na ušiach, ktoré hnisali , búdy, ktoré sa ani búdami nemôžu nazvať. To je reálny obraz života zvierat v časti Vrábľov, ktorá sa nazýva Dyčka majer. Ich majiteľmi je rómska rodina. Naša inšpektorka rodinu navštívila, staforda sa dobrovoľne vzdali, nemeckého ovčiaka však dať nechcú a navyše majú vo vnútri ešte maličké šteňa, ktoré takisto zrejme po čase skončí na dvore na reťazi.
Inšpektorka píše o stafordovi:” Psík bol veľmi prítulný , troška bojazlivý , ale akonáhle sa mu niekto milo prihovoril,už vrtel chvostíkom. Po ceste nerobil žiadne problémy. Veterinár spomínal , že rany na uškách má zo slnka, ktoré pálilo a rany následne začali hnisať.”
Ďakujeme oznamovateľke , inšpektorke Andrejke , Beatke Jagošovej, ktorá psíka prijala do útulku vo Fiľakove. Keďže inšpektorka navštívila rodinu dvakrát, no opatrenia, ktoré im uložila, nesplnili, neopravili búdy, nepredĺžili reťaze, posielame podnet na RVPS v Nitre. Prácu tejto RVPS budeme veľmi pozorne sledovať , veríme, že zvyšným dvom psíkom sa zlepší kvalita života. Teda… veľmi chceme veriť.

2 romska-osada1

Tara z Veľkého Čepčína už rodiť nebude

Oznamovatelia zo stredného Slovenska nás poprosili o pomoc pri riešení prípadu množiteľa z Veľkého Čepčína( okres Turčianske Teplice). V oznámení sa písalo , že cca 8- 10 ročná stafordka Tara má aj dvakrát do roka mladé, šteniatka majiteľ predáva , niektoré z nich sú choré. Rodinu R. naše inšpektorky pred časom navštívili. Na dvore rodinného domu boli dva dospelé psy v dobrej kondícii a stafordka po šteniatkach , šteniatka mali majitelia oddelené od dospelých psov.
Podmienky pre život majú psy vhodné, sú voľne pustené. Napriek tomu sme majiteľovi pripomenuli, že chov spoločenských zvierat za účelom rozmnožovania alebo obchodu s nimi môžu vykonávať len spôsobilé osoby po písomnom oznámení orgánu ochrany zvierat. Chovateľ spoločenských zvierat je povinný vykonať opatrenie na zabránenie ich neplánovaného a nežiaduceho rozmnožovania.
Majiteľovi sme ponúkli preplatenie kastrácie, pretože stále váhal …nakoniec našu ponuku prijal a sám si suku odviezol na veterinárnu kliniku do Liptovských Sliačov, čo je pomerne pozitívnym signálom.
Teraz už len dúfajme, že ho chuť na predaj šteniatok prešla . Čert nikdy nespí a preto aj situáciu vo Veľkom Čepčíne budeme občas monitorovať.
Za pomoc pri riešení prípadu ďakujeme OZ Tulkáčik, ktoré prispeje polovičnou sumou na kastráciu, starostke obce Veľký Čepčín, MVDr. Andrejčákovi a našim inšpektorkám Majke a Lucii.

stafordka1

Zachránený psík zo Šváboviec

Príbeh o psíkoch zo Šváboviec pri Poprade, ktoré patrili nezodpovedným dôchodcom, má šťastný koniec.Majiteľov, ktorí sa väčšieho psíka chceli silou mocou vzdať, lebo “veľa zožerie”  a trojmesačné šteňa držali uviazané na voditku , sme navštívili. Porozprávali sme sa s nimi a vysvetlili, v čom porušujú zákon. Nakoniec sa  rozhodli prijať náš návrh:  krátkosrsté šteniatko zamotané na kratučkej reťazi bez búdy nám dobrovoľne odovzdali. Šteniatko je v dočasnej opatere a bude sa mu hľadať nový domov. Väčšieho psíka sa rozhodli ponechať si – psík je dobre živený, má prístrešok, pomerne dlhú reťaz, na noc je vraj pustený vo výbehu.
Za úspešné vyriešenie tohto prípadu ďakujeme oznamovateľom , inšpektorkám Majke a Ľubke a za poskytnutie dočasnej opatery občianskemu združeniu Novoveský ňufáčik.biele-steniatko-1
2

