MESAČNÁ SPRÁVA NOVEMBER 2022

V novembri sme mali nahlásených 62 podnetov, z toho 4 boli neopodstatnené.
Máme radosť z ďalších adoptovaných psíkov zachránených cez našu linku.- Maruška a Belka majú nové rodiny v ČR.
V novembri sme zachraňovali hlavne psíky z osád na východnom  Slovensku, navštívili sme tri osady. Spolu sme  zachránili 19 psíkov. Z toho 16 bolo z osád( išlo o kotné fenky, šteniatka , fenku s nádorom) , prevzal ich útulok v Trenčíne.-  Dve fenky sme zachránili z obce Čeľovce , kde žili u asociálov , boli prevezené do Brezna. Stále sa na klinike v Ružomberku zotavuje  starší slepý psík  Maťko, ktorého v Partizánskej Ľupči majiteľ udrel po hlave – prípad je nahlásený na polícii. Psík bol vo veľmi zlom  psychickom stave, nevedel chodiť, veľmi pomaly  sa dáva do poriadku  a učí sa dôverovať ľuďom. Budeme mu hľadať domov na dožitie.
Okrem návštev troch osád  naši inšpektori riešili prípady  v Pukanci – chorý neliečený pes – bude potrebná kontrola , v Bardejove riešime s vedením mesta problematickú karanténnu stanicu- vedúca  KS si neplní povinnosti, necháva túlavé psy napospas osudu , bude potrebná výmena  .
Za pomoci pracovníkov MU na Sliači  sa nám podarilo vypátrať majiteľa, ktorý nechal svojho psa umrieť bez  ošetrenia v bolestiach. Prípad sme zverejnili na FB stránke. Nedoriešený ostal prípad z Trenčianskej Teplej-   pes vo firme zavretý vo voliére. Na tom ešte budeme pracovať.
Ďakujeme za pomoc všetkým milovníkom zvierat , našim podporovateľom,.
SOS linka pre zvieratá v núdzi