MESAČNÁ SPRÁVA MÁJ 2021

V máji sme mali nahlásených 89 podnetov, z toho 8 bolo neopodstatnených.
Veľa z nahlásení sa týkalo aj pomoci chráneným živočíchom či divej zveri, no to sme riešili v súčinnosti s  príslušnými inštitúciami, zvlášť so Štátnou ochranou prírody. Spoločne sme pomohli pomerne veľkému počtu zvierat, prevažne išlo o zákonom chránené vtáky.
V máji sme  začali budovať naše záchranné centrum  spolu s Klubom priateľov zvierat v Krupine,  začali sme s budovaním prvých kotercov, preto až do dobudovania nepočítame s  príjmom zvierat až na urgentné prípady.
V máji  sa  nám podarilo  zachrániť 7 zvierat
  • štyri mačky v záhradkárskej  oblasti Revúca  už majú nových majiteľov,
  • naša kolegyňa  z Košíc , ktorá sa venuje záchrane holubov, pomohla  ďalšiemu holubovi , ktorý  bol vážne poranený.
  • Zachránili sme psa Ramba- (kanárska doga) , ktorý  žil v nevyhovujúcich  podmienkach, majiteľ sa ho vzdal, od nás Ramba prevzalo OZ Malá farma.
  • Z osady Terany sme zachránili sučku Miu, ktorú tam na reťazi  nechal  napospas osudu jej bývalý majiteľ.
  • Pomohli sme aj mačkám  so zlomenými labkami , ktoré sa  nachádzali na železničnej  stanici v Leopoldove , po našej výzve zareagoval útulok v Piešťanoch.
Adopcie:
V máji sa cez našu linku adoptovala sučka Kiara, ktorej sa vzdali majitelia, takisto  sa adoptoval psík Demko , pôvodne vyhodené šteniatko so svrabom.
Naši inšpektori vycestovali do obcí:
  • Vyšná Pokoradz , Dražice- riešenie množenia psov
  • Spišská Nová Ves-Košice – prevoz  holuba, Terany
  • Krupina- záchrana psíka.
Z RVPS  Košice- okolie sme dostali odpoveď -pani, ktorá predávala choré mačiatka  si po odvysielaní reportáže v TV JOJ  dala chov  zaregistrovať .
Oslovili sme prezídium hasičského zboru v Bratislave (prípady pomoci mačkám na stromoch, z ktorých nevedeli zliezť ).  Takisto  sa v máji na našej stránke rozprúdila debata o situácii v bojnickej ZOO, mnohí diskutujúci kritizovali podmienky , v akých žijú hlavne mačkovité šelmy  (podnet išiel aj na RVPS)
Ďakujeme všetkým,  ktorí podporou našej činnosti pomáhajú zvieratám.
SOS linka pre zvieratá v núdzi a Klub priateľov zvierat