Ďalší zachránený nemecký ovčiak

Dostali sme hlásenie o týranom psovi v Budulove. Poslali sme podnet na RVPS Košice okolie, nakoľko majiteľmi boli alkoholici- asociáli . RVPS Košice – okolie musíme skutočne pochváliť, v poslednom čase veľmi aktívne s nami spolupracuje, vidno úprimnú snahu pomôcť zvieratám. RVPS sa rozhodla, že psa odoberie . Ale klobúk dole aj pred našou novou inšpektorkou Viktóriou. Keď prvýkrát videla psa, napísala toto: ” Je to fakt kopa nešťastia. Na polmetrovej reťazi, ktorá je zamotaná , celý deň na neho pečie slnko. Dala som mu najesť. Jedol ako keby nikdy predtým nejedol- zjedol kilovú konzervu a pol kila granúl.S vodou to bolo podobne.” Majitelia totiž psa kŕmili len sporadicky , našťastie sa ho dobrovoľne vzdali.
Viktória vybavila s vedením mesta Moldava nad Bodvou , že pre psíka dočasne uvoľnia jeden mestský koterec, kým pôjde do nového domova. Psík bude tento týždeň veterinárne ošetrený.
Vikina s ním denne chodí behať, venčí ho . Dnes nám napísala: ” Je v štádiu socializácie, je hyperaktívny a musí sa naučiť vychádzať s inými psami. Voči dospelým ľuďom nie je agresívny, len ešte nevie ovládať svoju radosť z voľného pohybu a rád si poskáče. S deťmi doteraz ešte v kontakte nebol. ”
Psík sa zapáčil aj jednému z mestských policajtov, no možností jeho budúceho umiestnenia je viac.

no1 no5

Už druhý pes odobratý majiteľovi- tyranovi

Oslovila nás RVPS Košice- okolie so žiadosťou o umiestnenie odobratého psa z obce Rudník. Minulý rok bol majiteľovi- tyranovi odobratý pes, lebo ho nekŕmil a bil . Po čase sa situácia zopakovala s tým rozdielom, že cca 7 mesačné šteňa nemeckého ovčiaka ešte nestihol majiteľ tak zdevastovať ako jeho predchodcu.
Naša inšpektorka Veronika hneď vycestovala a za pomoci starostu bol psík odobratý. Jeho majiteľ je už našťastie vo väzení, z ktorého sa tak rýchlo nevráti. Doma bola iba matka majiteľa, ktorá psíka nezvládala a priznala sa, že ho občas udrie palicou. Nuž, jablko nepadá ďaleko od stromu, vidno aj z tohto príbehu.
Psíkovi inšpektorka našla dočasnú opateru , a rysuje sa aj trvalý domov.
Ďakujeme Veronike za dobre vyriešený prípad, RVPS Košice- okolie a starostovi obce Rudník za snahu pomôcť trpiacemu zvieraťu.

nemecky-ovciak1

Zachránený netopier

Pred časom sme písali,že naša inšpektorka Eliška Černáková nezachraňuje len psíkov a mačičky,ale dokonca aj lastovičky a najnovšie do jej zbierky zachránených zvierat pribudol aj netopier.Eliška nestratila duchaprítomnosť ,keď na zemi v obchode zbadala ležať netopiera,ktorý vyzeral ako paralyzovaný. Možno narazil do výkladu.Píše: Vypýtala som si zatváraciu krabicu , pomocou servítky som ho do nej naložila .Doma som mu dala kvapku vody striekačkou a v otvorenej krabici som ho vložila do terária,zakryla osuškou,aby mal tmu .Keď sa vonku zotmelo,krabicu som vyložila na balkón ,netopier sa z nej vyšplhal a vyletel.

