MESAČNÁ SPRÁVA  DECEMBER 2021 

V decembri sme mali nahlásených 69 podnetov,  z toho 8 bolo neopodstatnených.
Podarilo sa nám zachrániť 11 zvierat
  • z toho osem – priama záchrana cez linku- štyri mačičky z chatovej oblasti v Revúcej – adoptované , fenka Lakina  a psík Andy z obce Stráňavy  žili na reťaziach, majitelia sa ich vzdali, boli prevezené do útulku v Brezne. Výrazne pomohol starosta obce, ktorý z vlastného vrecka uhradil aj cestu za prevoz.
  • Z Ostrej Lúky sme za pomoci RVPS vo Zvolene odobrali z katastrofálnych podmienok dva psíky- staručký slepý Bady onedlho uhynul, jeho spoločník Rúfus  čaká v našom záchrannom centre na svojho majiteľa.
  • Výraznou mierou sme sa pričinili o záchranu fenky a dvoch  šteniatok z obce Toporec , za pomoci RVPS  boli odobraté , prevezené do útulku vo Švábovciach.
Naši inšpektori urobili kontrolu
  • v obciach Slaská (urobená náprava , chudé šteniatko je už v poriadku) ,
  • Andovce- neopodstatnený podnet , pravdepodobne susedské vzťahy .
  • Galanta – urobená náprava  podmienok- sučka husky v dočasnej opatere po odchode majiteľky do zahraničia .
Zdieľaním  na našej stránke sme  pomohli zachrániť život sučke Sisi , ktorú zrazilo v obci Kuklov  auto a tri dni  sa trápila v bolestiach , po nahlásení na našu linku a zverejnení statusu zareagovalo OZ  z okolia a sučku zobralo do opatery.
Zo zaujímavých decembrových prípadov vyberáme  prípad z Habovky, ktorý je príkladom zaostalého zmýšľania niektorých ľudí , pre  ktorých zviera stále ostáva vecou. Majitelia krásneho domu  nechali mrznúť svojho chorého psíka vonku, psík nebol ani len čipovaný  a napriek ponuke že ho od nich zoberieme  a budeme liečiť , psíka dali  utratiť. Podnet  sme poslali aj na RVPS.
Zaoberali sme sa takisto podmienkami držania zajačikov v Tescu Prievidza , v klietke pre 3 zajačikov ich bolo natlačených 12. Neskôr po zverejnení statusu na našej stránke došlo k náprave.
Takisto nás teší , že RVPS Bratislava uznala za opodstatnený podnet oznamovateľov týkajúci sa  prezentácie papagájov v Bratislave- prevádzka Arakovo- papagájom boli odstrihávané krídla, aby s nimi bolo možné lepšie manipulovať, prevádzka  je dočasne zavretá.
V decembri sme odštartovali zbierku  na vyplatenie faktúry klinike Sibra v Bratislave- psík Piťko bol na vyšetrení MRI, jeho majiteľka, pani na vozíčku, dôchodkyňa, nemala peniaze na takýto druh vyšetrenia.  Vyšetrenie našťastie nepotvrdilo nutnosť operácie.
Z RVPS v Martine sme dostali  odpoveď týkajúcu sa psov v obci Jazernica- matka a šteniatka boli  z nevhodných podmienok prevezené do štátnej karantény v Martine.
Namiesto listu  Ježiškovi sme  počas Vianoc napísali spolu s Klubom priateľov zvierat   otvorený list prezidentke republiky, premiérovi, predsedovi parlamentu  a ministrovi  pôdohospodárstva, v ktorom žiadame, aby štát začal finančne prispievať útulkom a OZ , ktoré  sa starajú o zvieratá.
V roku 2021  sme mali spolu nahlásených  1026 prípadov , z toho 97 bolo neopodstatnených. Podarilo sa nám zachrániť 97 zvierat vo vlastnej réžii a 17 s výraznou pomocou iných občianskych združení.
Ďakujeme za celoročnú podporu a pomoc zvieratám  každému jednému z vás .
SOS linka pre zvieratá v núdzi