netopier

Naša inšpektorka zachránila psíka

Naša inšpektorka Zuzka Javorská našla nedávno pred vchodom svojho bytu ležať mladú sučku, kríženku nemeckého ovčiaka. Psík akoby vycítil,kde má hľadať pomoc.Sučka nevládala vôbec chodiť, bola úplne vysilená, ale inšpektorka sa jej ujala, v priebehu dvoch dní ju dala do poriadku a našla jej aj novú rodinu v Drnave.Po čase bola na neohlásenej kontrole a veľmi sa potešila, keď videla ,že psík sa má dobre a stal sa členom rodiny.

nem-ov1 nem-ov2 nem-ov4

Psík z rómskej osady vo Varhaňovciach

psíka takisto z rómskej osady vo Varhaňovciach nečakalo tiež nič dobré.Rana ,ktorú utŕžil, mu hnisala a neliečená by sa mu bola stala osudnou.
Naša inšpektorka Barbara sa psíka ujala a spolu so štyrmi mačičkami si ho adoptovala.

psik-z-varhanoviec1-copy unnamed2

Psíka chceli ukamenovať len preto,že je chorý

Na našu linku zavolala pani z Revúcej,že v mestskej časti,kde žije rómska komunita,videla zúboženého malého yorkshira, ktorý už nevie stáť ani na nohách.Pani sa neskôr na to miesto vrátila,no rómske deti jej povedali,že psíka zabili kameňmi ,lebo bol chorý. Psík bol majiteľom odobratý, po poskytnutí veterinárnej starosti sa úspešne zotavuje u našej inšpektorky.

unnamed3

 

Psík z Veľkej Lomnice má už väčší výbeh

Sú prípady ,ktoré sa nedajú vyriešiť k našej stopercentnej spokojnosti , ale vždy sa aspoň niečo pohne dopredu a dôjde k určitej náprave. . Tak je tomu aj v prípade psíka z Veľkej Lomnice, ktorý nám bol nahlásený. Oznamovateľka písala, že psík je na krátkej reťazi bez možnosti výbehu.
Naša inšpektorka Andrejka zistila, že majiteľmi sú starší manželia na dôchodku, ktorí majú aj vážnejšie zdravotné problémy. Určite psíka náročky netýrajú, je aj dobre živený, ale skutočne jeho reťaz bola veľmi krátka. Po konzultácií s našou inšpektorkou majitelia urobili nápravu a psíkovi dali dlhšie lano, aj ho púšťajú na volno na pozemku.

psik-lomnica2 psik-lomnica3

Tinka z Bratislavy konečne “vyzerá ako človek”:-))

Na našu linku nám napísala pani z Bratislavy, že prosí o pomoc pre sučku. Dlhodobo ju pozoruje, myslela si, že zanedbaná sučka nikomu nepatrí, no nakoniec vysvitlo že má majiteľov. Tí ju pustia vyvenčiť sa na pár minút von samu a potom ju pustia dnu.
Keď naša inšpektorka Ivanka uvidela sučku a obydlie majiteľov, zmohla sa na jedno slovo: Katastrofa. Zápach moču v byte a značný neporiadok, sučka bola silno páchnuca, zadredovaná, dredy aj na nožičkách, prerastené pazúrky tak ze ledva chodila a neustále sa škrabala pod nánosmi bĺch ktoré po nej lozili. Na chrbátiku bola srsť už úplne vypadaná, z dôvodu demorexu alebo alergie na silné zahltenie parazitmi.
Ivanka majiteľov spracovala tak, že sa sučky dobrovoľne vzdali a ďalšiu obeť už mať nebudú. Aspoň že si uznali chyby. Tinka je momentálne v dočasnej opatere a jej opatrovateľka nám napísala toto :
Dnes ma za sebou veľmi ťažký deň. Najprv dostala misku chutného jedla, ktorý zbaštila ako keby už nikdy nemala jesť. :o)))
Potom sme sa taxikom odviezli ku kaderníčke. Bol to boj. Ale stálo to zato. Odbudlo z nej nejaké to kilo dredov. Ale na tváričku si temer nedala siahnuť. Škoda. To tam budeme musieť prísť ešte raz.
Potom sme išli do ambulancie, kde jej pani doktorka vyčistila ušká. Ma v nich svrab, kvasinky a kopu neporiadku. Potom sme pozreli na chýbajúce zúbky. Pani doktorka povedala, že má asi 6 rokov a viackrát rodila.
Od pani doktorky sme išli rovno pod sprchu. Vyšamponovali sme telíčko, vyplavili stovky blch. To bolo radosti v koterčeku. Doslova lietala, tešila sa, neprestávala vrtieť chvostíkom, válala sa v dekách, šuchala, štekala a zas sa válala. Robila doslova kotrmelce… no to sme ešte nevideli takú obrovskú radosť psíka. Zdá sa, že prvý krat v živote bola kúpaná, ale veľmi sa jej to páčilo. Potom schrúmala jednu veľkú maškrtu a zaspala.

Za záchranu ďakujeme oznamovateľke, inšpektorke Ivanke, pánovi Martinovi Hájekovi za zapožičanie auta na prevoz a našej dočaskárke.

tinka1 tinka2 tinka3 tinka4

Zachránený psík Varhaňovce

Pani Dana Marettová-Boussahová z dediny Varhaňovce sa stala takým malým anjelom pre mnohých psíkov,ktorým za posledné roky zachránila život.Doma má vlastných desať a z toho troch adoptovaných z útulku.
Včera nám nahlásila psíka,ktorý bol poranený a pochádzal z neďalekej rómskej osady. Naša inšpektorka Barborka okamžite prišla po psíka,previezla ho na ošetrenie do Košíc.
Do nepeknej rany ,ktorá už dlhšie hnisala,sa dostali už aj červy.
Inšpektorka hradila ošetrenie z vlastného vrecka a psíka má momentálne u seba,no nemôže si ho nechať natrvalo ani dlhodobo.
Ak by niekomu padol do oka a chcel si ho adoptovať,vieme zabezpečiť prevoz.

14088631_1230405123677674_1933709422658370542_n 14100267_1230405120344341_5554798590413534341_n 14141886_1230405117011008_5021774260382486480_n

Zachránený psík Asan

Naša inšpektorka Barbora bola riešiť prípad zanedbaného psíka v Košiciach. Psík bol uviazaný nonstop na reťazi, celý deň naňho svietilo slnko, nemal možnosť ukryť sa do tieňa. Strava občas, vodu videl, keď pršalo. Na ušiach a ňufáku mal rany, ktoré hnisali. Majiteľ sa cynicky vyjaril : Už nech takto dožije:
Našťastie sa ho vzdal dobrovoľne a ďalšieho mať neplánuje.
Ďakujeme oznamovateľke, ktorá psíka  pred týždňom objavila a  chodila kŕmiť, našej inšpektorke, ktorá prispela aj sponzorsky útulku v Košiciach a samozrejme, útulku, ktorý psíka prijal a bude mu hľadať nový, lepší domov.

psik moldava psik moldava1

Neznámy páchateľ priviazal psíkov o koľajnice

Na linku SOS nám zavolali mladí študenti ktorí si po ceste do Košíc všimli v Bardejove na koľajniciach psíka, ktorý sa hýbal príliš divne. Citujeme, čo nám napísala nahlasovateľka do správy, ktorú poslala spolu s fotkami: “Zastavili sme na krajnici a išli sme sa pozrieť.Z diaľky sa zdalo, že ide o jedného väčšieho psa, no potom sme videli, že sú to dva malé krížence blízko seba. Jeden bol už bohužiaľ mŕtvy a maličká fenka sa triasla a nevedela sa postaviť na nohy.Bola priamo na koľajniciach, tak sme ju preložili do bezpečnej vzdialenosti. Načasovanie bolo na poslednú chvíľu, pretože asi 10 minút od nášho príchodu išiel vlak a bol by ju usmrtil, keďže sa nevedela sama premiestniť. Ako je vidieť na fotke, niekto červeným obojkom priviazal psíka o koľajnice, takže psík nemal šancu ujsť. Na polícií sme podali trestné oznámenie, vyšetrovania sa ujala železničná polícia z Prešova.  Zachránená fenočka bola prevezená na veterinárnu kliniku, keďže bola začipovaná, podarilo sa nájsť majiteľov.  Prípad sa stále preveruje a bol medializovaný:

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/regiony/psik-cakal-smrt-priviazany-kolajnice-zachranili-ho-studenti.html

psik z kolajnic psik z kolajnic1 psik z kolajnic2

Zrazený psík z okresu Kežmarok

V okrese Kežmarok nám bol ohladuplným nahlasovateľom z Huncoviec nahlásený prípad zrazeného psíka ktorý ležal pod stromom. Ochotný starosta na naše požiadanie psíka odniesol na veterinárnu kliniku do Popradu. Psík bol hospitalizovaný a bola nutná amputácia prednej labky. Zkliniky sa nám podarilo vybaviť psíkovi dočasnú opateru kde sa zotavuje.  V mene psíčka veľmi pekne ďakujeme všetkým zainteresovaným, ktorý pomohli v tomto prípade.

zrazeny psik1zrazeny psik

Zachránený psík z obce Župčany

Na SOS linku nám napísali oznamovatelia, že v obci Župčany (okres Prešov) sa nachádza pes v koterci, ktorého majitelia už takmer 2 roky z koterca nepustili von. Vraj aj jedlo mu hádžu cez mreže. Predtým bol tento psík uviazaný na reťazi takisto bez akéhokoľvek venčenia.
Zistili sme, že psík patrí rodine, v ktorej vládnu komplikované vzťahy. Otec už tam nežije a syn, ktorý psíka zdedil, o neho záujem nemá.
Oslovili sme preto nevestu dotyčného pána. Celá preľaknutá priznala, že psíka z koterca nepúšťajú, lebo nemajú oplotenie. Psíka sa rodina ochotne vzdala a sľúbili, že už ďalšieho mať nebudú.
Rodina bola ochotná aj zaplatiť cestovné úhrady a poplatok 30eur na starostlivosť útulku. Psík bol prevezený do útulku vo Veľkých Kapušanoch, ktorému srdečne ďakujeme.
Ide o staršieho psíka, no veľmi vďačného.
Možno práve vám padne do oka, ak si kliknete na jeho útulkový profil. https://www.facebook.com/709702419087164/photos/…

Psik obec zubcany


Psíky z obce Turček chované na krátkej reťazi boli zachránené a prevezené do útulku vo Fiľakove. 07/2016

psik z Turcek


Zachránený bocian

Nahlasovatel nasiel spadnute bocianie hiezdo a krvaveho bociana. Vyvolával takmer 5 dní kde len mohol (na políciu, rôzne inštitúcie), no bocianovi nikto pomôcť neprišiel. Až napokon zavolal na našu linku (číslo mu poskytlo OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku), my sme sa spojili s ochranármi z CHKO Latorica, ktorí pomerne promptne reagovali a dnes bociana previezli do rehabilitačnej stanice v Sečovciach.07/2016

BOCIAN1BOCIAN2


Psík z Čadce na ceste do útulku v Považskej Bystrici a psík z pôvodného prostredia. Zachránený v Júli 2016.
IMG_20160703_19150791_1467752028660


Fenka z Detvy. Zachránený v Júni 2016.
WP_006438 WP_006439

 


Perín – oznamovateľka vo večerných hodinách bola ochotná psíka previezť do Veľkých Kapušian.
DSCF6341 DSCF6343


Dolná Mariková-pôvodné fotky.


Matovce.
matovce matovce1


Čadca – kocúr, už je adoptovaný.
IMG_20160517_131303IMG_20160517_154801


Psík Leo z Dunajova, adoptovaný cez útulok v Považskej Bystrici.
image2 image1

received_1372236509470163

Pôvodné prostredie.


Čučma- pes odobratý majiteľovi,adoptovaný cez útulok v Košiciach.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Sučka Mia, MiIchalovce.
IMG_20160614_092037  IMG_20160614_092045IMG_20160614_092043
IMG_20160614_092152 IMG_20160614_092154


zzNa stránke sa stále pracuje, to znamená že niektoré informácie môžu chýbať pretože
nemusia byť doplnené. Snažíme sa stránku dokončiť čo najskôr, majte strpenie.

– administrátor.